021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال کاردانو

تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1401

در دو هفته گذشته همزمان با شرایط پر التهاب بازار رمز ارز‌ها و قیمت بیت کوین، کاردانو نوسان بیش از 50 درصدی را نسبت به قیمت 0.8 دلاری خود تجربه کرده است و در حال حاضر در محدوده قیمتی 0.56 دلار در حال معامله می‌باشد. کاردانو در دو قیمت 0.4 دلار و 0.47 دلار یک محدوده حمایتی تشکیل داده است. پیش از بررسی روند بازار و تحلیل قیمتی  اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمز ارز را مرور می‌کنیم.

 تحلیل فاندامنتالی کاردانو (28 اردیبهشت)

در این هفته چندین خبر مهم برای رمز ارز کاردانو منتشر شده است.

اولین خبر مربوط به شبکه آزمایشی هاردفورک Vasil کاردانو می‌باشد که تا پایان ماه می‌راه اندازی خواهد شد.

چارلز هاسکینسون، بنیان گذار کاردانو، بیان کرده است که هاردفورک Vasil طبق برنامه پیش می‌رود. کاردانو و پلتفرم قرارداد هوشمند آن، پلوتوس، قرار است در هاردفورک وسیل که برای 29 ژوئن (8 تیر) برنامه ریزی شده است، پیشرفت‌های قابل توجهی را تجربه کنند. برای این منظور شبکه آزمایشی آن ممکن است تا پایان ماه می (10 خرداد) راه اندازی شود.

هاسکینسون نیز انتظارات مثبت خود را از ارتقای هاردفورک وسیل ابراز کرده است که ممکن است باعث «بهبود عملکرد گسترده‌ای برای کاردانو» و قابلیت‌های قرارداد هوشمند آن ارائه دهد.

همچنین تراکنش‌های نهنگ‌های کاردانو به بالاترین حد خود در 4 ماه گذشته رسیده است. اطلاعاتی مربوط به پلتفرم زنجیره‌ای و تحلیل اجتماعی Santiment که در 13 می‌ منتشر شده است که نشان می‌دهد نهنگ‌های کاردانو از ژانویه، بیشترین فعالیت را داشته و بیشترین تراکنش‌ها را به ثبت رساندند. به طوری که ADA شاهد 1085 تراکنش و بیش از 100000 دلار بوده است.

خبر اخر مربوط به انتشار آخرین به روزرسانی استیبل کوین Djed، توسط بنیان گذار کاردانو می‌باشد. چارلز هاسکینسون، در توئیت اخیر خود نشانه‌ای از پیشرفت ایجاد شده در ساختمان استیبل کوین Djed در کاردانو ارائه کرده است. Djed، یک استیبل کوین الگوریتمی غیرمتمرکز برای کاردانو که توسط IOG توسعه یافته و توسط COTI منتشر شده است، و اخیراً در شبکه آزمایشی عمومی راه اندازی شد. چارلز هاسکینسون، بنیان گذار کاردانو، این را به عنوان یک نقطه عطف مهم برای استیبل کوین‌های الگوریتمی ذکر می‌کند.

تحلیل تکنیکال کاردانو (28 اردیبهشت)

کاردانو دقیقا در 8 ماه و 16 روز قبل در تاریخ 11 شهریور 1400 بیشترین قیمت خود را در عدد 3.1 دلار ثبت نمود و پس از آن  وارد یک روند نزولی بلند مدت با اصلاح بیش از 80 درصدی قیمت نسبت به سال گذشته خود  مواجه شد.

تحلیل تکنیکال کاردانو 28 اردیبهشت 1401

در حال حاضر دو نقطه مهم برای این رمز ارز وجود دارد.

در نقطه اول شاهد برگشت قیمتی در یک حمایت جدید برای این رمز ارز می‌باشیم که مانع از ریزش بیشتر این رمز ارز شده است.

تحلیل تکنیکال کاردانو (28 اردیبهشت)

قیمت مهم بعدی برای این رمز ارز عدد 0.4 دلار می‌باشد که سایه کندل نزولی مورد نظر به این حمایت واکنش نشان داده است و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در سال گذشته نیز این محدوده معتبر بوده است و دو مرتبه شاهد برخورد قیمت با این ناحیه بوده‌ایم.

تحلیل تکنیکال cardano (28 اردیبهشت)

در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم که همزمان با ریزش تا محدوده 0.4 دلار اندیکاتور rsi نیز از محدوده اشباع خود خارج شده است و در محدوده عدد 39 قرار گرفته است. در اندیکاتور macd شاهد این هستیم که خطوط این اندیکاتور به نزدیکی یکدیگر رسیده‌اند و در حال شکست و تغییر روند این اندیکاتور رو به بالا و شروع یک روند صعودی می‌باشیم.

تحلیل کاردانو با اندیکاتور مکدی (28 اردیبهشت)

در تایم فریم 4 ساعته، هر دو اندیکاتور در روند صعودی خود قرار دارند، اندیکاتور rsi در محدوده ۵۷ و در حال نزدیک شدن به منطقه اشباع خرید می‌باشد. اندیکاتور macd نیز پس از تثبیت قیمت روند صعودی خود را آغاز کرده و در حال حاضر شاهد نزدیک شدن دو خط سیگنال این اندیکاتور به یکدیگر می‌باشیم.

تحلیل کاردانو در تایم فریم ۴ ساعته

در شرایط فعلی در صورت ریزش مجدد بازار احتمال از دست رفتن دو محدوده حمایتی 0.4 و 0.47 دلار وجود دارد اما حمایت 0.4 اعتبار بیشتری برای حمایت و برگشت قیمت دارد.

چارت حمایت های کاردانو در تحلیل 28 اردیبهشت

سناریو دیگر احتمال نوسان قیمت بین دو محدوده 0.61 و 0.47 می‌باشد و در صورت شرایط صعودی بازار، احتمال شکست مقاومت 0.61 و تثبیت بالای این محدوده وجود خواهد داشت و تارگت احتمالی بعدی عدد 0.75 خواهد بود.

نمایش نوسان قیمت ada در تحلیل 28 اردیبهشت

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو 28 اردیبهشت

شاخص های فنی کاردانو 28 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

در هفته ای که گذشت قیمت کاردانو پس از ریزش تقریبا 10 درصدی نسبت 0.9 دلار در حال حاضر در قیمت 0.8 دلار در حال معامله در صرافی عای رمز ارزی می باشد این اصلاح قیمتی مطابق تحلیل هفته پیش و سناریو شماره اول اتفاق افتاد و پس از دست دادن حمایت معتبر 0.8 دلار وارد محدوده حمایتی دوم خود یعنی قیمت 0.75 دلار شد و از آن محدوده شاهد حمایت قوی خریداران و برگشت روند نزولی این ارز شدیم.

آخبار فاندامنتالی کاردانو

پیش از بررسی و تحلیل قیمتی فعلی کاردانو نگاهی به اخبار فاندامنتال این رمز ارز پر طرفدار می اندازیم.

اولین خبر مهم برای کاردانو، در رابطه با خرید 200 میلیون کاردانو توسط نهنگ های این رمز ارز بوده است.

بزرگترین آدرس‌های کاردانو در شبکه حدود ۲۰۰ میلیون از این رمزارز را جمع آوری کردند. این خبر برای هولدرهای ADA که بیش از هفت ماه اصلاح قیمتی را تجربه کرده اند، بسیارخوشحال کننده می باشد.

خبر مهم دیگر برایکاردانو اضافه شدن 400 پروژه جدید و 100 هزار کیف پول ارز دیجیتال جدید در یک ماه گذشته به اکوسیستم این شبکه بلاکچینی بوده است ،تعداد کیف پول های ADA از 22 مارس 100000 افزایش یافته است که در 19 آوریل به 3.268 میلیون رسیده است.

یکی ازویژگی های جدیدی که قرار است به پروژه کاردانو اضافه شود امکان اتصال بریج یا پل ارتباطی میان این شبکه و اتریوم می باشد که تاثیر بسزایی در رشد صنعت دیفای خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال کاردانو (15 اردیبهشت)

قبل از شروع ابتدا روند گذشته قیمتی کاردانو رو بررسی می‌کینم، پس از دست دادن محدوده حمایتی 0.8 دلار ،حمایت بعدی این ارز به خوبی عمل کرده است و مانع اصلاح بیشتر قیمت شده است.

تحلیل تکنیکال کاردانو 15 اردیبهشت 1401

در اندیکاتور rsi شاهد همزمانی برخورد قیمت با کف حمایتی 0.75 دلار و رسیدن این اندیکاتور به کف منطقه اشباع فروش بودیم که از این محدوده به سطح 42 اندیکاتور برگشته است.

تحلیل تکنیکال کاردانو (15 اردیبهشت)

همچنین در اندیکاتور macd پس از برخورد قیمت با مقاومت 1.25دلاری ، شاهد تغییر روند این اندیکاتور از حالت صعودی به نزولی بوده ایم و در حال حاضر پس از برخورد مجدد با یک سطح حمایتی معتبر این اندیکاتور درحال تغییر مجدد از حالت نزولی به صعودی می باشد.

تحلیل تکنیکال کاردانو با مکدی (15 اردیبهشت)

اما در تایم فریم 4 ساعته کاردانو روند نزولی یک ماه خود را همزمان با برخورد با حمایت 0.75 دلار شکسته است و در حال تلاش برای رسیدن مجدد به سطح 0.8 می باشد که درحال حاضر تبدیل به مقاومت پیش رو برای این ارز شده است.

تایم فریم 4 ساعته کاردانو

اما در حال حاضر محتمل‌ترین سناریو نوسان قیمتی مجدد بین 0.75 و 0.8 دلار می‌باشد و تا زمان معتبر بودن این دو سطح ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ada سناریو نوسان قیمتی

اما سناریو خوشبینانه احتمال شکست پرقدرت مقاومت 0.8 را می‌دهد و پس از تثبیت قیمت بالای این محدوده دسترسی مجدد به قیمت 0.9 دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال کاردانو

در سناریو بدبینانه نیز در صورت ریزش مجدد مارکت و بیت کوین احتمال بسیار کمی برای از دست رفتن محدوده حمایت فعلی وجود دارد.

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو 15 اردیبهشت

شاخص‌های فنی کاردانو 15 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

کاردانو در سپتامبر 2017توسط چارز هاسکینسون، از بنیان گذاران اولیه اتریوم، با دو هدف حل مشکلات مقیاس‌پذیری در بیت کوین و قراردادهای هوشمند در اتریوم ایجاد شد. تیم کاردانو از ابتدای تاسیس تاکنون همواره به دنبال این بوده که با حفظ ویژگی‌های خوب بیت کوین و اتریوم، مشکلات و چالش‌هایی که در رابطه با آن‌ها مطرح بود را حل کرده و ویژگی‌های مثبت جدیدی به این دو پروژه اضافه کند. برای رسیدن به این هدف یک تیم متخصص و آکادمیک تمام وقت بر روی این پروژه کار می‌کنند.

تحلیل فاندامنتال کاردانو

کاردانو مانند دیگر پروژه‌های مشابه خود از جمله اتریوم در ساخت قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز کاربرد دارد اما مزیت‌های عمده استفاده از کاردانو نسبت به سایر پروژه‌های

مشابه، این است که:

  • کاردانو به دلیل ساختار چند لایه‌ای که دارد، امنیت آن نسبت به رقبایش بیشتر است.
  • امکان ساخت قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز در آن، توسط زبان برنامه‌نویسی عام‌تر و جامع‌تری به نام هسکل (Haskell) وجود دارد و با استفاده از پروتکل آوروبوروس، مقیاس‌پذیری بالاتری دارد.
  • همچنین چارلز هاسکینسون موسس کاردانو اخیرا اعلام کرد که هاردفورک واسیل (Vasil) در ماه ژوئن (خرداد) انجام خواهد شد. هاسکینسون دلایل خود را در خصوص اهمیت بسیار زیاد این رویداد مطرح کرده است و به گفته او این هاردفورک عملکرد شبکه کاردانو را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد.

وی در این خصوص گفت:

همانطور که می‌دانید، رویداد بسیار مهمی به اسم هاردفورک واسیل در ماه ژوئن برگزار می‌شود. این هاردفورک شامل Pipelining (روشی برای سرعت بخشیدن به اجماع نودها) است که یکی از اقدامات بسیار مهم برای بهبود مقیاس‌پذیری کاردانو است که عملکرد کاردانو را به طور چشمگیری بهبود می‌بخشد. مجموعه این تغییرات باعث خواهد شد تا عملکرد شبکه کاردانو در طراحی و اجرای قراردادهای هوشمند هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای کاربران پیشرفت چشمگیری داشته باشد. یکی از نتایج مهم این اتفاق پیشرفت پروزه‌های حوزه دیفای روی اکوسیستم Cardano خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو

تایم فریم روزانه

کاردانو در ماه گذشته توانسته بود که روند نزولی میان مدت خود را که از سال قبل آغاز شده بود بشکند و قیمت خودش را در محدوده 90 سنت تا 1.2 دلار نگه دارد.

در اندیکاتور RSI مشاهده می‌کینم که همزمان با ریزش قیمت کاردانو و نزدیک شدن  آن به محدوده حمایتی 75-80 سنت، در حال نزدیک شدن به محدوده اشباع فروش RSI نیز می‌باشیم که می‌تواند نقطعه مناسبی برای حمایت و برگشت قیمت کاردانو باشد.

در اندیکاتور مکدی نیزهمزمان با روند قیمتی و شرایط RSI احتمال شکست خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) توسط خط  مکدی (خط آبی رنگ) به بالا وجود دارد.

تحلیل تکنیکال کاردانو با اندیکاتور macd و rsi

در تایم فریم روزانه احتمال نوسان قیمتی بین محدوده 75 سنت و 1.25 دلاری کاملا محتمل می‌باشد. برای صعود به قیمت‌های بالاتر ابتدا باید بالای مقاومت فعلی قیمت کاردانو تثبیت شود و پس از آن امکان رشد محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال کاردانو - مقاومت های کاردانو

تایم فریم 4 ساعته

در تایم فریم 4ساعته ابتدا به بررسی اندیکاتور‌های RSI و MACD می‌پردازیم.

RSI در محدوده عدد 35-40  نوسان دارد ک نشان از معتبر بود حمایت 0.8 دلاری می‌باشد.

در MACD نیز احتمال شکستن خط نارنجی سیگنال MACD توسط خط آبی رنگ به بالا وجود دارد.

تحلیل تکنیکال کاردانو در تایم 4 ساعته

سناریو های پیش رو قیمت کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

قیمت کاردانو در دوازده روز گذشته بین محدوده 0.8 دلار و .09 دلارنوسان داشته و این دو محدوده حمایتی و مقاومتی بسیار قوی و معتبر عمل کرده اند.

در صورت ریزش بیشتر قیمت و از دست دادن حمایت فعلی، محدوده 0.75 دلاری حمایت بعدی کاردانو می‌باشد.

سناریو های پیش رو قیمت کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

سناریو شماره 2 نیز نوسان مجدد بین محدوده ذکر شده می‌باشد.

سناریو دوم پیش رو قیمت کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

سناریو شماره 3 احتمال رشد قیمت از محدوده فعلی را محتمل می‌داند. در این سناریو کاردانو اگر بتواند محدوده 0.9 دلار را بشکند و بالاتر از آن، قیمت خود را تثبیت کند، احتمال رسیدن به سقف مقاومتی 1.1 دلاری نیز دور از ذهن نخواهد بود.

سناریو سوم پیش رو قیمت کاردانو در تایم فریم 4 ساعته

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی کاردانو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی کاردانو

تحلیل فنی کاردانو - میانگین های متحرک و اسیلاتورها

تحلیلگر: علی فرهانی

59 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید