021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال شیبا

تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 7 مهر 1401

شیبا اینو در دو هفته گذشته، نوسان بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده است و مجددا به سطح حمایتی خود واکنش مستقیم نشان داده است، شیبا اینو که با کاهش مجدد ارزش بازار خود به حدود ۶.۱ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۱۴ بازار قرار داشته و سهم ۰.۶۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۰.۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۵۳.۵۴ میلیون دلار افزایش یافته است. اما پیش از بررسی روند قیمتی شیبا اینو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

خرید و فروش ارز دیجیتال شیبا اینو

تحلیل فاندامنتال شیبا اینو (7 مهر)

شیبا اینو، یکی از محبوب ترین میم کوین‌ها در جهان، اخیراً هیچ حرکت قیمتی امیدوارکننده‌ای نداشته است زیرا در هفت روز گذشته رشد منفی 6 درصدی را ثبت کرده است. با این حال، با پیشرفت‌های متعددی که در اکوسیستم اتفاق می‌افتد، SHIB می‌تواند به تغییر جدول به نفع خود کمک کند. به عنوان مثال، روز اضافه شدن شیبا اینو برای SHIB Eternity اخیراً در 1 اکتبر 2022 اعلام شد. توسعه دهندگان شیبا اینو سال گذشته به راه اندازی SHIB Etherenity، یک بازی مبتنی بر کارت، در سال آینده اشاره کردند و به نظر می‌رسد که این درست باشد. این خبر همچنین قسمت‌های مثبت دیگری را دنبال کرد که پتانسیل افزایش قیمت شیبا اینو را دارد. جدا از اعلام تاریخ عرضه، به روز رسانی مهم دیگری نیز فاش شد: 5 درصد از کل سود بازی برای حق کپی رایت شیبا اینو استفاده می‌شود. این امر باعث خوشحالی بیشتر سرمایه گذاران شد زیرا خبر مثبتی برای سرمایه گذاران بلندمدت بود. شیبا اینو که در حال حاضر روزانه میلیون‌ها توکن را می‌سوزاند، در 24 ساعت گذشته بیش از 16 میلیون توکن سوزانده است. جالب توجه است، مطالعه دیگری نشان داد که 30 درصد از سرمایه‌گذاران شیبا اینو به دلایل سرمایه‌گذاری با چشم‌انداز بلندمدت، مم کوین را در دست دارند.بنابراین، افزایش نرخ سوخت و برنامه استفاده از سود 5 درصدی SHIB Eternity، سرمایه‌گذاران را به روزهای روشن‌تری در بلندمدت امیدوار می‌کند. با این حال، داده‌های CryptoQuant نشان داد که شاخص قدرت نسبی RSI SHIB در یک موقعیت خنثی قرار دارد در حالی که آمار تصادفی آن نشان می‌دهد که بازار بیش از حد فروخته شده است، که ممکن است به SHIB کمک کند زودتر از آنچه انتظار می‌رفت افزایش یابد.

نهنگ‌های اتریوم معمولاً به سرمایه گذاری قابل توجهی در memcoin محبوب Shiba Inu  معروف هستند. با این حال، این بار، نهنگ‌ها با سرمایه‌گذاری هنگفت در پروتکل DeFI خود میزان قرار گرفتن در معرض آنها را دو برابر کرده‌اند.

وب سایت ردیابی نهنگ، WhaleStats در 25 سپتامبر توییت کرد که Shiba Inu’s BONE یکی از پرکاربردترین قراردادهای هوشمند است. این نهنگ در 24 ساعت گذشته در بین 1000 نهنگ برتر اتریوم ایستاد.

نهنگ های اتریوم مدت زیادی است که به توکن شیبا اینو علاقه نشان داده اند. با این حال، به نظر می‌رسید که نهنگ‌ها فقط روی این توکن سرمایه‌گذاری نشده‌اند، بلکه در اکوسیستم کامل نیز سرمایه‌گذاری شده‌اند.

با افزایش علاقه به فضای DeFi Shiba Inu، این احتمال وجود دارد که نه تنها قیمت شیبا اینو ، بلکه اکوسیستم کلی آن شاهد رشد کمی باشد. اگرچه نهنگ ها علاقه خود را نشان دادند، اما رشد فضای DeFi شیبا اینو هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارد.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (7 مهر)

شیبا اینو در تایم فریم روزانه نوسان بیش از ۲۰ درصد را در محدوده های نمایش داده شده تجربه کرده است و با وجود واکنش مجدد به سطح حمایت فعلی، امکان نوسان مجدد در این محدوده بسیار زیاد خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 7 مهر 1401

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI همچنان در روند نزولی خود قرار دارد و تا زمانی که بالای سطح ۵۰ تثبیت نشود تغییر روندی مشاهده نخواهد شد، در اندیکاتور MACD نیز پس از تلاقی خطوط سیگنال و مکدی، شاهد تلاش برای تثبیت روند خط مکدی بالای سطح سیگنال و آغاز روند صعودی می‌باشیم-

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (7 مهر)

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، اندیکاتور RSI در تلاش مجدد برای شکست و تثبیت بالای سطح ۵۰ خود است و در اندیکاتور MACD  نیز با وجود روند نزولی، خطوط سیگنال و مکدی در حال نزدیک شدن به یکدیگر می‌باشند و در صورت تلاقی امکان تغییر روند خواهد بود.

تحلیل شیبا اینو با اندیکاتور RSI و مکدب در 7 مهر

اما در میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه، پس از تلاقی این دو میانگین با یکدیگر، خط روند ۱۴ روزه در حال تثبیت بالای سطح ۷ روزه کوتاه مدت است و در صورت ادامه روند فعلی شاهد آغاز روند نزولی خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در 7 مهر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا در تاریخ 7 مهر

شاخص‌های فنی شیبا اینو در تاریخ 7 مهر

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو پس از شکست روند صعودی کوتاه مدت خود، چندین تلاش ناموفق و پولبک برای رسیدن مجدد به خط روند مورد نظر داشته است، اما با ادامه روند ضعیف خود شاهد نوسان بیش از ۱۷ درصد و از دست دادن سطوح حمایت خود بوده است، شیبا اینو که با کاهش ناگهانی  ارزش بازار خود به حدود ۶.۴۲ میلیارد دلار، به رتبه ۱۴ بازار نزول کرده است و سهم تنها ۰.۶۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۱ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۲,۵۸۹ تومان معادل ۰.۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۲۷.۵۵ میلیون دلار کاهش پیدا کرده است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال شیبا اینو ( 26 شهریور )

تازه‌ترین داده‌های پلتفرم تحلیل داده اتراسکن (Etherscan) نشان می‌دهد که در چند روز گذشته، در مجموع بیش از 281 میلیارد توکن شیبااینو (Shiba Inu) توسط کیف پول‌های ناشناس منتقل شده است. این انتقال به دنبال فروش 115 میلیارد توکن SHIB در روز جمعه انجام شد. بار دیگر در چند هفته اخیر در فضای ارزهای دیجیتال، اخباری مبنی بر گسترش حوزه فعالیت بایننس پی منتشر شد که به طور همزمان به معنای افزایش حوزه کاربردی رمزارزهای پشتیبانی شده توسط این سرویس است. هولدرهای شیبا اینو و سایر رمزارزهای پشتیبانی شده توسط بایننس پی (Binance Pay) اکنون می‌توانند در بازه زمانی محدودی از پاداش برخوردار شوند. از ۵ تا ۸ سپتامبر ، کاربران شیبا می‌توانند در بازی Token Pop بایننس پی شرکت و جوایزی را کسب کنند. بایننس پی دور جدیدی از بازی‌های Token Pop را راه‌اندازی کرده و در آن شرکت‌کنندگان واجد شرایط این شانس را دارند که تا سقف ۱۰۰۰ دلار کوپن بازپرداخت (Cashback)، کوپن ارتقاء به VIP یا کوپن پس‌انداز دریافت کنند. از زمانی که شیبا اینو در بایننس پی ادغام شد، این سرویس با شرکت‌هایی در امارات متحده عربی، با Mastercard در آرژانتین همکاری کرده است و اکنون کل منطقه آمریکای لاتین را هدف قرار داده است. همچنین ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم، بار دیگر از جامعه شیبا اینو تشکر کرده است. این بار، او یک بروزرسانی در مورد “Balvi” ارائه کرده است. بوترین یکی از بنیانگذاران سازمان عام‌المنفعه Balvi است که بودجه آن به طرح‌هایی با هدف تحقیق و توسعه واکسن، تهویه و فیلتراسیون هوا و سایر زمینه‌ها اختصاص داده می‌شود. خالق اتریوم که ۵۰ درصد از عرضه شیبا را در اختیار دارد در سال گذشته پس از اهدای 1 میلیارد دلار شیبا اینو به صندوق امداد ارزهای دیجیتال، خبرساز شد.

همچنین طبق تازه‌ترین داده‌های منتشر شده توسط ردیاب کیف پول های WhaleStats، بزرگ‌ترین نهنگ‌های اتریوم طی یکی دو روز گذشته، نزدیک به 600 میلیارد واحد شیبااینو (SHIB) به ارزش تقریبی 8 میلیون دلار خریداری کرده‌اند.

در همین حال، با اضافه شدن 3500 کیف پول جدید SHIB طی چهار روز گذشته، تعداد هولدرهای این ارز دیجیتال به رکورد تاریخی جدید 1,219,811 مورد رسیده است. هرچند، داده های امروز WhaleStats می گوید که تعداد دارندگان فعلی شیبا اینو معادل 1220124 نفر است. جالب است بدانید BabyDoge با 1613902 هولدر از شیبااینو جلوتر است.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو ( 26 شهریور )

در دو هفته گذشته، شیبا اینو نوسان بیش از ۱۵ درصد را تجربه نموده است و اولین سطح حمایتی خود را از دست داده است و در صورت ادامه روند نزولی بازار رمزارزها، احتمال رسیدن به سطوح حمایتی بعدی نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 26 شهریور 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در روند نزولی خود قرار گرفته است و سطح ۵۰ خود را از دست داده و در حال نزدیک شدن به ناحیه اشباع فروش است، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاقی خطوط مکدی و سیگنال با یکدیگر می‌باشیم، خط سیگنال نیز در حال تثبیت خود بالای سطح مکدی و ادامه روند نزولی است.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو ( 26 شهریور )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد چندین بار واکنش اندیکاتور RSI به سطح ۳۰ و منطقه اشباع فروش بوده‌ایم و این ناحیه مانع از ریزش مجدد قیمت در این تایم فریم شده است، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاقی خطوط سیگنال با مکدی می‌باشیم و در صورت تثبیت خط مکدی بالای سطح سیگنال شاهد آغاز روند صعودی خواهیم بود.

تحلیل شیبا با اندیکاتور RSI و مکدی در 26 شهریور

اما میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در نزدیکی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورتی که کندل‌های قیمتی بتوانند بالای سطح ۱۴ روزه تثبیت شوند، احتمال تغییر روند بسیار بالا خواهد بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه شیبا اینو در تاریخ 26 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا در تاریخ 26 شهریور

شاخص‌های فنی شیبا اینو در تاریخ 26 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

فراتر از پیش بینی صعودی دو هفته گذشته، شیبا اینو بر خلاف انتظار معامله گران دنیای رمزارز، توانست رشد بیش از ۴۰ درصد را ثبت کند، رشد چند روز گذشته پایدار نبوده است و مجددا شاهد ریزش این رمزارز تا سطوح مقاومت قبلی بوده‌ایم، شیبا اینو که با  افزایش ارزش بازارخود به  حدود ۷.۱۸ میلیارد دلار، توانسته به رتبه ۱۲ بازار صعود داشته باشد و سهم ۰.۶۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۰.۲ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۶۹۸.۶۳ میلیون دلار است.

اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت این رمز ارز دنیای میم کوین‌ها به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال شیبا اینو ( 31 مرداد )

پورتال Shibburn که تعداد SHIBهای سوانده شده را گزارش می‌دهد، بار دیگر از سوزاندن ۳۰/۴۳ میلیون SHIB در چند روز گذشته خبر داد. معمولاً هواداران خوش بین شیبا اینو از چنین اخباری با خوشحالی استقبال می‌کنند، زیرا سوزاندن میلیون‌ها SHIB به منظور کاهش تعداد توکن‌های در گردش، موجب افزایش قیمت SHIB می‌شود. همچنین با این واقعیت روبرو هستیم که ۱۰ درصد از عرضه SHIB در کیف پول ۲۰۰۰ هولدر بزرگ اتریوم متمرکز شده است. شاید نهنگ‌های اتریوم علاقه‌ای به سوزاندن SHIB خود نداشته باشند و امیدوارند که هولدرهای کوچکتر این کار را برای آنها انجام دهند. همچنین ممکن است شیبا اینو اصلاً نیازی به توکن سوزی گسترده نداشته باشد و همین مقدار هم برای ارائه صدها تریلیون توکن کافی باشد، اما پس از آن نباید انتظار هیچ افزایش قیمت خاصی را از‌ آن داشته باشیم.

همچنین بنا بر اعلام صرافی رمزارزی VALR که تحت حمایت صندوق پوشش ریسک پنترا کپیتال Pantera) Capital) است، کاربران  این صرافی می‌توانند طی هفته‌های بعدی شیبا اینو(SHIB) را با استیبل‌کوین یو اس دی کوین (USDC) معامله کنند. الکس کروگر (Alex Kruger)، تحلیلگر و اقتصاددان حوزه کریپتو معتقد است که رالی اخیر شیبا اینو دارای ویژگی‌های عجیبی است. به گفته این تحلیلگر، «میم کوین‌هایی مثل شیبا اینو پایان دو دوره صعودی در سال ۲۰۲۱ را رقم زدند.» اما این بار، بازار در فاز نزولی باقی مانده است.

از ابتدای سال ۲۰۲۲، شرایط نامطلوب بازار ارزهای دیجیتال را به هم ریخته و خبر از شروع “بازار نزولی” یا “زمستان رمزارزی” را می‌دهد. به همین دلیل، رالی اخیر شیبا اینو و سایر میم کوین‌ها تماشایی است.

همچنین توسط WhaleStats گزارش شده است که، مقدار شیبا در اختیار نهنگ‌های برتر اتریوم در عرض یک روز پس از خریداری 383.7 میلیارد دیگر از این توکن میم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، اخیر، نهنگ‌های اتریوم در حال حاضر در مجموع 163,682,816 دلار شیبا اینو را در کیف پول خود هولد می‌کنند. این یک افزایش قابل توجه یک در عرض یک روز است – تا روز جمعه، آنها 158.5 میلیون دلار از این کوین میم محبوب را هولد می‌کردند.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو ( 31 مرداد )

با وجود ریزش اخیر رمزارز ها، شیبا اینو همچنان خط روند صعودی خود را حفظ کرده است و در صورت برخورد با حمایت مورد نظر، احتمال بازگشت قیمت از این سطوح بسیار زیاد است.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 31 مرداد 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همزمان با ریزش قیمت از سطح اشباع فروش خود نزول کرده است و در حال حاضر نسبت به سطح ۵۰ این اندیکاتور واکنش نشان داده است.در اندیکاتور MACD نیز شاهد شکست خط سیگنال توسط خط مکدی به سمت پایین و آغاز روند نزولی می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو ( 31 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد شکست خط سیگنال توسط خط مکدی و آغاز روند صعودی در اندیکاتور MACD می‌باشیم، اندیکاتور RSI نیز به سطح ۳۰ و ناحیه اشباع فروش خود واکنش مستقیم نشان داده است و در تلاش برای بازگشت به سطح ۵۰ خود است.

تحلیل شیبا اینو با اندیکاتور RSI و مکدی 31 مرداد

در این تایم فریم، میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تلاقی یکدیکر می‌باشند و تا زمانی که سطح ۱۴ روزه بالای سطح ۷ روزه قرار داشته باشد، روند ما نزولی خواهد بود پ در صورتی که کندل های صعودی بتواند بالای سطح ۱۴ تثبیت شوند، شاهد تغییر روند در این دو میانگین خواهیم بود.

چارت میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه شیبا اینو 31 مرداد

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، قیمت در زیر ابر کومو در حال نوسان است و میانگین‌های متحرک این اندیکاتور همچنان در روند نزولی خود قرار دارند و تا زمانی که کندل‌های قیمتی نتواند خط BASE LINE را به سمت بالا بشکند، تغییر روندی مشاهده نخواهد شد.

تحلیل شیبا با سیستم معاملاتی ایچیموکو 31 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنالی خنثی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا در تاریخ 31 مرداد

شاخص‌های فنی شیبا اینو در تاریخ 31 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو پس از تحلیل قیمتی دو هفته پیش خود، کاهش بیش از ۱۵ درصد قیمت را تجربه کرده است و در حال حاضر با رشد مجدد قیمت در تلاش برای شکست و تثبیت قیمت خود بالای ناحیه ۰.۰۰۰۰۱۲۱۵ است و در صورت ادامه این روند دستیابی به سطوح بالاتر قیمتی برای شیبا اینو دور از دسترس نخواهد بود، شیبا اینو که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۶.۸۳ میلیارد دلار، همچنان در  رتبه ۱۵ بازار قرار داشته و سهم ۰.۵۹ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۲ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۰.۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن تنها ۲۸۹.۶۴ میلیون دلار است.اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت این رمزارز محبوب دنیای میم کوین‌ها به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال شیبا اینو ( 18 مرداد )

در گزارش اخیر، WhaleStats می‌گوید که آدرس‌های نهنگ‌های اتریوم در مجموع حاوی ۶۴۶،۳۱۰،۷۲۱ دلار شیبا اینو هستند و این دومین ارز دیجیتال بزرگ میم، جایگاه اول را در فهرست ده دارایی برتر دارد. بر اساس وبسایت سرویس داده فوق، MANA در حال حاضر گسترده ترین توکن در بین نهنگ ها در زنجیره اتریوم و SHIB بزرگترین توکن از نظر ارزش دلار است.

ارتش شیبا به تلاش بی وقفه  خود برای کاهش موجودی در گردش توکن‌های شیبا اینو ادامه می‌دهد. طی چند روز گذشته، بخش عظیم دیگری از موجودی این میم کوین که به رقمی نزدیک به یک چهارم میلیارد توکن می‌رسید، سوزانده شده است. ردیاب توکن سوزی شیبااینو یعنی وبسایت Shibburn اعلام کرده است که تعداد 225119416 توکن SHIB از طریق ابتکارات مختلف در جامعه، از گردش بازار این ارز خارج شده است. بر اساس داده‌های موجود در این ردیاب توکن سوزی، تاکنون در مجموع 410,375,148,136,020 واحد SHIB به کیف پول‌های مسدود ارسال شده و بدون امکان برداشت مجدد در آنها قفل شده است. با این اوصاف، در این لحظه 558,109,928,508,126 توکن هنوز در بازار کریپتو درحال گردش است. تیم شیبا اینو در یک گزارش اخیر، فاش کرد که نام بازی مورد انتظار این پروژه، “Shiba Eternity” خواهد بود. این بازی هم در اپ استور اپل و هم در فروشگاه گوگل پلی در دسترس خواهد بود. تیم توسعه دهندگان شیبا اینو در حال حاضر با PlaySide Studios، یک استودیوی توسعه دهنده بازی‌های ویدئویی واقع در ملبورن استرالیا، کار می‌کنند. هفته گذشته، توسعه دهندگان شیبا اینو در آستانه اعلام رسمی، تیزری را در حساب رسمی توییتر این رمزارز منتشر کردند.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال شیبا اینو  ( 18 مرداد )

شیبا اینو با وجود روند صعودی میان مدت خود در تلاش برای تثبیت قیمت خود بالای سطح مورد نظر است و در صورت ادامه روند، اولین سطح قابل دستیابی، خط مقاومتی قرمز رنگ پیش رو است.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 18 مرداد 1401

همچنین در این تایم فریم به دلیل همپوشانی اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی با سطوح حمایت و مقاومت فعلی شیبا اینو، احتمال برگشت قیمت از سطح ۱ این اندیکاتور که با ناحیه مقاومتی پیش رو همپوشانی دارد  وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو  ( 18 مرداد )

در تایم فریم روزانه نیز، اندیکاتور RSI درحال تثبیت بالای سطح ۶۰ خود که به عنوان یک مقاومت عمل کرده است و در تلاش برای رسیدن به ناحیه اشباع خرید خود قرار دارد همچنین در اندیکاتور MACD شاهد شکست خط سیگنال توسط خط مکدی به سمت بالا و آغاز یک روند صعودی می‌باشیم.

تحلیل شیبا اینو با اندیکاتور RSI و مکدی 18 مرداد

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI همچنان در ناحیه ۶۵ خود قرار دارد و نتوانسته به محدوده اشباع خرید خود وارد شود، در صورتی که  در اندیکاتور MACD مشاهده می‌کنیم خط مکدی توانسته خط سیگنال را به سمت بالا بشکند و روند صعودی خود را آغاز نماید.

تحلیل رمز ارز شیبا در تایم فریم ۴ ساعته 18 مرداد

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه با وجود تلاقی در یکدیگر، در تلاش برای آغاز روند صعودی و تثبیت خط میانگین ۷ روزه بالای سطح ۱۴ روزه می‌باشند.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه شیبا اینو 18 مرداد

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، قیمت در تلاش برای تثبیت خود بالای ابر کومو است و میانگین‌های متحرک این اندیکاتور نیز در روند صعودی خود قرار دارند.

تحلیل شیبا با سیستم معاملاتی ایچیموکو 18 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید  را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا در تاریخ 18 مرداد

شاخص‌های فنی شیبا اینو در تاریخ 18 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو پس از نوسان بیش از ۳۵ درصد در دو هفته گذشته، مجددا به ناحیه مقاومتی پیش روی خود واکنش مستقیم نشان داده است و پس از برخورد با این ناحیه شاهد ریزش مجدد قیمت بوده‌ایم، شیبا اینو که با وجود افزایش ارزش بازار خود به حدود ۶.۱۹ میلیارد دلار، مجدد به رتبه ۱۵ بازار نزول کرده است و سهم ۰.۵۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۱ دلار، با احتساب نرخ تتر ۳۲,۶۴۵ تومان معادل ۰.۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۱۹.۶ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش رو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال شیبا اینو ( 5 مرداد )

شیبا اینو اکنون رسماً در برترین صرافی رمزارزی ایالات متحده، Bittrex فهرست شده و لیست شدن در یک صرافی بزرگ دیگر را به کارنامه خود اضافه کرده است. در نتیجه چندین لیست شدن از سال گذشته، شیبا در حال حاضر در چندین صرافی معروف رمزارزی از جمله بایننس، کوین بیس، جمینی و غیره  قابل معامله است.

به گزارش پلتفرم ردیاب توکن سوزی Shibburn، در چند روز گذشته، بیش از 140 میلیون توکن شیبااینو (Shiba Inu) به کیف‌پول‌های مرده انتقال یافته و برای همیشه در آنها قفل شده‌اند. براساس توییتی که از حساب کاربری Shibburn اخیراً منتشر شده است، در آخرین اقدام، در مجموع 140،223،703 واحد از این میم کوین سوزانده شده و به این ترتیب، نرخ توکن سوزی آن تا 136.7% افزایش یافته است.

بر اساس داده‌های وب سایت رمزارزی ویل استتس (WhaleStats)، رمزارز SHIB یک بار دیگر به عنوان محبوب‌ترین رمزارز در بین 100 نهنگ برتر اتریوم  قرار گرفت. بر طبق این آمار و ارقام، 100 نهنگ بزرگ ETH درحال حاضر به ارزش 544.4 میلیون دلار شیبا اینو هولد می‌کنند. این میزان، بیش از 23 درصد از کل موجودی دارایی‌های آنها را شکل می‌دهد.

توکن حاکمیتی اکوسیستم شیبا اینو، یعنی BONE با نزدیک شدن تعداد دارندگان آن به مرز 50000 آدرس، به نقطه عطف جدیدی دست یافته است. طبق آخرین اخباری که توسط حساب توییتری BONE به اشتراک گذاشته شده است، تعداد دارندگان توکن BONE در حال حاضر 49278 آدرس است.

از سوی دیگر، تعداد دارندگان توکن SHIB اخیراً با عبور از مرز 1.2 میلیون رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. طبق آمار پلتفرم ردیابی WhaleStats، تعداد دارندگان رمز ارز شیبااینو (Shiba Inu) اکنون به 1205039 می‌رسد.

تیم Shiba Inu اعلام کرده است که با The Third Floor (TTF)، یکی از پرکارترین شرکت‌های واقعیت مجازی که برای کار بر روی ده‌‌ها فیلم پرفروش شرکت مارول شناخته می‌‌شود، همکاری بزرگی آغاز کرده است.

TTF به توسعه دهندگان میم کوین محبوب کمک می‌کند تا محیط‌های مجازی را برای پروژه متاورس آماده کنند و کنترل توسعه هنری را در دست بگیرند.

تحلیل تکنیکال رمز ارز شیبا ( 5 مرداد )

شیبا اینو پس از یک روند صعودی، مجدد به سطح مقاومتی پیش روی خود واکنش داد و نتوانست قیمت خود را بالای این سطح مهم تثبیت نمایید. تا زمانی که دو سطح مورد نظر معتبر باشند شاهد نوسان بین این دو محدوده خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 5 مرداد 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI مجددا وارد روند نزولی شده است و احتمال شکست ناحیه ۵۰ به سمت پایین بسیار خواهد بود، همچنین در اندیکاتور MACD شاهد تلاش خط مکدی برای شکست خط سیگنال به سمت پایین و آغاز یک روند نزولی است.

تحلیل تکنیکال رمز ارز شیبا ( 5 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، پس از چندین بار ورود قیمت به بالای محدوده مقاومت، شاهد ورود همزمان اندیکاتور RSI به ناحیه اشباع خرید می‌باشیم که پس از آن ریزش در این اندیکاتور آغاز و در حال حاضر شاهد ورود آن به سطح کمتر از ۳۰ می باشیم. همچنین هم راستا با قیمت، اندیکاتور MACD نیز در روند نزولی پر شتاب خود قرار دارد.

تحلیل شیبا با اندیکاتور RSI و مکدی 5 مرداد

همچنین  میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در این تایم فریم در روند نزولی خود قرار دارند و تا زمانی که کندل های نزولی نتواند خط میانگین ۱۴ روزه را به سمت بالا بشکند، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه شیبا در تاریخ 5 مرداد

سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز در حال آغاز یک روند نزولی است وشاهد ایجاد ابر کومو قرمز رنگ در انتهای این اندیکاتور می باشیم، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور نیز یک روند نزولی همزمان، با برخورد با سطح مقاومت آغاز کرده‌اند.

تحلیل شیبا با سیستم معاملاتی ایچیموکو 5 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا در تاریخ 5 مرداد

شاخص‌های فنی شیبا اینو در تاریخ 5 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو میم کوین محبوب دنیای رمزارزها، در دو هفته گذشته با وجود نوسان بیش از ۲۰ درصد همچنان در همان محدوده در حال معامله در بازارهای جهانی می باشد است، شیبا که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۵.۷ میلیارد دلار، توانست به رتبه ۱۴ بازار صعود کند و سهم ۰.۶۱ درصدی از کل بازار را در اختیار خود بگیرد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۰.۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۳۰.۵۹ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی این میم کوین مطرح، اخبار و تحلیل‌های فاندامنتال این رمزارز را مرور خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتال شیبا اینو ( 23 تیر )

در 24 ژوئن 2022، بنیاد یکپارچگی (Unification Foundation) در یک پست وبلاگی اعلام کرد که راه‌‌ اندازی فاز بتای Shibarium برای پایان سه ماهه سوم 2022 برنامه ریزی شده است. پانزده روز پیش، کوساما در توییتی به جامعه شیبا اینو اطمینان داد که توسعه پروژه انجام شده است. در همه جبهه‌ها به خوبی حرکت می‌کند. کوساما فاش کرد که طی چند هفته آینده، دارندگان شیبا اینو شروع به دیدن به ثمر رسیدن چیزهایی که ما روی آنها کار کرده‌ایم، زمانی که شیب و جهان بیشتر به آن نیاز دارد، خواهند بود. یکی از توسعه‌ دهنده‌‌های اصلی میم کوین محبوب SHIB، روز چهارشنبه طرح‌‌هایی را برای گسترش اکوسیستم شیبا اینو با انتشار یک استیبل کوین غیرمتمرکز، یک توکن پاداش به نام TREAT و همچنین یک کارت بازی کلکسیونی برای متاورس آن به اشتراک گذاشته است.

توسعه دهنده با نام مستعار Shytoshi Kusama، گفت که (توسعه دهندگان مستقل) در حال ایجاد یک استیبل کوین غیرمتمرکز به نام SHI هستند، که “به نظر می‌رسد از مشکلات موجود در دیگر قسمت‌ها جلوگیری می‌کند.”

TREAT، نیز نماد پاداش آینده متاورس شیبا، به بازی ورق کلکسیونی شیبا گره خواهد خورد. این توکن همچنین به ایجاد تعادل در استیبل کوین شیبا اینو کمک خواهد کرد، همچنین بر اساس گزارشی که توسط شرکت اطلاعات جهانی Morning Consult منتشر شده است، دو میم کوین شیبااینو و دوج کوین همچنان جزو محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال در میان مردم آمریکایی هستند و در رتبه ششم و سوم محبوبیت ایستاده‌اند.

به گفته یکی از مدیران انجمن ارتش SHIB که در توییتر با نام ShibBPP@ شناخته می‌شود، تعداد دارندگان شیبا اینو طی یک هفته گذشته افزایش چشمگیری داشته و به رکورد جدیدی رسیده است.

براساس این توییت، تعداد کل آدرس‌های شیبااینو (Shiba Inu) اکنون به 1196114 می‌رسد. این درحالی است که موجودی در گردش این ارز معادل 557,620,161,109,259 توکن بوده و حدود 32,007,595,310,351 واحد از آن در پروژه‌های مختلف DeFi استیک شده است. بر اساس اطلاعات وب سایت Shibburn، نرخ توکن سوزی شیبااینو تا حدود 231٪ افزایش یافته است. روز گذشته، این وبسایت از انجام 25 تراکنش و خارج شدن 196820007 توکن SHIB از گردش بازار خبر داد. علاوه بر این، در ساعات گذشته میلیون‌ها SHIB در تراکنش‌های مختلف به کیف پول‌های مرده ارسال شده است.

یکی از اعضای جامعه شیبا اینو با نام “Gossip SHIB” معتقد است برای افزایش قیمت شیبا اینو در درازمدت، سوزاندن مداوم توکن‌ها به طور روزانه امری ضروری خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شیبا ( 23 تیر )

در دو هفته گذشته، همچنان قیمت شیبا اینو، در محدوده‌های نمایش داده شده در حال نوسان بوده است و تازمانی که این سطح معتبر باشند، احتمال نوسان مجدد وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 23 تیر 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI به محدوده ۴۷ مانند روزهای گذشته واکنش نشان داده است و عدد ۴۷ نقش یک حمایت را در این اندیکاتور ایفا کرده است. اما در اندیکاتور MACD مشاهده می‌کنیم که خط مکدی در تلاش برای شکست خط سیگنال به سمت پایین و آغاز روند نزولی است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شیبا ( 23 تیر )

در این تایم فریم نیز میانگین متحرک ۲۰ روزه در بالای سطح ۱۰ روزه قرار دارد و در صورت تثبیت این دو میانگین شاهد ادامه روند نوسانی و کاهشی قیمت شیبا اینو می‌باشیم.

میانگین متحرک ۲۰ روزه شیبا اینو 23 تیر

اما در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که اندیکاتور RSI با برخورد به سطح ۳۰ خود واکنش مستقیم نشان داده است، همچنین اندیکاتور MACD نیز در تلاش برای تغییر روند و آغاز روند صعودی است و در صورتی که خط مکدی بتواند بالای خط سیگنال تثبیت شود، شاهد این اتفاق خواهیم بود.

تحلیل شیبا در تایم فریم ۴ ساعته در تاریخ 23 تیر

همچنین در این تایم فریم، میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه همچنان در روند نزولی خود قرار دارند و تازمانی میانگین ۷ روزه نتواند بالای سطح ۱۴ روزه تثبیت شود این روند ادامه دار خواهد بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه شیبا اینو در تحلیل 23 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا تاریخ 23 تیر

شاخص‌های فنی شیبا اینو تاریخ 23 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته بر خلاف ریزش مجدد رمزارزهای مطرح، شیبا اینو با وجود نوسان بیش از ۷۰ درصد توانست رشد بیش از ۵۰ درصد را نیز تجربه نمایید و در حال حاضر به محدوده‌های مقاومتی خود واکنش مستقیم نشان داده است. شیبا که با افزایش ارزش بازار خود به  حدود ۵.۵۲ میلیارد دلار توانست به رتبه ۱۵ صعود کند و سهم ۰.۶۰ درصدی از کل بازار را در اختیارخود بگیرد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار، تومان معادل ۰.۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۶۴۹.۹۲ میلیون دلار است. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن شیبا اینو معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۶.۲۷ از حجم معاملات روزانه است. اما پیش از بررسی روند قیمتی به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال شیبا (11 تیر)

میم کوین محبوب شیبااینو (SHIB) طی چند روز گذشته حدوداً ۳۰ درصد افزایش نسبت به دلار آمریکا را شاهد بوده است که بخش عمده آن نتیجه اعلام راه اندازی پروژه مقیاس بندی لایه دوم شیباریوم (Shibarium) بوده است. علاوه بر این، یک نهنگ اتریوم در طول هفته‌ای که  گذشت 163.2 میلیارد SHIB به ارزش حدود 1.74 میلیون دلار خریداری کرده است. تیم توسعه دهندگان Shibarium در بنیاد Unification، چندین خبر به روز رسانی شده را در مورد آینده این پروژه فاش کرده است. طبق گفته بنیاد Unification، شیباریوم در مرحله آلفای شبکه آزمایشی در یک محیط خصوصی راه اندازی شده و نتایج موفقیت آمیزی در آن مرحله حاصل شده است.

طبق اطلاعیه اخیر، جامعه شیبا اینو با اکثریت قاطع به توقف تمام عملیات فارم(Farm) کردن BONE پس از رسیدن به 230 میلیون توکن رأی داده است. 20 میلیون توکن باقیمانده برای اعتبار سنج‌ها ذخیره می‌شود. تقریباً 98 درصد از اعضای جامعه از طریق Doggy DAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز، به این پیشنهاد رأی مثبت دادند. از طرف دیگر، رای دهندگان می‌توانستند عرضه در گردش را به 270 میلیون توکن افزایش دهند. این رأی گیری که تقریباً یک هفته به طول انجامید، نقشی اساسی در توسعه Shibarium.card ایفا خواهد کرد.

BONE، توکن حاکمیتی اکوسیستم، به عنوان توکن بومی جهت پرداخت کارمزد توسط راه حل مقیاس‌پذیری لایه دوم مورد استفاده قرار می‌گیرد، به این معنی که برای انجام تراکنش‌ها بر روی بلاکچین مورد نیاز است.

انتظار می‌رود راه اندازی راه حل آزمایشی بتا راه حل لایه 2 Shibarium در سه ماهه سوم سال 2022 انجام شود.

هدف اصلی Shibarium کاهش چشمگیر کارمزد تراکنش های Shiba Inu است. فقدان مقیاس پذیری یکی از مبرم ترین مسائلی است که اتریوم، بلاک چین بومی دومین ارز دیجیتال بزرگ با آن مواجه است.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (11 تیر)

شیبا اینو پس از چندین بار برخورد با سطح حمایتی مورد نظر، توانست با یک رشد شارپی تا مقاومت ۰.۰۰۰۰۱۲۱۸ رشد کند و پس از برخورد به این ناحیه مهم مقاومتی مجددا کاهش قیمت را تجربه کند و در حال حاضر نسبت به قیمت ۰.۰۰۰۰۰۹۵۱ واکنش مستقیم نشان دهد و مانع از ریزش بیشتر آن شده است.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 11 تیر 1401

در تایم فریم روزانه نیز سطوح حمایت و مقاومت شیبا اینو با اندیکاتور فیبوناچی اصلاحی دارای همپوشانی مستقیم می‌باشد و در حال حاضر قیمت نسبت به سطح ۰.۵ این اندیکاتور واکنش نشان داده است و مانع ریزش بیشتر از این سطح شده است.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (11 تیر)

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI همچنان در محدوده ۵۰ خود قرار دارد و نتوانسته خود را بالای این سطح حفظ بکند و اندیکاتور RSI نیز در حال ادامه روند صعودی خود پس از برخورد با سطح حمایتی می‌باشد هرچند که این روند صعودی ضعیف می‌باشد.

تحلیل شیبا با اندیکاتور RSI 11 تیر

اما در تایم فریم ۴ ساعته، سطح ۵۰ اندیکاتور RSI به عنوان یک مقاومت عمل کرده است و همچنان این اندیکاتور نتوانسته خود را بالای این سطح حفظ نمایید و اما در اندیکاتور MACD نیز مشاهده می‌کنیم که خط مکدی در حال شکست خط سیگنال به سمت بالا می باشد و در صورت ادامه این روند شاهد رشد در تایم فریم ۴ ساعته می‌باشیم.

تحلیل شیبا اینو در تایم فریم ۴ ساعته 11 تیر

اما اندیکاتورهای میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه همچنان در تلاقی یکدیگر قرار دارند و روند صعودی یا نزولی را به ما نشان نداده اند، در صورت شکست روند ۷ روزه به پایین احتمال ریزش مجدد وجود خواهد داشت و در صورت تثبیت بالای میانگین ۱۴ روزه شاهد رشد مجدد قیمت خواهیم بود.

چارت نمایش اندیکاتورهای میانگین متحرک ۷ و ۱۴ روزه شیبا اینو در تحلیل 11 تیر

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا در تاریخ 11 تیر

شاخص‌های فنی شیبا اینو در تاریخ 11 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو نیز مانند اکثر رمزارزها در دو هفته گذشته، ریزش بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است و سطح حمایتی ۰.۰۰۰۰۰۹۵۳ را از دست داده است، شیبا که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۴.۴۹ میلیارد دلار، با یک پله نزول مجدد در رتبه ۱۷ بازار قرار گرفته است و سهم ۰.۴۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۰۸ دلار، با احتساب نرخ تتر  معادل ۰.۲ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۹۰.۳۸ میلیون دلار است. تعداد واحدهای در گردش شیبا اینو ۵۴۹.۰۶ تریلیون و تعداد کل واحدهای آن ۵۸۹.۷۴ تریلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن شیبا اینو معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۶ از حجم معاملات روزانه است. بیش از بررسی و تحلیل روند قیمتی پیش رو، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می پردازیم.

تحلیل فاندامنتال شیبا (29 خرداد)

از مهمترین اخبار هفته گذشته لیست شدن شیبا اینو توسط مهم‌ترین صرافی اروپا بوده است، صرافی Bitstamp، بزرگترین صرافی اروپا اعلام کرد که ارز دیجیتال شیبا اینو را فهرست کرده است. کاربران می‌توانند با دلار آمریکا و یورو، میم کوین محبوب را معامله کنند. این پلتفرم معاملاتی امکان نقل و انتقالات را از اوایل این دوشنبه فراهم می‌کند.

ثبت سفارش از روز سه‌شنبه در حالت فقط لیمیت در دسترس خواهند بود. سپس سفارشات لیمیت کاربران در همان روز مطابقت داده می شود، معاملات کامل به محض وجود سطح نقدینگی کافی آغاز می‌شود.

این صرافی ابتدا در ماه دسامبر یک لیست شدن شیبا را اعلام کرد. اما پس از آن به دلیل مشکلات فنی برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد. در اواسط ماه دسامبر، صرافی ارز دیجیتال مستقر در لوکزامبورگ به طرفداران شیبا اطمینان داد که نظر خود را در مورد این فهرست تغییر نداده است. تقریباً ۶ ماه طول کشید تا برترین پلتفرم معاملاتی کریپتو اروپا در نهایت به این وعده عمل کند. این صرافی به خاطر خط مشی نسبتا محافظه کارانه خود در فهرست بندی و انطباق دقیق مقرراتی شناخته شده است. بر اساس تازه ترین داده‌های پلتفرم ردیابی نهنگ های WhaleStats، تجزیه و تحلیل 100 آدرس برتر شیبا اینو از افزایش 44.44 درصدی آدرس‌های فعال آن در چند روز گذشته خبر می‌دهد.

این گزارش نشان می‌دهد که در چندروز گذشته شیبا اینو یکی از پرکاربردترین رمزارزها در میان 2000 نهنگ برتر ETH بوده و همین امر نشان دهنده افزایش کاربردپذیری این رمزارز می‌باشد. 5000 نهنگ برتر ETH اکنون چیزی معادل 603009840 دلار شیبا اینو در اختیار دارند.

 همچنین صرافی Binance پیشنهاد تبلیغاتی “Binance Learn and Stake” را برای کاربران جدید اعلام کرده است که به آنها امکان می‌دهد توکن‌های شیبا اینو رایگان کسب کنند. در مجموع 45000 شیبا اینو پس از اتمام دوره آنلاین و آزمون توسط کاربران جدید قابل دریافت است. جوایز شیبا اینو قرار است به طور خودکار به مدت 150 روز استیک شوند، که کاربران می‌توانند از 100٪ سود سالانه APY بهره‌مند شوند.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (29 خرداد)

شیبا اینو حمایت مهم خود را از دست داده است و د رحال حاضر در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۷۴۶ شاهد برگشت قیمت آن بوده ایم و در صورت ریزش مجدد احتمال از دست رفتن قیمت تا سطح بعدی نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 29 خرداد 1401

همچنین با توجه به فیبوناچی اکستنشن  قیمت فعلی شیبا اینو به محدوده ۱.۶۱۸ این اندیکاتور واکنش نشان داده است و شاهد برگشت قیمت از این محدوده و عدد مهم فیبوناچی می‌باشیم .

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (29 خرداد)

در تصویر بعدی نیز مشاهده می‌کنید که اندیکاتور RSI از محدوده اشباع فروش خود خارج شده است و در حال تثبیت بالای سطح ۳۰ خود می‌باشد، همچنین اندیکاتور MACD همچنان روند خنثی دارد و سیگنالی مبنی بازار صعودی در این تایم فریم نمایش نمی‌دهد.

تحلیل شیبا با اندیکاتور MACD

اما در تایم فریم ۴ ساعته اندیکاتور RSI در روند صعودی خود قرار دارد و در تلاش برای شکست سطح ۵۰ خود می‌باشد که در صورت مقاومت سطح فعلی احتمال مجدد ریزش وجود دارد، اندیکاتور MACD  همچنان در روند صعودی خود قرار دارد ولی این روند بسیار ضعیف و شکننده می‌باشد و احتمال ریزش مجدد بسیار بالا می‌باشد.

تحلیل شیبا در تایم فریم ۴ ساعته 29 خرداد

اما با توجه به روند فعلی، به علت نوسانات بازار معاملات میم کوین‌ها به شدت پرریسک می‌باشد و در صورت تثبیت شرایط، محتمل ترین پیشبینی نوسان بین دو محدوده نمایش داده شده می‌باشد.

نوسانات بازار معاملات میم کوین‌ها 29 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا 29 خرداد

شاخص‌های فنی شیبا 29 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو در دوهفته گذشته، نوسان ۲۰ درصدی را نسبت به قیمت خود تجربه کرده است و نتوانسته قیمت خود را بالای محدوده مقاومت فعلی حفظ نماید. شیبا که با ارزش بازار حدود ۵.۹۲ میلیارد دلار، با یک پله سقوط در رتبه ۱۶ بازار قرار گرفته است و سهم ۰.۴۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۰.۳ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱۷۰.۱۶ میلیون دلار است. تعداد واحدهای در گردش شیبا اینو ۵۴۹.۰۶ تریلیون و تعداد کل واحدهای آن ۵۸۹.۷۴ تریلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن رمزارز شیبا اینو معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۶.۲۷ از حجم معاملات روزانه این میم کوین مطرح بازار است.

بیش از تحلیل تکنیکال و بررسی روند های پیش رو، اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز مشهور بازار را مرور می‌کنیم.

تحلیل فاندامنتالی شیبا اینو ( 16 خرداد )

هفته گذشته اخبار متعددی برای رمزارز شیبا اینو منتشر شد.

ردیاب @Shibburn گزارش داده است که در 24 ساعت گذشته، مقدار حیرت انگیز نیم میلیارد میم کوین شیبا اینو سوزانده شده و از عرضه در گردش خارج شده است. در این میان، درصد دارایی‌های SHIB در جمع 100 نهنگ برتر ETH به زیر 11 درصد کاهش یافته است.

همچنین طبق داده‌های وبسایت تحلیلی IntoTheBlock، به دنبال افزایش فعالیت نهنگ‌های شیبا اینو، تراکنش‌های بزرگ این میم کوین محبوب تا ۱۲۲ درصد افزایش یافته است. جهش در تعداد تراکنش های بزرگ معمولاً با افزایش فعالیت نهنگ هایی مرتبط است که در حال خرید یا فروش یک دارایی بوده و ارزش تراکنش های آنها بیش از 100000 دلار است. تجزیه و تحلیل صورت گرفته توسط WhaleStats در مورد 100 آدرس برتر شیبا نشان دهنده افزایش 8.28 درصدی آدرس‌های فعال است. این پلتفرم تحلیل داده چند تراکنش خرید بزرگ در یکی دو روز اخیر را توسط نهنگ‌ها شناسایی کرده است. برای مثال، BlueWhale0073 با رتبه 312 در وبسایت WhaleStats، به تازگی 147,846,134,326 SHIB به ارزش 1562733 دلار خریداری کرده است. افزون بر این، شیبا اینو همچنان به عنوان یکی از 10 توکن برتر خریداری شده توسط 5000 نهنگ برتر ETH شناخته می‌شود. این نهنگ ها در حال حاضر حدود 627497979 دلار شیبا اینو در اختیار دارند.

همچنین پلتفرم Bitrue اخیراً یک گزینه کشت سود جدید برای شیبااینو راه اندازی کرده است که به دارندگان این امکان را می‌دهد تا از توکن های خود کسب درآمد کنند. براساس اطلاعات منتشر شده در یک پست وبلاگی، در این پلتفرم سه گزینه استخر Shiba وجود دارد که هر کدام تعداد روز قفل شدن دارایی، سرمایه و APY خاص خود را دارند. کاربران می‌وانند یکی از گزینه ها را به صلاحدید و مطابق با نیاز خود انتخاب کنند.

شیبا اینو همچنین یک شریک تجاری جدید در قالب وب سایت غیرمتمرکز رزرو بلیط و هتل به نام XcelTrip، به دست آورده که به تازگی اعلام کرده است شروع به پذیرش شیبا به عنوان مکانیزم پرداخت خواهد کرد. اکنون افراد با استفاده از شیبا اینوی خود، می توانند در 2.3 میلیون هتل و بیش از 450 شرکت هواپیمایی واقع در 70 کشور مختلف رزروهای خود را انجام دهند.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو ( 16 خرداد )

در تایم فریم روزانه شیبا اینو نتوانسته مقاومت پیش روی خود در قیمت مشخص شده در تصویر را بشکند و بالای آن سطح خود را حفظ کند.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 16 خرداد 1401

همچنین در این تایم فریم مشاهده می‌کنیم که روند قیمتی، واکنش خوبی به محدوده های اصلی اشباع خرید و اشباع فروش نشان می دهد و پس ار برخورد قیمت با سطح اشباع فروش، تغییر روند را در قیمت شیبا اینو مشاهده می‌کنیم.

روند قیمت شیبا اینو نیز با اندیکاتور MACD در تایم فریم روزانه دارای واگرایی می‌باشد و احتمال ضعیف شدن روند فعلی قیمت را دو چندان می‌کند.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو ( 16 خرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در محدوده ۴۵ خود قرار گرفته است و تا زمانی که بالای محدوده ۵۰ خود را تثبیت نکند احتمال رشد زیاد وجود نخواهد داشت، همچنین در اندیکاتور MACD نیز مشاهده می‌کنیم که خط مکدی (خط آبی رنگ ) خط سیگنال ( خط نارنجی رنگ ) این اندیکاتور را رو بالا شکسته است و یک روند صعودی جدید را در این اندیکاتور آغاز کرده است.

تحلیل shib در تایم فریم ۴ ساعته 16 خرداد

با توجه به روند نوسانی بازار و بیت کوین، تا زمانی که رمزارزهای اصلی مارکت به شرایط ثباتی خود دست پیدا نکنند، میم کوین‌های نیز در روند نزولی خود به سر خواهند برد، شیبا اینو نیز با توجه به روند فعلی در محدوده نمایش داده شده در حال نوسان خواهد بود.

بررسی روند نزولی شیبا در تاریخ 16 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو 16 خرداد

شاخص‌های فنی شیبا اینو 16 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو میم کوین مطرح بازار رمز ارز ها در دو هفته گذشته ریزش بی سابقه بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده است، شیبا با ارزش بازار حدود ۶.۵۷ میلیارد دلار، در رتبه ۱۵ بازار قرار گرفته است و سهم ۰.۴۸ درصدی از کل بازار رمزارز را در اختیار دارد. هر واحد از شیبا اینو در این لحظه با قیمت ۰.۰۰۰۰۱۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۰.۳ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۷۱.۹۷ میلیون دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۱.۹۸% افزایش یافته است. بالاترین قیمت شیبا اینو در تاریخ ۰۶ آبان ۱۴۰۰ معادل ۰.۰۰۰۰۸ دلار بوده که درحال حاضر  %۸۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش شیبا اینو ۵۴۹.۰۶ تریلیون و تعداد کل واحدهای آن ۵۸۹.۷۴ تریلیون می باشد. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن شیبا اینو معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۶.۲۷ از حجم معاملات روزانه است.

پیش از بررسی و تحلیل قیمت این رمز ارز پرنوسان، به مرور اخبار و تحلیل تکنیکال این رمز ارز می پردازیم.

تحلیل فاندامنتای شیبا اینو (03 خرداد)

در هفته گذشه چندین خبر مرتبط با شیبا اینو در فضای مجازی منتشر شد، بر اساس گزارش WhaleStats ردیاب کیف پول اتریوم، شیبا اینو(SHIB) در جایگاه چهارم رمزارزهایی قرار دارد که در اختیار 1000 نهنگ برتر ETH است.

تحلیل فاندامنتای شیبا اینو (03 خرداد)

در بالای شیبا، تتر USDC ،USDT و FTX Token قرار دارد. استیبل کوین‌های پیشرو که برای هفته‌ها پیشتاز این فهرست بوده‌اند، بر ارزش دلار شیبا اینو پیشی گرفته‌اند. ارزش USDC بیش از 1.7 میلیارد دلار است، در حالی که USDT بیش از 1.1 میلیارد دلار است. در همین حال، FTX Token با بیش از 1 میلیارد دلار ارزش، از USDT عقب است. همچنین بر اساس فرمول IntoTheBlock بر اساس زمان نگهداری، هولدرهای شیبا اینو با اشاره به آدرس هایی که SHIB را برای بیش از یک سال نگه داشته اند، 12 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر، 83 درصد از در آدرس‌ها، شیبا اینو برای بیش از یک سال نگه داشته شده‌ است.

بر اساس داده های به اشتراک گذاشته شده توسط شیب برن (shibburn)، در چند روز گذشته، ارتش بزرگ شیبا اینو (SHIB) تقریباً یک میلیارد رمزارز شیبااینو را از کل مقداری که در بازار در حال گردش است را سوزاند. این پلتفرم، تراکنش های سوخته را ردیابی می کند و خود نیز هر از چند گاهی فرآیند سوزاندن را انجام میدهد.

در حالی که برخی تمام تلاش خود را برای حذف هر چه بیشتر رمزارزهای SHIB از گردش می کنند، به امید اینکه در نهایت شاهد افزایش قیمت باشند، نهنگ ها به خرید SHIB ادامه می دهند و حتی پس از کوچکترین افزایش آن را می فروشند.

طبق گزارش (WhaleStats)، یک سرمایه‌گذار بزرگ اتریوم(Ethereum) که کیف پولش «BlueWhale0073» نام دارد، معادل 1,408,176 دلار ارز شیبا، یعنی تعداد 109,842,128,610 شیبااینو خریداری کرده است.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (03 خرداد)

در تایم فریم روزانه پس از، از دست رفتن دو محدوده حمایتی، شاهد برگشت قیمت و تغییر روند در نقطه ۰.۰۰۰۰۰۹۵۳ می‌باشیم .این محدوده حمایتی در سال گذشته نیز معتبر بوده است وبیش از ۶ بار در این ناحیه قیمتی برخورد داشته است.

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 03 خرداد 1401

در این تایم فریم اندیکاتور rsi پس از رسیدن قیمت به ناحیه ۰.۰۰۰۰۰۹۵ از محدوده اشباع فروش خود خارج شده است و در حال تثبیت خود در ناحیه ۳۲ rsi می‌باشد همچنین پس از رشد مجدد قیمت و عبور از سطح ۰.۰۰۰۰۱۲۱۶ شاهد تغییر روند در اندیکاتور macd و شکستن خط سیگنال ( خط نارنجی رنگ ) توسط خط مکدی ( خط آبی رنگ ) می باشیم که احتمال آغاز یک روند صعودی در این اندیکاتور را می‌دهد .

تحلیل تکنیکال شیبا اینو (03 خرداد)

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور rsi در حال نزدیک شدن به عدد ۷۰ و ورود به منطقه اشباع خرید می‌باشد. که ریسک معاملات در این تایم فریم را بالا خواهد برد، همچنین در اندیکاتور Macd نیز شاهد یک روند ادامه دار صعودی پر‌قدرت در تایم فریم فعلی می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال شیبا اینو در تایم فریم 4 ساعته (03 خرداد)

با توجه به نوسانات بالای این میم کوین بازار، احتمال رشد و ریزش غیر منتظره وجود خواهد داشت، در حال حاضر حمایت ۰.۰۰۰۰۰۹۵ برای این رمزارز معتبر می باشد و در صورت تثبیت شرایط بازار احتمال رشد تا سطح ۰.۰۰۰۰۱۳۵۵ وجود دارد .

تحلیل نوسانات بالای این میم کوین

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو را بر اساس محبوب ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می کنیم که تقریبا همه آن ها سیگنال فروش را به ما نشان می دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو

تحلیل شاخص‌های فنی شیبا در تاریخ 3 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته شاهد ریزش شدید بازار رمز ارز ها به خصوص میم کوین های مطرح مارکت بوده ایم ، رمز ارز شیبا اینو نیز در ۱۰ روز گذشته ریزش بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است و همچنین حمایت ۰.۰۰۰۰۱۸ دلاری خود را نیز از دست داده است و در زیر آن محدوده تثبیت شده است .

قبل از بررسی شرایط بازار و تحلیل قیمتی این ارز به  مرور اخبار فاندامنتال می پردازیم :

تحلیل فاندامنتالی شیبا (21 اردیبهشت)

یکی از اخبار چند روز گذشته این توکن پرطرفدار و پر نوسان مربوط  به حضور شیبا اینو در دنیای متاورس می باشد

دارندگان میم کوین  محبوب Shiba Inu (SHIB)، اکنون می توانند از این ارز دیجیتال برای خرید زمین در متاورس شیبا  استفاده کنند.

روز چهارشنبه، تیم Shiba Inu در توییتر فاش کرد که  از توکن شیبا  اکنون می توان برای خرید  قطعات زمین در پروژه واقعیت مجازی که  اخیراً  به نام “SHIB: The Metaverse” رو نمایی شده است استفاده شود.

100595 قطعه زمین مختلف در SHIB: The Metaverse وجود دارد. در ابتدا، تنها امکان خرید زمین با استفاده از اتریوم (ETH) وجود داشت. اکنون، ادغام شیبا در پروژه متاورس این امکان را فراهم می‌کند که نه تنها زمین بخرد، بلکه به کاربران گزینه‌های سفارشی‌سازی اضافه‌شده برای زمین مجازی خود را نیز می‌دهد.

علیرغم روایت رایجی که نشان می‌دهد شیبا یک میم کوین  ساده است که صرفاً توسط ترفند های  تبلیغاتی و توییت‌های ایلان ماسک هدایت می‌شود، اکوسیستم شیبا برای پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و پلتفرم مالی غیرمتمرکز DeFi ShibaSwap تلاش های بسیاری  کرده است.

همچنین یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲  نیز در آینده برای شیبا،  قرار است توسعه داده شود و طی یک  آزمایش عمومی به نام  Shibarium   شیباریوم قرار است در چند ماه آینده به صورت زنده اجرا شود.

تحلیل تکنیکال شیبا (21 اردیبهشت)

پس از ریزش بیش از ۲۰ درصد در چند روز اخیر  و از دست دادن محدوده حمایتی ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار ، شاهد نزول قیمت تا عدد ۰.۰۰۰۰۱۳۵۵ بوده ایم که از این محدوده یک عدد حمایتی جدید برای شیبا اینو تشکیل شده است

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 21 اردیبهشت 1401

همچنین با مشاهده استراتژی معاملاتی Moving Average Cross متوجه می شویم که از ۲۰ روز گذشته سیگنال فروش توسط این سیستم معاملاتی داده شده است و همچنان در روند نزولی این سیستم قرار داریم .

این استراتژی به صورت زیر عمل می کند :

استراتژی معاملاتی Moving Average Cross

 این استراتژی، سیستمی ساده و طراحی  شده بر اساس تقاطع دو اندیکاتور استاندارد می باشد. این دو اندیکاتور، میانگین متحرک نمایی (Exponential Moving Average) برای دو دوره ی کوتاه و بلند می باشند.

مشخصه های اصلی این استراتژی

  • دنبال کردن این اسراتژی بسیار آسان است.
  • در این استراتژی از اندیکاتورهای بسیار ساده ای استفاده می گردد.
  • تعیین حد Stop Loss در این سیستم ساده است.
  • این استراتژی در بازارهای کم نوسان بی تاثیر است.

استراتژی معاملاتی Moving Average Cross

همچنین در این تایم فریم حمایت ۰.۰۰۰۰۱۸ دلاری شیبا ، درحال حاضر تبدیل به مقاومت پیش رو برای این رمز ارز می باشد

تحلیل تکنیکال تایم فریم ۴ ساعته shiba

در تایم فریم ۴ ساعته با اضافه کردن نمودار فیبوناچی اکستنشن به این تایم فریم مشاهده می کنیم که قیمت این رمز ارز به محدوده فیبوناچی ۳.۶۱۸ واکنش نشان داده است و برگشت قیمتی را از این محدوده نیز شاهد هستیم

تحلیل تکنیکال شیبا (21 اردیبهشت)

همچنین محدوده حمایتی ۰.۰۰۰۰۱۸ دلاری که تبدیل به یک مقاومت پیش رو شده است ، دارای همپوشانی با محدوده ۱.۶۱۸ فیبوناچی نیز می باشد که احتمال تشکیل مقاومت را بیشتر نیز خواهد کرد

تحلیل تکنیکال shiba با فیبوناچی

در این تایم فریم مشاهده می کنید که همزمان با ایجاد حمایت جدید ، اندیکاتور های RSI نیز از محدوده اشباع فروش خارج شده است و اندیکاتور macd نیز در حال تغییر روند و شکست خط سیگنال به سمت بالا می باشد

تحلیل تکنیکال shiba با مکدی

اما در سناریو بدبینانه با ادامه روند ریزشی امکان از دست دادن حمایت فعلی نیز وجود دارد با این شرایط در صورت شکستن مقاومت فعلی احتمال رشد مجدد تا ۰.۰۰۰۰۲۱ برای شیبا اینو امکان پذیر می باشد

سناریو بدبینانه چارت شیبا اینو

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو 21 اردیبهشت

شاخص‌های فنی شیبا 21 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو Shiba Inu که به صورت غیررسمی با نام شیبا توکن نیز شناخته می‌شود، یک رمزارز غیر متمرکز است که در اوت 2020 توسط یک شخص ناشناس، ملقب به «ریوشی» ایجاد شد. طبق گفته وب سایت توسعه‌دهنده، شیبا یک توکن رمزنگاری شده بر اساس استاندارد ERC20 اتریوم است و به کاربران اجازه می‌دهد با پرداخت مبالغی نه چندان زیاد، میلیون‌ها و شاید میلیاردها عدد از این توکن را خریداری کنند. یک صرافی غیر متمرکز با نام شیبا سواپ نیز توسط سازنده همین رمز ارز ساخته شده که برای تبدیل انواع کوین و توکن به شیبا اینو کاربرد دارد. سازنده، ارز دیجیتال شیبا اینو را قاتل دوج کوین خطاب می‌کند و معتقد است در زمانی کوتاه، در رقابت از آن جلوتر خواهد زد.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال شیبا

طبق اعلام تیم شیبا، مجموعاً بیش از یک چهارم میلیارد شیبا اینو سوزانده و از چرخه خارج شده است. Shibburn با به اشتراک گذاشتن داده‌هایی از وب‌سایت رسمی خود نشان داد که طی 24 ساعت گذشته، 287321056 واحد از این میم کوین به کیف‌پول‌های inferno ارسال شده و برای همیشه در این فضا قفل می‌شوند.

بر اساس صفحه توکن سوزی SHIB در این وب‌سایت، انتقال این یک چهارم میلیارد SHIB به آدرس‌های مرده، با 12 تراکنش صورت گرفته است. در این بین بزرگترین تراکنش، 200026215 واحد توکن شیبا را حدود 24 ساعت پیش نابود کرده است. در همین حال، نرخ توکن سوزی شیبا نسبت به توکن سوزی قبل حدود 8309 درصد افزایش را نشان می‌دهد. در حال حاضر موجودی در گردش این ارز 552340224574464 توکن می‌رسد.

تحلیل تکنیکال شیبا در تایم فریم روزانه و 4 ساعته

به جرات می‌توان گفت شیبا اینو یکی از پرطرفدار‌ترین ارز‌های سال گذشته دنیای رمزارز‌ها بوده است که شاهد رشد بیش از 1000 درصد آن در سال 2021 بوده‌ایم. پس از رسیدن به سقف قیمتی و همزمان با ریزش شدید بازار رمز ارز‌ها شیبا اینو نیز کاهش بیش از 70 درصدی را تجربه می‌کند و در محدوده قیمتی 0.000022 معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال شیبا در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در محدوده عدد 40 و در حالت خنثی و نزدیک به یک حمایت استاتیک در محدوده 38 این اندیکاتور قراردارد که نشان از ثبات فعلی قیمت می‌دهد.

اما اندیکاتور MACD در حال نزول پر شتاب مشاهده می‌کنیم که احتمال ریزش بیشتر قیمتی برای این ارز را می‌دهد.

تحلیل تکنیکال شیبا با اندیکاتور مکدی

در تایم فریم روزانه، ارز شیبا اینو دو محدوده مقاومتی بسیار معتبر و مهم برای رسیدن به قیمت خود درسال گذشته دارد که این مقاومت‌ها قیمت‌های 0.000033 و 0.000046 دلاری می‌باشند.

در تایم فریم روزانه ارز شیبا اینو

در تایم فریم 4ساعته نیز شاهد ثبات عدد اندیکاتور RSI در محدوده 40 می‌باشیم.

در اندیکاتور MACD نیز شاهد تثبیت خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) بربالای خط مکدی ( خط آبی رنگ می‌باشیم که احتمال ریزش بیشتر قیمت را به ما نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال شیبا در تایم فریم 4 ساعته

اما سناریو های پیش بینی شده برای قیمت شیبا اینو چیست؟

سناریو اول نوسان قیمتی بین محدوده حمایت و مقاومت 0.000021 و 0.000029 دلار می‌باشد و به دلیل اعتبار بالای این دو محدوده مهم برای شیبا اینو تا زمان معتبر بودن و فعال بودن این دو محدوده رشد یا نزول بیشتر از این را شاهد نخواهیم بود.

سناریو های پیش بینی شده برای قیمت شیبا اینو

اما سناریو بد بینانه زمانی اتفاق می‌افتد که حمایت 0.000021 دلار شیبا اینو که در چند وقت اخیر چندین تلاش برای از دست رفتن آن را دیدیم اتفاق بیافتد و زیر این محدوده تثبیت شود که احتمال ریزش مجدد تا سطح حمایتی  0.000018 دلاری وجود دارد.

تحلیل تکنیکال شیبا چارت حمایت ها

در سناریو خوشبینانه در صورت شکست مقاومت 0.000029 دلار و تثبیت بالای این محدوده و شرایط رو به رشد دیگر ارز‌های این خانواده مانند دوج کوین، احتمال رشد تا محدوده بعدی، یعنی قیمت 0.000033 دلاری برای رمز ارز شیبا دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال شیبا چارت مقاومت ها

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو

میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها شیبا

تحلیلگر: علی فرهانی

241 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید