تحلیل تکنیکال کاردانو ADA – نقاط ورود و خروج + آپدیت

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA – نقاط ورود و خروج + آپدیت

کاردانو پس از برخورد به سطح حمایت معتبر خود روند صعودی خود را آغاز نموده است و سطوح مقاومت پیش روی خود را با قدرت بالا شکسته است، کاردانو که با افزایش مجدد ارزش بازار خود به حدود ۱۲.۸۹ میلیارد دلار، به رتبه ۸ بازار صعود داشته است و سهم ۱.۱۹ درصدی از کل بازار رمزارز را در اختیار خود دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۳۸۴۱۲۴ دلار، با احتساب نرخ تتر ایرانیکارت معادل ۱۷,۲۸۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن بیش از ۵۹۰ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش رو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

خرید و فروش کاردانو

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 4 بهمن )

طبق داده‌های CoinMarketCap، کوین لایه اول کاردانو در سطح قیمت 0.36 دلار در در روند معاملاتی روزانه 21 ژانویه معامله شد، که اولین باری است که قیمت این رمزارز به این سطح از زمان سقوط صرافی بزرگ FTX رسیده است. کاردانو، مانند بقیه بازار ارزهای دیجیتال عمومی، پس از سقوط غیر منتظره صرافی ارزهای دیجیتال FTX در اوایل نوامبر 2022، کاهش قابل توجهی در ارزش داشت. کاردانو سال تجاری 2022 را با قیمت 0.24 دلار بسته است، که از زمان سقوط FTX 33 درصد کاهش داشته است. طبق داده‌های CoinGecko، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال از ابتدای سال 21 درصد افزایش یافته است. با به اشتراک گذاشتن یک همبستگی مثبت از نظر آماری با بیت کوین [BTC] که قیمت آن از آغاز سال به طور نجومی افزایش یافته است، ارزش کاردانو نیز 44 درصد افزایش یافته است. با قیمت فعلی، کاردانو  در نمودار روزانه بیش از حد خرید شد. اندیکاتورهای مومنتوم از سالی که در زمان نگارش این مقاله به بالاترین حد خرید بیش از حد ثابت می‌شدند، روند صعودی داشتند.

شاخص قدرت نسبی سکه (RSI) روی 73.29 قرار داشت، در حالی که شاخص جریان پول (MFI) آن در 76.29 مشاهده شد. جهش تدریجی در این شاخص ها نشان داد که ADA از آغاز سال تجاری 2023 افزایش یافته است.

به همین ترتیب، حجم موجودی دارایی (OBV) با 5 درصد افزایش از ابتدای سال به 43.517 میلیارد رسید.

وقتی OBV یک دارایی افزایش می‌یابد، نشان می‌دهد که فشار خرید مهم‌تر از فشار فروش است. همچنین به این معنی است که حجم بیشتر با افزایش قیمت‌ها همراه است، که نشان می‌دهد خریداران نسبت به فروشندگان تهاجمی‌تر هستند و احتمالاً قیمت دارایی به رشد خود ادامه می‌دهد.

علاوه بر این، افزایش انباشت ADA در 21 روز گذشته، خریداران را کنترل بازار روزانه را در اختیار گرفت. موقعیت شاخص حرکت جهت دار ALT این را تایید کرد.

در نیمه اول ژانویه، مشاهده کردیم که کاردانو در میان شبکه‌های بلاک چین با بیشترین فعالیت توسعه قرار داشت. به سرعت به سمت حال حاضر شد و کاردانو توانست رتبه اول را از نظر فعالیت های توسعه حفظ کند. یکی دیگر از میزبان های اخیر کاردانو به گزارشی اشاره می کند که نشان می‌دهد کاردانو در حال حاضر بیش از 4800 قرارداد هوشمند دارد. علاوه بر این، بیش از 1100 پروژه در شبکه در دست توسعه هستند.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 4 بهمن )

کاردانو پس از ۵۰ روز روند نوسانی پس از برخورد با سطح حمایتی ۰.۲۴۵ دلار تغییر روند خود را آغاز کرده است و توانسته رشد بیش از ۶۲ درصد را در یک ماه گذشته ثبت نمایید، در این تایم فریم پس از یک فاز صعودی و رشد بیش از ۵۰ درصد شاهد پولبک مجدد به خط مقاومت ۰.۳۲۹ دلار بوده ایم و پس از واکنش به سطح مورد نظر شاهد فاز بعدی صعود و دستیابی قیمت به ناحیه ۰.۴ دلار می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال کاردانو 4 بهمن 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI پس از یکبار شروع روند نزولی مجددا تغییر فاز خود را آغاز کرده است و در تلاش برای تثبیت روند خود بالاتر از ناحیه اشباع خرید و سطح ۷۰ می باشد، اما در اندیکاتور MACD نیز همچنان شاهد ادامه روند صعودی میان مدت می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 4 بهمن )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI پس از چندین  با برخورد به سطح ۷۰ در روند تعادلی خود قرار گرفته است و احتمال بازگشت آن به سطح ۵۰ بسیار بالا می باشد، در اندیکاتور MACD نیز خطوط سیگنال و مکدی در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت تثبیت خط سیگنال بالای سطح مکدی شاهد آغاز مجدد روند نزولی خواهیم بود.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی در 4 بهمن

همچنین در تایم فریم روزانه، میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تلاش برای تلاقی با یکدیگر می‌باشند و در صورت شکست آنها توسط کندل‌های نزولی کاردانو احتمال تغییر روند به فاز نزولی بسیار بالا خواهد بود..

میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در 4 بهمن

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال. خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو در تاریخ 4 بهمن

شاخص‌های فنی کاردانو در تارخ 4 بهمن

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو پس از یک بار برخورد به سطح مقاومت پیش روی خود، کاهش بیش از ۲۵ درصد را تجربه کرده است، کاردانو که با کاهش مجدد ارزش بازار خود به حدود ۸.۹۵ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۰۷ درصدی از کل بازار رمزارزها را در اختیار خود دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۲۵۱۶۱۹ دلار، با احتساب نرخ تتر ایرانیکارت معادل ۱۱,۰۶۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن بیش ۱۶۶ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 8 دی )

ارزیابی زنجیره‌ای کاردانو نشان داد که یک سری از فعالیت‌های صعودی حاکی از شروع یک چرخه بازار گاوی جدید در سال 2023 است. نگاهی به توزیع عرضه کاردانو الگوی انباشت کوین توسط آدرس‌های کوسه و نهنگ را نشان داد که بین 100000 تا 10 نشانی دارا است. با این حال، در مدت مشابه، قیمت ADA تا 42 درصد کاهش یافت. حرکت مخالف توزیع عرضه کاردانو و قیمت آن باعث ایجاد واگرایی صعودی شد که اغلب منجر به خروج فروشندگان از بازار می‌شود. اگر این دارندگان این رمزارز علیرغم کاهش قیمت، انعطاف پذیر باقی بمانند، یک بازگشت قیمت به دنبال خواهد داشت.علاوه بر این، ارزیابی معیار سود/زیان شبکه NPL کاردانو نشان داد که با هر افت قیمت بزرگ در چند هفته گذشته، کوین های کمتری با ضرر حرکت کردند. این به خستگی فروشندگان و خروج “دست های کاغذی” از بازار کاردانو اشاره می کند.به طور کلی، افت NPL اغلب نشانه تسلیم کوتاه مدت فروشندگان بازار و ورود مجدد «پول هوشمند» است. به همین دلیل است که آنها تمایل دارند با بازگشت های محلی و دوره‌های بهبود قیمت همزمان شوند.

علاوه بر این، ارزیابی عملکرد ADA در نمودار روزانه نشان داد که بازار به پر کردن شکاف حجم نزدیک شده است. به طور معمول، انباشت رمزارز قابل توجهی در این سطح رخ می‌دهد.

در حالی که ممکن است سیگنال‌های صعودی در افق وجود داشته باشد، نگاهی دقیق تر به حرکت قیمت کاردانو در نمودار روزانه نشان داد که احساسات نزولی همچنان آلت کوین‌ها را آزار می‌دهد. به عنوان مثال، شاخص قدرت نسبی ADA (RSI) در 30.19 یافت شد. به همین ترتیب، شاخص جریان پول (MFI) در یک روند نزولی بود و در زمان انتشار روی 24.54 ثابت شد.  همچنین خط واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) با نشان دادن اینکه ADA هنوز در یک چرخه نزولی باقی مانده است، با خط روند در یک روند نزولی قطع شد و فقط نوارهای هیستوگرام قرمز را نشان داد. این وضعیت از 16 دسامبر، زمانی که فعالیت فروش شروع به افزایش کرد، وجود داشته است.

تحلیلی از وضعیت شبکه کاردانو نیز روز گذشته توسط مساری منتشر شد. در این تحقیق، این شرکت بینش جالبی در مورد رشد شبکه ارائه می‌دهد، اما در عین حال، چگونه از رقبای اصلی خود عقب مانده است.

همانطور که مساری خاطرنشان می‌کند، کاردانو در سال 2022 افزایشی در فعالیت DeFi را تجربه کرد، به طوری که تراکنش‌های روزانه به حدود 60000 تراکنش از سه ماهه دوم رسیده است، که معادل میانگین حدود 0.75 تراکنش در ثانیه (TPS) است.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 8 دی )

در تایم فریم روزانه، کاردانو پس از برخورد به سطح مقاومت ۰.۳۲۹ دلار تغییر روند ناگهانی داده است و کاهش قیمت بیش از ۲۵ درصد را در ۲۳ روز گذشته ثبت کرده است و در صورت از دست رفتن سطح حمایت فعلی احتمال کاهش مجدد تا سطوح پایین تر بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو 8 دی 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در فاز نزولی خود قرار دارد و در تلاش مجدد برای شکست سطح ۳۰ و ورود به ناحیه اشباع فروش خود است، در همین حال خطوط سیگنال و مکدی اندیکاتور MACD در تلاقی یکدیگر قرار گرفته اند و در صورت تثبیت خط روند سیگنال بالای سطح مکدی روند نزولی مجددا آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 8 دی )

اما در تایم فریم ۴ ساعته برخلاف روند فعلی پس از برخورد با سطح اشباع فروش، اندیکاتور RSI در روند صعودی خود قرار گرفته است و در تلاش برای دستیابی به سطح ۵۰ خود است. اما در اندیکاتور MACD همچنان شاهد ادامه روند نزولی و تثبیت سطح سیگنال فروش بالای خط مکدی می‌باشیم .

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی در 8 دی

همچنین در تایم فریم روزانه، میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه همچنان در روند پر شتاب نزولی خود قرار گرفته‌اند و تا زمانی که کندل‌های صعودی کاردانو نتواند سطح ۱۴ روزه را به سمت بالا قطع کند، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در 8 دی

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنالی خنثی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو در تاریخ 8 دی

شاخص‌های فنی کاردانو در تاریخ 8 دی

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو در ۲۵ روز گذشته، کاهش بیش از ۳۳ درصد را تجربه کرده و سطح حمایتی جدید در ناحیه ۰.۲۹۵ برای این رمزارز ایجاد شده است، کاردانو که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۰.۸۷ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۲۱ درصدی از کل بازار رمزارزها  را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۳۱۶۷۶۷ دلار، با احتساب نرخ تتر ایرانیکارت معادل ۱۱,۶۰۶ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن بیش از۲۰۰ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 13 آذر )

با اعلام جدید که Cardano در راه انتشار یک استیبل کوین الگوریتمی در سال 2023 است، اعضای مختلف جامعه نگرانی‌های خود را ابراز کردند و این پروژه را با TerraUSD (UST) مقایسه کردند، که در سال 2022 ضررهای زیادی در فضای کریپتو ایجاد کرد. به گفته توسعه دهندگان آن، پروژه استیبل کوین Djed به دلار ایالات متحده متصل شده و توسط کاردانو حمایت می‌شود.

جدا از این، از توکن دیگری به عنوان کوین ذخیره خود استفاده خواهد کرد. این پروژه تاکید کرد که بیش از حد وثیقه خواهد بود و دارای ذخایر اثباتی روی زنجیره خواهد بود. علی‌رغم تضمین‌های داده شده توسط تیم، اعضای مختلف جامعه نگرانی‌های خود را ابراز کردند، و برخی از آنها UST را که اخیراً سقوط کرده بود، به عنوان مثال آورده‌اند.

با توجه به نگرانی‌های ناشی از ظهور Djed، کوین تلگراف از برخی از پروژه‌های اصلی استیبل کوین پرسید که آیا پروژه‌های استیبل کوین الگوریتمی با وجود مثال نشان داده شده توسط TerraUSD، هنوز پتانسیل موفقیت را دارند یا خیر.

بنیاد تتر در بیانیه‌ای به کوین تلگراف گفت که پروژه‌های استیبل کوین مانند Terra مکانیسم‌هایی برای دستیابی به ثبات دارند، اما در نهایت شکست خوردند. این تیم توضیح داد که:

برخلاف استیبل کوین‌های وثیقه‌ای که هر کوین به طور کامل توسط وثیقه پشتیبانی می‌شود، استیبل کوین‌های الگوریتمی تلاش می‌کنند ارزش خود را از طریق عملیات‌های مختلف بازار که اغلب به طور چشمگیری شکسته شده‌اند، حفظ کنند.

همچنین ناشر سیرکل در بیانیه‌ای به کوین تلگراف گفت که استیبل کوین‌های الگوریتمی با ساختارهای پیچیده وثیقه و مکانیسم‌های تثبیت فن‌آوری، ارزش مطلوبی مشابه دارایی‌های دلاری با ذخیره کامل و تنظیم‌شده ندارند. آنها گفتند: “فروپاشی Terra در اوایل سال جاری نشان داد که همه استیبل کوین‌ها برابر نیستند.”

در هفته گذشته، قیمت کاردانو نسبت به منطقه 0.335 دلار در برابر دلار آمریکا شاهد کاهش تازه‌ای بود. جفت ADA/USD به زیر سطوح حمایتی 0.320 دلار و 0.312 دلار کاهش یافت.

قیمت حتی زیر حمایت 0.300 دلار و میانگین متحرک 55 ساده (4 ساعته) کاهش یافت. یک پایین نزدیک به 0.2950 دلار تشکیل شد و قیمت در حال حاضر در حال اصلاح بالاتر است. افزایش جزئی در بالای منطقه مقاومت 0.300 دلار وجود داشت.

در جهت صعودی، مقاومت فوری نزدیک منطقه 0.312 دلار و میانگین متحرک 55 ساده (4 ساعت) است. این نزدیک به سطح 23.6% فیب اصلاحی حرکت نزولی از نوسان 0.3795 دلار به پایین 0.295 دلار است. همچنین یک خط روند نزولی اصلی با مقاومت نزدیک به 0.314 دلار در نمودار 4 ساعته در حال شکل گیری است.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 13 آذر )

کاردانو در ۱۵ روز گذشته پس از برخورد با سطح حمایتی جدید خود در تلاش برای صعود و شکست مجدد سطح ۰.۳۲۹ دلار است و در صورت تثبیت بالای سطح مورد نظر احتمال خروج از روند نزولی بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو 13 آذر 1401

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI در تلاش برای شکست مجدد سطح ۵۰ خود به سمت بالا و آغاز روند صعودی است،برخورد با سطح مورد نظر همزمان با برخورد با سطح حمایتی ۰.۳۲۹ دلار خواهد بود، در اندیکاتور MACD نیز همچنان شاهد ادامه روند صعودی هستیم.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 13 آذر )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI پس از برخورد با سطح ۷۰ و ناحیه اشباع خرید، تغییر روند داده و مجددا در فاز نزولی خود قرار گرفته است اما اندیکاتور MACD در شرایط واگرایی است و همچنان روند صعودی خود را به سطوح بالا تر ادامه می‌دهد.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی در 13 آذر

همچنین در تایم فریم روزانه، میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت ادامه روند و فعلی و تثبیت میانگین ۷ روزه بالای سطح ۱۴ روز،شاهد تغییر روند و آغاز فاز صعودی در این تایم فریم خواهیم بود.

میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در 13 آذر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنالی خنثی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو در تاریخ 13 آذر

شاخص‌های فنی کاردانو در تاریخ 13 آذر

تحلیلگر : علی فرهانی

کاردانو همگام با دیگر رمزارزها روند صعودی خود را با رشد بیش از ۳۳ درصد آغاز نموده است و در تلاش برای تثبیت قیمت خود بالای سطح ۰.۴۲۳۵ دلار است. کاردانو که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۱۴.۵۹ میلیارد دلار، در رتبه ۹ بازار قرار گرفته است و سهم تنها ۱.۳۲ درصدی از کل بازار رمزارز را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۴۲۴۸۱۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۵,۲۶۷ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن بیش از ۴۷۸.۵۲ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال خواهیم پرداخت.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 16 آبان )

یکی از مهمترین بلاک چین‌های اصلی صنعت رمزارز، کاردانو است که از فرآیند اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند که نسبت به روش اثبات کار بیت‌کوین انرژی کمتری مصرف می‌کند. اگرچه اتریوم با بروزرسانی جدید خود، که به طور قابل توجهی بزرگتر است، به اثبات سهام ارتقا یافته است، انتقال کامل یک شبه اتفاق نخواهد افتاد و همچنان کاردانو رقیب اصلی آن در این حوزه خواهد بود. در این هفته، زمانی که  قیمت ارزهای دیجیتال بهبود یافتند، قیمت کاردانو نیز افزایش قابل توجهی داشت. قیمت به 0.43 دلار افزایش یافت که بالاترین میزان از 6 اکتبر امسال بود است.

در روزهای اخیر، کاردانو و سایر ارزهای دیجیتال عملکرد قوی داشته‌اند. زمان این بازگشت با موفقیت بازارهای آمریکا همزمان شد. به گفته تحلیلگران، با توجه به راه‌اندازی به‌روزرسانی Vasil در شبکه کاردانو، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارزهای دیجیتال فعالیت بازار توکن کاردانو  را برای پیش‌بینی حرکات آتی آن و انتخاب بهترین زمان برای خرید زیر نظر دارند. قیمت کاردانو در نتیجه عملکرد قوی بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) افزایش یافته است. طبق آمار به دست آمده توسط OpencNFT، حجم NFT ها طی چند ماه گذشته روند صعودی قابل توجهی داشته است. این هفته شاهد افزایش حجم روزانه NFT ها در اکوسیستم بودیم. در 27 سپتامبر، قابلیت‌های کامل Vasil در دسترس قرار گرفت. علاوه بر این، مدل هزینه Plutus V2 توسط بلاک چین کاردانو فعال شد که منجر به کاهش هزینه تراکنش برای قراردادهای هوشمند شد. کاردانو که مدت‌ها مورد علاقه سرمایه‌گذاران بلندمدت است، در بیشتر سال‌های 2022 افت قیمت داشته  است و نسبت به ابتدای سال که با قیمت 2.28 دلار معامله می‌شد، بیش از 80 درصد کاهش داشته است.

حتی اگر کاردانو، همراه با اکثر بازارهای دیگر ارزهای دیجیتال، سپتامبر تیره و تاریکی را پشت سر گذاشت، به‌روزرسانی‌های مهم و مبانی توکن قوی نشان می‌دهد که ممکن است در ماه اکتبر برای پیشرفت در آینده آماده باشد. از نظر تاریخی، این ماه معمولاً یک ماه مثبت برای ارزهای دیجیتال بوده است.

با این حال، با توجه به اینکه شاخص های فنی مهمی مانند RSI و MACD همچنان زیر 50 هستند که نشان دهنده روند نزولی است، به نظر می رسد کاردانو در چهار هفته آینده به 1 دلار برسد. پیتر برانت، تحلیلگر مشهور حتی اظهار داشت که کاردانو ممکن است در آینده نزدیک به کمتر از 0.25 دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 16 آبان )

کاردانو پس از ثبت رشد بیش از ۳۰ درصد خود نتوانسته بالای سطح مورد نظر وارد شود و قیمت ۰.۴۲۳۵ دلار به عنوان یک سطح مقاومتی معتبر بوده است و در صورت ادامه روند کاهشی، دستیابی به سطح ۰.۳۷۸۰ دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو 16 آبان 1401

همچنین در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI  نسبت به خط ۵۰ خود واکنش مستقیم نشان داده است و احتمال بازگشت قیمت را دوچندان کرده است، در اندیکاتور MACD نیز با وجود ادامه روند صعودی، شاهد تلاش برای تلاقی دو خط سیگنال و مکدی با یکدیگر هستیم.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 16 آبان )

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، اندیکاتور RSI به سطح ۵۰ خود واکنش نشان داده است و نتوانسته بالای سطح فعلی خود را تثبیت نمایید، در اندیکاتور MACD نیز شاهد ادامه روند نزولی می‌باشیم .

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی در 16 آبان

در این تایم فریم میانگین‍‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه همچنان در روند نزولی خود قرار گرفته‌اند و تا زمانی که کندل‌های صعودی بالای سطح ۷ و ۱۴ روزه تثبیت نشوند، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‍های متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در 16 آبان

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنالی خنثی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو در تاریخ 16 آبان

شاخص‌های فنی کاردانو در تاریخ 16 آبان

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو در دو هفته گذشته پیش از انجام هاردفورک واسیل، نوسان بیش از ۱۵ درصد را تجربه کرده است و در صورت رشد مجدد قیمت، ناحیه ۰.۵۲ دلار، اولین سطح قابل دستیابی خواهد بود، کاردانو که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۵.۷۳ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۸ بازار قرار داشته و سهم ۱.۶۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۴۵۹۶۱۷ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۴,۷۷۴ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن به بیش از ۹۸۴.۱۸ میلیون دلار رسیده است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 2 مهر )

اولین پروتکل وام دهی و استقراض NFT شبکه کاردانو با نام  Aada Finance، از برگزاری یک مسابقه یافتن باگ قبل از راه اندازی شبکه اصلی خود در روز 13 سپتامبر  خبر داد. بر اساس پست وبلاگی منتشر شده توسط این پلتفرم، پاداش 25000 دلاری برای کشف یک آسیب پذیری در این قرارداد هوشمند در نظرگرفته شده است. همچنین چارلز هاسکینسون، خالق کاردانو، از جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر خواست که همه پروتکل‌ های اثبات سهام را با یک مقیاس مورد سنجش قرار ندهد. هاسکینسون می‌‌گوید که پست Substack که دورسی در پروفایلش منتشر کرده است، باعث می‌‌شود طرفداران افراطی بیت‌ کوین را به این باور برساند که بلاک چین کاردانو نیز دارای slashing است، ویژگی‌‌ای که جریمه کردن بازیگران بد را ممکن می‌‌سازد تا سایر بازیگران را از رفتار مجرمانه بازدارد. یک حمله موفقیت آمیز به کاردانو مستلزم آن است که کسی اکثریت تمام سکه‌های قفل شده را در اختیار داشته باشد تا در اجماع شبکه تسلط داشته باشد که این امر، این نوع حمله را بسیار پرهزینه می‌کند. پس از چند ماه تأخیر، بالاخره ارتقاء و هارد فورک Cardano Vasil از روز پنجشنبه در ساعت 9:44 شب UTC فعال شد و پیشرفت‌های «عملکرد و قابلیت قابل توجهی» را در بلاک چین به ارمغان آورد. موفقیت هارد فورک اصلی Cardano توسط شرکت بلاک چین IOHK در روز پنجشنبه در توییتر اعلام شد، در حالی که دیگران نیز در فضای زنده توییتر با چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، فعال شدن هارد فورک را مشاهده کردند. IOHK قبلاً اعلام کرده بود که ارتقاء قابل توجهی که توسط فورک ایجاد شده است، انتقال بلوک بدون تأیید کامل است که امکان ایجاد سریعتر بلوک را فراهم می کند. ارتقاء قراردادهای هوشمند Plutus آن برای افزایش کارایی، همچنین به برنامه‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهد تا با هزینه‌های کمتری اجرا و اجرا شوند. پس از ماه‌ها تأخیر و زمان‌بندی مجدد، با توجه به اینکه روز راه‌اندازی در ابتدا برای ژوئن تعیین شده بود، به دلیل مشکلات موجود در شبکه آزمایشی ناشی از اشکالات نسخه قبلی نود که مشکلات سازگاری را ایجاد می‌کردند، دو بار به تعویق افتاد. پس از ارتقای Vasil، کاردانو به توسعه راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ خود، پروتکل سر Hydra ادامه می‌دهد که تراکنش‌های بلاک چین کاردانو را پردازش می‌کند در حالی که همچنان از آن به عنوان لایه امنیتی و تسویه حساب استفاده می‌کند.

تحلیل تکنیکال کاردانو 2 مهر 1401

در تایم فریم روزانه کاردانو شاهد نوسان قیمت بین دو محدوده ۰.۵۲  و ۰.۴۲ دلار در دو هفته گذشته بوده‌ایم ودر صورت ادامه روند فعلی، دو سطح مورد نظر همچنان معتبر خواهند بود و در صورت ادامه روند صعودی پس از اپدیت واسیل احتمال دسترسی مجدد به سطح ۰.۵۲ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال کاردانو 2 مهر 1401

اما در این تایم فریم اندیکاتور RSI همچنان در روند نزولی خود قرار دارد و نتوانسته بالای سطح ۵۰ خود تثبیت شود، اندیکاتور MACD نیز همچنان در حال ادامه روند نزولی است و تا زمانی که خط مکدی نتواند خط سیگنال را به سمت بالا بشکند، تغییر روندی مشاهده نخواهد شد.

تحلیل تکنیکال کاردانو 2 مهر 1401

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در تلاش برای تثبیت روند خود بالای سطح ۵۰ می باشد و همگام با آن اندیکاتور MACD  نیز در حال ادامه روند صعودی خود در این تایم فریم است.

تحلیل تکنیکال کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی در 2 مهر

در این تایم فریم پس از چندین روز تلاقی میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه، میانگین ۷ روزه در تلاش برای تثبیت روند خود بالای سطح ۱۴ روزه است و در صورت ادامه روند صعودی، سطح ۰.۴۹ دلار قابل دستیابی خواهد بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در 2 مهر

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز،کندل‌های قیمتی در تلاش برای ورود به ناحیه ابر کومو نزولی می‌باشند، که ریسک معاملات را بالا خواهد برد، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور نیز در حال آغاز روند صعودی در تایم فریم ۴ ساعته می‌باشند.

تحلیل کاردانو با سیستم معاملاتی ایچیموکو در 2 مهر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال فروش  را به ما نشان می‌دهند.

تصویر شماره ۷

شاخص‌های فنی کاردانو در تاریخ 2 مهر

کاردانو در دو هفته گذشته توانسته مجددا روند صعودی خود را آغاز نمایید و قیمت خود را بالای سطح ۰.۴۵۹۰ خود تثبیت کند، کاردانو که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۱۶.۷۷ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۸ بازار قرار داشته و سهم ۱.۵۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۴۹۰۶۵۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۴,۸۶۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۷۷۱.۳۴ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت این رمزارز به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 20 شهریور )

بر اساس گزارشی که توسط آژانس ارتباط با برند، MBLM، منتشر شده است، کاردانو در بین 600 برند در رتبه 26 قرار دارد و رتبه اول را در صنعت کریپتو دارد.

بر اساس این گزارش، صمیمیت برند به ارتباطات عاطفی اطلاق می‌شود که برندها می‌توانند با پایگاه کاربر و مخاطب خود ایجاد کنند. MBLM از هوش مصنوعی (AI) و داده‌های بزرگ برای درک روابط مصرف کننده با برخی از برندهای پیشرو جهان از جمله دیزنی، تسلا و اپل استفاده کرد. طبق تازه‌ترین اطلاعاتی که توسط شرکت توسعه‌دهنده شبکه کاردانو یعنی Input Output منتشر شده است، تا روز 29 آگوست، پلتفرم‌های Bitrue، NDAX.io و LCX تنها صرافی‌هایی هستند که برای پذیرش هارفورک واسیل به طور کامل اعلام آمادگی کرده‌اند. بایننس، کراکن، آپ بیت، هات بیت و بیتفینکس نیز در مسیر پذیرش این نسخه ارتقای جاه طلبانه هستند. این در حالی است که اکثر پلتفرم‌های معاملاتی، از جمله کوین بیس، هنوز مراحل آماده سازی برای هارد فورک واسیل (Vasil) را آغاز نکرده‌اند. البته Input Output معتقد است که تعداد زیادی از صرافی‌ها روند یکپارچه سازی را طی این هفته آغاز خواهند کرد. این شرکت همچنین یک سرمایه گذاری 4.5 میلیون دلاری را در دانشگاه استنفورد، برای ایجاد مرکز تحقیقاتی بلاک چین انجام داده است. این سرمایه گذاری توسط شرکت IOG، جدیدترین مورد از ایجاد پایگاه های تحقیقاتی دانشگاهی در سراسر جهان است. شبکه کاردانو هم اکنون از بین 490 دستاورد گیت‌هاب (GitHub) در بین سه پروژه  برتر توسعه یافته این هفته قرار دارد.

این شرکت نیز تایید کرده است که تأیید کرده است که ارتقاء Vasil، که مدت ها است مورد انتظار جامعه کاردانو است، در 22 سپتامبر  انجام خواهد شد. همچنین بر اساس آخرین گزارش ماهانه از پروژه‌های ساخته شده بر بستر کاردانو، تعداد این پروژه ها در ماه آگوست به 1076 مورد افزایش یافته است. در این گزارش آمده است که تعداد پروژه‌های جدید ساخته شده توسط کاردانو در این مدت، 31 مورد افزایش داشته است که نشان می‌دهد به طور متوسط، هر روز از ماه آگوست شاهد راه اندازی یک پروژه جدید در بستر بلاکچین کاردانو بوده‌ایم. بر اساس یک گزارش از جامعه حامیان کاردانو، پروتکل‌‌های اکوسیستم دیفای بزرگترین شبکه اثبات سهام، بسیار مقیاس پذیر تر و مستقل‌ تر از اکوسیستم‌‌های رقبای آن است.

پلتفرم DappRadar، سرویس مستقر در لیتوانی، پشتیبانی از کاردانو، یک بلاک چین محبوب اثبات سهام را اعلام کرده است. بزرگترین فروشگاه DApp جهان از توسعه دهندگانی که روی کاردانو کار می‌کنند خواسته است تا قراردادهای خود را ارسال کنند.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 20 شهریور )

کاردانو در دو هفته گذشته پس از ایجاد سطح حمایتی جدید در ناحیه ۰.۴۲۲۵ توانست رشد بیش از ۲۰ درصد را تجربه نمایید و در صورت ادامه روند صعودی، دستیابی به سطح ۰.۵۴ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو 20 شهریور 1401

در تایم فریم روزانه نیز، اندیکاتور MACD همچنان در حال ادامه روند صعودی خود است و اندیکاتور RSI در حال تلاش برای تثبیت خود بالای سطح ۵۰ است و در صورت ادامه روند فعلی شکست سقف قیمتی قبلی امکان پذیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 20 شهریور )

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، اندیکاتور RSI وارد ناحیه ۷۰ و منطقه اشباع فروش خود شده است و ریسک معاملات خرید را بالا برده است، اندیکاتور MACD نیز همچنان در حال ادامه روند صعودی خود است و در صورت ادامه روند فعلی شاهد دستیابی قیمت به سطح مقاومت پیش رو خواهیم بود.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی در 20 شهریور

در میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز شاهد تثبیت روند ۷ روزه بالای سطح ۱۴ روزه می‌باشیم، کندل های صعودی نیز در حال فاصله گرفتن با سطح ۷ روزه می‌باشند و تغییر روندی را در این اندیکاتور مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در 20 شهریور

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز کندل های قیمتی کاردانو خود را بالای سطح ابر کومو صعودی تثبیت کرده‌اند و میانگین‌های متحرک این اندیکاتور پس از تلاقی مجدد با یکدیگر، روند صعودی خود را آغاز نموده‌اند.

تحلیل کاردانو یا سیستم معاملاتی ایچیموکو در 20 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال خرید  را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو در تاریخ 20 شهریور

شاخص‌های فنی کاردانو در تاریخ 20 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو برخلاف روند پر قدرت صعودی دو هفته گذشته خود، شاهد کاهش بیش از ۲۰ درصد پس از برخورد قیمت با سطح مقاومتی جدید ۰.۵۹۶۹ دلار خود بوده است، کاردانو که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۴.۹۵ میلیارد دلار، به رتبه ۸ بازار رمزارز نزول کرده است و سهم تنها ۱.۴۷ درصدی از کل این بازار را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۴۴۳۲۱۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۳,۵۲۵ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۹۴۱.۴۸ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت این رمزارز، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 7 شهریور )

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیانگذار کاردانو، در جریان یک پخش زنده در یوتیوب، ادعا کرده است که ارتقاء وسیل کاردانو هیچ مشکل کیفی ندارد. این اطلاع رسانی پس از آن صورت گرفت که او از اپراتورهای استخر سهام (SPO) خواست تا گره‌های خود را به نسخه 1.35.3 ارتقاء دهند. تا زمانی که حداقل 75 درصد آن‌ها به گره گفته شده ارتقاء نیابند، هیچ هارد فورکی اتفاق نمی‌افتد. شرکت توسعه‌دهنده کاردانو، IOG در جدیدترین گزارش توسعه هفتگی خود به فرضیات اخیر در مورد هارد فورک Vasil با بیان این که “تست عملکرد Vasil در محیط های devnet، پیش‌نمایش و پیش تولید ادامه دارد” پرداخت. در حال حاضر، ۱۰۶۵ پروژه در کاردانو در حال ساخت است و اخیرا ۹۳ پروژه راه‌اندازی شده است. تعداد توکن‌های بومی کاردانو در ۵/۸ میلیون باقی مانده، در حالی که اسکریپت‌های Plutus اکنون به ۳۰۹۲ رسیده است. تعداد نسخه‌های بازنگری شده Github نیز ۲۶۳۳ عدد بود.

همچنین صرافی رمزارزی کراکن اعلام کرده است که از کاردانو (ADA) به عنوان یک رمزارز وثیقه در پلتفرم آتی خود پشتیبانی می‌‌کند. همچنین از رمزارزهایی مانند چین لینک (LINK)، پولکادات (DOT)، دیسنترالند (MANA) و غیره نیز پشتیبانی می‌کند. طبق گفته شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Santiment، در حال حاضر خطر کاهش ارزش کاردانو (ADA) بسیار کمتر از اتریوم یا BNB است. این دیدگاه در مورد کاردانو بر اساس متریک MVRV ایجاد شده است. MVRV یعنی نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی یه دارایی. از این شاخص برای درک زمانی که قیمت بالاتر یا کمتر از ارزش منصفانه است استفاده می‌شود. بنابراین، طبق گفته Santiment، این شاخص برای ADA اکنون در منطقه بسیار پایینی قرار دارد که خطر کاهش ارزش کاردانو را بسیار ناچیز می‌کند. MVRV اتریوم و BNB هنوز به اندازه کاردانو کاهش نیافته‌اند. همچنین کاربران کاردانو می‌توانند پیشرفت Vasil را از طریق صفحه‌ای که توسط IOG به طور خاص برای Vasil ایجاد شده است، پیگیری کنند. داده‌های ارائه شده در این صفحه دو بار در هفته، روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه، تا ساعت ۴ بعد از ظهر UTC به روز می‌شوند.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 7 شهریور )

کاردانو با از دست دادن خط روند نزولی خود، کاهش بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده و ناحیه حمایتی ۰.۴۵۸۹ دلار خود را نیز از دست داده است و در صورت کاهش مجدد قیمت لیدرهای بازار مانند بیت کوین و اتریوم ، شاهد ریزش مجدد قیمت تا سطح ۰.۴۰۶۱ دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو 7 شهریور 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در روند نزولی خود و ناحیه ۳۷ قرار گرفته است و برای آغاز روند صعودی نیاز به تثبیت بالای سطح ۵۰ وجود خواهد داشت، اندیکاتور MACD نیز پس از نزول قیمت از ناحیه ۰.۵۴۸۸ روند نزولی خود را آغاز کرده است.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 7 شهریور )

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، شاهد تلاش اندیکاتور RSI برای رسیدن به ناحیه ۵۰ خود می‌باشیم و در صورت تثبیت بالای سطح مورد نظر شاهد آغاز روند صعودی خواهیم بود، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاقی دو خط مکدی و سیگنال می‌باشیم و در صورت تثبیت بالای خط سیگنال شاهد آغاز مجدد روند صعودی خواهیم بود.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی 7 شهریور

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت شکست میانگین ۱۴ روزه توسط میانگین ۷ روزه، شاهد آغاز مجدد روند صعودی خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو 7 شهریور

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز میانگین‌های متحرک این اندیکاتور همچنان در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و کندل‌های نزولی در تلاش برای ورود به ناحیه ابر کومو می‌باشند و ریسک معاملات خرید را در این تایم فریم  بالا خواهند برد.

تحلیل کاردانو با سیستم معاملاتی ایچیموکو 7 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو در تاریخ 7 شهریور

شاخص‌های فنی کاردانو در تاریخ 7 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو مطابق تحلیل دو هفته گذشته خود عمل کرده است و پس از اصلاح قیمتی با رشد مجدد بیش از ۲۰ درصد خود توانست خط مقاومت پیش روی خود را بشکند و روند صعودی خود را تداوم بخشد، کاردانو که با افزایش ارزش بازار خود به  حدود ۱۹.۵۵ میلیارد دلار که این بالاترین رقمی است که این دارایی طی دو ماه گذشته به آن رسیده است، توانسته به رتبه ۶ بازار صعود کند ورمزارز ریپل را پشت سر بگذارد و سهم ۱.۵۹ درصدی از کل بازار را در اختیار خود بگیرد . هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۵۷۶۱۱۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۷,۳۴۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن بیش از  ۱.۱۶ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی کاردانو به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم .

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 25 مرداد )

بانک سوئیسی سیگنوم (Sygnum)، اولین بانک قانونی دارایی‌های دیجیتال در جهان، اعلام کرد که قابلیت سهام گذاری یا استیکینگ کاردانو (ADA) را به لیست خدمات خود اضافه کرده است. این بانک مدعی شده است امنیت لازم در سطح سازمانی را برای مشتریان خود ارائه خواهد کرد. دارندگان ارز دیجیتال ADA می‌توانند توکن‌های خود را به استخرهای سهام گذاری واگذار و در مقابل سود کسب کنند. در حال حاضر، 3180 استخر آنلاین هستند. همچنین بر اساس گزارش اخیر کراکن اینتلیجنس (Kraken Intelligence)، کاردانو (ADA) در تایم فریم روزانه از لحاظ حجم  انتقال دورن زنجیره ای، 16 درصد رشد را تجربه کرد. عملکرد این رمزارز از این لحاظ بهتر از بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و الگوراند بوده است. طبق گزارش پیشرفت هفتگی تهیه شده توسط IOG کاردانو، کار بر روی هارد فورک Vasil همچنان به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. IOG کار انجام شده بر روی بهبود نود توسط تیم‌های کاردانو و در ادامه، انتشار نود جدید نسخه 1.35.3-rc1 برای پشتیبانی از آزمایش وسیل در devnet را گزارش می‌دهد. اما طبق گزارش اخیر منتشر شده توسط پلتفرم Messari، کاردانو در مقایسه با معیارهای پذیرش بلاک چین، قیمتی فراتر از ارزش واقعی خود دارد. این ارزیابی قبل از ارتقای نزدیک و مورد انتظار جامعه، Vasil انجام می‌شود که انتظار می‌رود پیشرفت‌های فنی مهمی را به همراه داشته باشد. صرافی ارزهای دیجیتال Bitrue مستقر در سنگاپور نیز اعلام کرد که به طور موقت از کارمزدهای برداشت کاردانو (ADA) چشم پوشی کرده است. این پلتفرم معاملاتی می‌گوید که این حرکت به منظور تجلیل از حمایتی بوده که از جامعه کاردانو دریافت کرده است. کاربران می‌توانند ADA را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای تا اواسط سپتامبر برداشت کنند.

داده‌های جدید یک شرکت تحلیلی رمزنگاری برجسته نشان می‌دهد که نهنگ‌های کاردانو تا چه اندازه در یک دوره هشت روزه در ADA را هولد و نگهداری کرده‌اند. طبق گفته Santiment، دارندگان کاردانو فوق‌العاده صدها میلیون دلار از دارایی‌های اصلی پلتفرم قرارداد هوشمند را در مدت کمی بیش از یک هفته به دست آورده‌اند.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 25 مرداد )

کاردانو در یک ماه گذشته روند صعودی را آغاز کرده است که این روند صعودی باعث افزایش قیمت ۴۰ درصد نسبت به قیمت ۰.۴ شده است و در صورت ادامه این روند صعودی، دستیابی به قیمت ۰.۶۱ دلار دور از دسترس نخواهد بود .

تحلیل تکنیکال کاردانو 25 مرداد 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI چندین بار با سطح ۵۰ خود واکنش نشان داده است و اکنون در حال نزدیک شدن به سطح ۷۰ و ناحیه اشباع فروش خود است، اندیکاتور MACD نیز با وجود تلاقی خطوط خود با یکدیگر مجددا روند صعودی را آغاز کرده است.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 25 مرداد )

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد ریزش مجدد قیمت پس از ورود اندیکاتور RSI به ناحیه اشباع خرید می‌‍باشیم اما با وجود خط روند صعودی اندیکاتور RSI احتمال رشد مجدد قیمت وجود خواهد داشت، اندیکاتور MACD نیز با وجود نزدیک شدن خطوط میانگین خود به یکدیگر اما همچنان در روند صعودی خود قرار دارند.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی 25 مرداد

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز همچنان درروند صعودی خود قرار دارند اما در صورت شکست میانگین متحرک ۱۴ روزه توسط کندل‌های نزولی، احتمال تغییر روند وجود خواهد داشت .

چارت میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو 25 مرداد

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز میانگین های متحرک این اندیکاتور همچنان در روند صعودی خود قرار دارند و تا زمانی که کندل های نزولی خط ‌BASE LINE را به سمت پایین قطع نکنند، احتمال تغییر روند بسیار کم خواهد بود.

تحلیل کاردانو با سیستم معاملاتی ایچیموکو در 25 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو رد تاریخ 25 مرداد

شاخص‌های فنی کاردانو در تاریخ 25 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو در دو هفته گذشته مطابق پیشبینی به سطح ۰.۵۴۸۸ واکنش نشان داده است و پس از برخورد با این سطح نوسان بیست درصدی را بین سطح حمایتی ۰.۴۵۸۹ تجربه کرده است و در صورت ریزش بیشتر سطح حمایتی فعلی معتبر خواهد بود،  کاردانو که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۱۷.۴۷ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۸ بازار قرار داشته و سهم ۱.۵۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو با قیمت ۰.۵۱۷۷۵۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۶,۶۰۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۸۲۶.۹۸ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت کاردانو به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 12 مرداد )

پس از ناکامی در اجرا در ماه گذشته، هارد فورک Vasil کاردانو دوباره به تعویق افتاد زیرا تیم‌های پشتیبان توسعه بلاک چین کاردانو ارتقاء شبکه را هدف قرار دادند.

Input Output Global، سازمانی که مسئولیت تحقیق و توسعه کاردانو را بر عهده دارد، روز پنجشنبه یک بروزرسانی را در یوتیوب درمورد هارد فورک آینده Vasil منتشر کرد. کوین هاموند (Kevin Hammond)، مدیر فنی IOG اعلام کرد که هارد فورک Vasil یک بار دیگر به تعویق خواهد افتاد تا اطمینان حاصل شود که همه طرف‌ها، از جمله صرافی‌ها و توسعه‌دهندگان API، برای آن آماده هستند.

هاموند اشاره کرد که IOG بر روی حل برخی از مشکلات تست نت متمرکز شده است و بر روی گره نسخه ۱.۳۵.۲ کاردانو کار می‌کند. این گره جدید مشکلات مربوط به اپراتورهای استخر استیک، توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp)، تست‌های داخلی و سایر مسائل شناسایی شده در تست نت را برطرف می‌کند.

هارد فورک Vasil بزرگترین ارتقاء کاردانو از زمان هارد فورک Alonzo است که در سپتامبر ۲۰۲۱ تکمیل شد. هارد فورک آینده با عنوان یک “تغییردهنده بازی” در توسعه کاردانو قرار می‌گیرد زیرا انتظار می‌رود شبکه را از نظر سرعت و عملکرد بهبود بخشد.

کمپانی تولید کننده کیف پول سخت افزاری لجر نیز اعلام کرد از این پس از ۱۰۰ توکن بومی (توکن‌های ساخته شده روی بلاکچین کاردانو) در اپلیکیشن Ledger Live خود پشتیبانی می‌کند.

لجر در اطلاعیه خود از پشتیبانی از ۱۰۰ توکن بومی کاردانو از جمله ADAX, DANA DRIP, FIRE و CLAP خبر داد. در اکوسیستم کاردانو ۵ میلیون توکن بومی وجود دارد. لجر اعلام کرد انتخاب این ۱۰۰ توکن بر اساس مارکت کپ آن‌ها نبوده اما از تعداد تراکنش‌ها در بازه زمانی مشخص متاثر بوده است.

لیست شدن این توکن‌ها در لجر در حالی انجام می‌شود که کمتر از یکماه پیش خبر پشتیبانی کامل لجر از کاردانو منتشر شده بود. با این پشتیبانی لجر به کاربران اجازه دریافت و ارسال و مدیریت توکن ADA را به طور مستقیم در لجر لایو داده است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 12 مرداد )

در تایم فریم روزانه سطوح ۰ ، ۱ و ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی  دارای همپوشانی با سطوح حمایت و مقاومت کاردانو است و در صورت ریزش مجدد، احتمال بازگشت قیمت از سطوح مورد نظر زیاد خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو 12 مرداد 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور MACD همچنان در روند صعودی خود قرار گرفته است و تا زمانی که خط  مکدی نتواند خط سیگنال این اندیکاتور را به سمت پایین قطع کند، احتمال تغییر روند وجود نخواهد داشت اما اندیکاتور RSI نیز پس از واکنش به سطح ۶۰، مجددا در حال نزول تا ناحیه ۵۰ است و در صورت از دست دادن ناحیه ۵۰ احتمال ریزش بیشتر وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 12 مرداد )

اما در تایم فرم ۴ ساعته پس از برخورد اندیکاتور RSI به سطح اشباع فروش شاهد ریزش آن تا سطح ۴۰ می باشیم و همچنین اندیکاتور MACD  همچنان در روند نزولی خود قرار دارد و تا زمانی که خط مکدی نتواند خط سیگنال را مجددا به سمت بالا بشکند، هیچگونه تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI و مکدی 12 مرداد

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تایم فریم روزانه در روند نزولی خود قرار دارند و تا زمانی که کندل‌های صعودی نتواند بالای سطح میانگین ۷ روزه خود را تثبیت کنند، سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در تاریخ 12 مرداد

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز با وجود اینکه میانگین‌های متحرک این اندیکاتور در روند نزولی قرار گرفته است، اما قیمت در حال رشد مجدد و خروج از ابر کومو است.

تحلیل ada با سیستم معاملاتی ایچیموکو 12 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو در تاریخ 12 مرداد

شاخص‌های فنی کاردانو در تحلیل 12 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو با توجه به نوسان بیش از ۲۲ درصد در دو هفته گذشته، نسبت به سطح حمایتی ۰.۴ دلار واکنش نشان داده است و شاهد رشد ۲۰ درصدی پس از برخورد با این ناحیه بوده‌ایم، کاردانو که با  افزایش نسبی ارزش بازار خود به  حدود ۱۶.۳۴ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۸ بازار قرار داشته و سهم ۱.۵۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۴۸۴۳۲۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۵,۵۴۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۴۵ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت این رمزارز پرطرفدار به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو ( 30 تیر )

یکی از این پروژه‌های کاردانو وام‌هایی است که توسط NFT های کاردانو پشتیبانی می‌شوند. کاربران در حال حاضر با قرض دادن ADA به هر کسی که مایل است از دارایی‌های NFT خود به عنوان وثیقه از طریق قراردادهای هوشمند استفاده کند، از پتانسیل کامل این پلتفرم استفاده می‌کنند. قطعات NFT مانند Clay Nation را می‌توان برای وثیقه در هر نوع وامی استفاده کرد.

بزرگترین بازار NFT کاردانو، فروشگاه JPG، از ادغام سرویس پرداخت MoonPay در پلتفرم خود خبر داد. با این راه حل جدید، کاربران می‌توانند به طور مستقیم با استفاده از کارت‌های بانکی خود و همچنین ApplePay یا GooglePay، رمزارز ADA را خریداری کنند. بنابراین، سرمایه گذاران می‌توانند NFT های ایجاد شده در شبکه کاردانو را در فروشگاه JPG بدون خروج از بازار خریداری کنند. از زمان راه‌اندازی قراردادهای هوشمند مبتنی بر کاردانو در سپتامبر ۲۰۲۱ ، کاردانو NFT یا CNFT‌ ها توانسته‌اند سهمی را از این بخش در حال رشد و بسیار محبوب بازار ارزهای دیجیتال به خود اختصاص دهند. می‌توان استدلال کرد که کاردانو در حال حاضر در کنار اتریوم و سولانا یکی از سه اکوسیستمی است که به انتشار مداوم پروژه های NFT می‌پردازد.

با توجه به پستی که پلتفرم WhaleStats در توییتر منتشر کرد، با وجود اینکه اکنون یک رکود در بازار وجود دارد، نهنگ‌ها به انباشت خود ادامه می‌دهند و ADA در بین 10 دارایی برتر قرار دارد که توسط 4000 نهنگ برتر BSC در در چند روز گذشته خریداری شده است. اکنون ADA، رمزارز بومی کاردانو که بر روی زنجیره BSC نیز موجود است، در جایگاه ششم در میان ده رمزارز برتر خریداری شده قرار دارد. تا کنون، نهنگ‌ها بیش از 25,000,000 دلار ADA جمع آوری کرده است. CAKE و SOD نیز در این لیست قرار دارند.

همکاری دیگری بین Iagon و Djed، استیبل کوین الگوریتمی با وثیقه کاردانو، از طریق شبکه COTI منتشر شده است. یک پلتفرم ذخیره سازی غیرمتمرکز در حال حاضر توسط Iagon در حال توسعه است و Djed نقش مهمی در روند کلی معاملات آن ایفا خواهد کرد.

Djed به عنوان یک روش پرداخت تبادل ذخیره سازی در پلتفرم اقتصاد ذخیره سازی اشتراکی Iagon در نتیجه این همکاری پذیرفته خواهد شد.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 30تیر )

کاردانو پس از برخورد با ناحیه حمایتی ۰.۴ دلار یک روند پر قدرت صعودی را آغاز کرده است و در حال حاضر اولین سطح مورد نظر برای دستیابی ناحیه ۰.۵۵ دلار برای کاردانو است.

تحلیل تکنیکال کاردانو 30 تیر 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور MACD  در حال آغاز مجدد یک روند صعودی است، اندیکاتور RSI  نیز پس از رشد قیمت در تلاش برای تثبیت بالای ناحیه ۵۰ و دستیابی به محدوده ۷۰ واشباع خرید است.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 30تیر )

همچنین با توجه اندیکاتور فیبوناچی، اصلاحی احتمال بازگشت قیمت از ناحیه ۰.۳۸۲ برای کاردانو وجود دارد، ناحیه ۰.۳۸۲ این اندیکاتور چندین بار باعث بازگشت قیمت در این تایم فریم شده است.

تحلیل ada با اندیکاتور فیبوناچی 30 تیر

قیمت کاردانو در تایم فریم ۴ ساعته نیز همچنان صعودی است، اندیکاتور RSI نیز همچنان در روند صعودی است و در حال حاضر به ناحیه اشباع خرید ورود پیدا کرده است و ریسک معاملات در این تایم فریم بالا است، اندیکاتور MACD  نیز پس از برخورد با سطح حمایتی، همچنان در روند صعودی خود قرار دارد.

قیمت کاردانو در تایم فریم ۴ ساعته تاریخ 30 تیر

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز همچنان در روند کاملا صعودی خود قرار دارند و در صورت ادامه روند اولین سطح قابل دستیابی، محدوده ۰.۵۴ دلار است.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در تحلیل 30 تیر

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، قیمت در بالای ابر کومو قرار دارد، و اندیکاتورهای این سیستم همچنان در روند صعودی خود در تایم فریم ۴ ساعته است.

تحلیل کاردانو با سیستم معاملاتی ایچیموکو 30 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل رمز ارز کاردانو در تاریخ 30 تیر

شاخص‌های فنی کاردانو در تحلیل تاریخ 30 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو با وجود نوسان بیش از ۱۷ درصد، همچنان در محدوده قیمت دو هفته گذشته خود در حال معامله است و نسبت به حمایت ۰.۴۵۷ دلار خود مجددا واکنش نشان داده است، کاردانو که با ارزش بازار حدود ۱۶.۰۶ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۸ بازار قرار داشته و سهم ۱.۶۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۴۷۵۹۹۲ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۵,۰۰۶ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۷۱۴.۵ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی کاردانو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز محبوب می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو (18 تیر)

راه اندازی ADAStake، یک پروتکل سهامداری غیرمتمرکز و مقیاس پذیر در کاردانو، ADAStake ساخته شده است تا امکانات خود را برای همه در دسترس قرار دهد. این پلتفرم استیکینگ یک پروتکل سهامداری غیرمتمرکز و مقیاس پذیر ساخته است که می‌تواند توسط هر کسی در سراسر جهان استفاده شود.

پروتکل آدا استیکینگ به کاربران این امکان را می‌دهد که توکن‌های خود را در هر تعداد از استخرهای شرکت کننده به اشتراک بگذارند و بر اساس سهام خود جوایزی کسب کنند. این پلتفرم متعهد است که استیکینگ را برای همه آسان و در دسترس قرار دهد تا همه بتوانند در رشد شبکه ADA شرکت کنند.

پروتکل آدا استیک موج جدید نقدینگی مالی منعطف را با ارائه لایه‌ای برای تایید سهام فوری، APR خودکار، امنیت بالا و نقدینگی نیرو می‌دهد. این امر باعث ایجاد بازار کارآمدتر و موثرتر و همچنین ایجاد امنیت و شفافیت بیشتر می‌شود.

 همچنین کاردانو با پشت سر گذاشتن بلاکچین‌هایی مانند کوساما و پولکادات با انجام بیش از 350 پروژه در ماه گذشته، بالاترین فعالیت توسعه را در صنعت رمزارزها نشان داده است. از دیگر بلاکچین‌های قابل توجه می توان به اتریوم و سولانا با بیش از 270 پروژه اشاره کرد.

همچنین با راه اندازی شبکه آزمایشی AdaSwap، پلتفرمی برای ساخت برنامه‌های مالی غیرمتمرکز در بلاک چین کاردانو (ADA)، آماده است تا فرصت‌های جدیدی را برای مشاغل مبتنی بر Web3 در بزرگترین شبکه اثبات سهام (PoS) ایجاد کند.

طبق اعلام رسمی تیم AdaSwap، ابزارهای این پلتفرم اکنون در شبکه آزمایشی عمومی در دسترس هستند. این پروتکل از یکی از اولین صرافی‌های غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال (DEX) در اکوسیستم کاردانو (ADA) پشتیبانی می‌کند. به علاوه، AdaSwap اولین اکوسیستم کاربردی غیرمتمرکزی است که بر بستر یک راه حل لایه دوم برای بلاک چین کاردانو (ADA) تحت عنوان Milkomeda ساخته شده است و اما سرانجام بعد از مدت‌ها انتظار، هارد فورک واسیل (Vasil) در شبکه آزمایشی کاردانو با موفقیت راه اندازی شد و آن را یک گام بزرگ به تحقق در شبکه اصلی نزدیک‌تر کرد. با تکمیل این مرحله، تنها راه اندازی هاردفورک در شبکه اصلی باقی می‌ماند که احتمالاً حدود چهار هفته دیگر اجرا می‌شود. در این مدت توسعه دهندگان زمان کافی دارند تا ابزار و به روزرسانی‌های لازم را برای این رویداد بزرگ آماده کنند.

هارد فورک واسیل پس از تکمیل در شبکه اصلی، به ایجاد بلوک سریع‌تر و مقیاس‌پذیری بیشتر برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) در بستر بلاکچین کاردانو کمک خواهد کرد. طبق توییت روز گذشته IOHK، توسعه‌دهندگان علاوه بر ارتقای عملکرد، از «عملکرد و کارایی بهبود یافته اسکریپت » و کارمزدهای پایین‌تر نیز بهره مند خواهند شد.

علاوه بر این، واسیل (Vasil) امکان همکاری بین زنجیره‌های جانبی کاردانو (ADA) را فراهم می‌کند که در واقع یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی است که توسعه‌دهندگان قصد دارند در فاز فعلی (Basho) از مراحل توسعه این بلاک چین راه‌اندازی کنند.

تحلیل تکنیکال کاردانو (18 تیر)

در تایم فریم روزانه، کاردانو مجددا به سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی اصلاحی خود واکنش نشان داده است و بین محدوده‌های نمایش داده شده در حال نوسان بوده است .

تحلیل تکنیکال کاردانو 18 تیر 1401

در این تایم فریم، میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۲۰ روزه همچنان در روند نزولی خود قرار دارد و تا زمانی که شاهد شکست مجدد این دو میانگین توسط یکدیگر نباشیم، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال کاردانو (18 تیر)

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در ناحیه کمتر از ۵۰ خود قرار گرفته است و نتوانسته خود را بالای آن تثبیت نمایید و اندیکاتور MACD  نیز مجددا روند صعودی خود را آغاز نموده است، هرچند که این روند کم توان بوده است.

تحلیل کاردانو در تایم فریم روزانه تاریخ 18 تیر

اما در تایم فریم ۴ ساعته با نزدیک شدن اندیکاتور RSI به محدوده اشباع خرید، شاهد واکنش و بازگشت قیمت از این ناحیه بوده‌ایم، همچنین در اندیکاتور MACD مشاهده می‌کنیم که خط مکدی در حال تلاش برای شکست خط سیگنال به سمت پایین و آغاز روند نزولی می‌باشد.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور مکدی و rsi در تاریخ 18 تیر

همچنین میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تایم فریم روزانه در روند صعودی خود قرار دارند و تا زمانی که قیمت سطح ۱۴ روزه خود را به سمت پایین نشکند این روند ادامه دار خواهد بود.

چارت نمایش میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه کاردانو در تاریخ 18 تیر

با توجه به روند فعلی، احتمال نوسان مجدد بین محدوده‌های نمایش داده شده وجود خواهد داشت،در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو تاریخ 18 تیر

شاخص‌های فنی کاردانو 18 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو در دو هفته گذشته با وجود اینکه نوسان ۲۷ درصدی را نسبت به قیمت خود تجربه کرده است، اما تنها شاهد کاهش ۱۷ درصدی از قیمت این رمزارز بوده‌ایم و نسبت به ناحیه حمایتی پیش بینی شده نیز واکنش مستقیم نشان داده است. کاردانو که با کاهش مجدد ارزش بازارخود به حدود ۱۶.۷۱ میلیارد دلار، مجدد به رتبه ۸ بازار نزول پیدا کرده و سهم ۱.۷۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۴۹۲۳۸۴ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۵,۹۰۴ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن تنها ۸۵۴.۹۶ میلیون دلار است. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن کاردانو معامله می‌شود، صرافی PayBito با سهم %۹.۶۷ از حجم معاملات روزانه است. اما پیش از بررسی روند پیش رو کاردانو به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال کاردانو (5 تیر)

طبق یک توییت که اخیرا توسط شرکت لجر منتشر شده است، کاردانو پس از ماه ها انتظار اکنون وارد Ledger Live شده است. این بدان معناست که کاربران اکنون می‌توانند مستقیماً با لجر لایو ارسال، دریافت، خرید و مدیریت رمزارز کاردانو را انجام دهند. با این به روزرسانی، برنامه Ledger Live اکنون از 10 رمزارز برتر از نظر ارزش بازار پشتیبانی می‌کند. هنگامی که تیم پشتیبانی لجر اعلام کرد که برنامه لجر لایو در حال کار بر روی افزودن پشتیبانی کامل از کاردانو در آن زمان است، جامعه کاردانو نیز مشتاق این اتفاق بود. لجر لایو به کاربران این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال خود را بصورت ایمن از داخل کیف پول نانو سخت افزاری مدیریت کنند، بنابراین دارایی‌ها را در Ledger Nano X یا Nano S Plus ایمن می‌کند. در آخرین به روزرسانی هفتگی، IOHK آماری از رشد شبکه ارائه کرد. در حال حاضر، ۱۰۰۴ پروژه در کاردانو در حال ساخت هستند. در مجموع ۸۹ پروژه اخیراً در کاردانو راه اندازی شده است، در حالی که تعداد پروژه های NFT به ۵۷۹۶ افزایش یافته است.

 همچنین سازندگان کاردانو اولین کیف پول سبُک این پلتفرم را راه اندازی کردند، لیس (Lace) نام کیف پول سبُک جدیدی است که توسط تیم توسعه کاردانو، Input Output ساخته شده است. با توجه به اطمینان سازندگان، این کیف پول جدید به کاربران امکان ذخیره، کنترل و مدیریت دارایی‌های رمزارزی خود از جمله NFT ها را در یک مکان و بدون نیاز به هیچ راه حل دیگری می‌دهد.

نایجل همسلی‌، رئیس بخش تحویل و محصولات IOHK، در یک پست وبلاگی رسماً اعلام کرد راه اندازی هاردفورک Vasil در بلاکچین کاردانو به اواخر جولای ( تقریبا اوایل مرداد) موکول شده است. وی با تاکید بر اهمیت کیفیت و امنیت در این شبکه گفته است برای راه اندازی این به روزرسانی نباید عجله کرد چرا که تیم توسعه‌دهندگان می‌خواهند مطمئن شوند که همه چیز به درستی اجرا می‌شود.

تحلیل تکنیکال کاردانو (5تیر)

کاردانو با توجه به ریزش سهمگین بازار رمزارزها، مطابق تحلیل هفته پیش به سطوح فیبوناچی و حمایت پیش بینی شده واکنش نشان داده است و بین محدوده نمایش داده شده به نوسان خود ادامه می‌دهد.

تحلیل تکنیکال کاردانو 5 تیر 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در ناحیه ۴۶ خود قرار دارد و در تلاش برای ورود به محدوده ۵۰ می‌باشد، اندیکاتور، MACD نیز در حال تغییر روند به حالت صعودی خود می‌باشد و خط مکدی در حال شکست خط سیگنال به سمت بالا و تغییر روند می‌باشد.

تحلیل تکنیکال کاردانو (5تیر)

همچنین در تایم فریم روزانه همانند پیش بینی هفته گذشته قیمت نسبت به سطوح فیبوناچی اصلاحی واکنش نشان داده است و از محدوده ۰.۷۸۶ شاهد تغییر روند و بازگشت آن بوده‌ایم .

تحلیل ada در تایم فریم روزانه 5 تیر

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI روند نزولی به خود گرفته است و در حال ورود به ناحیه کمتر از ۵۰ خود می‌باشد، اندیکاتور MACD نیزدر حال تغییر روند به حالت نزولی می‌باشد و در صورت قطع کردن خط مکدی توسط خط سیگنال به سمت پایین، شاهد روند کوتاه مدت نزولی خواهیم بود.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور RSI 5 تیر

با توجه اندیکاتور محبوب و پر کاربرد ایچیموکو، مشاهده می‌کنیم که قیمت از ابر کومو خارج شده است و همچنان در روند نزولی قرار داریم، اما اگر قیمت بتواند خود را بالای ابر قرمز رنگ نزولی تثبیت کند، شاهد تغییر روند در این اندیکاتور خواهیم بود.

تحلیل رمز ارز کاردانو با ایچیموکو 5 تیر

همچنین در اندیکاتورهای میانگین متحرک نیز مشاهده می‌کنیم که میانگین ۱۴ روزه در حال شکست میانگین ۷ روزه به سمت پایین می‌باشد که نوید فاز نزولی قیمتی را به ما می‌دهد.

چارت نمایش اندیکاتورهای میانگین متحرک کاردانو در تحلیل 5 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو 5 تیر

شاخص‌های فنی کاردانو 5 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

بازار رمزارزها مجددا دچار شوک و ریزش ناگهانی شده است، کاردانو نیز در دو هفته گذشته نوسان بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است، و با ریزش فعلی احتمال ۰.۴۶ دلار و سطح بعدی مقاومت وجود خواهد داشت، در حال حاضر کاردانو با ارزش بازار حدود ۱۷.۵۳ میلیارد دلار، توانست رتبه ۷ بازار از ریپل پس بگیرد و سهم ۱.۵۲ درصدی از کل بازار را در اختیار بگیرد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۵۰۶۵۰۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱۷,۰۴۸ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۳۷ میلیارد دلار است. تعداد واحدهای در گردش کاردانو ۳۳.۹۳ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۴۵ میلیارد خواهد بود. اما پیش از بررسی و تحلیل روند قیمتی پیش رو، اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز را مرور می‌کنیم.

تحلیل فاندامنتالی کاردانو (23 خرداد)

به لطف رشد انفجاری تقریبا 30 درصدی Cardano در 31 می، توکن ADA از ریپل(XRP) از نظر ارزش بازار در CoinMarketCap جلو افتاد. علیرغم اینکه کاردانو 14 میلیارد سکه کمتر در گردش دارد، ADA در رتبه 6 و ریپل در رتبه 7 قرار دارد. کاردانو در حال حاضر دارای ارزش بازار 19 میلیارد دلاری در مقابل 18میلیارد دلار ریپل است.

همچنین چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیانگذار کاردانو، اخیراً نموداری از CoinMetrics را به اشتراک گذاشته است که حجم انتقال روزانه درون زنجیره‌ای بلاک‌چین‌های مختلف، از جمله کاردانو را نشان می‌دهد.

این داده‌ها حاکی از آن هستند که از ابتدای سال جاری تا به امروز، کاردانو در مقایسه با سایر بلاک‌چین‌ها، از جمله بیت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین و الگوراند، افزایشی 369 درصدی را در حجم معاملات درون زنجیره‌ای شاهد بوده است. این درحالی است که سایر بلاک‌چین‌های مذکور به ترتیب 15 درصد، 49 درصد، 79 درصد و 82 درصد کاهش داشته اند. تعداد پروژه‌های ساخته شده در پلتفرم کاردانو به نقطه عطف جدیدی رسیده و از مرز 1000 پروژه فراتر رفته است. بر اساس داده‌های اخیر به اشتراک گذاشته شده توسط شرکت مادر کاردانو، IOHK، تعداد پروژه های موجود بر بستر این بلاکچین به 1003 عدد رسیده است. بطوری که در آخر هفته 992 گزارش شده بود.

کاردانو  همچنین شاهد ورود سرمایه از سوی سرمایه گذاران نهادی است، زیرا تقاضا برای شبکه در آستانه اجرای هارد فورک Vasil که برای 29 ژوئن در نظر گرفته شده است در حال افزایش است. در آخر هفته، شرکت تجزیه و تحلیل آنچین Santiment گزارش داد که تعداد تراکنش‌های بزرگ نهنگ‌ها در شبکه ADA شروع شده است.

همچنین بر اساس داده‌های منتشر شده زنجیره‌ای WhaleStats، کاردانو بر روی زنجیره BNB وارد فهرست ده ارز دیجیتال برتر خریداری شده در این شبکه شده است. کاردانو در زنجیره BSC رتبه پنجم را در بین ده ارز دیجیتال برتر خریداری شده دارد. نهنگ‌ها در مجموع دارای ۱۹،۱۷۱،۷۴۱ دلار کاردانو هستند.

BNB ،ETH و BUSD در این لیست به همراه BSC-USD جلوتر از آن هستند. ADA-BSC جایگاه پنجم را در فهرست رمزارزهایی با بیشترین حجم معاملات در ۲۴ ساعت گذشته دارد.

تحلیل تکنیکال کاردانو (23 خرداد)

در تایم فریم روزانه کاردانو نتوانسته قیمت خودرا بالای محدوده مقاومتی ۰.۶۱ دلار تثبیت نمایید و مجددا با فشار فروش در بازار رمزارز ها مواجه شده است، در حال حاضر اولین حمایت معتبر ۰.۴۵ دلار می‌باشد که در گذشته نیز با این چندین بار برخورد داشته است.

تحلیل تکنیکال کاردانو 23 خرداد 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در روند نزولی قرار گرفته است و نتوانست خود را بالای محدوده ۵۰ حفظ کند و در حال نزدیک شدن به سطح ۳۰ خود می‌باشد، همچنین در اندیکاتور MACD خط مکدی درحال شکستن خط سیگنال به سمت پایین می‌باشد و شاهد آغاز یک روند نزولی نیز در این اندیکاتور می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال کاردانو (23 خرداد)

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، اندیکاتور RSI در حال ورود به محدوده اشباع فروش می‌باشد، که نشان دهنده پر ریسک شدن معاملات در این تایم فریم است. همچنین اندیکاتور MACD در روند نزولی پر قدرت خود در این تایم فریم قرار دارد و احتمال ریزش بیشتر قیمت و رسیدن به سطح حمایتی بعدی وجود خواهد داشت.

تحلیل ada در تایم فریم ۴ ساعته 23 خرداد

همچنین در تایم فریم روزانه سطوح حمایتی و مقاومتی کاردانو با سطوح ۰ و ۰.۷۸۶ . ۱ فیبوناچی اصلاحی دارای همپوشانی می‌باشد و اهمیت و معتبر بودن حمایت‌های فعلی را دو چندان می‌کند.

تحلیل کاردانو در تایم فریم روزانه 23 خرداد

با توجه به ریزش مجدد بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، محتمل‌ترین پیش بینی ریزش مجدد تا سطح بعدی حمایتی می‌باشد و در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو 23 خرداد

شاخص‌های فنی کاردانو 23 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو در دو هفته گذشته نوسان بیش از ۲۵ درصد را بین محدوده قیمتی ۰.۶۱دلار و ۰.۴۵ دلار تجربه کرده است، کاردانو درحال حاضر با ارزش بازار حدود ۱۷.۲ میلیارد دلار، در رتبه ۸ بازار قرار گرفته است و سهم ۱.۳۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از کاردانو در این لحظه با قیمت ۰.۵۰۹۶۶۰ دلار معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۱۶.۲۹ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیرنیز ۹% افزایش یافته است. بالاترین قیمت کاردانو در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ معادل ۳.۰۹ دلار بوده که اکنون  بیش از %۸۰ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش کاردانو ۳۳.۷۵ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۴۵ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن کاردانو معامله می‌شود، صرافی PayBito با سهم %۹.۶۷ از حجم معاملات روزانه این رمز ارز رقیب اتریوم می‌باشد. پیش از بررسی قیمت و تحلیل تکنیکال کاردانو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمز ارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی کاردانو ( 10 خرداد )

در هفته گذشته چندین خبر برای رمزارز کاردانو منتشر شده است:

خبر اول ایجاد یک پروتکل جدید DEX که به صورت کاملاً غیرمتمرکز در شبکه کاردانو ایجاد شده است. ADAX یک پروتکل نقدینگی خودکار است که معاملات را در اکوسیستم کاردانو به روشی کاملاً غیرمتمرکز انجام می دهد، ADAX دفترچه سفارش ندارد، زیرا می خواهد تمام واسطه ها، پیچیدگی ها و رویه های دست و پا گیر را از معادله حذف کند.

همچنین پلتفرم وام‌های رمزنگاری Binance Loans اکنون به $ADA و $AVAX – توکن‌های بومی پلتفرم‌های قرارداد هوشمند Cardano و Avalanche – به عنوان دارایی‌های وثیقه قبول خواهد کرد. سهامداران و معامله‌گران کاردانو می‌توانند از دارایی‌های کریپتو خود به عنوان وثیقه برای وام‌دهنده استفاده کنند تا آن را تا زمان بازپرداخت وام نگهداری کنند.

همچنین شبکه کاردانو اکنون شاهد استخراج بیش از پنج میلیون NFT بوده است. بر اساس داده‌های pool.pm، تعداد دارایی‌های بومی صادر شده بیش از 5019030 می‌باشد. اما آخرین خبر مربوط به چالز هاسکینسون بنیان گذار کاردانو می‌باشد که در هفته گذشته در واشنگتن دی سی حضور داشته است تا در مورد پیش نویس لایحه و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال با سیاستگذاران بحث کند. هاسکینسون گفت که به تعامل با سازمان‌هایی مانند DCC، انجمن بلاک چین و سایرین برای شناسایی فرصت‌های همکاری ادامه خواهد داد. او تلاش می‌کند که همانند صرافی بایننس کاردانو را وارد الزامات و پروتکل‌های قانونی بکند .

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 10 خرداد )

کاردانو در سه هفته گذشته شاهد ریزش ۲۰ درصدی بوده است و تا زمانی که مقاومت مهم ۰.۶۱ دلار را رد نکند احتمال دستیابی به سطوح بعدی وجود نخواهد داشت.

تحلیل تکنیکال کاردانو 10 خرداد 1401

حمایت فعلی ۰.۴۵ دلار در هفته های گذشته چندین بار تست شده و مانع ریزش مجدد قیمت به سطوح پایین تر شده است.

تحلیل تکنیکال کاردانو ( 10 خرداد )

همچنین با نمودار فیبوناچی اصلاحی، در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم که سطح ۰.۶۱ دلار به دلیل همپوشانی که با سطح ۰.۲۳ فیبوناچی دارد بسیار مهم می‌باشد و برای رشد مجدد نیاز به شکست این سطح مهم می‌باشد.

تحلیل کاردانو با فیبوناچی 10 خرداد

اما در تایم فریم روزانه، همزمان با برخورد قیمت با سطح حمایتی، اندیکاتور RSI نیز از نزدیکی سطح اشباع فروش تا سطح ۴۰ رشد کرده است و در صورت تثبیت بالای ۵۰ احتمال شروع روند صعودی خواهد بود. اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و در صورت ادامه احتمال دستیابی مجدد تا سطح 0.61 وجود خواهد داشت.

چارت تحلیلی با اندیکاتور RSI رمز ارز ada در تاریخ 10 خرداد

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI وارد محدوده اشباع خرید خود شده است و ریسک معاملات را در این تایم فریم بالابرده است، همچنین اندیکاتور MACD  نیز در حال ادامه روند صعودی خود می‌باشد.

تحلیل تکنیکال کاردانو در تایم فریم ۴ ساعته 10 خرداد

اما چندین روند پیش روی قیمت کاردانو وجود دارد:

در حالت بدبینانه، درصورت ریزش مجدد قیمت بیت کوین و دیگر رمزارزها احتمال رسیدن مجدد به سطح ۰.۴ دلار وجود خواهد داشت.

در تحلیل 10 خرداد چندین روند پیش روی قیمت کاردانو وجود دارد

اما با شرایط فعلی بازار، احتمال نوسان بین دو محدوده مورد نظر بسیار زیاد می‌باشد و در صورت شکست مقاومت پیش رو، سطح ۰.۷۵ دلار برای کاردانو قابل دسترس خواهد بود.

شکست مقاومت پیش رو ،سطح ۰.۷۵ دلار برای کاردانو

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خنثی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو در تاریخ 10 خرداد

شاخص‌های فنی کاردانو در تاریخ 10 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته همزمان با شرایط پر التهاب بازار رمز ارز‌ها و قیمت بیت کوین، کاردانو نوسان بیش از 50 درصدی را نسبت به قیمت 0.8 دلاری خود تجربه کرده است و در حال حاضر در محدوده قیمتی 0.56 دلار در حال معامله می‌باشد. کاردانو در دو قیمت 0.4 دلار و 0.47 دلار یک محدوده حمایتی تشکیل داده است. پیش از بررسی روند بازار و تحلیل قیمتی  اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمز ارز را مرور می‌کنیم.

 تحلیل فاندامنتالی کاردانو (28 اردیبهشت)

در این هفته چندین خبر مهم برای رمز ارز کاردانو منتشر شده است.

اولین خبر مربوط به شبکه آزمایشی هاردفورک Vasil کاردانو می‌باشد که تا پایان ماه می‌راه اندازی خواهد شد.

چارلز هاسکینسون، بنیان گذار کاردانو، بیان کرده است که هاردفورک Vasil طبق برنامه پیش می‌رود. کاردانو و پلتفرم قرارداد هوشمند آن، پلوتوس، قرار است در هاردفورک وسیل که برای 29 ژوئن (8 تیر) برنامه ریزی شده است، پیشرفت‌های قابل توجهی را تجربه کنند. برای این منظور شبکه آزمایشی آن ممکن است تا پایان ماه می (10 خرداد) راه اندازی شود.

هاسکینسون نیز انتظارات مثبت خود را از ارتقای هاردفورک وسیل ابراز کرده است که ممکن است باعث «بهبود عملکرد گسترده‌ای برای کاردانو» و قابلیت‌های قرارداد هوشمند آن ارائه دهد.

همچنین تراکنش‌های نهنگ‌های کاردانو به بالاترین حد خود در 4 ماه گذشته رسیده است. اطلاعاتی مربوط به پلتفرم زنجیره‌ای و تحلیل اجتماعی Santiment که در 13 می‌ منتشر شده است که نشان می‌دهد نهنگ‌های کاردانو از ژانویه، بیشترین فعالیت را داشته و بیشترین تراکنش‌ها را به ثبت رساندند. به طوری که ADA شاهد 1085 تراکنش و بیش از 100000 دلار بوده است.

خبر اخر مربوط به انتشار آخرین به روزرسانی استیبل کوین Djed، توسط بنیان گذار کاردانو می‌باشد. چارلز هاسکینسون، در توئیت اخیر خود نشانه‌ای از پیشرفت ایجاد شده در ساختمان استیبل کوین Djed در کاردانو ارائه کرده است. Djed، یک استیبل کوین الگوریتمی غیرمتمرکز برای کاردانو که توسط IOG توسعه یافته و توسط COTI منتشر شده است، و اخیراً در شبکه آزمایشی عمومی راه اندازی شد. چارلز هاسکینسون، بنیان گذار کاردانو، این را به عنوان یک نقطه عطف مهم برای استیبل کوین‌های الگوریتمی ذکر می‌کند.

تحلیل تکنیکال کاردانو (28 اردیبهشت)

کاردانو دقیقا در 8 ماه و 16 روز قبل در تاریخ 11 شهریور 1400 بیشترین قیمت خود را در عدد 3.1 دلار ثبت نمود و پس از آن  وارد یک روند نزولی بلند مدت با اصلاح بیش از 80 درصدی قیمت نسبت به سال گذشته خود  مواجه شد.

تحلیل تکنیکال کاردانو 28 اردیبهشت 1401

در حال حاضر دو نقطه مهم برای این رمز ارز وجود دارد.

در نقطه اول شاهد برگشت قیمتی در یک حمایت جدید برای این رمز ارز می‌باشیم که مانع از ریزش بیشتر این رمز ارز شده است.

تحلیل تکنیکال کاردانو (28 اردیبهشت)

قیمت مهم بعدی برای این رمز ارز عدد 0.4 دلار می‌باشد که سایه کندل نزولی مورد نظر به این حمایت واکنش نشان داده است و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در سال گذشته نیز این محدوده معتبر بوده است و دو مرتبه شاهد برخورد قیمت با این ناحیه بوده‌ایم.

تحلیل تکنیکال cardano (28 اردیبهشت)

در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم که همزمان با ریزش تا محدوده 0.4 دلار اندیکاتور rsi نیز از محدوده اشباع خود خارج شده است و در محدوده عدد 39 قرار گرفته است. در اندیکاتور macd شاهد این هستیم که خطوط این اندیکاتور به نزدیکی یکدیگر رسیده‌اند و در حال شکست و تغییر روند این اندیکاتور رو به بالا و شروع یک روند صعودی می‌باشیم.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور مکدی (28 اردیبهشت)

در تایم فریم 4 ساعته، هر دو اندیکاتور در روند صعودی خود قرار دارند، اندیکاتور rsi در محدوده ۵۷ و در حال نزدیک شدن به منطقه اشباع خرید می‌باشد. اندیکاتور macd نیز پس از تثبیت قیمت روند صعودی خود را آغاز کرده و در حال حاضر شاهد نزدیک شدن دو خط سیگنال این اندیکاتور به یکدیگر می‌باشیم.

تحلیل کاردانو در تایم فریم ۴ ساعته

در شرایط فعلی در صورت ریزش مجدد بازار احتمال از دست رفتن دو محدوده حمایتی 0.4 و 0.47 دلار وجود دارد اما حمایت 0.4 اعتبار بیشتری برای حمایت و برگشت قیمت دارد.

چارت حمایت های کاردانو در تحلیل 28 اردیبهشت

سناریو دیگر احتمال نوسان قیمت بین دو محدوده 0.61 و 0.47 می‌باشد و در صورت شرایط صعودی بازار، احتمال شکست مقاومت 0.61 و تثبیت بالای این محدوده وجود خواهد داشت و تارگت احتمالی بعدی عدد 0.75 خواهد بود.

نمایش نوسان قیمت ada در تحلیل 28 اردیبهشت

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو 28 اردیبهشت

شاخص های فنی کاردانو 28 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

در هفته ای که گذشت قیمت کاردانو پس از ریزش تقریبا 10 درصدی نسبت 0.9 دلار در حال حاضر در قیمت 0.8 دلار در حال معامله در صرافی عای رمز ارزی می باشد این اصلاح قیمتی مطابق تحلیل هفته پیش و سناریو شماره اول اتفاق افتاد و پس از دست دادن حمایت معتبر 0.8 دلار وارد محدوده حمایتی دوم خود یعنی قیمت 0.75 دلار شد و از آن محدوده شاهد حمایت قوی خریداران و برگشت روند نزولی این ارز شدیم.

آخبار فاندامنتالی کاردانو

پیش از بررسی و تحلیل قیمتی فعلی کاردانو نگاهی به اخبار فاندامنتال این رمز ارز پر طرفدار می اندازیم.

اولین خبر مهم برای کاردانو، در رابطه با خرید 200 میلیون کاردانو توسط نهنگ های این رمز ارز بوده است.

بزرگترین آدرس‌های کاردانو در شبکه حدود ۲۰۰ میلیون از این رمزارز را جمع آوری کردند. این خبر برای هولدرهای ADA که بیش از هفت ماه اصلاح قیمتی را تجربه کرده اند، بسیارخوشحال کننده می باشد.

خبر مهم دیگر برایکاردانو اضافه شدن 400 پروژه جدید و 100 هزار کیف پول ارز دیجیتال جدید در یک ماه گذشته به اکوسیستم این شبکه بلاکچینی بوده است ،تعداد کیف پول های ADA از 22 مارس 100000 افزایش یافته است که در 19 آوریل به 3.268 میلیون رسیده است.

یکی ازویژگی های جدیدی که قرار است به پروژه کاردانو اضافه شود امکان اتصال بریج یا پل ارتباطی میان این شبکه و اتریوم می باشد که تاثیر بسزایی در رشد صنعت دیفای خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال کاردانو (15 اردیبهشت)

قبل از شروع ابتدا روند گذشته قیمتی کاردانو رو بررسی می‌کینم، پس از دست دادن محدوده حمایتی 0.8 دلار ،حمایت بعدی این ارز به خوبی عمل کرده است و مانع اصلاح بیشتر قیمت شده است.

تحلیل تکنیکال کاردانو 15 اردیبهشت 1401

در اندیکاتور rsi شاهد همزمانی برخورد قیمت با کف حمایتی 0.75 دلار و رسیدن این اندیکاتور به کف منطقه اشباع فروش بودیم که از این محدوده به سطح 42 اندیکاتور برگشته است.

تحلیل تکنیکال کاردانو (15 اردیبهشت)

همچنین در اندیکاتور macd پس از برخورد قیمت با مقاومت 1.25دلاری ، شاهد تغییر روند این اندیکاتور از حالت صعودی به نزولی بوده ایم و در حال حاضر پس از برخورد مجدد با یک سطح حمایتی معتبر این اندیکاتور درحال تغییر مجدد از حالت نزولی به صعودی می باشد.

تحلیل تکنیکال کاردانو با مکدی (15 اردیبهشت)

اما در تایم فریم 4 ساعته کاردانو روند نزولی یک ماه خود را همزمان با برخورد با حمایت 0.75 دلار شکسته است و در حال تلاش برای رسیدن مجدد به سطح 0.8 می باشد که درحال حاضر تبدیل به مقاومت پیش رو برای این ارز شده است.

تایم فریم 4 ساعته کاردانو

اما در حال حاضر محتمل‌ترین سناریو نوسان قیمتی مجدد بین 0.75 و 0.8 دلار می‌باشد و تا زمان معتبر بودن این دو سطح ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ada سناریو نوسان قیمتی

اما سناریو خوشبینانه احتمال شکست پرقدرت مقاومت 0.8 را می‌دهد و پس از تثبیت قیمت بالای این محدوده دسترسی مجدد به قیمت 0.9 دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو

در سناریو بدبینانه نیز در صورت ریزش مجدد مارکت و بیت کوین احتمال بسیار کمی برای از دست رفتن محدوده حمایت فعلی وجود دارد.

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو 15 اردیبهشت

شاخص‌های فنی کاردانو 15 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو در سپتامبر 2017توسط چارز هاسکینسون، از بنیان گذاران اولیه خرید و فروش اتریوم، با دو هدف حل مشکلات مقیاس‌پذیری در خرید و فروش بیت کوین و قراردادهای هوشمند در اتریوم ایجاد شد. تیم کاردانو از ابتدای تاسیس تاکنون همواره به دنبال این بوده که با حفظ ویژگی‌های خوب بیت کوین و اتریوم، مشکلات و چالش‌هایی که در رابطه با آن‌ها مطرح بود را حل کرده و ویژگی‌های مثبت جدیدی به این دو پروژه اضافه کند. برای رسیدن به این هدف یک تیم متخصص و آکادمیک تمام وقت بر روی این پروژه کار می‌کنند.

تحلیل فاندامنتال کاردانو

کاردانو مانند دیگر پروژه‌های مشابه خود از جمله اتریوم در ساخت قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کاربرد دارد اما مزیت‌های عمده استفاده از کاردانو نسبت به سایر پروژه‌های

مشابه، این است که:

  • کاردانو به دلیل ساختار چند لایه‌ای که دارد، امنیت آن نسبت به رقبایش بیشتر است.
  • امکان ساخت قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز در آن، توسط زبان برنامه‌نویسی عام‌تر و جامع‌تری به نام هسکل (Haskell) وجود دارد و با استفاده از پروتکل آوروبوروس، مقیاس‌پذیری بالاتری دارد.
  • همچنین چارلز هاسکینسون موسس کاردانو اخیرا اعلام کرد که هاردفورک واسیل (Vasil) در ماه ژوئن (خرداد) انجام خواهد شد. هاسکینسون دلایل خود را در خصوص اهمیت بسیار زیاد این رویداد مطرح کرده است و به گفته او این هاردفورک عملکرد شبکه کاردانو را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد.

وی در این خصوص گفت:

همانطور که می‌دانید، رویداد بسیار مهمی به اسم هاردفورک واسیل در ماه ژوئن برگزار می‌شود. این هاردفورک شامل Pipelining (روشی برای سرعت بخشیدن به اجماع نودها) است که یکی از اقدامات بسیار مهم برای بهبود مقیاس‌پذیری کاردانو است که عملکرد کاردانو را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد. مجموعه این تغییرات باعث خواهد شد تا عملکرد شبکه کاردانو در طراحی و اجرای قراردادهای هوشمند هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای کاربران پیشرفت چشمگیری داشته باشد. یکی از نتایج مهم این اتفاق پیشرفت پروزه‌های حوزه دیفای روی اکوسیستم Cardano خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو

تایم فریم روزانه

کاردانو در ماه گذشته توانسته بود که روند نزولی میان مدت خود را که از سال قبل آغاز شده بود بشکند و قیمت خودش را در محدوده 90 سنت تا 1.2 دلار نگه دارد.

در اندیکاتور RSI مشاهده می‌کینم که همزمان با ریزش قیمت کاردانو و نزدیک شدن  آن به محدوده حمایتی 75-80 سنت، در حال نزدیک شدن به محدوده اشباع فروش RSI نیز می‌باشیم که می‌تواند نقطعه مناسبی برای حمایت و برگشت قیمت کاردانو باشد.

در اندیکاتور مکدی نیزهمزمان با روند قیمتی و شرایط RSI احتمال شکست خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) توسط خط  مکدی (خط آبی رنگ) به بالا وجود دارد.

تحلیل تکنیکال کاردانو با اندیکاتور macd و rsi

در تایم فریم روزانه احتمال نوسان قیمتی بین محدوده 75 سنت و 1.25 دلاری کاملا محتمل می‌باشد. برای صعود به قیمت‌های بالاتر ابتدا باید بالای مقاومت فعلی قیمت کاردانو تثبیت شود و پس از آن امکان رشد محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو - مقاومت های کاردانو

تایم فریم 4 ساعته

در تایم فریم 4ساعته ابتدا به بررسی اندیکاتور‌های RSI و MACD می‌پردازیم.

RSI در محدوده عدد 35-40  نوسان دارد ک نشان از معتبر بود حمایت 0.8 دلاری می‌باشد.

در MACD نیز احتمال شکستن خط نارنجی سیگنال MACD توسط خط آبی رنگ به بالا وجود دارد.

تحلیل تکنیکال کاردانو در تایم 4 ساعته

سناریو های پیش رو قیمت کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

قیمت کاردانو در دوازده روز گذشته بین محدوده 0.8 دلار و .09 دلارنوسان داشته و این دو محدوده حمایتی و مقاومتی بسیار قوی و معتبر عمل کرده اند.

در صورت ریزش بیشتر قیمت و از دست دادن حمایت فعلی، محدوده 0.75 دلاری حمایت بعدی کاردانو می‌باشد.

سناریو های پیش رو قیمت کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

سناریو شماره 2 نیز نوسان مجدد بین محدوده ذکر شده می‌باشد.

سناریو دوم پیش رو قیمت کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

سناریو شماره 3 احتمال رشد قیمت از محدوده فعلی را محتمل می‌داند. در این سناریو کاردانو اگر بتواند محدوده 0.9 دلار را بشکند و بالاتر از آن، قیمت خود را تثبیت کند، احتمال رسیدن به سقف مقاومتی 1.1 دلاری نیز دور از ذهن نخواهد بود.

سناریو سوم پیش رو قیمت کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو

تحلیل فنی کاردانو - میانگین های متحرک و اسیلاتورها

تحلیلگر: علی فرهانی

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
مقالات مشابه پیشنهادی
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
آزمون ها
آزمون ماک آیلتس رایگان (IELTS MOCK) چیست؟
حتما می‌دانید که اگر بخواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید، چه به صورت کاری و چه تحصیلی، یکی از الزامات و پیش نیازهای آن آزمون آیلتس با رتبه بالا می‌باشد....
نمودار لحظه‌ای دامینس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
آموزش ارز دیجیتال
نمودار لحظه‌ای دامینس تتر + آموزش تحلیل با شاخص تتر
نمودار لحظه ای شاخص دامیننس تتر در زیر چارت شاخص دامیننس تتر را مشاهده می کنید. چارت دامیننس تتر تریدینگ ویو دامیننس تتر چیست؟ به صورت کلی دامیننس تتر یعنی...
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
متاورس
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
فعالین حوزه خرید و فروش ارزهای دیجیتال به تازگی با یک مفهوم جدید به نام متاورس Metaverse روبه‌رو شده اند. در ماه‌های اخیر شما هم ممکن است چیزی به نام...