021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال مانا

تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 2 خرداد 1401

مانا در دو هفته گذشته مجددا ریزش بیش از 50 درصد را همگام با دیگر ارز‌های دیجیتال تجربه کرده است و پس از یکبار از دست دادن محدوده حمایتی و رند یک دلار، مجددا در این محدوده قیمتی درحال معامله می‌باشد. مانا با ارزش بازار حدود 2.01 میلیارد دلار، در رتبه 34 بازار قرار داشته و سهم 0.15 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از دیسنترالند در این لحظه با قیمت 1.08 دلار، با احتساب نرخ تتر 33.093 تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن 245.99 میلیون دلار است. همچنین بالاترین قیمت دیسنترالند در تاریخ 4 آذر 1400 معادل 5.9 دلار بوده که هم اکنون 80% پایین‌تر از آن زمان در حال معامله می‌باشد. تعداد واحدهای در گردش دیسنترالند 1.84 میلیارد و تعداد کل واحدهای آن 2.19 میلیارد است. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن دیسنترالند معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم ٪۲۴.۹۷ از حجم معاملات روزانه است. اما پیش از بررسی قیمت و روند‌های پیش رو به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمز ارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی مانا ( 02 خرداد )

یکی از مهم‌ترین اخبار هفته گذشته این رمز بازگشت مجدد بازی Decentraland Game Jam 2022می‌باشد که از 17 می‌تا 14 ژوئن 2022 اجرا می‌شود. امسال، بنیاد Decentraland با MetaGameHub DAO، همکاری می‌کند. جوایز این مسابقه نیز عبارت است از:

 • مقام اول: 2 زمین + 500 رمزارز مانا
 • مقام دوم: 1 زمین + 2500 مانا
 • مقام سوم: 1 زمین + 1500 مانا
 • مقام چهارم: 1 زمین + 1000 مانا
 • مقام پنجم: 1 زمین + 750 مانا
 • مقام 10-6:  1000 مانا
 • مقام یازدهم تا بیستم: 500 مانا

تحلیل تکنیکال مانا ( 02 خرداد )

پس از ریزش بی‌سابقه رمز ارز مانا، یک حمایت استاتیک در ناحیه 0.063 دلار تشکیل شده است که این حمایت در گذشته چندین بار تست شده است. (پرچم‌های سبزرنگ)

تحلیل تکنیکال مانا 02 خرداد 1401

همچنین پس از برخورد با این محدوده حمایتی شاهد رشد بی‌سابقه 70 درصدی و بازگشت مجدد به محدوده 1 دلار در 9 روز بوده ایم.

تحلیل تکنیکال مانا ( 02 خرداد )

در حال حاضر به دلیل همپوشانی که اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی با قیمت 0.06 دلار، این ناحیه یک محدوده حمایتی معتبر در نظر گرفته می‌شود و در صورت ریزش مجدد احتمال بازگشت قیمت از این نقطه وجود خواهد داشت.

تحلیل مانا با اندیکاتور فیبوناچی

همچنین اندیکاتور rsi پس از برخورد با قیمت 0.06 دلار از محدوده اشباع فروش خارج شده است و در حال حاضر در ناحیه 41 خود قرار گرفته است. در صورت تثبیت و صعود بالای محدوده 50 این اندیکاتور احتمال روند صعودی پر قدرت‌تری نیز وجود خواهد داشت. اندیکاتور macd نیز پس از رسیدن مجدد به سطح 1 دلار، خط مکدی (آبی رنگ) خط سیگنال مکدی را رو به بالا قطع کرده است و روند صعودی را در این اندیکاتور شاهد هستیم.

تحلیل mana با اندیکاتور rsi

مانا همچنین در دو روز پس از تست محدوده حمایتی جدید خود نوسان بیش از 110 درصد نسبت به قیمت 0.06 دلار تجربه کرده است و در حال تلاش برای تثبیت قیمت خود بالای  محدوده 1 دلاری می‌باشد.

تحلیل mana در تاریخ 2 خرداد

در تایم فریم 4 ساعته اندیکاتور RSI در نقط تعادلی خود یعنی عدد 50 قرار گرفته است که نشان از ثبات قیمتی وعدم فعالیت هیجانی معامله گران می‌دهد. اندیکاتور macd نیز روند صعودی خود را آغاز کرده است.

تحلیل تکنیکال مانا در تایم فریم ۴ ساعته

با توجه به نوسان بسیار بالای این رمز ارز در تایم فریم 4 ساعته، احتمال از دست دادن محدوده 1 دلاری و ریزش تا سطح 0.06 وجود خواهد داشت، اما در صورت تثبیت روند بازار احتمال نوسان بین محدوده 1.3 و 1 دلار وجود دارد.

چارت نوسانات مانا در تاریخ 2 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا 2 خرداد

شاخص‌های فنی مانا 2 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

ریزش بیش از 40 درصد و از دست دادن حمایت مهم 1.7 دلاری از مهم ترین اتفاقات هفته گذشته برای توکن بومی دنیای متاورسی دیسنترالند بود. در این دو هفته همزمان با ازدست دادن محدوده حمایتی اول  و تثبیت قیمت زیر آن ، شاهد ریزش مجدد این ارز همگام با سایر ارز های دیجیتال بوده ایم و در حال حاضر در حال از دست دادن محدوده دوم حمایتی برای مانا هستیم. قبل از بررسی دقیق قیمت به مرور اخبار فاندامنتال دنیای متاورس و  توکن مانا می پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی مانا (20 اردیبهشت)

در هفته گذشته پس از اعلام یک باگ امنیتی در قرارداد هوشمند ، بنیاد این رمز ار همراه با تیم فنی خود به سرعت مشکل فنی در قرار های هوشمند خود را رفع کردند و با بروز رسانی مناسب مانع از آسیب پذیری این دنیای پرطرفدار شدند.

در 12 مارس، یک محقق امنیتی یک آسیب‌پذیری مهم در قراردادهای هوشمند LAND را گزارش کرد که به هر کسی اجازه می‌داد زمین را بدون اجازه مالک منتقل کند. در پاسخ، بنیاد Decentraland فوراً با اعضای هیئت مشورتی امنیتی DAO تماس گرفت تا قراردادهای هوشمند را اصلاح کنند و این آسیب‌پذیری در عرض دو ساعت پس از تأیید رفع کنند. از آن زمان، بنیاد دو ممیزی اضافی از قراردادهای هوشمند LAND انجام داده است تا اطمینان حاصل شود که کاربران این شبکه در امنیت کامل فعالیت می کنند.

خبر خوب بعدی برای طرفداران این رمز ارز اضافه شدن نسخه بتای Desktop Client , و راه اندازی برای بهتر دیده شدن فضای متاورسی دیسنترالند می باشد.

با Desktop Client، بازدید کاربران از دیسنترالند باید سریعتر و پایدارتر با عملکرد و گرافیک بهتری  باشد. به طور کلی باید تجربه همه جانبه تری را برای کاربران فراهم کند، چیزی که توسعه دهدنگان این ارز همیشه به دنبال آن بوده اند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مانا (20 اردیبهشت)

پس از دو هفته به شدت کاهشی و نزولی برای مانا در حال حاضر احتمال از دست دادن محدوده حمایتی 1 دلاری در شرایط فعلی بسیار زیاد می‌باشد در صورت ادامه روند ریزشی محدوده حمایتی بعدی 0.8 دلار می‌باشد.

تحلیل تکنیکال مانا 20 اردیبهشت 1401

در تایم فریم روزانه با رسم نمودار فیبوناچی اکستنشن مشاهده می کنیم که محدوده 0.8 دلار همپوشانی با نقطه 1.618 فیبوناچی رسم شده دارد که احتمال برگشت و توقف نزول در این تقاطع دور از ذهن نمی باشد

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مانا (20 اردیبهشت)

در اندیکاتور RSI نیز پس از گذشت 3 ماه ، روند نزولی این اندیکاتور وارد محدوده اشباع فروش خود شده است اما اندیکاتور MACd پس از برخورد با محدوده مقاومتی 2.8 دلاری هنوز در وند نزولی خود قرار گرفته است و سیگنال بازگشتی و تغییر روندی را از آن شاهد نیستیم .

تحلیل با اندیکاتور RSI مانا

همزمان با از دست رفتن احتمالی محدوده حمایتی 1 دلاری ، اندیکاتور RSI این در این تایم فریم  کاملا وارد محدوده اشباع فروش شده است و در حال نزدیک شدن به  عدد 15 می باشد ، همگام با آن روند نزولی در اندیکاتور MACD را  نیز شاهد هستیم .

تحلیل تکنیکال mana با اندیکاتور مکدی

با رسم فیبوناچی اکستنشن نیز مشاهده می کنیم در نقطه 2.618 همپوشانی با محدوده حمایتی 0.8 نیز داریم که در صورت ریزش بیشتر از اعتبار زیادی برای حمایت مجدد برخوردار است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مانا با فیبوناچی

 در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا 20 اردیبهشت

شاخص های فنی مانا 20 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

احتمالا در این روزها در رسانه‌ها و اخبار پیرامون مفهوم متاورس داستان‌ها و ماجراهای مختلفی را شنیده‌اید. درباره متاورس در مقاله جداگانه‌ای بحث و بررسی کرده‌ایم که می‌توانید برای مطالعه بیشتر مقاله متاورس چیست را مطالعه کنید. پروژه دیسنترالند نیز به عنوان یک بازی به شمار می‌رود که در آن افراد وارد یک دنیای مجازی می‌شوند. در این بازی گیمرها به خرید و فروش املاک و مستغلات می‌پردازند. سپس با در گذر زمان می‌توانند زمین‌های خود را توسعه دهند و کارهای عمرانی در آن انجام دهند

مانا یکی از بهترین ارزهای دیجیتال تعریف شده در حوزه متاورس و هم چنین در پلتفرم NFT ها است. همین دو ویژگی کافی است تا این رمز ارز را تبدیل به یکی از بهترین های بازار نماید. در ماه های اخیر در بازار رمز ارزها پلتفرم های بسیار زیادی برای توسعه بخش گیمینگ و هم چنین گسترش NFT ها در بازار به وجود آمده است. رمز ارزهایی که به دلیل جذابیت‌های سرمایه گذاری بر روی NFT ها و از آن گذشته پروژه‌های متاورس در میان چهار دسته از کاربران محبوب شده‌اند:

 • کاربرانی که به دنبال خرید و فروش نوسانی و یا اصطلاح نوسان گیری ارز دیجیتال هستند.
 • کاربرانی که ترجیح می دهند تا سرمایه های خود را برای رسیدن به سود در بلند مدت در پروژه‌های کاربردی قرار می دهند.
 • افرادی که به پروژه NFT و سرمایه گذاری روی آن علاقه دارند و مسائلی مانند خرید زمین و سایر کالاها را در این فضا دنبال می‌نمایند.
 • افراد علاقمند به بازی های کامپیوتری جذاب و پرهیجان آن هم در فضای سه‌بعدی نیز یکی از این ۴ دسته هستند.

تحلیل فاندامنتال مانا MANA

متاتون در دسنترالند، اولین ماراتن در متاورس برگزار می شود

دسنترالند اخیراً در وب سایت خود اعلام کرده است که اولین ماراتن را در متاورس برگزار می کند که نمایش فراگیرتری خواهد داشت. عنوان این رویداد متاتون بوده است که ترکیبی از کلمات متا به معنی متاورس و تون به معنی دو ماراتون خواهد بود.این رویداد توسط Decentraland و Degree سازماندهی شده است، مشارکتی که اولین فعالیت ورزشی را در متاورس امکان پذیر می کند، که تحرک مجازی بیشتری را بین کاربران مختلف ارائه می دهد.این ماراتن از روز سه‌شنبه، 26 آوریل، ساعت 10 شب (UTC) آغاز می‌شود و روز چهارشنبه در همان زمان افتتاحیه در Genesis Plaza (محل موجود در متاور Decentraland) به پایان می‌رسد.

ماراتن دسنترالند با حضور چند شخصیت ورزشی پارالمپیک، مانند بلیک لیپر، دارنده مدال پاراالمپیک،  فت جو  نامزد جایزه گرمی برگزار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال مانا MANA

ارز مانا از حدود 5 ماه پیش بعد از ثبت بیشترین رشد تاریخی خود با قیمت 6 دلار دچار ریزش شد و درحال حاضر در روند نزولی میان مدت خودش قرار دارد ، که با قیمت فعلی 1.8 دلار در حال معامله در بازار های جهانی می باشد .و یک محدوده حمایتی معتبر در قیمت 1.7 دلار دارد.در تایم فریم روزانه قیمت فعلی مانا پس ازبرخورد با سطح حمایتی واکنش مناسبی نشان داده و همچنین اندیکاتور  RSI نیز با برخورد با منطقه اشباع فروش همزمان با قیمت از این محدوده به سمت بالا برگشت داده شده است .

اما اندیکاتور MACD هنوز در فاز نزولی خود قرار دارد که احتمال ریزش بیشتر و از دست دادن این منطقه حمایتی وجود  دارد

تحلیل تکنیکال مانا MANA

در تایم فریم روزانه دو نقطه حمایت  1.7 دلار و مقاومت 2.8 دلار محدوده های بسیار مهم و کلی برای ارز مانا می باشند

تحلیل تکنیکال مانا تایم فریم روزانه

 تحلیل کنیکال مانا در تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم اندیکاتور RSIهمزمان با نزدیک شدن قیمت به محدوده حمایتی ، دو بار با کف کانال RSI برخورد داشته و شاهد برگشت آن و ایجاد یک حمایت در این ادیکاتور بوده ایم  و همچنین در اندیکاتور MACDخط مکدی درتلاش است  برای شکستن خط سیگنال رو به بالا  برای شروع یک روند صعودی

 تحلیل کنیکال مانا در تایم فریم 4 ساعته

 اما چند سناریو  محتمل برای مانا

در سناریو شماره 1 که احتمال بسیار بالای دارد ما شاهد نوسان قیمتی بین دومحدوده 1.7 دلاری و 2.2 دلاری هستیم و تا زمانی که این سطح معتبر باشند  و از دست نروند ایت تحلیل پا برجا خواهد بود .

چند سناریو  محتمل برای مانا

اما سناریو  بدبینانه در صورتی اتفاق می افتد که حمایت  1.7 دلاری مانا از دست برود و قیمت زیر این محدوده تثبیت شود و  وارد نزول بیشتر قیمت تا سطح معتبر 1 دلار بشویم

سناریو دوم برای مانا

اما سناریو خوشیبنانه با توجه به شرایط کلی بازار زمانی اتفاق می افتد که قیمت مانا بتواند مقاومت پیش رو که عدد2.2 دلار می باشد را به بالا بشکند و در محدوده ای بالاتر از این مقاومت تثبیت شود می تواند در کوتاه مدت به سطح مقاومتی 2.8 دلار برسد

سناریو سوم روند حرکتی ارز دیجیتال مانا

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی مانا را بر اساس محبوب ترین شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی مانا

شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها مانا

تحلیلگر: علی فرهانی

57 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید