021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال مانا

تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 7 مهر 1401

مانا در دو هفته گذشته به دلیل تلاقی با سطح حمایت فعلی خود صرفا نوسان بیش از ۱۰ درصد را تجربه کرده است، مانا  که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱.۳۴ میلیارد دلار، به رتبه ۴۲ بازار نزول داشته است و سهم ۰.۱۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۰.۷۲۲۵۹۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲۳,۱۷۸ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۴۴.۷۲ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

خرید و فروش ارز دیجیتال مانا

تحلیل فاندامنتال مانا (7 مهر)

جی پی مورگان همچنین به اولین بانک بزرگ در Metaverse پس از افتتاح سالن مجازی خود در دنیای مبتنی بر بلاک چین دیسنترالند در ماه فوریه تبدیل شد. این حرکت به دنبال گزارشی منتشر شد که توسط این شرکت منتشر شد و متاورس را به عنوان یک فرصت 1 تریلیون دلاری معرفی کرد. جی پی مورگان کارکنان جدیدی را برای ورود به فضای بلاک چین و کریپتو استخدام کرده است و اخیراً در 9 سپتامبر اعلام کرد که Tahreem Kamptom، مدیر سابق مایکروسافت را به عنوان مدیر ارشد پرداخت خود استخدام کرده است. همچنین دیسنترالند موفق شد در روزهای گذشته با اعلامیه‌ای بزرگ فعالیت اجتماعی را اعلام کند که لیگ برتر فوتبال اسپانیا، لالیگا، با شرکت فناوری StadioPlus همکاری استراتژیک برقرار کرده است. با این توافق، لالیگا می‌تواند زمین‌های موضوعی را در شهر وگاس به نمایش بگذارد. علاوه بر این، وگاس سیتی صاحب بزرگترین مناطق ورزش، بازی و سرگرمی در دسنترالند است که به اهداف لالیگا کمک می‌کند. با توجه به این خبر، عملکرد NFT Decentraland بهبود چشمگیری داشته است. LunarCrush به سرعت این افزایش را تأیید کرد و یک توییت در مورد این رشد منتشر کرد. پلتفرم هوش اجتماعی ادعا کرد که نام‌های اجتماعی برای دیسنترالند در طول هفته 89.05 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که مشارکت کنندگان اجتماعی نیز طی هفته 30.3 درصد افزایش یافته است. در نهایت، قیمت کف NFT Decentraland با افزایش 9.33 درصدی به 1.64 ETH افزایش یافته است. همچنان در یک روند افزایش سرمایه گذاران شروع به خرید قطعات ملک دیجیتال از دیسنترالند و سند باکس کردند. برخی پول خود را در پروژه‌های دیگری که توسط NFT های دنیای واقعی پشتیبانی می‌شوند، می‌گذارند. همچنین محققان می‌گویند که یک چهارم افراد تا سال ۲۰۲۶ روزانه دستکم یک ساعت را برای کار، خرید، آموزش، رابطه اجتماعی یا تفریح در متاورس سپری خواهند کرد. ارزیابی‌ها از ارزش بازار متاورس طی ۱۵ سال آینده بین ۱۰ تا ۳۰ هزار میلیارد یورو است. رقمی که نشاندهنده ظرفیت بالقوه و گسترده این پلتفورم جدید است و در همین راستا دبی درصدد است تا به قدرت اول در این زمینه تبدیل شود. به گفته مجمع جهانی اقتصاد طی سال‌های آینده متاورس با واقعیت مجازی مطرح خواهد شد. همه‌گیری کرونا باعث شد تا توسعه متاورس شتاب بگیرد و میلیاردها یورو به عنوان سرمایه‌گذاری جدید جذب این عرصه شود. اسکوپرنیا یک شرکت مستقر در دبی است که به سازمان‌ها برای آشنایی با فناوری‌ها جدید مانند «وب ۳» (Web3) و استفاده از فرصت‌ها کمک می‌کند.

تحلیل تکنیکال مانا (7 مهر)

مانا مطابق تحلیل‌های هفته گذشته، همچنان در حال ادامه روند نزولی خود است و در حال حاضر پایین تر از سطح حمایت فعلی در حال تثبیت است و در صورت ادامه روند کاهشی، دستیابی به سطح ۰.۶۶۸۰ دلار دور از دسترس خواهد بود.

تحلیل تکنیکال مانا 7 مهر 1401

در تایم فریم روزانه اما، اندیکاتور RSI در تلاش برای دستیابی به سطح ۵۰ و شکست آن و آغاز مجدد روند صعودی می باشد و در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاش برای تثبیت خط مکدی بالا سطح سیگنال و ادامه روند صعودی هستیم، در صورت ادامه این شرایط احتمال شکست مجدد مقاومت پیش رو بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل تکنیکال مانا (7 مهر)

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در فاز صعودی خود قرار گرفته است و در صورت ادامه روند فعلی احتمال بازگشت روند در برخورد با سطح ۷۰ و ناحیه اشباع خرید بالا خواهد بود، در اندیکاتور MACD نیز شاهد ادامه روند صعودی می‌باشیم .

تحلیل مانا با اندیکاتور RSI و مکدی در 7 مهر

در این تایم فریم، میانگین متحرک ۷ روزه پس از تلاقی با میانگین ۱۴ روزه توانسته با شکست این میانگین و تثبیت خود بالای سطح مورد نظر، روند صعودی خود را آغاز نمایید و با ادامه این روند دستیابی به سطح ۰.۷۴ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

میانگین متحرک ۷ روزه پس از تلاقی با میانگین ۱۴ روزه

با بررسی تحلیل فنی مانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

بررسی تحلیل فنی مانا در تاریخ 7 مهر

شاخص‌های فنی مانا در تاریخ 7 مهر

تحلیلگر: علی فرهانی

مانا در دو هفته گذشته چندین بار با سطح حمایتی فعلی خود برخورد کرده است و بار دیگر با ریزش ناگهانی بازارها این سطح حمایتی مانع از نزول بیشتر قیمت برای این رمزارز دنیای متاورس شده است، که با ارزش بازار حدود ۱.۳۷ میلیارد دلار، در رتبه ۴۰ بازار قرار داشته و سهم ۰.۱۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۰.۷۳۶۸۳۰ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۲,۲۴۹ تومان معادل ۲۳,۷۶۲ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۸۴.۴ میلیون دلار است.اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال مانا ( 24 شهریور )

داده‌های DappRadar نشان می‌دهد که با تداوم کاهش قیمت، MANA در تلاش مجدد برای جذب سرمایه‌گذاران و هیجان‌انگیز کردن پیشنهادات خود است. با تنها 576 کاربر در 30 روز گذشته، Decentraland شاهد کاهش 13 درصدی بازدیدکنندگان در این پلتفرم بود. علاوه بر این، تعداد کل تراکنش‌های انجام شده در Decentraland نیز در ماه گذشته کاهش یافته است. با تنها 1052 تراکنش انجام شده در 30 روز گذشته، 32.9 درصد کاهش در تراکنش‌های تکمیل شده ثبت شده است. با کاهش مداوم قیمت هر MANA در ماه گذشته، دارندگان 1 تا 100000 توکن MANA دارایی خود را افزایش دادند. جالب اینجاست که نهنگ‌هایی که 100,000 تا 1,000,000 توکن MANA را در خود جای می‌دهند به توزیع توکن روی آوردند. در دوره 30 روزه مورد بررسی، این دسته از نهنگ‌ها 9 درصد کاهش یافت. بر اساس داده‌های Santiment، در حال حاضر تنها 394 آدرس بین 100000 تا 1000000 MANA دارند در حالی که 437 آدرس یک ماه پیش مشابه بود. با پیش‌بینی چشم‌انداز کلی صعودی، داده‌های Santiment نشان داد که با وجود کاهش قیمت توکن، عرضه MANA در صرافی‌ها کاهش مداومی را نشان می‌دهد. چنین سقوط‌هایی نشان دهنده افزایش فشار خرید دارایی است. همچنین صنعت متاورس چین، تاکنون 780 میلیون دلار (5.46 میلیارد یوان) سرمایه جمع آوری کرده است. این گزارش می افزاید که علاوه بر 160000 «شرکت واقعیت مجازی چینی»، حدود 20 استان یا شهر هم اکنون از متاورس پشتیبانی می‌کنند. همچنین، طبق گزارشی که در سایت خبری چینی منتشر شده است، انتظار می رود که حجم بازار متاورس چین تا سال 2030  به 5.8 تریلیون دلار برسد.

همانطور که متاورس به دنیایی زنده تر و ملموس تر تبدیل می‌شود، افراد بیشتری علاقه‌مند خواهند شد که بخشی از این اکوسیستم اجتماعی شوند. بازار املاک در متاورس نیز متاثر از این محبوبیت است. یک مطالعه اخیر توسط Technavio، رشد تصاعدی در ارزش این بازار را پیش‌ بینی می‌‌کند. تخمین می‌زند که ارزش املاک متاورسی تا سال 2026 به میزان 5.36 میلیارد دلار رشد خواهد کرد. البته این رشد توسط دو عامل تقویت می‌شود. دلیل اول این است که متاورس به تدریج به سمت یک تجربه واقعیت ترکیبی تر حرکت می‌کند و ارزش بیشتری به پلتفرم‌هایی می‌دهد که کاربران می‌توانند در آن‌ها زندگی کرده و برای اهداف مختلف برنامه کاربردی خاصی، شروع به رمزگشایی در طول مسیر کنند. دلیل دوم به محبوبیت رمزارزها مربوط می‌شود، که خرید این نوع ملک را برای فروش یا اجاره آسان‌تر کرده و به صاحبان آن امکان می‌دهد درآمد انفعالی به دست آورند.

تحلیل تکنیکال مانا ( 24 شهریور )

در تایم فریم روزانه، سطح حمایتی فعلی معتبر بوده است و در صورت ریزش مجدد بازار و فشار فروش بر رمزارزهای پر نوسان، سطح ۰.۶۳۱۱ حمایت معتبر بعدی این توکن متاورسی خواهد بود.

تحلیل تکنیکال مانا 24 شهریور 1401

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI نتوانسته روند صعودی خود را ادامه دهد و همچنان در محدوده ۳۶ خود قرار دارد، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاقی خطوط مکدی و سیگنال با یکدیگر می‌باشیم و در صورت تثبیت خط سیگنال بالای سطح فعلی خط مکدی، مجددا روند نزولی آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال مانا ( 24 شهریور )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، فشار فروش بیشترشده است و اندیکاتور RSI در حال ورود مجدد به ناحیه کمتر از ۳۰ و منطقه اشباع فروش خود است، اندیکاتور MACD نیز همچنان در حال ادامه روند پر قدرت نزولی خود است، با توجه به شرایط فعلی، روند نزولی تا زمانی که قیمت رمزارزها تثبیت نشود، ادامه دار خواهد بود.

تحلیل مانا با اندیکاتور RSI و مکدی در 24 شهریور

در تایم فریم ۴ ساعته با توجه به میانگین متحرک‌های ۷ و ۱۴ روزه، روند پر قدرت نزولی ادامه دارد و تا زمانی که کندل‌های قیمتی نتواند بالای سطح ۷ روزه خود را تثبیت کنند، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین متحرک‌های ۷ و ۱۴ روزه مانا در 24 شهریور

با بررسی تحلیل فنی مانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی مانا در تاریخ 24 شهریور

شاخص‌های فنی مانا در تاریخ 24 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

مطابق تحلیل تکنیکال دو هفته گذشته، با بررسی روند میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه و همچنین اندیکاتور ایچیموکو، رمزارز مانا همچنان در حال ادامه روند نزولی خود است و شاهد کاهش بیش از ۲۰ درصد آن می‌باشیم.

مانا که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱.۴۵ میلیارد دلار، مجددا به رتبه ۳۷ نزول کرده است و سهم ۰.۱۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۰.۷۸۱۹۲۸ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲۳,۶۵۱ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۰۷.۹۵ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت این رمزارز، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال مانا ( 12 شهریور )

غول رسانه‌های اجتماعی متا NFTها را در فیس بوک و اینستاگرام معرفی کرده است. در این به روز رسانی، متا تاکید کرد که کاربران اکنون می‌توانند NFTها را در هر دو پلتفرم اجتماعی با اتصال کیف پول دیجیتال خود از هر یک از برنامه‌ها ارسال کنند. ادغام NFTها در گوشی‌های هوشمند با برنامه‌های متا ممکن است جرقه پذیرش گسترده‌تر مجموعه‌های دیجیتالی شود. همچنین خانواده فریدا کالو، نقاش مشهور جهان، آثار هنری و یادگاری‌هایی را که پیش از این هرگز دیده نشده بود، در متاورس منتشر کردند. این محتوا در یک نمایشگاه دائمی در طول سومین سالانه هفته هنر متاورس در دسنترالند، که از چهارشنبه، 24 تا یکشنبه، 28 اوت برگزار شد، به نمایش درآمد.

کاربران Metaverse اکنون می‌توانند این هنر را به همراه حکایات شخصی که توسط اعضای نزدیک خانواده در کپی دیجیتالی «خانه قرمز» گفته شده است، تجربه کنند. این خانه نمایانگر نسخه واقعی خانه قرمز است که متعلق به خانواده است که در مکزیکو سیتی قرار دارد.

فناوری متاورس و تجربیات تعاملی فرصتی برای تعامل جدید با هنر فریدا فراهم می‌کند. طبق گفته Cancino، خانه قرمز واقعی یک اقامتگاه خانوادگی خصوصی است. جدا از نسخه متاورس، آنها نمی‌خواهند آن را به موزه تبدیل کنند.

کیفیت تصاویر و آواتارها در دنیای دیجیتال همچنان یک مسئله است، همانطور که برای رویدادهای گذشته مانند هفته مد متاورس، که در دیسنترالند نیز برگزار شد، وجود داشت.

در سومین هفته هنر سالانه Metaverse Decentraland ، متصدیان به روش‌های جدیدی برای استفاده از فضای دیجیتال برای ارائه تجربیات تعاملی و واقعی‌تر از هنر روی آوردند. دنیای متاورس آخرین جشنواره مجازی خود را پس از رویداد هنری دوسالانه واقعی که از فضای عمومی برای نمایش هنر استفاده می‌کند، الگوبرداری کرد. بازدیدکنندگان از جشنواره واقعی (IRL) می‌توانند در غرفه‌های بزرگ و بخش‌های کاری شهر قدم بزنند تا با هنرمندان و برندها خارج از دیوارهای گالری‌های سنتی ارتباط برقرار کنند.

تنها در دیسنترالند، شش گالری هنری بزرگ وجود دارد که میزبان بازارهای معروف NFT مانند Rarible، SuperRare و KnownOrigin هستند.

چیزی که این رویداد را متفاوت می‌کند، نحوه تعامل بازدیدکنندگان با هنر است. بنا به گفته این بنیاد، دیسنترالند انتظار تعامل قابل توجهی بر اساس معیارهای رویدادهای گذشته مانند هفته مد متاورس دارد که 108000 بازدیدکننده منحصر به فرد داشت.

تحلیل تکنیکال مانا ( 12 شهریور )

در تایم فریم روزانه قیمت مانا مجددا به سطح ۰.۷۴ دلار واکنش حمایتی نشان داده است و در صورت تثبیت بالای سطح مورد نظر احتمال آغاز مجدد روند صعودی وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال مانا 12 شهریور 1401

در این تایم فریم پس از یکبار برخورد اندیکاتور RSI به ناحیه اشباع فروش، شاهد تثبیت این اندیکاتور در منطقه ۳۶ خود می‌باشیم، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاقی خطوط مکدی و سیگنال با یکدیگر می‌باشیم و در صورت شکست خط سیگنال  توسط خط مکدی روبه بالا، شاهد آغاز مجدد روند صعودی نیز خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال مانا ( 12 شهریور )

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، اندیکاتور RSI در تلاش برای تثبیت قیمت خود بالای سطح ۵۰ و آغاز مجدد روند صعودی است، در اندیکاتور MACD نیز شاهد شکست خط سیگنال توسط خط مکدی به سمت بالا و آغاز روند صعودی می‌باشیم.

تحلیل مانا با اندیکاتور RSI و مکدی 12 شهریور

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه پس از چند روز بازار نوسانی، در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت تثبیت میانگین ۷ روزه بالای ۱۴روزه، شاهد آغاز روند صعودی خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه مانا در 12 شهریور

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، با وجود ادامه روند نزولی میانگین‌های متحرک این اندیکاتور و تلاقی آن ها با یکدیگر، شاهد تلاش کندل‌های صعودی برای ورود به ابرکومو نزولی می‌باشیم.

تحلیل مانا با سیستم معاملاتی ایچیموکو در 12 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا در تاریخ 12 شهریور

شاخص‌های فنی در تاریخ 12 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

مانا در دو هفته گذشته، پس از برخورد با ناحیه مقاومتی مورد نظر خود با وجود روند پر قدرت صعودی نتوانست بالای سطح مورد نظر قیمت خود را تثبیت نمایید و شاهد کاهش بیش از ۲۵ درصدی قیمت این رمزارز بوده‌ایم و در صورت ادامه این روند احتمال بازگشت قیمت به ناحیه ۰.۷۲ دلار وجود خواهد داشت. مانا که با  کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱.۵۸ میلیارد دلار، هم چنان در رتبه رتبه ۳۶ بازار قرار داشته و سهم تنها ۰.۱۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۰.۸۵۴۷۸۴ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲۵,۸۷۵ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۱۷.۷۴ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی این رمزارز دنیای متاورس، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال مانا ( 30 مرداد )

همانطور که متاورس به دنیایی زنده تر و ملموس تر تبدیل می‌شود، افراد بیشتری علاقه مند خواهند شد که بخشی از این اکوسیستم اجتماعی شوند. بازار املاک در متاورس نیز متاثر از این محبوبیت است. یک مطالعه اخیر توسط یکی شرکت تحقیقاتی بازار جهانی، رشد تصاعدی در ارزش این بازار را پیش‌ بینی می‌‌کند. تخمین می‌زند که ارزش املاک متاورسی تا سال 2026 به میزان 5.36 میلیارد دلار رشد خواهد کرد. البته این رشد توسط دو عامل تقویت می‌شود. دلیل اول این است که متاورس به تدریج به سمت یک تجربه واقعیت ترکیبی تر حرکت می‌کند و ارزش بیشتری به پلتفرم‌هایی مانند دیستنرالند و سند باکس و متا  می‌دهد که کاربران می‌توانند در آن‌ها زندگی کرده و برای اهداف مختلف برنامه کاربردی خاصی، شروع به رمزگشایی در طول مسیر کنند. دلیل دوم به محبوبیت رمزارزها مربوط می‌شود، که خرید این نوع ملک را برای فروش یا اجاره آسان‌تر کرده و به صاحبان آن امکان می‌دهد درآمد انفعالی به دست آورند.

در این گزارش به طور کامل ذکر شده است:

“قیمت زمین مجازی از الگوی قیمت گذاری دنیای فیزیکی پیروی نمی‌کند. بنابراین، ارزش دارایی‌های دیجیتال، از جمله املاک و مستغلات متاورس، اساساً به نحوه درک خریداران از قیمت خود بستگی دارد و در نتیجه منجر به نوسانات می‌شود.”

رسانه‌های اسپانیایی امروز گزارش دادند دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا با ارسال درخواستی مشترک به مقامات این کشور خواهان به رسمیت شناختن حق انحصاری برندهایشان در عناصری از متاورس شده‌اند. این دو باشگاه علاوه بر این خواهان این هستند که یک کیف پول مجازی به نام خود در متاورس ایجاد کنند و بتوانند کالاهای ورزشی مجازی را به نام برندشان در متاورس به فروش برسانند. هدف دو باشگاه بزرگ اسپانیایی از فعالیت در متاورس بدون شک تفنن نیست. بارسا و رئال معتقدند در این فضای مجازی هم می‌توانند کسب درآمد کنند و هم امکان این را خواهند داشت که در ارتباط با هواداران از آنها بازخورد بگیرند.

همچنین حجم معاملات مانا در چهار هفته گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافت و در 27 جولای به 59.57 میلیون رسید. در مقابل، کمترین حجم تراکنش 4 هفته‌ای خود را با 3.24 میلیون در 13 آگوست ثبت کرد.

تحلیل تکنیکال مانا ( 30 مرداد )

مانا پس از یک روند صعودی ۳۵ روزه، با برخورد با سطح مقاومت مورد نظر خود شاهد کاهش بیش از ۲۰ درصد ارزش قیمتی خود بوده است و تا زمانی که قیمت مانا بالای سطح ۱ دلار خود را تثبیت نکند، احتمال دستیابی به سطوح بالاتر نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال مانا 30 مرداد 1401

مانا در تایم فریم روزانه نیز دارای همپوشانی بین نقاط حمایت و مقاومت و سطوح ۰ و ۰.۵ و ۰.۳۸۲ می‌باشد و احتمال واکنش بازگشتی از این سطوح بسیار بالا است.

تحلیل تکنیکال مانا ( 30 مرداد )

در تایم فریم روزانه نیز هم زمان با برخورد قیمت با سطح مقاومت فعلی، اندیکاتور RSI نیز به سطح ۶۳ خود واکنش نشان داده است و روند نزولی خود را آغاز نموده است، اندیکاتور MACD نیزهمچنان در روند نزولی خود قرار دارد.

تحلیل مانا با اندیکاتور RSI و مکدی 30 مرداد

اما در تایم فریم ۴ ساعته، خطوط مکدی و سیگنال اندیکاتور MACD در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت شکست خط سیگنال به سمت بالا، شاهد آغاز روند صعودی در این اندیکاتور خواهیم بود. اندیکاتور RSI نیز همچنان در ناحیه اشباع فروش خود قرار گرفته است و در تلاش برای خروج و آغاز روند صعودی است.

چارت تحلیلی مانا در تایم فریم ۴ ساعته 30 مرداد

در این تایم فریم میانگین‌های متحرک ۷و ۱۴ روزه نیز هم چنان در روند نزولی خود قرار دارند و تازمانی که کندل‌های قیمتی نتواند بالای سطح ۷ روزه خود را تثبیت کنند، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‌های متحرک ۷و ۱۴ روزه مانا در 30 مرداد

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، کندل‌های قیمتی در زیر ابر کومو قرار دارند و میانگین‌های متحرک این اندیکاتور نیز همچنان در روند نزولی خود قرار دارند و سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نمی‌شود.

تحلیل مانا با سیستم معاملاتی ایچیموکو 30 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا در تاریخ 30 مرداد

شاخص‌های فنی مانا در تاریخ 30 مرداد

تحلیلگر : علی فرهانی

پس از برخورد قیمت مانا به سطح مقاومتی شاهد ریزش ناگهانی و کاهش بیش از ۲۰ درصد قیمت در این رمزارز متاورسی بودیم، اما در دوهفته گذشته شاهد نوسان بیش از ۳۰ درصد و برخورد مجدد با مقاومت ۱ دلاری مانا می‌باشیم و قیمت در تلاش برای تثبیت خود بالای سطح مقاومت فعلی است، مانا که با افزایش  ارزش بازار خود به حدود ۱.۹۵ میلیارد دلار، مجددا به رتبه ۳۶ بازار نزول کرده است و سهم تنها ۰.۱۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۱.۰۵ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۳۳,۴۱۸ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن تنها ۱۶۶.۳۷ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی این رمزارز پیشتاز در دنیای متاورس، اخبار و تحلیل فاندامنتال آن را مرور خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتال مانا ( 17 مرداد )

 با همکاری بین بخش آمریکای لاتین نتفلیکس و کمپانی The Electric Factory با حمایت بنیاد دیسنترالند، نتفلیکس برای تبلیغ فیلم مرد خاکستری بازی‌ای کوچک بر مبنای داستان آن در متاورس دیسنترالند راه‌اندازی کرده است. نتفلیکس از همکاری با دیسنترالند یک هدف دوگانه  را دنبال خواهد کرد: اولین هدف تبلیغ فیلم اکشن جدید خود به اسم «مرد خاکستری (The Gray Man)» که بازیگران مطرح هالیوودی  در آن حضور دارند و بررسی روش‌های تعاملی جدیدی که یک برند می‌تواند با استفاده از آن به صورت مجازی با طرفداران خود ارتباط برقرار کند. دیسنترالند هم‌چنین میزبان برندهای مهم و معروفی نظیر سامسونگ، نایکی و کوکاکولا است. این پلتفرم اخیرا نیز میزبان هفته مُد متاورس بوده است که در آن، برندهای معروف عرصه مد نظیر دولچه و گابانا برنامه‌هایی برای نمایش آخرین محصولات خود داشتند.

 همچنین خرید املاک و مستغلات نباید مانند گذشته خسته کننده باشد. در واقع، شما می‌توانید با هزینه ای بسیار کمتر از آنچه در دنیای واقعی خریداری می‌کنید، خرید املاک دیجیتال در داخل متاورس در چند ماه گذشته به یک ترند پرطرفدار تبدیل شده است. علاوه بر این، تعداد انگشت شماری از دنیاهای متاورس‌ها نیز قصد دارند سهام توکن شده در املاک و مستغلات را ارائه دهند، به این معنی که شما می‌توانید با کسری از قیمت، مالک یک ملک واقعی در دنیای واقعی باشید.

یکی از این پروژه‌ها دیسنترالند است که قصد دارد دنیای واقعی را به زنجیره بلوکی بیاورند، لیست املاک و مستغلات متاورس Decentraland – یکی از محبوب ترین املاک و مستغلات دراین صنعت است بازیکنان می‌توانند هر چیزی را که تصور می‌کنند در زمین خود بسازند، از جمله مواردی مانند:

 • گالری های هنری
 • آموزشگاه های زبان
 • نقاط پاتوق کردن
 • کازینوها
 • اتاق های بازی
 • هتل ها
 • مکان های رویداد به عنوان مثال، برای کنسرت ها و فیلم ها

از آنجایی که دیسنترالند یکی از قدیمی‌ترین دنیاهای متاورس‌ها است، قیمت املاک و مستغلات در آن بسیار بالا است.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال مانا ( 17 مرداد )

در تایم فریم روزانه، قیمت مانا در تلاش برای شکست و تثبیت بالای سطح مقاومت ۱ دلاری خود است و در صورت ادامه این روند احتمال دستیابی به قیمت ۱.۱۶ دلار برای رمزارز مانا دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال مانا 4 مرداد 1401

همچنین به دلیل همپوشانی که سطح ۰.۵ اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی با سطح مقاومت ۱.۱۶ دلار دارد، احتمال بازگشت قیمت از سطح مورد نظر وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال مانا ( 17 مرداد )

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI در یک روند صعودی قرار دارد و در حال نزدیک شدن به سطح ۷۰ و ناحیه اشباع خرید خود است و با ورود به این ناحیه ریسک معاملات خرید این رمزارز بالا خواهد رفت در حالی که  اندیکاتور MACD نیز در این تایم فریم، در روند صعودی خود قرار دارد و سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نمی‌شود .

تحلیل مانا با اندیکاتور مکدی وRSI

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در حال ورود به ناحیه ۷۰ و اشباع خرید است و احتمال برگشت روند وجود خواهد داشت اما  در اندیکاتور MACD شاهد تغییر روند و شکست خط سیگنال توسط خط مکدی به سمت بالا می‌باشیم و احتمال رشد تا سطوح بالاتر وجود خواهد داشت.

تحلیل مانا در تایم فریم ۴ ساعته 18 مرداد

با توجه به میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز مشاهده می‌کنیم، میانگین ۷ روزه در حال شکست میانگین ۱۴ روزه به سمت بالا و آغاز یک روند صعودی است و در صورت ادامه این روند صعودی، دستیابی یه سطح ۱.۲ دلار امکانپذیر خواهد بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه مانا 18 مرداد

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، کندل‌های صعودی بالای سطح ابر کومو قرار دارند و میانگین‌های متحرک این اندیکاتور نیز در روند صعودی خود می‌باشند.

تحلیل مانا با سیستم معاملاتی ایچیموکو 18 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا 18 مرداد

شاخص‌های فنی مانا 18 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

مانا با توجه به پیش بینی افت قیمت در تحلیل‌های هفته گذشته، نوسان بیش از ۳۰ درصد را تجربه کرده است و در حال حاضر با رشد چند روز اخیر خود به مجددا به ناحیه مقاومتی ۱ دلاری خود واکنش نشان داده است و در تلاش برای شکست این مقاومت به سمت بالا است.

 مانا که با افزایش ارزش بازار خود به  حدود ۱.۸۴ میلیارد دلار، توانست به رتبه ۳۳ صعود کند و سهم ۰.۱۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۰.۹۹۳۹۶۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۳۲,۳۰۳ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۷۷.۱۳ میلیون دلار است.

اما پیش از بررسی روند پیش روی این رمزارز، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال مانا ( 4 مرداد )

Metaverse فضایی است که به سرعت در حال رشد است و بسیاری از بازیگران مهم صنعت از رشد آن حمایت می‌کنند. سازمان‌های بزرگ از جمله Grayscale Investments حتی ادعا کرده‌اند که این صنعت پتانسیل یک تریلیون دلاری را دارد.

با دو برابر کردن همین ایدئولوژی، دولت اسپانیا در حال تسهیل رشد متاورس در کشور است. این می‌تواند دومین متاورس بزرگ، Decentraland [MANA] را تحت تاثیر قرار دهد.

طبق آخرین گزارش‌ها، دولت اسپانیا در حال برنامه ریزی برای پیشبرد توسعه پروژه‌های مرتبط با متاورس در این کشور است. علاوه بر این، آنها به شرکت‌ها و افراد با استفاده از کمک‌های مالی برای ساخت و ساز در اسپانیا تشویق می‌کنند.

MetaMundo با راه‌اندازی بازار و معماری توکن غیرقابل تعویض (NFT) به دنبال این است که هنر و دارایی‌های سه بعدی را به برخی از محیط‌های متاورس اصلی بیاورد. کاربران متاورهای محبوب مانند Decentraland (MANA)، Cryptovoxels (CVPA)، The Sandbox (SAND) و Spatial (SPAT) می‌توانند دارایی‌های NFT مانند گالری‌ها، ویلاهای لوکس، مکان‌های موسیقی، پارک‌ها، آواتارها، وسایل نقلیه و موارد دیگر را جمع‌آوری کرده و مالک شوند. خلاقیت مستقیم از هنرمندان، معماران و طراحان سه بعدی. متا موندو یک معماری NFT بر روی بلاک چین اتریوم ساخته است که به طور خاص برای تقویت فایل های سه بعدی و قابلیت همکاری متاورس طراحی شده است. استفاده از ساختار متادیتا انعطاف پذیر اجازه می‌دهد تا چندین فایل سه بعدی را در یک NFT ادغام کنند.

NFT هایی که در MetaMundo فروخته می‌شوند با بسته ای از فایل‌های سه بعدی سازگار با پلتفرم های Metaverse ارائه می‌شوند، در حالی که فایل‌های سه بعدی جدید نیز می‌توانند به یک NFT خاص اضافه شوند. MetaMundo قادر به تبدیل و بهینه سازی فایل‌های سه بعدی برای ایجاد دارایی‌های بهینه سازی شده متاورس متعدد است.

تحلیل تکنیکال مانا ( 4 مرداد )

مانا پس از یک روند صعودی ناگهانی، رشد ۳۰ درصد در چند روز تجربه کرده است و مجددا به سطح مقاومت ۱ دلاری واکنش نشان داده است و همچنان زیر این  محدوده در حال معامله است و تا زمانی که نتواند بالای این سطح خود را تثبیت کند احتمال رشد مجدد دور از ذهن خواهد بود.

تحلیل تکنیکال مانا 4 مرداد 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در روند صعودی و بالای سطح ۵۰ می باشد و با توجه به صعودی بودن اندیکاتور MACD احتمال دستیابی اندیکاتور RSI به ناحیه اشباع خرید وجود خواهد داشت اما در صورت عدم شکست ناحیه مقاومتی، احتمال ریزش مجدد وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال مانا ( 4 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که پس از برخورد قیمت با سطح مقاومت، اندیکاتور RSI نیز در روند نزولی خود قرار گرفته است و با از دست دادن سطح ۵۰ خود در حال نزدیک شدن به سطح ۳۰ و نقطه اشباع فروش است و از این ناحیه احتمال برگشت قیمت وجود خواهد داشت. اندیکاتور MACD نیز یک روند نزولی کوتاه مدت در این تایم فریم آغاز کرده است.

تخلیل مانا با اندیکاتور RSI و مکدی در تاریخ 4 مرداد

همچنین با ریزش ناگهانی قیمت در تایم فریم ۴ ساعته، احتمال شکست میانگین متحرک ۱۴ روزه توسط میانگین ۷ روزه به سمت پایین بسیار خواهد بود و در صورت ادامه این روند، احتمال ریزش تا سطوح پایین تر بسیار خواهد بود.

احتمال شکست میانگین متحرک ۱۴ روزه مانا در تحلیل تاریخ 4 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا در تاریخ 4 مرداد

شاخص‌های فنی مانا در 4 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

مانا در دو هفته گذشته با توجه به تحلیل‌های قبلی همچنان در روند نزولی خود قرار دارد و نوسان بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده است و در حال حاضر سطح مورد حمایت فعلی، ۰.۷۱ دلار خواهد بود، مانا که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱.۵۴ میلیارد دلار، به رتبه ۳۴ بازار کرده است و سهم ۰.۱۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۰.۸۳۵۲۳۷ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲۷,۰۶۷ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۲۸.۲۶ میلیون دلار است. تعداد واحدهای در گردش دیسنترالند ۱.۸۵ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۲.۱۹ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن دیسنترالند معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۲۴.۹۷ از حجم معاملات روزانه این رمزارز دنیای متاورس است. اما پیش از پیشبینی روند قیمتی، اخبار و تحلیل های فاندامنتال دنیای متاورس و این رمزارز را مرور خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتال مانا ( 22 تیر )

بر اساس سرویس ردیابی بلاک چین WhaleStats، بزرگترین نهنگ‌ها در شبکه اتریوم (ETH) در هفت روز گذشته به مجموعه‌ای از آلتکوین‌های مختلف مرتبط با بخش متاورس را خریداری می‌کنند. طبق داده‌های زنجیره‌ای WhaleStats، دنیای مجازی Sandbox و دیسنترالند در حال حاضر بیشترین خرید آلت‌کوین متاورس را در میان 5000 نهنگ برتر اتریوم در هفت روز گذشته دارد.

واربا بانک، یک بانک اسلامی مستقر در کویت نیز، اخیراً جدیدترین شرکتی از خاورمیانه و شمال آفریقا است که وارد دنیای متاورس شده است. این بانک اکنون با دو سایت دنیای متاورس را اشغال کرده است، یکی دیسنترالند و دیگری سندباکس، بانک وربه مشتاق حمایت از مشتریان جوانتر خود است و از این رو وارد دنیای متاورس شده است. طبق بیانیه منتشر شده توسط این بانک، وربه اکنون برای دستیابی به اهداف بلند پروازانه خود و همچنین افزایش مزایای خدمات دیجیتال تلاش می‌کند. همچنین دولت دبی قصد دارد بخشی از اداره‌های دولتی خود را به متاورس وارد کند و به کاربران اجازه دهد در آینده اقداماتی را در این امکانات انجام دهند. این گام بعدی کشوری خواهد بود که قبلاً استراتژی “متاورس دبی” خود را به عنوان بخش مهمی از آینده امارت معرفی کرده است.

دبی یکی از کشورهایی است که برنامه‌ای جهانی برای تبدیل متاورس به یک صنعت سودآور در آینده را در نظر گرفته است. استراتژی “متاورس دبی”، مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هاست که هدف آن کمک 1 درصدی متاورس به تولید ناخالص داخلی کشور برای سال 2030 و ارائه 42000 شغل مجازی تا همان سال است. کشورهای دیگری مانند کره جنوبی نیز سرمایه گذاری زیادی برای توسعه صنعت متاورس خود اختصاص داده اند.

تحلیل تکنیکال رمز ارز مانا ( 22 تیر )

با توجه به سطوح فیبوناچی اصلاحی در تایم فریم روزانه نیز احتمال بازگشت قیمت از سطوح ۰.۲۳۶ و صفر این اندیکاتور وجود دارد، سطح صفر این اندیکاتور با حمایت ۰.۷۲ دلار نیز همپوشانی دارد.

تحلیل تکنیکال مانا 22 تیر 1401

اندیکاتور RSI نیز نتوانسته خود را بالای سطح ۵۰ حفظ و مجددا وارد روند نزولی خود شده است و احتمال برخورد با سطح ۳۰ این اندیکاتور وجود دارد، اندیکاتور MACD نیز درحال آغاز یک روند نزولی می‌باشد و خط مکدی در تلاش برای شکست خط سیگنال به سمت پایین است.

تحلیل تکنیکال رمز ارز مانا ( 22 تیر )

با توجه به میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۲۰ روزه، شاهد روند نزولی بر اساس این اندیکاتور می‌باشیم و تا زمانی که قیمت بالای سطح ۱۰ روزه به تثبیت کامل نرسد، سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۲۰ روزه مانا در تحلیل 22 تیر

در تایم فریم ۴ ساعته نیز پس از برخورد اندیکاتور RSI با سطح اشباع خرید، مجددا ریزش را تا سطح ۳۰ این اندیکاتور مشاهده می‌کنیم، اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند نزولی خود قرار دارد.

تحلیل رمز ارز مانا در تایم فریم ۴ ساعته 22 تیر

میانگین‌های متحرک ۷و ۱۴ روزه نیز همچنان در روند نزولی خود قرار دارند وسیگنالی مبنی بر تغییر روند در این تایم فریم در حال حاضر مشاهده نمی‌شود و تا زمانی که قیمت نتواند خود را بالای میانگین متحرک ۷ روزه تثبیت کند این روند ادامه دار خواهد بود.

چارت تحلیل مانا با استفاده از میانگین‌های متحرک 22 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا 22 تیر

شاخص‌های فنی مانا 22 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

مانا یا دیسنترالند در دو هفته گذشته با وجود نوسان بیش از ۳۰ درصد، توانست رشد بیش از ۶ درصد را تجربه کند و همچنین نسبت به مقاومت ۱ دلاری خود واکنش مستقیم نشان داده است و نتوانسته این سطح مهم را به سمت بالا بشکند. مانا که با  افزایش ارزش بازار خود به  حدود ۱.۶۵ میلیارد دلار، به رتبه ۳۳ بازار نزول کرده است و سهم ۰.۱۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۰.۸۹۲۲۹۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲۷,۸۳۸ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۰۷.۰۲ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند قیمتی این رمزارز دنیای متاورس به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال مانا (9 تیر)

شرکت‌های فناوری پیشرو از جمله مایکروسافت، انویدیا، متا و سونی با 31 سازمان دیگر گرد هم آمده‌اند تا انجمن استانداردهای متاورس را تأسیس کنند. هدف این انجمن تمرکز بر پروژه‌های عمل‌گرایانه و مبتنی بر عمل مانند نمونه‌سازی پیاده‌سازی، هکاتون‌ها، پلاگین‌فست‌ها و ابزارهای منبع باز برای تسریع در آزمایش و پذیرش استانداردها، در عین حال توسعه اصطلاحات و دستورالعمل‌های استقرار سازگار است. از زمان اعلام این خبر، قیمت توکن‌های سندباکس و مانا افزایش قابل توجه‌ای داشته است و هفته خوبی را برای آلت کوین ها فراهم کرده است. به گفته مارک زاکربرگ، متا در حال راه اندازی یک بازار مد دیجیتال است. برای عرضه این محصول، این شرکت با بالنسیاگا، پرادا و Thom Browne همکاری کرده است تا آواتارهای مد روز را ارائه دهد.متا در حال راه اندازی یک فروشگاه مد دیجیتال به نام فروشگاه آواتارها است و برای جشن راه اندازی، این شرکت با سه برند نمادین همکاری کرده است.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی متا، بعدازظهر جمعه در جریان یک حضور لایو اینستاگرام اعلام کرد که بالنسیاگا، پرادا و تام براون با متا برای فروش آواتارهای مد روز همکاری می کنند. این ویژگی در ماه های آینده به اینستاگرام، فیسبوک و مسنجر می آید. در اینستاگرام، کاربران در حال حاضر امکان ایجاد آواتارهای مجازی را دارند.

شرکت متا در تلاش است تا مشکل تعاملات تراکنش مالی و ارزش را در متاورس حل کند. این شرکت از راه اندازی یک کیف پول دیجیتال جدید خبر داد که از فعالیت‌های اقتصادی کاربران در نسخه‌های بعدی متاورس متا پشتیبانی می‌کند. این کیف پول که Meta Pay نام دارد، تکامل یافته‌ی فیسبوک پی خواهد بود و همچنان از مجموعه پرداخت‌هایی که در حال حاضر انجام می‌دهد، پشتیبانی می‌کند، اما با تمرکز جدید بر هویت دیجیتال و اثبات مالکیت می‌باشد.

تحلیل تکنیکال مانا (9تیر)

در تایم فریم روزانه پس از نوسانات فراوان، قیمت مانا مجدد با سطح مقاومت پیش روی خود واکنش نشان داد و نتوانست قیمت خود را بالای این سطح تثبیت نمایید و با ادامه روند بازار، احتمال نوسان مجدد بین محدوده‌های نمایش داده شده وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال مانا 9 تیر 1401

در تایم فریم روزانه پس از رشد مجدد قیمت، اندیکاتور RSI نتوانست خود را بالای سطح ۵۰ حفظ  کند و درحال ورود به سطوح پایین‌تر خود می‌باشد. همچنین روند صعودی در اندیکاتور MACD کاهش پیدا کرده است و با احتمال فراوان شاهد شکست خط سیگنال توسط خط مکدی به سمت پایین می‌باشیم و روند نزولی در این تایم فریم اغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال مانا (9تیر)

اما در تایم فریم ۴ ساعته، همزمان با برخورد به محدوده مقاومتی، اندیکاتور RSI نیز به محدوده اشباع خرید واکنش نشان داده است و شاهد ریزش قیمت پس از برخورد با این محدوده می‌باشیم و با توجه به اینکه اندیکاتور MACD در روند نزولی خود قرار دارد، احتمال ریزش تا سطح ۰.۷۳ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل مانا در تایم فریم ۴ ساعته 9 تیر

در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که پس از برخورد قیمت با ناحیه مقاومتی، میانگین متحرک ۱۴ روزه باعث شکست میانگین ۷ روزه به سمت پایین می‌باشد و روند نزولی را در این تایم فریم آغاز می‌کند و احتمال ریزش این روند تا سطح بعدی حمایت ۰.۸ دلار وجود خواهد داشت.

چارت تحلیل میانگین متحرک ۱۴ روزه mana در تاریخ 9 تیر

اما با توجه سیستم معاملاتی ایچیموکو، مشاهده می‌کنیم که قیمت در حال ورود به ابر کومو می‌باشد و ریسک معاملات در این شرایط بالا خواهد رفت و اندیکاتورهای این روند در حال ادامه روند نزولی خود می‌باشند .

تحلیل مانا با توجه سیستم معاملاتی ایچیموکو 9 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا تاریخ 9 تیر

شاخص‌های فنی مانا 9 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

مانا در دو هفته گذشته، همزمان با ریزش مجدد قیمت بیت کوین و افت شاخص‌های اساسی بازار رمزارزها، نوسان بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است و در حال حاضر در محدوده ۰.۸ دلار در حال معامله می‌باشد. مانا در حال حاضر با وجود کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱.۵۷ میلیارد دلار، به رتبه ۳۲ بازار صعود کرده است و سهم ۰.۱۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت ۰.۸۴۸۵۵۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲۷,۷۹۸ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۵۲.۸۱ میلیون دلار است. تعداد واحدهای در گردش دیسنترالند ۱.۸۵ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۲.۱۹ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن دیسنترالند یا مانا معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۲۴ از حجم معاملات روزانه می‌باشد. اما پیش از بررسی روندهای پیش رو برای این رمزارز دنیای متاورس، اخبار و تحلیل‌های فاندامنتال را بررسی خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتالی مانا (28 خرداد)

در چند هفته گذشته گروه‌ هتل میلیاردرهای آسیایی در حال ساخت  زمین‌های مجازی در دیسنترالند و Metaverse’s Sandbox می‌سازند.

هتل‌ها و استراحتگاه‌های، لینگ بنگ، میلیاردر انگلیسی و گروه هتل‌های Regal متعلق خانواده میلیاردر در هنگ‌کنگ، پس از خرید اولین زمین‌های مجازی در پلتفرم‌های بازی بلاک چین، مانا و سندباکس، اولین گام‌های خود را به سوی دنیای متاورس برداشته‌اند.

این مجموعه هتل‌های مشهور جهانی روز چهارشنبه اعلام کرده‌اند که در حال راه‌اندازی هتلی در دیسنترالند است، دنیای مجازی که بازیکنان می‌توانند در هنگام تعامل با دیگران دارایی‌های درون بازی بسازند، بخرند و بفروشند.

هتل‌های Millennium در بیانیه‌ای اعلام کردند که این هتل که به عنوان M Social Decentraland شناخته می‌شود، با هدف تبدیل شدن به “مکانی برای همه برای گردهمایی و کشف دنیای واقعیت مجازی” در پلتفرم متاورس است. این هتل مجازی در اوایل ماه می درب خود را به روی بازیکنان باز خواهد کرد. بازدیدکنندگان می‌توانند با آواتاری که آنها را در ساختمان راهنمایی می‌کند تعامل داشته باشند و این شانس را خواهند داشت که «سورپرایزهای هتل دنیای واقعی» را ببرند.

تحلیل تکنیکال مانا (28 خرداد)

مانا پس از برخورد با محدوده مقاومتی ۱ دلار نتوانست قیمت خود را بالای این سطح مهم تثبیت نماید و همزمان بار ریزش بازار رمزارز ها تا سطح قیمتی ۰.۷۴۶۵ ریزش را تجربه کرده است و در حال حاضر در قیمت ۰.۸۳ دلار و زیر سطح مقاومتی ۰.۹ دلار  معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال مانا 28 خرداد 1401

اما با توجه به سطوح فیبوناچی نمایش داده شده در هفته گذشته قیمت ارز مانا نسبت به سطح ۰.۷۸۶ آن واکنش نشان داده است و سطوح دیگر نیز با حمایت و مقاومت‌های پیش رو همپوشانی دارد.

تحلیل تکنیکال مانا (28 خرداد)

همچنین خط روند نزولی پیش بینی شده در هفته گذشته همچنان معتبر می‌باشد و قیمت مانا هنوز نتوانسته این روند نزولی را به سمت بالا بشکند. اندیکاتور RSI نیز پس از برخورد با سطح اشباع فروش واکنش نشان داده است و در حال حاضر در ناحیه ۴۰ خود قرار دارد و اندیکاتور MACD نیز در حال آغاز یک روند صعودی در تایم فریم روزانه می‌باشد.

چارت تحلیل mana با اندیکاتور RSI تاریخ 28 خرداد

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در یک روند صعودی قرار دارد و در تلاش برای تثبیت بالای سطح ۵۰ خود می‌باشد، همچنین اندیکاتور MACD نیز در حال آغاز مجدد یک روند صعودی در این تایم فریم می‌باشد و احتمال برخورد مجدد با سطوح مقاومتی فعلی وجود خواهد داشت.

تحلیل مانا در تایم فریم ۴ ساعته 28 خرداد

با توجه به اندیکاتور ایچیموکو نیز روند قیمتی همچنان نزولی می‌باشد و قیمت فعلی زیر ابر این اندیکاتور قرار دارد و سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال مانا با اندیکاتور ایچیموکو 28 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا

شاخص‌های فنی مانا 28 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

مانا در دو هفته گذشته، نوسان ۲۰ درصدی را نسبت به قیمت ۱.۱ دلاری خود تجربه کرده است و مجددا به زیر محدوده یک دلار نزول کرده است و نتوانسته قیمت خود را بالای این محدوده بسیار مهم تثبیت کند. در حال حاضر مانا با ارزش بازار حدود ۱.۷۹ میلیارد دلار، همچنان خود رتبه ۳۴ بازار حفظ کرده است و سهم ۰.۱۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند یا مانا در این لحظه با قیمت ۰.۹۷۰۵۳۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۳۱,۲۶۶ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۱۰.۴۵ میلیون دلار است. تعداد واحدهای در گردش دیسنترالند ۱.۸۵ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۲.۱۹ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن این توکن مشهور دنیای متاورس و گیمینگ معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۲۴.۹۷ از حجم معاملات روزانه است. بیش از بررسی روند قیمتی این رمزارز پر نوسان، اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز را مرور خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتالی مانا (15 خرداد)

با ساخت و مشارکت سرمایه گذاران در دنیای مجازی، دیسنترالند به بزرگترین متاورس در فضای رمزنگاری و بلاکچین تبدیل شده است. اکنون، پتانسیل آن توسط فیلم ریدلی اسکات، فیلمساز بیشتر کشف شده است. جایی که دیسنترالند قرار است ارزش قابل توجهی کند. برای اولین بار در هالیوود طبق اعلامیه، فیلم رمزنگاری «The Infinite Machine» به عنوان بخشی از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی NFT‌های فیلم، از طریق دیسنترالند وارد بازار و دنیای متاورس شود.

طبق توافق بین Versus (سازندگان فیلم) و دیسنترالند، پلتفرم متاورسی دیسنترالند مسئولیت توسعه و ادغام این NFT ها در دنیای مجازی را بر عهده خواهد داشت. این یک معامله بزرگ برای سرمایه گذاران دیسنترالند و متاورس و دارندگان توکن آن است. آنها می توانند از گسترش سریع این دنیای مجازی چیزهای امکانات زیادی را  به دست آورند.

همچنین Decentral Games DG یک میلیون دلار را به صورت MANA ازبنیاد Decentraland DAO کمک هزینه دریافت می‌کند.

Decentral Game، پلتفرم بازی بازی و کسب درآمد که تقریباً 60 درصد از کل ترافیک دنیای متاورسی دیسنترالند را تشکیل می‌دهد، کمک مالی 1 میلیون دلاری MANA از Decentraland DAO برای کمک به پشتیبانی از توکن $ICE DG دریافت کرده است و  آماده می شود تا حالت مسابقات مورد انتظار خود را راه اندازی کند.

کمک مالی 1 میلیون دلاری مانا به Decentral Games یکی از بزرگترین کمک‌های مالی اکوسیستمی است که دیسنترالند تاکنون اعطا کرده است.

تحلیل تکنیکال مانا (15 خرداد)

در تایم فریم روزانه، قیمت ارز مانا به سطوح فیبوناچی اکستنشن واکنش مستقیم نشان داده است و همانطور که در تصویر مشاهده می کنید، علاوه بر همپوشانی بین نقاط حمایت و مقاومت فعلی به سطح ۰ و ۰.۳۸۲ فیبوناچی واکنش نشان داده است.

تحلیل تکنیکال مانا 15 خرداد 1401

اما در اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه شاهد ثبات طولانی مدت این در محدوده ۴۰ می‌باشیم و تازمانی که بالای سطح ۵۰ این اندیکاتور تثبیت نشود، احتمال روند صعودی وجود نخواهد داشت. اما در اندیکاتور MACD شاهد واگرایی بین قیمت و روند اندیکاتور می‌باشیم به این دلیل که روند قیمت در روز های گذشته نزولی بوده است ولی شاهد یک روند صعودی در اندیکاتور MACD همزمان با نزول قیمت می‌باشیم.

شایان ذکر است که واگرایی‌ها در اندیکاتورها و روند قیمتی، نشان از ضعیف شدن روند فعلی و پیش رو می‌باشد.

تحلیل تکنیکال مانا (15 خرداد)

همچنین در تایم فریم روزانه، میانگین‌های متحرک ۲۰-۵۰-۱۰۰ در روند نزولی خود قرار گرفته اند، میانگین متحرک ۲۰ روزه همچنان زیر محدوده ۵۰ و ۱۰۰ روزه قرار دارد.

تحلیل mana در تایم فریم روزانه 15 خرداد

اما در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که روند قیمتی به شدت ناحیه‌های اشباع خرید و اشباع فروش واکنش نشان می‌دهد و پس از برخورد به ناحیه اشباع خرید، ریزش قیمت را شاهد هستیم. در حال حاضر اندیکاتور RSI در محدوده ۴۵ خود قرار گرفته است و در حال تلاش برای ورود به محدوده ۵۰ می‌باشد.

در اندیکاتور MACD نیز شاهد شکست خط سیگنال توسط خط مکدی رو بالا و شروع یک روند صعودی در این تایم فریم می‌باشیم و احتمال دستیابی مجدد به قیمت ۱.۱ دلار وجود دارد.

تحلیل دسنترالند در تایم فریم ۴ ساعته 15 خرداد

با توجه به روند فعلی مانا محتمل‌ترین پیشبینی برای هفته‌های آینده، نوسان مجدد بین محدوده علامت گذاری شده در تصویر زیر می‌باشد.

روند فعلی مانا در تاریخ 15 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا 15 خرداد

شاخص‌های فنی مانا 15 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

مانا در دو هفته گذشته مجددا ریزش بیش از 50 درصد را همگام با دیگر ارز‌های دیجیتال تجربه کرده است و پس از یکبار از دست دادن محدوده حمایتی و رند یک دلار، مجددا در این محدوده قیمتی درحال معامله می‌باشد. مانا با ارزش بازار حدود 2.01 میلیارد دلار، در رتبه 34 بازار قرار داشته و سهم 0.15 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت 1.08 دلار، با احتساب نرخ تتر 33.093 تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن 245.99 میلیون دلار است. همچنین بالاترین قیمت دیسنترالند در تاریخ 4 آذر 1400 معادل 5.9 دلار بوده که هم اکنون 80% پایین‌تر از آن زمان در حال معامله می‌باشد. تعداد واحدهای در گردش دیسنترالند 1.84 میلیارد و تعداد کل واحدهای آن 2.19 میلیارد است. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن دیسنترالند معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم ٪۲۴.۹۷ از حجم معاملات روزانه است. اما پیش از بررسی قیمت و روند‌های پیش رو به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمز ارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی مانا ( 02 خرداد )

یکی از مهم‌ترین اخبار هفته گذشته این رمز بازگشت مجدد بازی Decentraland Game Jam 2022می‌باشد که از 17 می‌تا 14 ژوئن 2022 اجرا می‌شود. امسال، بنیاد Decentraland با MetaGameHub DAO، همکاری می‌کند. جوایز این مسابقه نیز عبارت است از:

 • مقام اول: 2 زمین + 500 رمزارز مانا
 • مقام دوم: 1 زمین + 2500 مانا
 • مقام سوم: 1 زمین + 1500 مانا
 • مقام چهارم: 1 زمین + 1000 مانا
 • مقام پنجم: 1 زمین + 750 مانا
 • مقام 10-6:  1000 مانا
 • مقام یازدهم تا بیستم: 500 مانا

تحلیل تکنیکال مانا ( 02 خرداد )

پس از ریزش بی‌سابقه رمز ارز مانا، یک حمایت استاتیک در ناحیه 0.063 دلار تشکیل شده است که این حمایت در گذشته چندین بار تست شده است. (پرچم‌های سبزرنگ)

تحلیل تکنیکال مانا 02 خرداد 1401

همچنین پس از برخورد با این محدوده حمایتی شاهد رشد بی‌سابقه 70 درصدی و بازگشت مجدد به محدوده 1 دلار در 9 روز بوده ایم.

تحلیل تکنیکال مانا ( 02 خرداد )

در حال حاضر به دلیل همپوشانی که اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی با قیمت 0.06 دلار، این ناحیه یک محدوده حمایتی معتبر در نظر گرفته می‌شود و در صورت ریزش مجدد احتمال بازگشت قیمت از این نقطه وجود خواهد داشت.

تحلیل مانا با اندیکاتور فیبوناچی

همچنین اندیکاتور rsi پس از برخورد با قیمت 0.06 دلار از محدوده اشباع فروش خارج شده است و در حال حاضر در ناحیه 41 خود قرار گرفته است. در صورت تثبیت و صعود بالای محدوده 50 این اندیکاتور احتمال روند صعودی پر قدرت‌تری نیز وجود خواهد داشت. اندیکاتور macd نیز پس از رسیدن مجدد به سطح 1 دلار، خط مکدی (آبی رنگ) خط سیگنال مکدی را رو به بالا قطع کرده است و روند صعودی را در این اندیکاتور شاهد هستیم.

تحلیل mana با اندیکاتور rsi

مانا همچنین در دو روز پس از تست محدوده حمایتی جدید خود نوسان بیش از 110 درصد نسبت به قیمت 0.06 دلار تجربه کرده است و در حال تلاش برای تثبیت قیمت خود بالای  محدوده 1 دلاری می‌باشد.

تحلیل mana در تاریخ 2 خرداد

در تایم فریم 4 ساعته اندیکاتور RSI در نقط تعادلی خود یعنی عدد 50 قرار گرفته است که نشان از ثبات قیمتی وعدم فعالیت هیجانی معامله گران می‌دهد. اندیکاتور macd نیز روند صعودی خود را آغاز کرده است.

تحلیل تکنیکال مانا در تایم فریم ۴ ساعته

با توجه به نوسان بسیار بالای این رمز ارز در تایم فریم 4 ساعته، احتمال از دست دادن محدوده 1 دلاری و ریزش تا سطح 0.06 وجود خواهد داشت، اما در صورت تثبیت روند بازار احتمال نوسان بین محدوده 1.3 و 1 دلار وجود دارد.

چارت نوسانات مانا در تاریخ 2 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا 2 خرداد

شاخص‌های فنی مانا 2 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

ریزش بیش از 40 درصد و از دست دادن حمایت مهم 1.7 دلاری از مهم ترین اتفاقات هفته گذشته برای توکن بومی دنیای متاورسی دیسنترالند بود. در این دو هفته همزمان با ازدست دادن محدوده حمایتی اول  و تثبیت قیمت زیر آن ، شاهد ریزش مجدد این ارز همگام با سایر ارز های دیجیتال بوده ایم و در حال حاضر در حال از دست دادن محدوده دوم حمایتی برای مانا هستیم. قبل از بررسی دقیق قیمت به مرور اخبار فاندامنتال دنیای متاورس و  توکن مانا می پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی مانا (20 اردیبهشت)

در هفته گذشته پس از اعلام یک باگ امنیتی در قرارداد هوشمند ، بنیاد این رمز ار همراه با تیم فنی خود به سرعت مشکل فنی در قرار های هوشمند خود را رفع کردند و با بروز رسانی مناسب مانع از آسیب پذیری این دنیای پرطرفدار شدند.

در 12 مارس، یک محقق امنیتی یک آسیب‌پذیری مهم در قراردادهای هوشمند LAND را گزارش کرد که به هر کسی اجازه می‌داد زمین را بدون اجازه مالک منتقل کند. در پاسخ، بنیاد Decentraland فوراً با اعضای هیئت مشورتی امنیتی DAO تماس گرفت تا قراردادهای هوشمند را اصلاح کنند و این آسیب‌پذیری در عرض دو ساعت پس از تأیید رفع کنند. از آن زمان، بنیاد دو ممیزی اضافی از قراردادهای هوشمند LAND انجام داده است تا اطمینان حاصل شود که کاربران این شبکه در امنیت کامل فعالیت می کنند.

خبر خوب بعدی برای طرفداران این رمز ارز اضافه شدن نسخه بتای Desktop Client , و راه اندازی برای بهتر دیده شدن فضای متاورسی دیسنترالند می باشد.

با Desktop Client، بازدید کاربران از دیسنترالند باید سریعتر و پایدارتر با عملکرد و گرافیک بهتری  باشد. به طور کلی باید تجربه همه جانبه تری را برای کاربران فراهم کند، چیزی که توسعه دهدنگان این ارز همیشه به دنبال آن بوده اند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مانا (20 اردیبهشت)

پس از دو هفته به شدت کاهشی و نزولی برای مانا در حال حاضر احتمال از دست دادن محدوده حمایتی 1 دلاری در شرایط فعلی بسیار زیاد می‌باشد در صورت ادامه روند ریزشی محدوده حمایتی بعدی 0.8 دلار می‌باشد.

تحلیل تکنیکال مانا 20 اردیبهشت 1401

در تایم فریم روزانه با رسم نمودار فیبوناچی اکستنشن مشاهده می کنیم که محدوده 0.8 دلار همپوشانی با نقطه 1.618 فیبوناچی رسم شده دارد که احتمال برگشت و توقف نزول در این تقاطع دور از ذهن نمی باشد

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مانا (20 اردیبهشت)

در اندیکاتور RSI نیز پس از گذشت 3 ماه ، روند نزولی این اندیکاتور وارد محدوده اشباع فروش خود شده است اما اندیکاتور MACd پس از برخورد با محدوده مقاومتی 2.8 دلاری هنوز در وند نزولی خود قرار گرفته است و سیگنال بازگشتی و تغییر روندی را از آن شاهد نیستیم .

تحلیل با اندیکاتور RSI مانا

همزمان با از دست رفتن احتمالی محدوده حمایتی 1 دلاری ، اندیکاتور RSI این در این تایم فریم  کاملا وارد محدوده اشباع فروش شده است و در حال نزدیک شدن به  عدد 15 می باشد ، همگام با آن روند نزولی در اندیکاتور MACD را  نیز شاهد هستیم .

تحلیل تکنیکال mana با اندیکاتور مکدی

با رسم فیبوناچی اکستنشن نیز مشاهده می کنیم در نقطه 2.618 همپوشانی با محدوده حمایتی 0.8 نیز داریم که در صورت ریزش بیشتر از اعتبار زیادی برای حمایت مجدد برخوردار است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مانا با فیبوناچی

 در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا 20 اردیبهشت

شاخص های فنی مانا 20 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

احتمالا در این روزها در رسانه‌ها و اخبار پیرامون مفهوم متاورس داستان‌ها و ماجراهای مختلفی را شنیده‌اید. درباره متاورس در مقاله جداگانه‌ای بحث و بررسی کرده‌ایم که می‌توانید برای مطالعه بیشتر مقاله متاورس چیست را مطالعه کنید. پروژه دیسنترالند نیز به عنوان یک بازی به شمار می‌رود که در آن افراد وارد یک دنیای مجازی می‌شوند. در این بازی گیمرها به خرید و فروش املاک و مستغلات می‌پردازند. سپس با در گذر زمان می‌توانند زمین‌های خود را توسعه دهند و کارهای عمرانی در آن انجام دهند

مانا یکی از بهترین ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه متاورس و هم چنین در پلتفرم NFT ها است. همین دو ویژگی کافی است تا این رمز ارز را تبدیل به یکی از بهترین های بازار نماید. در ماه های اخیر در بازار رمز ارزها پلتفرم های بسیار زیادی برای توسعه بخش گیمینگ و هم چنین گسترش NFT ها در بازار به وجود آمده است. رمز ارزهایی که به دلیل جذابیت‌های سرمایه گذاری بر روی NFT ها و از آن گذشته پروژه‌های متاورس در میان چهار دسته از کاربران محبوب شده‌اند:

 • کاربرانی که به دنبال خرید و فروش نوسانی و یا اصطلاح نوسان گیری ارز دیجیتال هستند.
 • کاربرانی که ترجیح می دهند تا سرمایه های خود را برای رسیدن به سود در بلند مدت در پروژه‌های کاربردی قرار می دهند.
 • افرادی که به پروژه NFT و سرمایه گذاری روی آن علاقه دارند و مسائلی مانند خرید زمین و سایر کالاها را در این فضا دنبال می‌نمایند.
 • افراد علاقمند به بازی های کامپیوتری جذاب و پرهیجان آن هم در فضای سه‌بعدی نیز یکی از این ۴ دسته هستند.

تحلیل فاندامنتال مانا MANA

متاتون در دسنترالند، اولین ماراتن در متاورس برگزار می شود

دسنترالند اخیراً در وب سایت خود اعلام کرده است که اولین ماراتن را در متاورس برگزار می کند که نمایش فراگیرتری خواهد داشت. عنوان این رویداد متاتون بوده است که ترکیبی از کلمات متا به معنی متاورس و تون به معنی دو ماراتون خواهد بود.این رویداد توسط Decentraland و Degree سازماندهی شده است، مشارکتی که اولین فعالیت ورزشی را در متاورس امکان پذیر می کند، که تحرک مجازی بیشتری را بین کاربران مختلف ارائه می دهد.این ماراتن از روز سه‌شنبه، 26 آوریل، ساعت 10 شب (UTC) آغاز می‌شود و روز چهارشنبه در همان زمان افتتاحیه در Genesis Plaza (محل موجود در متاور Decentraland) به پایان می‌رسد.

ماراتن دسنترالند با حضور چند شخصیت ورزشی پارالمپیک، مانند بلیک لیپر، دارنده مدال پاراالمپیک،  فت جو  نامزد جایزه گرمی برگزار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال مانا MANA

ارز مانا از حدود 5 ماه پیش بعد از ثبت بیشترین رشد تاریخی خود با قیمت 6 دلار دچار ریزش شد و درحال حاضر در روند نزولی میان مدت خودش قرار دارد ، که با قیمت فعلی 1.8 دلار در حال معامله در بازار های جهانی می باشد .و یک محدوده حمایتی معتبر در قیمت 1.7 دلار دارد.در تایم فریم روزانه قیمت فعلی مانا پس ازبرخورد با سطح حمایتی واکنش مناسبی نشان داده و همچنین اندیکاتور  RSI نیز با برخورد با منطقه اشباع فروش همزمان با قیمت از این محدوده به سمت بالا برگشت داده شده است .

اما اندیکاتور MACD هنوز در فاز نزولی خود قرار دارد که احتمال ریزش بیشتر و از دست دادن این منطقه حمایتی وجود  دارد

تحلیل تکنیکال مانا MANA

در تایم فریم روزانه دو نقطه حمایت  1.7 دلار و مقاومت 2.8 دلار محدوده های بسیار مهم و کلی برای ارز مانا می باشند

تحلیل تکنیکال مانا تایم فریم روزانه

 تحلیل کنیکال مانا در تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم اندیکاتور RSIهمزمان با نزدیک شدن قیمت به محدوده حمایتی ، دو بار با کف کانال RSI برخورد داشته و شاهد برگشت آن و ایجاد یک حمایت در این ادیکاتور بوده ایم  و همچنین در اندیکاتور MACDخط مکدی درتلاش است  برای شکستن خط سیگنال رو به بالا  برای شروع یک روند صعودی

 تحلیل کنیکال مانا در تایم فریم 4 ساعته

 اما چند سناریو  محتمل برای مانا

در سناریو شماره 1 که احتمال بسیار بالای دارد ما شاهد نوسان قیمتی بین دومحدوده 1.7 دلاری و 2.2 دلاری هستیم و تا زمانی که این سطح معتبر باشند  و از دست نروند ایت تحلیل پا برجا خواهد بود .

چند سناریو  محتمل برای مانا

اما سناریو  بدبینانه در صورتی اتفاق می افتد که حمایت  1.7 دلاری مانا از دست برود و قیمت زیر این محدوده تثبیت شود و  وارد نزول بیشتر قیمت تا سطح معتبر 1 دلار بشویم

سناریو دوم برای مانا

اما سناریو خوشیبنانه با توجه به شرایط کلی بازار زمانی اتفاق می افتد که قیمت مانا بتواند مقاومت پیش رو که عدد2.2 دلار می باشد را به بالا بشکند و در محدوده ای بالاتر از این مقاومت تثبیت شود می تواند در کوتاه مدت به سطح مقاومتی 2.8 دلار برسد

سناریو سوم روند حرکتی ارز دیجیتال مانا

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب ترین شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا

شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها مانا

تحلیلگر: علی فرهانی

195 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید