021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال دوج کوین

1 خرداد 1401

دوج کوین با ارزش بازار حدود 11.08 میلیارد دلار، در رتبه 10 بازار قرار داشته و سهم 0.84 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دوج کوین در این لحظه با قیمت 0.083531 دلار، با احتساب نرخ تتر معادل 2.546 تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن 501.97 میلیون دلار است. دوج کوین در هفته گذشته ریزش 35 درصدی را نیز تجربه کرده است. همچنین بالاترین قیمت دوج کوین در تاریخ 18 اردیبهشت 1400 معادل 0.73 دلار بوده که در حال حاضر شاهد اصلاح 88% از آن زمان بوده است. تعداد واحدهای در گردش دوج کوین 132.67 میلیارد و تعداد کل واحدهای آن 132.67 میلیارد است. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که کاربران در آن دوج کوین معامله می‌کنند، صرافی Binance با سهم 11% از حجم معاملات روزانه می‌باشد. پیش از بررسی قیمت و روند آینده این ارز پرطرفدار به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال دوج می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی دوج کوین (1 خرداد)

در هفته گذشته ایلان ماسک بار دیگر ادعا کرد که دوج کوین پتانسیل و توانایی تبدیل شدن به یک ارز رایج را دارد.
ماسک بارها این میم کوین را «کریپتوی مردم» نامیده است تا جذابیت گسترده آن را برجسته کند. به دلیل مکانیسم تورمی، دوج کوین یک ارز قابل دوام است. زیرا مردم را تشویق می‌کند بیشتر خرج کنند. بعید است که مردم این میم کوین را احتکار کنند، زیرا به عنوان ذخیره ارزش عمل نمی‌کند.
به گفته مدیر عامل تسلا، از سوی دیگر، بیت کوین (Bitcoin) یک ارز ضد تورم است که باعث می‌شود «جایگزین خوبی» برای ارز معاملاتی نباشد.
همچنین یکی از سرمایه گذاران دوج کوین، اعلام کرده است که ویتالیک بوترین ۱ میلیون دلار اتریوم به بنیاد دوج کوین اهدا کرده است. گاکشتین مدیا پس از انتشار این خبر گفته است که کمک‌های مالی بوترین بدون شک به پیشرفت بیشتر این اکوسیستم کمک خواهد کرد. و انتظار دارند بوترین روی کاری تمرکز کند که بتواند به دوج کوین کمک کند و یک گام موثر رو به جلو بردارند.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (1 خرداد)

پس از، از دست رفتن محدوده حمایتی 0.8 دلار، قیمت دوج کوین در حال تثبیت زیر این محدوده می‌باشد و در قیمت 0.069 دلار نیز یک حمایت استاتیک جدید تشکیل داده است.

تحلیل تکنیکال روزانه دوج کوین (1 خرداد)

پس از برخورد قیمت با نقطه 0.069 دلار اندیکاتور RSI نیز از محدوده اشباع فروش خود خارج شده است و در ناحیه 33 خود قرار گرفته است، همچنین اندیکاتور Macd که پس از برخورد با قیمت 0.17 دلاری وارد یک روند نزولی میان مدت شد در تلاش است به وسیله خط مکدی (خط آبی رنگ) خط سیگنال (خط نارنجی) را به سمت بالا قطع کند و روند نزولی را به پایان برساند.

تحلیل تکنیکال روزامه دوج کوین (1 خرداد) با macd و rsi

تحلیل تایم فریم ۴ساعته با استفاده از میانگین‌های متحرک

از آن جایی که میانگین متحرک را می‌توان چه به تنهایی و چه همراه با اندیکاتورهای دیگری که وجود دارند استفاده کنید، در تحلیل تکنیکال ابزار بسیار مفیدی است.

سیگنال روند
سیگنال روند از متداول‌ترین و رایج‌ترین انواع سیگنال‌های موجود می‌باشد. باید بدانید که میانگین متحرکی که رو به افزایش است، افزایش قیمت را نشان داده و میانگین متحرکی که رو به کاهش است، کاهش قیمت کل را نشان می‌دهد. هنگامی که شما قصد پیدا کردن روندی طولانی مدت را دارید، باید از بازه زمانی طولانی برای نمونه از بازه زمانی دویست روز استفاده کنید.

برای مشخص نمودن روندهایی که کوتاه مدت می‌باشند، از بازه پنج روز، ده روز و بیست روز استفاده می‌کنند.
برای مشخص کردن مسیرهایی که میان مدت می‌باشند، از بازه سی روز، پنجاه روز تا صد روز استفاده می‌کنند.
برای مشخص نمودن مسیرهایی که دارای روندهای طولانی مدت می‌باشند، از بازه دویست روز، دویست و پنجاه روز و یا در حالت کلی از بازه‌های بیش‌تر از صد روز استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که خط گاو_خرس به بازه زمانی 200 و 350 روز می‌گویند و معامله‌گرها از این مدل برای مشخص نمودن روندهای گاوی یا خرسی استفاده می‌کنند.

در تایم فریم 4ساعته دوج کوین، از سه بازه 20 روزه، 50 روزه و 100 روزه استفاده می‌کنیم و میانگین متحرک 20 روزه همانند یک مقاومت عمل کرده و قیمت نتوانسته بالای آن خود را تثبیت کند. همچنین این میانگین زیر دو میانگین بزرگتر از خود قرار گرفته است و تا زمانی که آن‌ها را قطع نکند روند نزولی بلند مدت ادامه دار خواهد بود.

تحلیل تایم فریم ۴ساعته دوج کوین 1 خرداد 1401 با استفاده از میانگین‌های متحرک

در این تایم فریم اندیکاتور rsi در محدوده 42 خود قرار گرفته است و در صورت صعود و تثبیت بالای محدوده 50، احتمال رشد مجدد دور از ذهن نخواهد بود و اندیکاتور macd نیز شاهد قطع شدن خط سیگنال و خط مکدی رو به بالا هستیم و احتمال رشد مجدد نیز در این تایم فریم وجود خواهد داشت.

تحلیل تایم فریم ۴ساعته دوج کوین 1 خرداد 1401 با استفاده از macd و rsi

در شرایط فعلی چندین سناریو محتمل به نظر می‌رسد.
در سناریو اول، با تثبیت شرایط فعلی بازار شاهد نوسان قیمت بین محدوده 0.08 دلار و 0.069 دلار خواهیم بود و تا زمان معتبر بودن این دو حمایت احتمال ادامه این روند وجود خواهد داشت. اما در سناریو بد بینانه در صورت ریزش مجدد بازار، احتمال از دست رفتن نقطه برگشتی 0.069 و تثبیت قیمت زیر آن وجود خواهد داشت.

تحلیل سناریوهای پیش روی دوج کوین 1 خرداد 1401

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی دوج کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی دوج کوین 1 خرداد 1401

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته شاهد نوسان 40 درصدی در قیمت دوج کوین، یکی از محبوب‌ترین رمز ارزهای بازار در میان کاربران ایرانی بوده ایم. دوج کوین در هفته گذشته بین قیمت 0.17 دلار و 0.12 دلار نوسان بالایی از خود نشان داده است اما با توجه به ریزش‌های اخیر بیت کوین آینده این ارز چه خواهد بود؟

اخبار فاندامنتالی دوج کوین (19 اردیبهشت)

قبل از بررسی تحلیل قیمتی دوج کوین، اخبار فاندامنتال این رمز ارز ار بررسی خواهیم کرد.

اخیرا، بحث‌های متعددی در مورد موارد استفاده از دوج کوین مطرح شده است. به گفته بنیاد دوج کوین، تنها هدف آن‌ها این است که دوج کوین را به ارز جهانی مورد قبول برای پرداخت کالا و خدمات تبدیل کنند.

به گفته DogeDesigner، طراح گرافیک در بنیاد Dogecoin، میلیون‌ها وب سایت وردپرس اکنون می‌توانند دوج کوین  را با استفاده از افزونه Dogecoin Gateway بپذیرند. این افزونه رایگان اکنون در فهرست رسمی وردپرس برای دانلود در دسترس است و بیش از 455 میلیون وب سایت وردپرس اکنون می‌توانند آن را بپذیرند. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اخیراً اعلام کرد که اگر کسب‌وکارهای بیشتری آن را بپذیرند، Dogecoin کاربرد بیشتری خواهد داشت. این میلیاردر همچنین انعام دادن را به عنوان یک مورد استفاده تعریف کرد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین در تایم فریم روزانه (19 اردیبهشت)

قیمت دوج کوین در سه ماه گذشته بین محدوده 0.1 دلار و 0.17 دلار در حال نوسان بوده است و این دو محدوده حمایت و مقاومت معتبری را برای قیمت دوج کوین تشکیل داده است.

همچنین در دوهفته گذشته محدوده 0.124 یک حمایت استاتیک در این تایم تشکیل داده است که در کوتاه مدت می‌تواند معتبر باشد.

تحلیل تکنیکال دوج کوین 19 اردیبهشت 1401

در یک ماه گذشته همزمان با ورود اندیکاتور به محدوده اشباع خرید، شاهد برخورد قیمت دوج کوین با سطح مقاومتی .017 دلاری بوده ایم. ریزش قیمت پس از برخورد با این محدوده تشکیل یک مقاومت داینامیک داده است این مقاومت کاملا همزمان با مقاومت اندیکاتور rsi عمل می‌کند.

تحلیل تکنیکال دوج کوین در تایم فریم روزانه (19 اردیبهشت)

در اندیکاتور macd نیز همزمان با برخورد قیمت به سطح مقاومتی، شاهد روند نزولی در این اندیکاتور نیز هستیم. این روند در چند روز اخیر پرشتاب‌تر مشاهده شده است.

تحلیل تکنیکال دوج کوین با اندیکاتور مکدی (19 اردیبهشت)

در تایم فریم 4ساعته حمایت 0.124 را مشاهده می‌کنید که 4 بار تلاش برای شکستن این حمایت شده است و اعتبار این محدوده را بالاتر برده است.

تحلیل dogecoin در تایم فریم ۴ ساعته

همچنین اندیکاتور rsi در این تایم فریم یک حمایت داینامیک تشکیل داده است. در این حمایت نقاط برخوردی با خط روند همزمان با نقاط برخوردی قیمت با سطح حمایتی می‌باشد.

تحلیل dogecoin با اندیکاتور rsi

اما اندیکاتور macd در این تایم فریم هنوز در حالت نزولی خود قرار دارد و در صورت ادامه روند احتمال ریزش مجدد قیمت و رسیدن به محدوده حمایتی 0.1 دلار وجود دارد.

حمایت دوج کوین تحلیل 19 اردیبهشت

اما چندین سناریو پیش رو:

سناریو اول احتمال نوسان قیمتی بین دو محدوده حمایت و مقاومت 0.12 و 0.14 دلار می‌دهد این سناریو تا زمان اعتبار این دو محدوده محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکالی doge سناریو اول

اما بدبینانه‌ترین احتمال از دست رفتن محدوده 0.12 دلار و نزول به سطح حمایتی بعدی یعنی 0.1 دلار می‌باشد که فارغ از بحث تکنیکالی تاثیر روانی نیز بر قیمت این ارز دارد.

تحلیل تکنیکالی doge سناریو دوم 19 اردیبهشت

اما سناریو خوشبینانه که طرفداران این ارز تمایل دارند به آن برسند شکست مقاومت 0.14 دلار می‌باشد که در صورت تثبیت قیمت بالای این محدوده امکان دستیابی به سطوح بعدی نیز در دسترس خواهد بود.

چارت محدوده نوسانی قیمت دوج کوین

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی دوج کوین را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی دوج کوین 19 اردیبهشت

شاخص‌های فنی dogecoin 19 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

دوج کوین (Dogecoin)؛ ارز دیجیتالی که برای شوخی ساخته شده بود؛ اما حالا با ارزش بازار چندده میلیارد دلاری، در رده‌های بالای بازار ارزهای دیجیتال دیده می‌شود، افراد بزرگی مانند ایلان ماسک از آن حمایت می‌کنند و برای بهبود آن برنامه‌ریزی کرده‌اند .کاربران ایرانیِ حوزه ارزهای دیجیتال علاقه زیادی به دوج کوین دارند؛ اما این علاقه در بین کاربران خارجی هم خیلی زیاد است. محبوبیت دوج کوین می‌تواند به‌دلیل رتبه تقریباً خوب این ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال و همچنین قیمت بسیار پایین آن باشد.

اخبار فاندامنتال دوج کوین

ایلان ماسک چندین روز قبل در یکی از توییت‌های خود ایده‌ای را برای پذیرش دوج کوین به‌عنوان یک روش پرداختی در شبکه اجتماعی توییتر مطرح کرد. با این حال، آن‌طور که از لحن این توییت پیداست، پذیرش دوج کوین در توییتر فعلاً تنها در حد یک ایده ابتدایی است. یلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس که چندی پیش ۹.۱ درصد از سهام توییتر را خریداری کرده و عضو هیئت‌مدیره این شبکه اجتماعی شده بود، به‌تازگی در یکی از پست‌های توییتری خود به پذیرش دوج کوین به‌عنوان یک روش پرداختی برای خرید اشتراک حساب‌های ویژه این شبکه اجتماعی، یعنی توییتر بلو (Twitter Blue) اشاره کرده است.او از زمان پیوستن به تیم توییتر، بارها پست‌هایی را درباره بخش‌های مختلف و ویژگی‌های کاربردی این پلتفرم منتشر کرده است که بعضی از آنها جدی و برخی دیگر به‌نوعی برای سرگرمی بوده‌اند.

نخستین تراکنش بدون اینترنت دوج‌کوین انجام شد

میچی لومین، توسعه‌دهنده دوج کوین اعلام کرد که یک تراکنش این میم کوین از طریق رادیو، با استفاده از پروتکلی به نام رادیو دوج (Radio Doge) و با کمک شبکه جهانی ماهواره‌ای استارلینک انجام شد. این توسعه‌دهنده در روز جمعه ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت) با ارسال ۴.۲ دوج کوین نخستین تراکنش بدون اینترنت این میم کوین را ثبت کرد.

طرفداران این ارز دیجیتال می‌گویند که رادیو دوج باعث می‌شود که دسترسی به دوج کوین برای افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند، امکان‌پذیر شود.گفتنی است که دوج کوین نخستین ارز دیجیتالی نیست که با استفاده از رادیو ارسال می‌شود و ابزارهایی چون تجهیزات رادیویی آماتور و آنتن‌های قابل‌حمل به افراد این اجازه را می‌دهد که تراکنش‌های بیت کوین را بدون دسترسی به اینترنت انجام دهند.

تحلیل تکنیکال دوج کوین در تایم فریم روزانه

در تایم فریم بلند مدت  پس از ریزش قیمت دوج کوین در سال گذشته این ارز پر طرفدار و ترند بازار  هنوز نتوانسته به روند نزولی بلند مدت  خاتمه دهد و از اصلاح بیشتر قیمتی جلوگیری کند.دوج کوین در سال گذشته توانسته بود بیشترین قیمت تاریخی خود را در عدد ۰.۷۵ دلار به ثبت رساند ولی در حال حاضر در قیمت ۰.۱۲ دلار در بازار رمزارز مبادله می شود .

در اندیکاتور RSI روند نزولی به زیر محدوده ۴۰ را شاهد هستیم که در حال نزدیک شدن به منطقه اشباع فروش می شویم

وهمچنین در اندیکاتور MACD خط سیگنال بالاتر از خط آبی رنگ قرار دارد ودر حال ادامه روند نزولی خود می باشد

تحلیل تکنیکال دوج کوین 6 اردیبهشت 1401

در تصویر بعدی نیز مقاومت های پیش رو دوج کوین را مشاهده می کنید که بر روی قیمت ۰.۱۷ دلار و ۰.۲۰ دلار فعال و معتبر هستند و همچنین حمایت های دوج نیز بر روی قیمت  ۰.۱ دلار و ۰.۰۸ دلار قرار گرفته است

تحلیل تکنیکال دوج کوین در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال دوج کوین در تایم فریم ۴ ساعاته

در این تایم فریم اندیکاتور RSI کاملا در منطقه اشباع فروش و عدد نزولی ۱۷ قرار گرفته است و امکان رسیدن به نقاط پایین تر نیز وجود دارد .

همچنین اندیکاتور MACD در مسیر کاملا نزولی قرار گرفته است و خط سیگنال نارنجی رنگ کاملا بالای خط سیگنال آبی رنگ قرار دارد و تمایل به ریزش بیشتر را از خود نشان می دهد .

تحلیل تکنیکال دوج کوین در تایم فریم ۴ ساعاته

چند سناریو پیش رو …

درصورت ریزش بیشتر بازار رمز ارز و همچنین دوج کوین ،اولین حمایت  معتبرقیمت ۰.۱ دلار می باشد که احتمال بازگشت قیمت از این محدوده بسیار زیاد می باشد  اما اگر این حمایت معتبر از دست برود حمایت بعدی قیمت ۰.۰۸ دلاری می باشد

تحلیل تکنیکال dogcoin در تایم فریم ۴ ساعاته

در سناریو بعدی احتمال نوسان قیمتی بین ۰.۱ دلار و ۰.۱۷ و تا زمانی که  هر یک از این محدوده های حمایتی و مقاومتی را از دست ندهد امکان این نوسان وجود دارد

تحلیل تکنیکال دوج کوین امروز

و در سناریو آخر اگر بتواند مقاومت ۰.۱۷دلار را بشکند و بالای این محدوده تثبیت شود ، رسیدن مجدد به سقف ۰.۲ دلاری دور از دسترس نمی باشد .

تحلیل فنی ارز دیجیتال دوج کوین

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی دوج کوین را بر اساس محبوب ترین شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می دهند.

میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها دوج کوین

آنالیز داده های دوج کوین

تحلیلگر: علی فرهانی

53 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید