021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 22 مرداد 1401

بیت کوین در دو هفته گذشته تنها نوسان بیش از ۷ درصد را تجربه کرده است و مجددا به سطح ۲۴۰۰۰ دلار خود واکنش نشان داده است و در تلاش برای تثبیت قیمت خود بالای این سطح است و در صورت ادامه روند صعودی، احتمال دستیابی به سطح ۲۶۰۰۰ دلار نیز وجود خواهد داشت، بیت کوین که با ارزش بازار حدود ۴۵۸.۱۷ میلیارد دلار، و سهم ۳۸.۳۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۲۳,۹۶۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۷۴۷,۳۵۹,۸۹۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۳.۶ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

خرید و فروش بیت کوین

تحلیل فاندامنتال بیت کوین ( 22 مرداد )

ژاپن پس از یک وقفه طولانی چهار ساله، دستگاه‌ های خودپرداز کریپتو، یا بر اساس اصطلاحات محلی، BTMها را دوباره راه اندازی کرده است. در ابتدا، BTM ها در نقاط مختلف توکیو و اوزاکا نصب خواهند شد، اما این شرکت برنامه‌هایی را برای راه اندازی 50 خودپرداز در سراسر کشور در 12 ماه آینده مشخص کرده است. این شرکت اعلام کرد امیدوار است ظرف سه سال آینده تعداد خودپرداز نصب شده را به 130 عدد افزایش دهد. در هفته اول آگوست 2022، تعداد دستگاه‌‌های خودپرداز (ATM) فعال رمزارزی که در سطح جهان نصب شده‌اند، از مرز 39 هزار دستگاه عبور کرد. در واقع، بر اساس معیارهای ثبت شده توسط وب سایت coinatmradar.com، در 77 کشور، 614 اپراتور خودپرداز رمزارزی، 39011 دستگاه خودپرداز رمزارزها را نصب کرده‌اند.

مدیرعامل بانک مرکزی برزیل، بیت کوین را به عنوان یک نوآوری مالی که به جنبش Web3 منجر شده، تحسین کرده است و همچنین گروه CME مستقر در شیکاگو در مسیر راه اندازی معاملات آتی بیت کوین و اتریوم به جفت یورو است. طبق اعلام این شرکت، این معاملات در اواخر ماه آگوست راه اندازی خواهند شد.

همچنین مدیر عامل جدید شرکت MicroStrategy، فونگ لی Phong Le، از تصمیم مایکل سیلور برای نگهداری بیت کوین در ترازنامه شرکت حمایت کرده است. لی گفت که استراتژی بیت کوین باعث افزایش سهام و حجم معاملات شده است و به مایکرواستراتژی کمک کرده تا از وضعیت یک شرکت نرم افزاری رکود زده عبور کند. این شرکت اکنون حدود 129000 بیت کوین یا نزدیک به ارزش 3 میلیارد دلار با قیمت فعلی 23000 دلار در اختیار دارد.

اینترلی(Interlay)، یک شرکت بلاک چین مستقر در لندن، یک پل زنجیره ای متقابل(cross-chain bridge) مبتنی بر بیت کوین (BTC) را در پولکادات راه اندازی کرد. این پل که اینتربی‌تی‌سی (iBTC) نام دارد، امکان استفاده از بیت کوین را بر روی بلاک چین های غیربومی برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، نقل و انتقالات زنجیره‌ای و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) می‌دهد.

شرکت خدمات مالی بلک‌راک (BlackRock)، در حال حاضر نخستین محصول سرمایه‌گذاری خود را مستقیماً در قالب بیت کوین ارائه می‌کند. در اثر این اقدام، بلک‌راک گام قابل توجهی را به سمت بازارهای رمزارزی برمی‌دارد.

بلک‌راک، شرکت مدیریت سرمایه گذاری مستقر در نیویورک طی بیانیه ای اعلام کرد که، قیمت بزرگترین رمزارز جهان را دنبال می‌کند و به خواسته‌ی مشتریان حقوقی بزرگ که حتی با وجود کاهش قیمت بیت کوین، به دنبال سرمایه گذاری در این دارایی هستند، جواب می‌دهد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ( 22 مرداد )

بیت کوین در تایم فریم روزانه مجددا به سطح ۲۴۰۰۰ دلار خود واکنش نشان داده است و در تلاش برای شکست و تثبیت بالای این سطح است، در این تایم فریم قیمت بیت کوین در یک کانال صعودی قرار گرفته است و در صورت ادامه روند مثبت، احتمال دستیابی قیمت به سطح ۲۵۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 22 مرداد 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در محدوده ۵۸ خود قرار گرفته است و نتوانسته سطح ۶۲ را که به یک مقاومت تبدیل شده است را بشکند و بالای آن خود را تثبیت نماید، همچنین اندیکاتور MACD یک روند صعودی جدید را آغاز کرده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ( 22 مرداد )

 اما در تایم فریم ۴ ساعته شاهد نزول مجدد اندیکاتور RSI و نزدیک شدن به سطح ۵۰ آن می‌باشیم، در اندیکاتور MACD نیز خطوط روندی در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و خط مکدی در حال شکست خط سیگنال به سمت پایین و آغاز یک روند نزولی است.

تحلیل بیت کوین با اندیکاتور RSI و مکدی 22 مرداد

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در حال نزدیک شدن به یکدیگر می‌باشند و در صورت شکست به سمت پایین، شاهد آغاز یک روند نزولی جدید در این تایم فریم می‌باشیم.

چارت میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه بیت کوین 22 مرداد

همچنین شاخص ترس و طمع نسبت به دو هفته گذشته تغییری نکرده است و همچنان در عدد ۴۲ و محدوده ترس بازار باقی مانده است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین در تاریخ 22 مرداد

همچنین با بررسی نمودارهای باندهای قیمت چندگانه مایر مشاهده می‌کنیم که قیمت بیت کوین از محدوده اشباع فروش خود خارج شده است ولی همچنان در روند بازار خرسی یا بریش خود قرار دارد.

نمودارهای باندهای قیمت چندگانه مایر بیت در 22 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند. اما مانند هفته های گذشته با توجه به مقاومت ایجاد شده در سطح ۲۴۰۰۰ دلار ریسک خرید بالا خواهد بود.

خلاصه تحلیل فنی بیت کوین در تارخ 22 مرداد

شاخص‌های فنی بیت کوین در تاریخ 22 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

بیت کوین در دو هفته گذشته با وجود اخبار متنوعی که برای آن منتشر شد توانست سطح مقاومت پیش روی خود را با بشکند و نوسان بیش از ۱۵ درصد را تجربه نماید، بیت کوین که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۴۵۸.۰۱ میلیارد دلار، همچنان سهم ۳۹.۸۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۲۴,۹۷۱ دلار، با احتساب نرخ تتر, معادل ۷۷۱,۰۹۲,۵۷۶ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۹.۰۳ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روند قیمتی بیت کوین به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین ( 9 مرداد )

بر اساس اعلام یک گروه صنعتی در روز سه شنبه، عملیات استخراج بیت کوین در مقیاس بزرگ در تگزاس پس از اینکه افزایش دما منجر به افزایش مصرف برق شد و در اثر آن، محدودیت‌هایی در مصرف برق اعمال شد، مجددا آنلاین شده‌اند.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا نیز در  روز چهارشنبه در جریان گزارش درآمد این شرکت گفت” شرکت سازنده خودروهای الکتریکی تسلا، اکثر دارایی‌های بیت کوین خود را در سه ماهه دوم به منظور تقویت موقعیت نقدی خود با توجه به عدم اطمینان در مورد قرنطینه‌های کووید در چین، فروخته است.

اما او گفته است تسلا آماده افزایش ذخایر بیت کوین خود در آینده است و خاطرنشان کرد که فروش سه ماهه دوم “نباید به عنوان قضاوت منفی درمورد بیت کوین تلقی شود” و تاکید کرد که “ما نگران نقدینگی کلی شرکت با توجه به کووید و تعطیلی در چین بودیم.”

 همچنین  شرکت جی پی مورگان در گزارشی در روز پنجشنبه اعلام کرد، تقاضا در میان سرمایه گذاران خرد در بازار رمزارزها رو به بهبود است و به نظر می رسد “مرحله شدید” اهرم‌زدایی به پایان رسیده است.

این بانک گفت: «به نظر می‌رسد مرحله شدید ریزش که در ماه می و ژوئن مشاهده شد، شدیدترین مرحله از سال 2018  برای ما بوده است. بازارهای کریپتو در هفته‌‌های اخیر بازگشت داشته‌اند، زیرا سرمایه‌ گذاران پیش‌ بینی می‌کنند ادغام اتریوم در 19 سپتامبر آغاز شود.

 اما داده‌های سایت معتبر  Glassnode نشان داده است که ۸۰ درصد از عرضه در گردش بیت کوین در دست هولدرهای بلندمدت (LTHs) است. به عنوان کاربرانی که حداقل شش ماه است که بیت کوین دارند، LTH ها معمولاً کسانی هستند که از پایین‌ترین چرخه بازار بیت کوین حمایت می‌کنند.

 و در آخر فدرال رزرو  ایالات متحده پس از برگزاری یک نشست دو روزه توسط مقامات خود، نرخ بهره را به میزان 75 واحد افزایش داد و به سیاست پولی انقباضی و سختگیرانه خود ادامه داد و بیت کوین به دنبال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، به سقف قیمتی روزانه خود جهش پیدا کرد.

بازار رمزارزها به طور کاملا غیر منتظره و شوکه کننده در واکنش به افزایش اخیر نرخ بهره توسط فدرال رزرو، به خوبی عمل کرد و قیمت‌ها در این بازار به سقف‌های هفتگی جدید افزایش یافتند. به این ترتیب ، تعداد معامله گران لیکوئید شده در بازه زمانی روزانه از بیش از90000 رسید و ارزش کل معاملات لیکوئید شده برابر با بیش از  400 میلیون دلار است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال بیت کوین ( 9 مرداد )

در دو هفته گذشته با وجود نوسان بیش از ۱۵ درصد و شکست ناحیه مقاومتی ۲۲۰۰۰ دلار، بیت کوین مجددا به سطح ۲۰۰۰۰ دلار واکنش نشان داده است و این سطح را به محدوده حمایتی جدید خود تبدیل کرده است و در صورت ادامه روند صعودی شاهد بازگشت قیمت به ناحیه ۲۶۰۰۰ خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 9 مرداد 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور MACD پس از گذشت یک ماه همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و اندیکاتور RSI در تلاش برای تثبیت خود بالای سطح ۶۰ است و در صورت ادامه این روند شاهد ورود به ناحیه ۷۰ و منطقه اشباع خرید خواهیم شد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ( 9 مرداد )

همچنین در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت بیت کوین به ناحیه ۲۴۰۰۰ واکنش نشان داده است و این سطح تبدیل به یک مقاومت جدید برای قیمت شده است، اندیکاتور RSI به محدوده ۷۰ و سطح اشباع فروش واکنش نشان داده است و نتوانسته خود را بالای آن تثبیت نماید،در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاش خط مکدی برای شکست خط سیگنال این اندیکاتور و آغاز یک روند نزولی می‌باشیم.

تحلیل بیت با اندیکاتور RSI و مکدی 9 مرداد

در این تایم فریم میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تلاش برای قطع یکدیگر به سمت پایین و آغاز یک روند نزولی می‌باشند و زمانی که کندل‌های نزولی بتوانند زیر سطح ۱۴ روزه تثبیت شوند شاهد تغییر روند در قیمت خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه بیت کوین در تحلیل 9 مرداد

همچنین شاخص ترس و طمع نسبت به هفته پیش رشد ۱۸ واحدی را تجربه کرده است و در حال حاضر به عدد ۴۲ خود رسیده است اما همچنان در محدوده ترس قرار دارد.

شاخص ترس و طمع بیت کوین در تاریخ 9 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند. اما با توجه به مقاومت ایجاد شده در سطح ۲۴۰۰۰ دلار ریسک خرید بالا خواهد بود.

خلاصه تحلیل فنی بیت کوین 9 مرداد

شاخص‌های فنی بیت کوین در تاریخ 9 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته مطابق تحلیل پیش بینی شده، شاهد نوسان ۲۰ درصدی بیت کوین بین محدوده های ۱۸۰۰۰ و ۲۲۰۰۰ بوده‌ایم و تا زمانی که این دو سطح معتبر باشند شاهد ادامه روند نوسانی برای بیت کوین خواهیم بود، بیت کوین که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۴۰۹.۱۵ میلیارد دلار، همچنان سهم ۴۰.۴۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۲۱,۴۲۶ دلار، با احتساب تومان معادل ۶۸۸,۵۶۶,۸۴۴ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۲.۹ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش رو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین (27 تیر)

بر اساس اعلامیه‌ای که منتشر شده است، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات گزارش شده، کارمزد طیف گسترده‌ای از جفت‌های معاملاتی بیت کوین در اسپات را به مناسبت پنجمین سالگرد تاسیس خود حذف کرده است و در حالی که بیت کوین و اتریوم از حمام خون اخیر و سقوط وام دهندگان و VCهای رمزارزی در رنج به سر می‌برند، گلدمن ساکس وارد معاملات آتی بیت کوین شد. بانک سرمایه گذاری جهانی پیشرو، فرصتی را که این طبقه دارایی ارائه می‌دهد شناسایی کرد و اولین معامله خود از معاملات آتی بیت کوین در آسیا را اجرا کرده است.

شرکت ماینر بیت کوین Marathon Digital (MARA) هیچ بیت کوینی را در سه ماهه دوم نفروخته و دارایی‌های رمزارزی آن به 10055 سکه و با ارزش تقریبی کمی کمتر از 200 میلیون دلار رسیده است. این شرکت 707 بیت کوین را در سه ماهه دوم استخراج کرد که نسبت به سه ماهه دوم یک سال قبل 8 درصد افزایش یافته است، اما نسبت به 1259 بیت کوین در سه ماهه اول کاهش داشته است. یک شرکت مدیریت دارایی در بریتانیا، از دولت و ناظران مالی خواسته است که صندوق‌ های قابل معامله بلاک چین (BTF) را با توکن‌های دیجیتال، به عنوان جایگزینی برای سهام‌ های سنتی تأیید کنند. این نهاد تجاری همچنین از دولت می‌خواهد تا طبقه جدیدی از وجوه را با استفاده از فناوری بلاک چین ایجاد کند. یک کارگروه جدید ایجاد خواهد شد که بررسی می‌کند چگونه فناوری دفتر کل توزیع شده باعث سرعت بخشیدن به ایجاد محصولات و خدمات جدید می‌شود. شایان ذکر است که بریتانیا از پیشتازان قانون گذاری در فضای بلاکچین و بیت کوین است.

کسانی که بر این باورند که بیت کوین قبلاً به کف رسیده است، ممکن است ناامید شوند. آخرین نظرسنجی بلومبرگ، MLIV Pulse، نشان می‌دهد که 60 درصد از پاسخ دهندگان بر این باورند که بزرگترین ارز دیجیتال جهان در حال بازگشت به 10000 دلار است. مایکل سیلور، مدیر عامل مایکرواستراتژی، یکی از علاقه‌ مندان به رمزارزها و طرفدار بیت‌ کوین، از این موضوع داغ جا نمانده و بار دیگر نگرش خود را در مورد ارزش واقعی بیت‌ کوین بیان کرده است.

به گفته سیلور، با تورم ایالات متحده که در حد 9.1 درصد و کاهش سریع ارزش سایر ارزهای جهانی در برابر دلار آمریکا، بسیاری از مردم هنوز نمی‌دانند که 1 بیت کوین چیزی بیش از 1 بیت کوین نیست. شاخص تورم CPI آمریکا در 12 ماه منتهی به ژوئن با 9.1 درصد افزایش نشان داد که بزرگترین افزایش 12 ماهه از نوامبر 1981 است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (27 تیر)

با توجه به روند نوسانی بین دو محدوده ۱۸۰۰۰ و ۲۲۰۰۰ ، همچنان پیشبینی اول نوسان بین این دو محدوده است و تا زمانی که قیمت بیت کوین بالای سطح ۲۲۰۰۰ یا کمتر از سطح ۱۸۰۰۰ تثبیت نشود، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 27 تیر 1401

اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه در تلاش است که مجددا سطح ۵۰ خود را به سمت بالا بشکند و نمودار خود را بالای این سطح تثبیت نماید، این درحالی است که در چند ماه گذشته این اتفاق نیافتاده است و اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند صعودی خود در این تایم فریم قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (27 تیر)

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI با نزدیک شدن به ناحیه اشباع خرید روند نزولی خود را آغاز کرده است و درحال برگشت مجدد به ناحیه ۵۰ خود است، همچنین در اندیکاتور MACD  نیز شاهد تلاش خط مکدی برای شکست خط سیگنال به سمت پایین می‌باشیم.

تحلیل بیت با اندیکاتور RSI و مکدی 27 تیر

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تایم فریم ۴ ساعته در روند صعودی قراردارند، اما این روند صعودی تا زمانی معتبر خواهد بود که کندل‌های نزولی نتوانند میانگین متحرک ۱۴ روزه را به سمت پایین بشکنند.

چارت میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه بیت در 27 تیر

با توجه به اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی در تایم فریم ۴ ساعته، احتمال برگشت قیمت از سطوح ۰.۶۱۸ و ۰.۵ محتمل‌تر از بقیه سطوح این اندیکاتور خواهد بود.

با توجه به اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی در تایم فریم ۴ ساعته تاریخ 27 تیر

همچنین شاخص ترس و طمع نسبت به هفته پیش رشد ده واحدی را تجربه کرده است و در حال حاضر به عدد ۲۴ خود رسیده است اما همچنان در محدوده ترس شدید قرار دارد.

شاخص ترس و طمع بیت در تحلیل تاریخ 27 تیر

اما در حال حاضر محتمل‌ترین پیش بینی ادامه روند نوسانی بین محدوده‌های نمایش داده شده است، در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنالی خنثی را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی بیت کوین 27 تیر

شاخص‌های فنی بیت 27 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

بیت کوین در دو هفته گذشته نوسان بیش ۱۰ درصد بین محدوده ۱۸۰۰۰ و ۲۱۰۰۰ تجربه کرده است و نسبت به قیمت هفته پیش خود ۷ درصد کاهش را تجربه کرده است، بیت کوین که با  کاهش ارزش بازار خود به حدود ۳۶۴.۹۳ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۴۰.۴۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۱۹,۱۲۱ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۲,۲۴۶ تومان معادل ۶۱۶,۵۹۶,۱۰۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۵.۹ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی بیت کوین به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین (14 تیر)

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال بایننس، معتقد است که بیت کوین ممکن است بین چند ماه تا چند سال آینده به بالاترین قیمت خود یعنی نزدیک به ۷۰،۰۰۰ دلار برسد. مدیر عامل این شرکت در مصاحبه‌ای با گاردین گفت که بیت کوین می‌تواند تا دو سال آینده پس از آخرین ریزش بازار ارزهای دیجیتال در زیر اوج تقریباً ۷۰،۰۰۰ دلاری خود باقی بماند.

همچنین بر اساس اعلام شرکت خدمات مالی و بانکداری جِی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) ، استخراج کنندگان بیت کوین که ملزم به فروش این دارایی هستند، ممکن است برای مدتی بر روی قیمت بزرگترین رمزارز جهان تاثیر بگذارند. استراتژیست‌های این بانک همچنین عنوان کردند که به فروش رساندن بیت کوین به منظور تامین مخارج جاری توسط ماینرها،  می‌تواند در صورت عدم بهبود میزان سودآوری آنها، تا سه ماهه سوم ادامه یابد.

بزرگترین نهنگ بیت‌کوین نیز در جهان پس از یک رشته تراکنش‌های عظیم در اوایل ماه جاری، اکنون بیش از ۲ میلیارد دلار بیت‌کوین در اختیار دارد. بر اساس اطلاعات پلتفرم داده‌های رمزارزی BitInfoCharts، این نهنگ از ۱۴ ژوئن ۲۵۵۴ بیت‌کوین را در یک سری تراکنش به موجودی خود اضافه کرده است.

مدیریت White Rock، یک شرکت استخراج ارز دیجیتال مستقر در سوئیس، گفت که فعالیت‌های خود را در ایالات متحده گسترش خواهد داد و از تگزاس شروع خواهد شد. این شرکت در نظر دارد با استفاده از گاز طبیعی در ایالت تگزاس اقدام به استخراج بیت کوین با استفاده از روش‌های مسئولانه زیست‌ محیطی می‌کند.

شرکت مدیریت سرمایه جهانی VanEck، مستقر در نیویورک، نیز درخواست خود را برای راه اندازی صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین مجدداً ثبت کرده است. تلاش قبلی این غول سرمایه گذاری برای عرضه چنین محصولی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در نوامبر گذشته رد شد. SEC در نامه‌ای نگرانی خود را در مورد حمایت از بازار تکرار کرد.

شرکت نرم‌ افزاری Microstrategy که در لیست نزدک نیز قرار دارد، دوباره با افت قیمت بیت کوین اقدام به خرید این رمزارز کرده است. طی یک بایگانی موجود در روز چهارشنبه در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، این شرکت اعلام کرد که در بازه زمانی بین 3 می تا 28 ژوئن، «تقریباً 480 بیت کوین را به قیمت تقریباً 10.0 میلیون دلار، با میانگین قیمتی تقریباً 20817 دلار به ازای هر واحد، خریداری کرده است. همچنین این پرونده اضافه می‌کند:

“از 28 ژوئن 2022، مایکرو استراتژی به همراه شرکت‌های تابعه خود، مجموع تقریباً 129699 بیت کوین را در اختیار دارند.”

تحلیل تکنیکال بیت کوین (14 تیر)

قیمت بیت کوین در دو هفته گذشته در حال نوسان بین محدوده ۲۱۸۰۰ و ۱۸۵۰۰ بوده است و هر دو سطح مورد نظر در حال حاضر معتبر بوده است و در صورت ادامه روند، شاهد نوسان مجدد بین این دو سطوح خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 14 تیر 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در حال ورود مجدد به ناحیه اشباع فروش می‌باشد و ریسک معاملات را در این تایم فریم بالا خواهد برد و اندیکاتور MACD نیز بر خلاف روند نزولی بازار در روند صعودی خود قرار دارد که نشان از واگرایی بین قیمت و این اندیکاتور می‌باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (14 تیر)

در این تایم فریم، میانگین‌های متحرک ۱۰ و۲۰ روزه همچنان در روند نزولی خود قرار دارند و در صورتی که میانگین ۱۰ روزه بتواند خود را بالای سطح ۲۰ روزه تثبیت نمایید، شاهد تغییر روند خواهیم بود.

تحلیل بیت با میانگین‌های متحرک ۱۰ و۲۰ روزه در تاریخ 14 تیر

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI به محدوده ۵۰ خود واکنش نشان داده است و نتوانسته خود را بالای این سطح حفظ نمایید، اما اندیکاتور MACD  همچنان در روند صعودی خود قرار دارد هر چند که این روند در حال ضعیف شدن می‎‌باشد.

تحلیل bit در تایم فریم ۴ ساعته تاریخ 14 تیر

در این تایم فریم با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، قیمت بیت کوین همچنان در فاز نزولی خود در تایم فریم ۴ ساعته قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین با سیستم معاملاتی ایچیموکو 14 تیر

همچنین شاخص ترس و طمع نسبت به هفته پیش رشد محسوسی را تجربه کرده است و در حال حاضر به عدد ۱۴ خود رسیده است اما همچنان در محدوده ترس شدید قرار دارد.

وضعیت شاخص ترس و طمع بیت کوین در تاریخ 14 تیر

اما در حال حاضر محتمل‌ترین پیش بینی ادامه روند نوسانی بین محدوده‌های نمایش داده شده می‌باشد، در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بیت کوین در تاریخ 14 تیر

شاخص‌های فنی بیت در تاریخ 14 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

 قیمت بیت کوین در دو هفته گذشته نوسان بیش از ۱۴ درصد را نسبت قیمت ۲۹۱۱۲ دلاری خود تجربه کرده است و به سطوح مقاومتی پیش بینی شده در تحلیل (تحلیل تکنیکال بیت کوین 7 خرداد 1401) واکنش نشان داده است پس از برخورد به سطوح مورد نظر، دچار ریزش قیمت مجدد شده است. بیت کوین که با ارزش بازار حدود ۵۶۳.۲۶ میلیارد دلار، سهم ۴۴.۳۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۲۹,۵۵۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۹۴۳,۴۲۶,۳۵۷ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۵.۵۹ میلیارد دلار است. تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۹.۰۶ میلیون از تعداد کل ۲۱ میلیون آن می‌باشد.

تحلیل فاندامنتالی بیت کوین (19 خرداد)

نهنگ‌های مگا در خرید بیت کوین هستند – اکنون بزرگترین عرضه بیت کوین در یک سال را در اختیار دارند. سنتیمنت، یک ابزار تحلیلی پیشرو در ارزهای دیجیتال، روندی را در میان نهنگ‌های بزرگ بیت کوین کشف کرده است. مگا نهنگ‌ها آدرس‌هایی هستند که بیش از 10000 بیت کوین را در خود جای داده‌اند و آخرین گزارش سنتیمنت نشان داد که این نهنگ‌ها اکنون 12 درصد از کل عرضه بیت کوین را در اختیار دارند. سنتیمنت معتقد است که این الگو می‌تواند سود قابل توجهی را برای قیمت دارایی در آینده نزدیک به همراه داشته باشد زیرا نشان دهنده علاقه گسترده نهادی به بیت کوین است. تحلیلگران بازار نیز همین احساس را با این گزارش دارند.

همچنین محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال هفته گذشته جریان‌های مثبتی را ثبت کردند، اگرچه سود عمدتاً در صندوق‌های بیت‌کوین (BTC) متمرکز بود، که نشان‌دهنده رویکرد محتاطانه‌تر برای تخصیص ارز دیجیتال از سوی سرمایه‌گذاران نهادی است. بر اساس آخرین گزارش جریان وجوه از سوی CoinShares، محصولات سرمایه گذاری بیت کوین در هفته منتهی به شنبه، مجموعاً 126 میلیون دلار ورودی داشتند. از ابتدای  سال میلادی تا به امروز، صندوق‌های سرمایه گذاری بیت کوین بی سر و صدا 506 میلیون دلار به جریان خالص بازار ورودی اضافه کرده‌اند.

صندوق گری اسکیل نیز با بیش از 27 میلیارد دلار تحت مدیریت، بزرگترین مدیر دارایی دیجیتال است. تقریباً 99٪ از کل دارایی‌های Grayscale به Grayscale Bitcoin Trust، که به عنوان GBTC نیز شناخته می‌شود، اختصاص داده شده است.

شرکت‌های استخراج بیت کوین کم کم تاثیرات کاهش قیمت بیت کوین را مشاهده می‌کنند. از این رو شرکت Bitfarms اعلام کرده است که سقوط قیمت بیت کوین، مهمترین مشکلی است که ماینرها در حال حاضر با آن مواجه هستند. بطوریکه مستقیماً این شرکت را تحت تأثیر قرار داده و در حال حاضر ارزش آن را از وضعیت یونی کورن (بالای یک میلیارد) به زیر 500 میلیون دلار رسانده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (19 خرداد)

قیمت بیت کوین طبق پیش بینی‌های هفته گذشته نسبت به سطوح نمایش داده شده واکنش مستقیم نشان داده است و درحال حاضر بین سطوح ۳۱۵۰۰ و ۲۹۲۰۰ دلار در حال نوسان می‌باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 19 خرداد 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI نیز به سطح ۵۰ خود واکنش نشان داده است و نتوانسته بالای این سطح خود را تثبیت کند، در اندیکاتور MACD نیز شاهد نزدیک شدن دو خط این اندیکاتور به یکدیگر می‌باشیم و در صورت قطع یکدیگر به سمت پایین، شاهد آغاز روند نزولی در این اندیکاتور می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (19 خرداد)

همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می‌کنید، سطوح فعلی حمایت و مقاومت بیت کوین دارای همپوشانی با سطوح فیبوناچی اصلاحی می‌باشد، سطح صفر به عنوان مقاومت و سطح ۰.۵ به عنوان حمایت برای قیمت بیت کوین عمل کرده است.

حمایت و مقاومت بیت کوین در تحلیل 19 خرداد

اما در این تایم فریم، همزمان با رسیدن قیمت به سطح مقاومتی، اندیکاتور RSI نیز به سطح اشباع خرید رسیده و به آن واکنش نشان داده است و شاهد ریزش مجدد قیمت بیت کوین بوده‌ایم، این اندیکاتور در حال حاضر در منطقه حمایت ۳۹ قرار گرفته است، همچنین اندیکاتور نیز در حال شروع یک روند نزولی می‌باشد.

تحلیل bitcoin با اندیکاتور RSI 19 خرداد

در حال حاضر با توجه به شرایط بازار و اهمیت نقاط مقاومتی، احتمال نوسان مجدد بین سطوح مشخص شده مجددا وجود دارد.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

شاخص ترس و طمع ابزاری است که به سرمایه گذاران و معامله‌گران کمک می‌کند تا بازار بیت کوین و کریپتو را از دیدگاه احساسات تجزیه و تحلیل کنند.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

به طور کلی بازه عددی نمودار فوق بین ۰ تا ۱۰۰ بوده و دارای ۵ وضعیت می‌باشد .

– Extreme Fear: این عبارت مربوط به بازه‌ی ۰ تا ۲۵ بوده و نشان دهنده‌ی وجود ترس شدید در بازار است. بعضی از تحلیلگران تکنیکال این موقیعت را مناسب برای ورود به بازار می‌دانند.

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بیت کوین تاریخ 19 خرداد

شاخص‌های فنی بیت 19 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته بیت کویت ریزش بی سابقه‌ای را تجربه کرده است و طی ده روز قیمت به سطح ۱۷۰۰۰دلار نیز برخورد کرد، این ریزش ناگهانی باعث ورود قیمت بیت کوین به محدوده ( اشباع فروش یا فروش بیش از حد) شده است.

برای اولین بار در تاریخ، قیمت بیت کوین به سطحی پایین‌تر از اوج چرخه هاوینگ ماقبل خود رسیده و آن‌طور که از بازارهای نزولی گذشته پیداست، احتمالاً قرار نیست ۱۷٬۰۰۰ دلار نقطه پایان روند نزولی این ارز دیجیتال باشد.

بیت کوین که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۳۹۵.۹۹ میلیارد دلار همچنان سهم ۴۱.۹۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۲۰,۷۶۲ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۲, و حجم مبادلات روزانه آن ۳۵.۹۷ میلیارد دلار است. اما بیش از بررسی روندهای پیش رو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال بیت کوین می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین (1 تیر)

علیرغم داده‌هایی که نشان می‌دهد قیمت بیت‌کوین (BTC) ممکن است به حدی کاهش یافته باشد که برای یک ماینر معمولی بی‌سود باشد، هلدینگ دیجیتال ماراتون (Marathon) می‌گوید که به کار خود برای انباشت بیت کوین ادامه خواهد داد.

چارلی شوماخر(Charlie Schumacher)، معاون ارتباطات شرکتی در Marathon Digital گفت: “در سه ماهه اول 2022، هزینه برای تولید بیت کوین تقریباً 6200 دلار بود. ما همچنین قیمت گذاری ثابتی برای برق داریم، بنابراین در بازارهای انرژی دستخوش تغییراتی نیستیم.”

شوماخر اضافه کرد که این شرکت بیشتر بر تولید بیت کوین خود و انباشت دارایی رمزارزی تمرکز کرده است، با این باور که ارزش این دارایی در بلندمدت صعودی خواهد بود. هفته گذشته نیز پلتفرم CryptoRank و داده‌های بازار کریپتو تاکید کرد که در 16 ژوئن، قیمت بیت کوین با میانگین هزینه استخراج برابری می‌کرد و اشاره کرد که برای برخی حتی ممکن است در حال حاضر ماین کردن سودآور نباشد. بر اساس داده‌های بازار رمزارزی و ردیاب زنجیره‌ای، سودآوری استخراج بیت‌کوین به پایین‌ترین حد خود رسیده است زیرا بازار تحت فشار شدید خرس‌ها به حرکت خود ادامه می‌دهد. با تقریبا بی‌سود شدن استخراج بیت‌کوین، ممکن است بازار با شرایط و اتفاقاتی مواجه شود که مدت‌‌هاست شاهد آن نبوده‌ایم و برخی از آنها ممکن است در نهایت باعث صعودی شدن قیمت شوند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (1 تیر)

قیمت بیت کوین پس از یک دوره نوسان میان مدت بلاخره سطح ۲۶۰۰۰ خود را از دست داد و در حال حاضر شاهد برگشت قیمت از سطح ۱۷۰۰۰ دلار می باشیم، این سطح حمایتی در گذشته نیز چندین بار به عنوان حمایت و مقاومت عمل کرده است و پس از برخورد با این سطح شاهد رشد مجدد ۱۵ درصدی بوده‌ایم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 1 تیر 1401

در این تایم فریم سطوح حمایت و مقاومت بیت کوین با سطوح ۲.۶۱۸ و ۱ فیبوناچی اصلاحی ( خودکار) همپوشانی دارد و برگشت قیمت از سطح ۲.۶۱۸ صورت گرفته است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (1 تیر)

همزمان با برگشت قیمت از سطح ۱۷۰۰۰، اندیکاتور RSI نیز درتلاش برای خروج از محدوده اشباع فروش می‌باشد و درصورت تثبیت بالای سطح ۳۰ احتمال نوسان قیمت بین محدوده‌های مشخص شده وجود خواهد داشت. در اندیکاتور MACD  نیز نشانه‌هایی بر تغییر روند نزولی مشاهده می‌شود که تا زمان تایید نهایی ریسک بالایی برای معاملات خرید بیت کوین خواهد داشت.

تحلیل btc با اندیکاتور RSI در تاریخ 1 تیر

در این تایم فریم قیمت بیت کوین همچنان زیر محدوده میانگین ۲۰ روزه خود قرار دارد و میانگین های متحرک همچنان در روند نزولی خود قرار گرفته اند.

چارت تحلیلی میانگین های متحرک بیت 1 تیر ماه

اما در تایم فریم ۴ ساعته میانگین های متحرک ۷-۱۴-۲۱ روزه در حال آغاز روند صعودی می‌باشند و در صورت تثبیت قیمت بالای میانگین ۲۱ روزه شاهد روند کوتاه مدت صعودی می‌باشیم.

در تایم فریم ۴ ساعته

همچنین در این تایم فریم همزمان با برخورد قیمت با سطح ۱۷۰۰۰ دلار اندیکاتور RSI روند صعودی خود را آغاز کرده است و درحال حاضر در تلاش برای تثبیت بالای محدوده ۵۰ خود قرار دارد و اندیکاتور MACD نیز همچنان به روند صعودی خود پس از تست ۱۷۰۰۰ دلار ادامه می‌دهد.

تحلیل بیت کوین با اندیکاتور MACD 1 تیر ماه

درحال حاضر با توجه به نوسانات شدید بازار معاملات دارای ریسک بالا می‌باشند، اما در صورت ادامه روند صعودی در تایم فریم ۴ ساعته با توجه به سطوح فیبوناچی از زمان ریزش قیمت، احتمال دستیابی به سطوح ۰.۶۱۸ فیبو وجود دارد.

تحلیل بیت و سطوح فیبوناچی در تاریخ 1 تیر

اما با توجه به شاخص ترس و طمع بیت کوین که عدد ۹ را نمایش می‌دهد، احتمال ریزش مجدد نیز تا سطوح پایین تر از ۱۷۰۰۰ نیز وجود دارد.

شاخص ترس و طمع بیت کوین

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بیت کوین 1 تیر

شاخص‌های فنی بیت کوین در تاریخ 1 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

پس از ریزش های متمادی در بازار رمزارز ها و بیت کوین، درهفته های گذشته شاهد نوسان قیمتی بین محدوده های ۳۱۰۰۰ و ۲۸۰۰۰ دلار برای بیت کوین بوده ایم و اگر  اگر بخواهیم سناریو نزولی را بررسی کنیم، باید بدانیم که یک حمایت قوی در ۲۸,۵۰۰ دلار وجود دارد. حمایت کلیدی بعدی در سطح ۲۸,۰۰۰ دلار است که اگر این حمایت شکسته شود قیمت قادر خواهد بود تا ۲۷,۵۰۰ دلار کاهش یابد. بیت کوین درحال حاضر  با ارزش بازار حدود ۵۵۲.۳۴ میلیارد دلار، سهم ۴۴ درصدی از کل بازار رمزارز را در اختیار دارد. هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۲۸,۹۹۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۹۰۱,۷۵۰,۳۸۱ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۲.۱۹ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر -۰.۱۹% کاهش یافته است. همچنین بیت کوین بالا‌ترین قیمت خود را  در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ در قیمت ۶۸۰۰۰ دلار ثبت کرده است و امروز بیش از %۵۷ پایین‌تر از اوج تاریخی خود  قرار دارد و تعداد واحدهای در گردش بیت کوین ۱۹.۰۵ میلیون واحد رسیده است.

پیش از تحلیل قیمتی و پیش بینی روند آتی بیت کوین، ابتدا به بررسی و مرور اخبار فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتای بیت کوین (7 خرداد)

شرکت مایکرواستراتژی به رهبری مایکل سیلور یکی از بزرگترین شرکت‌های هولدر بیت کوین در جهان است. مایکل سیلور شاید یکی از سرسخت‌ترین حامیان حال حاضر بیت‌کوین در دنیا باشد. این شرکت بخش عمده‌ای از ذخایر بیت کوین خود را در رالی صعودی سال 2021 خریداری کرده و با روند قیمتی اخیر در لبه ضرر قرار گرفته است.

مایکرواستراتژی پیش از این اعلام کرده بود که قصدی برای فروش دارایی‌های بیت کوین ندارد و آنها را برای بلند مدت نگه‌ می‌دارد، مدیرعامل مایکرواستراتژی نیز در توییتی به سرمایه‌گذاران اطمینان داده که علیرغم ضررهای ناشی از بازار نزولی، شرکت قصد ندارد بیت کوین‌هایش را بفروشد.

همچنین کارشناسان بازار آتی بلومبرگ معتقد هستند بیت کوین می‌تواند در سال ۲۰۲۲، در مقایسه با سایر  دارایی‌های سرمایه گذاری عملکرد بهتری داشته باشد. طبق گفته‌های کارشناسان، ریسک بزرگتر برای اقتصاد جهان در حدود یک سال آینده، ممکن است کاهش قیمت دارایی‌ها باشد. با این حال، این احتمال وجود دارد که بیت کوین و طلا در آینده‌ای نزدیک عملکرد بهتری نسبت به سایر کلاس‌های دارایی داشته باشند.

اما با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در این بازار، بانک مرکزی اروپا  بار دیگر درباره بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هشدار داده است، این نهاد پیشنهاد داده است که نهادهای دولتی باید در اجرای مقررات عجله کنند زیرا این صنعت می‌تواند خطرات بیشتری را برای سرمایه گذاران به همراه داشته باشد، به ویژه پس از رویدادهایی مانند ریزش اخیر پروژه لونا که شاهد آنها بودیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (7 خرداد)

قیمت فعلی بیت کوین پس از اصلاح طولانی مدت و کاهش بیش از ۵۰ درصد خود، در ناحیه کلیدی ۲۸۰۰۰ قرار گرفته است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 7 خرداد 1401

همچنین در دوهفته گذشته با ترسی که معامله‌گران برای ورود مجدد به بازار داشتند، قیمت بیت کوین نوسانات ده درصدی را بین دو محدوده مقاومتی و حمایتی تجربه کرده است، اندیکاتور RSI  نیز همچنان در ناحیه ۳۸ خود قرار دارد و سیگنال صعودی به ما نشان نمی دهد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (7 خرداد)

درتایم فریم روزانه اما، اندیکاتور MACD  همچنان در روند صعودی خود قرار دارد، و دو خط میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه در حال نزدیک شدن به یکدیگر می باشند و در صورت قطع یکدیگر احتمال تغییر روند بسیار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیتکوین درتایم فریم روزانه

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید از ابزار فیبوناچی ریتریسمنت برای موج های اصلاحی استفاده می‌کنیم. لولهایی که برای موج اصلاحی استفاده می‌شود  ۲۳٫۶%، ۳۸٫۲%، ۵۰%، ۶۱٫۸% و ۱۰۰%هستند. سطح صفر محدوده حمایتی کف و سطح ۱۰۰ محدوده مقاومتی سقف را نشان می دهد، لازم به ذکر است که تمامی نقاط مقاومتی معرفی شده همپوشانی با سطوح فیبوناچی ریتریسمنت دارد.

موج اصلاحی bitcoin

در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که فشار فروش بسیار بالای در سطح ۳۰۶۰۰ دلار برای بیت کوین وجود دارد، که پس از هر برخورد با این محدوده، قیمت با کندل های پر قدرتی نزولی مواجه می‌شود و از طرف دیگر حمایت ۲۸۶۰۰ نیز تاکنون معتبر عمل کرده و مانع ریزش بیشتر قیمتی در این تایم فریم می‌باشیم.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته 7 خرداد

اما اندیکاتور RSI در حال نزدیک شدن به سطح ۵۰ می‌باشد و در صورت تثبیت بالای این سطح، امکان رشد مجدد قیمت وجود خواهد داشت، همچنین در صورتی که در اندیکاتور MACD  خطوط، مکدی و سیگنال بتوانند یکدیگر را به سمت بالا قطع بکنند، شاهد شروع مجدد یک روند صعودی در این اندیکاتور خواهیم بود.

تحلیل بیت با اندیکاتور RSI

اما چندین سناریو پیش روی قیمت بیت کوین قرار گرفته است که محتمل‌ترین آن نوسان مجدد بین دو سطح فعلی خواهد بود و در صورت ریزش مجدد اولین سطح حمایتی ۲۶۰۰۰ دلار می‌باشد.

سناریوهای پیش روی بیت کوین در تحلیل 7 خرداد

تحلیل نمودارهای فنی بیت کوین

شاخص ترس و طمع

شاخص ترس و طمع ابزاری است که به سرمایه گذاران و معامله‌گران کمک می‌کند تا بازار بیت کوین و کریپتو را از دیدگاه احساسات تجزیه و تحلیل کنند. میزان ترس یا طمع بیش از حد بازار را مشخص می‌کند. از این رو به آن شاخص ترس و طمع می‌گویند.

شاخص ترس و طمع بیت کوین 7 خرداد

روزهای سودآور بیت کوین

در این نمودار تعداد روزهایی در تاریخ معامله بیت کوین که نگهداری بیت کوین نسبت به قیمت امروز سودآور بوده نشان داده شده است.

روزهای سودآور بیت کوین 7 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بیت کوین 7 خرداد

شاخص‌های فنی بیت کوین 7 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

در دوهفته گذشته بازار رمز ارز‌ها و بیت کوین ریزش بی‌سابقه‌ای را در کمتر از چند روز تجربه کردند، در این چند روز  مشکلات متعددی در حوزه امور مالی غیر متمرکز (دیفای) و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال پیش آمد که نتایجی فاجعه‌بار در پی داشت. پروژه ترا (Terra) در پی فروش سنگین یک نهنگ با مشکلی بزرگ مواجه شد و قیمت دلار ترا (UST) از نرخ معادل دلار آمریکا پایین‌تر آمد و به 0.2 دلار رسید! این برای یک استیبل کوین اتفاقی بسیار شرم‌آور است و البته توکن بومی شبکه ترا که به صورت الگوریتمی برای معادل نگه داشتن UST نسبت به USD استفاده می‌شود، یعنی ارز دیجیتال لونا (LUNA) در پی این ریزش 99.7 درصد از ارزش خود را از دست داد و به قیمت 0.17 دلار سقوط کرد! بلای نازل شده بر سر ترا و لونا اعتبار چندین‌ساله دیفای را زیر سوال برده است و مشخصا کار برای دیگر پروژه‌های فعال در این حوزه سخت‌تر خواهد شد.

روند قیمت بیت کوین در 7 هفته اخیر نزولی بوده و اشباع فروش در بازار اکنون به اوج خود از زمان سقوط مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا در جهان رسیده است. این موضوع ممکن است شرایط را برای بازیابی قیمت فراهم کند، اما انتظار  برای جهش پر قدرت بیت کوین کمی دور از ذهن می‌باشد.

تحلیل قیمتی بیت کوین

بیت کوین برای اولین بار در 16 ماه گذشته به زیر 26000 دلار سقوط کرد. در حالی که فشار فروش گسترده در بازار رمز ارز‌ها  موجب  از بین رفتن 200 میلیارد دلار در یک روز شده است. قیمت بیت کوین در روز پنجشنبه به 25401 دلار سقوط کرد. این اولین باری است که بیت کوین از 26 دسامبر 2020 به زیر سطح 26000 دلار نزول پیدا کرده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 25 اردیبهشت 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین (25 اردیبهشت)

پس از نامعتبر شدن چندین حمایت کلیدی بیت کوین، در حال حاضر شاهد یک سطح حمایتی جدید در قیمت 26000 دلار هستیم، اندیکاتور rsi بر روی عدد 24 در محدوده نزولی و بعد از 115 روز در منطقه  اشباع فروش خود قرار گرفته است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (25 اردیبهشت)

همچنین اندیکاتور macd نیز در حال ادامه دادن مسیر نزولی خود می‌باشد و سیگنالی مبنی بر اتمام روند نزولی و یا تغییر روند در این اندیکاتور شاهد نیستیم.

تحلیل تکنیکال bit با اندیکاتور مکدی (25 اردیبهشت)

با استفاده از نمودار فیبوناچی اکستنشن نیز در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم که قیمت بیت کوین در به محدوده عدد طلایی 1.618 واکنش نشان داده است و این محدوده با حمایت جدید نیز همپوشانی قیمتی دارد.

تحلیل تکنیکال bitcoin با فیبوناچی (25 اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته (25 اردیبهشت)

در تایم فریم 4ساعته نیز شاهد یک واگرایی بین قیمت و اندیکاتور rsi هستیم. این واگرایی از نوع مثبت معمولی می‌باشد.

واگرایی چیست؟ واگرایی‌ها به شرایطی از بازار گفته می‌شود که تضادی آشکار بین قیمت و ابزارهای دیگر تحلیل تکنیکال ایجاد شده و نشان‌دهنده چرخش‌های کوچک و بزرگ بازار، در آینده است. این وضعیت بیانگر ضعف روند بوده و از قریب‌الوقوع بودن تغییر روند حکایت دارد. زمانی‌که اندیکاتور rsi در ناحیه اشباع فروش یک کف بالاتر (مثبت) تشکیل می‌دهد اما در همان حین نمودار قیمت آن را تایید نمی‌کند و یک کف پایین‌تر (منفی)  تشکیل می‌دهد، در این حالت شاهد یک واگرایی معمولی مثبت + (RD) بوده و انتظار بازگشت روند وجود دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته (25 اردیبهشت)

همچنین در این تایم فریم علاوه بر اتمام دوره صعودی که در اندیکاتور macd شاهد آن هستیم، یک واگرایی قیمتی بین اندیکاتور و  روند قیمتی درحال شکل گرفتن می باشد.

چارت بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته (25 اردیبهشت)

در روند 4 ساعته با بررسی میانگین متحرک 50 روزه به این نتیجه میرسیم که تا زمانی که قیمت بالای این میانگین تثبیت نشود امکان رشد پرقدرت بازار وجود ندارد.

میانگین متحرک ۵۰ روزه بیتکوین

تحلیل باندهای قیمت چندگانه مایر

با گرفتن قیمت بیت کوین و تقسیم آن بر ارزش میانگین متحرک 200 روزه محاسبه مشاهده میکنیم در صورت ادامه روند نزولی و رسیدن قیمت به زیر 25000 دلار وارد محدوده فروش بیش از حد بیت کوین توسط معامله گران خواهیم شد.

تحلیل باندهای قیمت چندگانه مایر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی بیت کوین 25 اردیبهشت

شاخص های فنی بیت کوین 25 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

قیمت بیت کوین در هفته گذشته با ریزش 4 درصدی همراه بود و در حال حاضر در محدوده حمایتی 37000 دلاری در بازار  های جهانی معامله می شود ، این محدوده قیمتی برای بیت کوین بسیار حیاتی ومهم می باشد و در صورت ریزش بیشتر آن و از دست رفتن حمایت شاهد نامعتبر شدن کانال صعودی میان مدت بیت کوین خواهیم بود.

قبل از بررسی قیمت و تحلیل تکنیکال و فنی بیت کوین به تحلیل فاندامنتالی و اخبار جدید این ارز می پردازیم!

تحلیل فاندامنتالی اخیر

اولین خبر مهم هفته گذشته بیت کوین  مربوط گلدمن ساکس (به انگلیسی: Goldman Sachs) شرکت بانکداری و خدمات مالی آمریکایی بود که اعلام کرد اولین تهسیلات وام با پشتوانه بیت کوین را به مشتریان خود می دهد و به طور کلی گلدمن ساکس به طور چشمگیری  نسبت به ارزهای رمزنگاری شده خوش بین بوده است. به طوری که در ماه مارس، این بانک سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال، متاورس را در صفحه اصلی خود به نمایش گذاشت که نشان می داد این شرکت صنعت متاورس را یک فرصت 8 تریلیون دلاری تخمین زده است.

خبر مهم بعدی مربوط به بالا رفتن سختی شبکه بیت کوین و رسیدن آن  به بالاترین حد خود یعنی 29.794T می باشد ،دشواری بیشتر شبکه  نیاز به قدرت محاسباتی بیشتری برای استخراج موفقیت آمیز بلوک بیت کوین (BTC) ایجاد می کند، که مانع از تسلط هکر ها بر شبکه و دستکاری تراکنش‌هاست  که به عنوان حمله double-spending یا دوباره خرج کردن معروف است می شود.

تحیلیل تکنیکال در تایم فریم روزانه (1401/02/12)

همانطور که در تحلیل هفته پیش  در سناریو شماره 1 گفته شد، قیمت بیت کوین از 39000 دلار به محدوده 37000 دلار وارد شد و در حال حاضر به این حمایت معتبر واکنش نشان داده است (این حمایت با  کف کانال صعودی اخیر بیت کوین نیز همپوشانی  قیمتی دارد )و از ریزش بیشتر آن جلوگیری شده.اما در صورت از دست رفتن این محدوده حمایت بعدی قیمت 34000 دلار می باشد.

تحیلیل تکنیکال در تایم فریم روزانه (1401/02/12)

همچنین  اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه یک حمایت استاتیک بر روی عدد 36 تشکیل داده که مانع از ورود نمودار این اندیکاتور به محدوده اشباع فروش شده است این خط حمایتی همزمان با حمایت 37000 دلار عمل کرده است.

ولی در اندیکاتور MACD همچنان روند نزولی را شاهد هستیم و خط مکدی نتوانسته خط سیگنال (نارنجی رنگ ) را رو به بالا قطع کند هرچند که این نزول در حال ضعیف شدن می باشد.

تحیلیل تکنیکال در تایم فریم روزانه اندیکاتور مکدی

در تایم فریم 4 ساعته در صورت تثبیت قیمت بالای محدوده 37000 دلار احتمال ریزش بیشتر کم می شود و پیشبینی می شود که مجددا بین قیمت 37000 دلار و 40000 دلار شاهد نوسان روند بیت کوین باشیم.

تحیلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته

همچنین در این تایم فریم  اندیکاتور از محدوده اشباع فروش فاصله گرفته است و در حال نزدیک شدن به نقطه تعادلی این اندیکاتور یعنی عدد 50 می شود.

اما نکنه مهم و قابلتوجه در اندکاتور MACD  قابل مشاهده می باشد که خط مکدی  (خط آبی رنگ) در حال شکستن خط سیگنال آن رو به بالا و اتمام روند نزولی آن می باشد.

تحیلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته سناریو دوم

در حال حاضر در تایم فریم 4 ساعته علاوه بر سناریو نوسانی ، دو سناریو محتمل دیگر نیز داریم.

سناریو خوشبینانه حاکی از رشد قیمت بیت کوین و شکستن مقاومت 40000 دلار و تثبیت بالا آن می باشد که پس از احتمال دستیابی به قیمت 42000 که سقف مقاومت بعدی است نیز وجود دارد.

تحلیل تکنیکال btc

در سناریو بدبینانه زمانی رخ خواهد داد که سطح حمایتی 37000 دلار از دست برود  ودر صورت تثبیت کامل زیر این قیمت احتمال رسیدن آن به 34000 دلار دور از دسترس نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال bitcoin

بررسی تکنیکالی بیت کوین با سایر نمودار ها

نمودار Golden ration multiplier ضریب نسبت طلایی

ضریب نسبت طلایی میانگین متحرک روزانه 350 روزه قیمت بیت کوین را نشان می دهد و آن را با میانگین ضرب شده در نسبت طلایی (1.6) و دنباله فیبوناچی (0، 1، 1، 2، 3، 5، 8، 13،) مقایسه می کند.

در این نمودار قیمت فعلی زیرمیانگین 350 روزه خود قرار دارد .

نمودار Golden ration multiplier ضریب نسبت طلایی

باندهای قیمت چندگانه مایر

مولتی مایر با گرفتن قیمت بیت کوین و تقسیم آن بر ارزش میانگین متحرک 200 روزه محاسبه می شود. تفکر پشت چندگانه این است که با مقایسه قیمت فعلی بیت کوین و میانگین متحرک بلندمدت آن، متوجه می‌شوید که آیا بیش از حد خرید شده (بیش از ارزش‌گذاری شده) یا بیش از حد فروخته شده است (کم ارزش‌گذاری شده).

قیمت فعلی بیت کوین در محدوده بازار خرسی (نزولی ) این نمودار قرا گرفته است.

باندهای قیمت چندگانه مایر بیت کوین

 نمودار بعدی شاخص تسلط بیت کوین را مشاهده می کنید که در حال بالا رفتن می باشد.

تسلط بیت کوین به نسبت بین سهم بازار بیت کوین در مقایسه با ارزهای دیگر گفته می‌شود. این شاخص توسط وبسایت Coinmarketcap ارائه شده است و با بررسی سهم بازار بیت کوین در مقایسه با دیگر دارایی‌های دیجیتال محاسبه می‌شود. این شاخص برای این طراحی شده که تاثیر مهم بیت کوین روی بازارهای دیگر را نمایش دهد. از نظر لغوی نیز دامیننس به معنای تسلط و سلطه می‌باشد.

تسلط بیت کوین به نسبت بین سهم بازار بیت کوین در مقایسه با ارزهای دیگر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی بیت کوین را بر اساس محبوب ترین شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش  را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی بیت کوین

شاخص های فنی بیت کوین

تحلیلگر: علی فرهانی

 اوایل صبح روز دوشنبه 29 فروردین 1401 قیمت بیت کوین با بیش از 2 درصد ریزش در یک ساعت به زیر 39000 دلار رسید!

در ادامه به برسی تکنیکال بیت کوین می پردازیم:

در تایم فریم روزانه اندیکاتور های RSI و MACD  هر دو نزولی هستند و احتمال ریزش بیشتر در این تایم فریم مشاهده می شود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 29 فروردین 1401

با توجه به نزولی بودن تمامی اندیکاتور های بیت کوین در تایم فریم روزانه با ادامه ریزش ها اولین حمایت بیت کوین کف کانال صعودی هست از بهمن 1400شروع شده است.

اسیلاتورها

شاخص قدرت نسبی (RSI) 38.01      خنثی

Stochastic 10.08 خنثی

Commodity Channel Index         −104.41  خنثی

Momentum       −2872.01          خرید

MACD سطوح      −958.89            فروش

میانگین های متحرک

میانگین متحرک نمایی (10) 40758.40 فروش

میانگین متحرک ساده (10) 40560.76 فروش

میانگین متحرک نمایی (20) 41769.09 فروش

میانگین متحرک ساده (20) 42881.63 فروش

میانگین متحرک نمایی (30) 42071.64 فروش

میانگین متحرک ساده (30) 43311.48 فروش

میانگین متحرک نمایی (50) 42174.99 فروش

میانگین متحرک ساده (50) 42171.58 فروش

میانگین متحرک نمایی (100) 42990.30 فروش

میانگین متحرک ساده (100) 41225.48 فروش

میانگین متحرک نمایی (200) 44368.99 فروش

میانگین متحرک ساده (200) 48110.58 فروش

Ichimoku Base Line (9, 26, 52, 26) 43363.18 خنثی

میانگین متحرک حجمی (20) 43103.83 فروش

میانگین متحرک بدنه (9) 39738.75 فروش

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته

با توجه به کف رسیدن اندیکاتور RSI در عدد30 و برگشت وحمایت از این نقطه احتمال توقف ریزش بیشتر وجود دارد.

و همانطور که ملاحضه می کنید اندیکاتور Macdخط آبی رنگ در حال قطع کردن خط نارنجی به سوی بالا می باشد که تاییدی بر اندیکاتور RSI ما نیز هست.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته

اما با توجه به نقاط حمایت و مقاومت چندین سناریومتفاوت نیز وجود دارد.

سناریو 1:

ادامه روند نزولی بیت کوین و رسیدن به حمایت استاتیک 37000هزار دلاری و برگشت قیمت به کانال صعودی در تایم فریم 4 ساعته و رسیدن به خطر روند نزولی بلند مدت بیت کوین.

ادامه روند نزولی بیت کوین و رسیدن به حمایت استاتیک

سناریو شماره 2:

در صورت ریزش بیشتر احتمال از دست دادن ناحیه حمایتی قوی 37000 وجود دارد و همچنین ممکن هست قیمت به عدد . حمایت32000 برسد.

سناریو شماره 2 تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز

سناریو سوم

سناریو سوم که بسیار محتمل هست بدین شکل پیشبینی می شود که با توجه اندیکاتور های گفته شده در یک بازه قیمتی بین 39000 و 41000 نوسان داشته باشد و بعد از شکست این محدوده به قیمت بالاتر برسد.

سناریو سوم تحلیل تکنیکال بیتکوین

بررسی تکنیکالی بیت کوین با سایر نمودار ها

 نمودار Golden ration multiplier

ضریب نسبت طلایی

ضریب نسبت طلایی میانگین متحرک روزانه 350 روزه قیمت بیت کوین را نشان می دهد و آن را با میانگین ضرب در نسبت طلایی (1.6) و دنباله فیبوناچی (0، 1، 1، 2، 3، 5، 8، 13،) مقایسه می کند. 21). دلیل این مقایسه این است که این مضرب ها در گذشته در تعیین اوج های محلی در یک چرخه و همچنین اوج های طولانی چرخه دقیق بوده اند. اگر همچنان قابل اعتماد باشد، ضریب نسبت طلایی ممکن است برای معامله گرانی که به دنبال تعیین اینکه آیا بازار فعلی نسبت به پذیرش بیت کوین بیش از حد خرید شده است، مفید باشد.

ضریب نسبت طلایی میانگین متحرک روزانه 350 روزه قیمت بیت کوین

همانطور که در تصویر نمودار مشاهده می کنید قیمت فعلی بیت کوین در کمترین حالت ممکن نسبت به ضریب های طلایی را نشان می دهد که نشان از ارزنده بودن قیمت های فعلی دارد.

Mayer Multiple price bands باندهای قیمت چندگانه مایر

نمودارهای باند قیمت چندگانه Mayer یک اصلاح ساده برای نمودارهای اصلی Mayer Multiple است که در اینجا توضیح داده شده است.

خلاصه Mayer Multiple

چندگانه Mayer با گرفتن قیمت بیت کوین و تقسیم آن بر ارزش میانگین متحرک 200 روزه محاسبه می شود. تفکر پشت چندگانه این است که با مقایسه قیمت فعلی بیت کوین و میانگین متحرک بلندمدت آن، متوجه می‌شوید که آیا بیش از حد خرید شده (بیش از ارزش‌گذاری شده) یا بیش از حد فروخته شده است (کم‌تر).

اضافه کردن باندها

افزودن باندهای قیمت با تلاش برای بیان اینکه بیت‌کوین چقدر بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد به فروش می‌رسد، با جزئیات بیشتر، چندین مرحله را جلوتر می‌برد. به جای تنها سه برچسب (بیش از حد خرید، قیمت نسبتاً پایین و کم ارزش)، برچسب‌های دانه‌بندی بیشتری به شما داده می‌شود: Oversold، Bearish، Bullish، Bullish Extension و Overbought.

نحوه محاسبه باندهای چندگانه Mayer

چندگانه Mayer با گرفتن قیمت بیت کوین و تقسیم آن بر ارزش میانگین متحرک 200 روزه محاسبه می شود. ما این را یک قدم فراتر می‌گذاریم و قیمت‌های مختلفی را نشان می‌دهیم که نشان‌دهنده «باند» بیت‌کوین بیش‌ازحد و کم‌ارزش‌شده بر اساس چندگانه است. آنها به شرح زیر است:

  • <0.55x: فروش بیش از حد
  • >0.55x و <1.1x: کانال نزولی
  • کانال صعودی >1.1x و <1.7x
  • >1.7x و <2.5x: افزایش بیش از حد صعودی
  • 2.5x: بیش از حد خرید

باندهای قیمت چندگانه مایر

 همانطور که در تصویر نمودار مشاهده می کنید قیمت بیت کوین با توجه به فرمول گفته شده هنوز در محدوده نزولی برای خرید می باشد.

نمودار ساتوشی به ازای هر دلار بسیار ساده است. این  نمودار به شما می گوید که یک دلار در هر تاریخ معینی در تاریخ بیت کوین چند ساتوشی برای شما می خرد.

نحوه محاسبه ساتوشی به ازای هر دلار

قیمت بیت کوین را به دلار در نظر بگیرید و آن را بر 100،000،000 (تعداد ساتوشی در یک بیت کوین) تقسیم کنید. بنابراین اگر بیت کوین 30000 دلار ارزش دارد آن را بر 100000000 تقسیم کنید. شما 0.0003 دلار دریافت خواهید کرد. ارزش 1 ساتوشی همین است. بنابراین اکنون 1 (که نشان دهنده 1 دلار است) را بر ارزش یک ساتوشی واحد به دلار تقسیم کنید تا تعداد ساتوشی ها برابر با 1 دلار به دست آورید. 1 دلار تقسیم بر 0003 دلار. و در آنجا به 3333 می رسیم.

روند این نمودار برعکس نمودار تکنیکالی دیگر است و با ریزش و پایین آمدن این عدد ارزش بیشتر هر ساتوشی را نشان می دهد.

روند این نمودار برعکس نمودار تکنیکالی دیگر است و با ریزش و پایین آمدن این عدد ارزش بیشتر هر ساتوشی را نشان می دهد.

تحلیلگر: علی فرهانی

20403 بازدید
تحلیل تکنیکال بیت کوین
5 از 1 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید