021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال شیبا

21 اردیبهشت 1401

در دو هفته گذشته شاهد ریزش شدید بازار رمز ارز ها به خصوص میم کوین های مطرح مارکت بوده ایم ، رمز ارز شیبا اینو نیز در ۱۰ روز گذشته ریزش بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است و همچنین حمایت ۰.۰۰۰۰۱۸ دلاری خود را نیز از دست داده است و در زیر آن محدوده تثبیت شده است .

قبل از بررسی شرایط بازار و تحلیل قیمتی این ارز به  مرور اخبار فاندامنتال می پردازیم :

تحلیل فاندامنتالی شیبا (21 اردیبهشت)

یکی از اخبار چند روز گذشته این توکن پرطرفدار و پر نوسان مربوط  به حضور شیبا اینو در دنیای متاورس می باشد

دارندگان میم کوین  محبوب Shiba Inu (SHIB)، اکنون می توانند از این ارز دیجیتال برای خرید زمین در متاورس شیبا  استفاده کنند.

روز چهارشنبه، تیم Shiba Inu در توییتر فاش کرد که  از توکن شیبا  اکنون می توان برای خرید  قطعات زمین در پروژه واقعیت مجازی که  اخیراً  به نام “SHIB: The Metaverse” رو نمایی شده است استفاده شود.

100595 قطعه زمین مختلف در SHIB: The Metaverse وجود دارد. در ابتدا، تنها امکان خرید زمین با استفاده از اتریوم (ETH) وجود داشت. اکنون، ادغام شیبا در پروژه متاورس این امکان را فراهم می‌کند که نه تنها زمین بخرد، بلکه به کاربران گزینه‌های سفارشی‌سازی اضافه‌شده برای زمین مجازی خود را نیز می‌دهد.

علیرغم روایت رایجی که نشان می‌دهد شیبا یک میم کوین  ساده است که صرفاً توسط ترفند های  تبلیغاتی و توییت‌های ایلان ماسک هدایت می‌شود، اکوسیستم شیبا برای پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و پلتفرم مالی غیرمتمرکز DeFi ShibaSwap تلاش های بسیاری  کرده است.

همچنین یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲  نیز در آینده برای شیبا،  قرار است توسعه داده شود و طی یک  آزمایش عمومی به نام  Shibarium   شیباریوم قرار است در چند ماه آینده به صورت زنده اجرا شود.

تحلیل تکنیکال شیبا (21 اردیبهشت)

پس از ریزش بیش از ۲۰ درصد در چند روز اخیر  و از دست دادن محدوده حمایتی ۰.۰۰۰۰۱۸ دلار ، شاهد نزول قیمت تا عدد ۰.۰۰۰۰۱۳۵۵ بوده ایم که از این محدوده یک عدد حمایتی جدید برای شیبا اینو تشکیل شده است

تحلیل تکنیکال ارز شیبا 21 اردیبهشت 1401

همچنین با مشاهده استراتژی معاملاتی Moving Average Cross متوجه می شویم که از ۲۰ روز گذشته سیگنال فروش توسط این سیستم معاملاتی داده شده است و همچنان در روند نزولی این سیستم قرار داریم .

این استراتژی به صورت زیر عمل می کند :

استراتژی معاملاتی Moving Average Cross

 این استراتژی، سیستمی ساده و طراحی  شده بر اساس تقاطع دو اندیکاتور استاندارد می باشد. این دو اندیکاتور، میانگین متحرک نمایی (Exponential Moving Average) برای دو دوره ی کوتاه و بلند می باشند.

مشخصه های اصلی این استراتژی

  • دنبال کردن این اسراتژی بسیار آسان است.
  • در این استراتژی از اندیکاتورهای بسیار ساده ای استفاده می گردد.
  • تعیین حد Stop Loss در این سیستم ساده است.
  • این استراتژی در بازارهای کم نوسان بی تاثیر است.

استراتژی معاملاتی Moving Average Cross

همچنین در این تایم فریم حمایت ۰.۰۰۰۰۱۸ دلاری شیبا ، درحال حاضر تبدیل به مقاومت پیش رو برای این رمز ارز می باشد

تحلیل تکنیکال تایم فریم ۴ ساعته shiba

در تایم فریم ۴ ساعته با اضافه کردن نمودار فیبوناچی اکستنشن به این تایم فریم مشاهده می کنیم که قیمت این رمز ارز به محدوده فیبوناچی ۳.۶۱۸ واکنش نشان داده است و برگشت قیمتی را از این محدوده نیز شاهد هستیم

تحلیل تکنیکال شیبا (21 اردیبهشت)

همچنین محدوده حمایتی ۰.۰۰۰۰۱۸ دلاری که تبدیل به یک مقاومت پیش رو شده است ، دارای همپوشانی با محدوده ۱.۶۱۸ فیبوناچی نیز می باشد که احتمال تشکیل مقاومت را بیشتر نیز خواهد کرد

تحلیل تکنیکال shiba با فیبوناچی

در این تایم فریم مشاهده می کنید که همزمان با ایجاد حمایت جدید ، اندیکاتور های RSI نیز از محدوده اشباع فروش خارج شده است و اندیکاتور macd نیز در حال تغییر روند و شکست خط سیگنال به سمت بالا می باشد

تحلیل تکنیکال shiba با مکدی

اما در سناریو بدبینانه با ادامه روند ریزشی امکان از دست دادن حمایت فعلی نیز وجود دارد با این شرایط در صورت شکستن مقاومت فعلی احتمال رشد مجدد تا ۰.۰۰۰۰۲۱ برای شیبا اینو امکان پذیر می باشد

سناریو بدبینانه چارت شیبا اینو

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو 21 اردیبهشت

شاخص‌های فنی شیبا 21 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

شیبا اینو Shiba Inu که به صورت غیررسمی با نام شیبا توکن نیز شناخته می‌شود، یک رمزارز غیر متمرکز است که در اوت 2020 توسط یک شخص ناشناس، ملقب به «ریوشی» ایجاد شد. طبق گفته وب سایت توسعه‌دهنده، شیبا یک توکن رمزنگاری شده بر اساس استاندارد ERC20 اتریوم است و به کاربران اجازه می‌دهد با پرداخت مبالغی نه چندان زیاد، میلیون‌ها و شاید میلیاردها عدد از این توکن را خریداری کنند. یک صرافی غیر متمرکز با نام شیبا سواپ نیز توسط سازنده همین رمز ارز ساخته شده که برای تبدیل انواع کوین و توکن به شیبا اینو کاربرد دارد. سازنده، ارز دیجیتال شیبا اینو را قاتل دوج کوین خطاب می‌کند و معتقد است در زمانی کوتاه، در رقابت از آن جلوتر خواهد زد.

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال شیبا

طبق اعلام تیم شیبا، مجموعاً بیش از یک چهارم میلیارد شیبا اینو سوزانده و از چرخه خارج شده است. Shibburn با به اشتراک گذاشتن داده‌هایی از وب‌سایت رسمی خود نشان داد که طی 24 ساعت گذشته، 287321056 واحد از این میم کوین به کیف‌پول‌های inferno ارسال شده و برای همیشه در این فضا قفل می‌شوند.

بر اساس صفحه توکن سوزی SHIB در این وب‌سایت، انتقال این یک چهارم میلیارد SHIB به آدرس‌های مرده، با 12 تراکنش صورت گرفته است. در این بین بزرگترین تراکنش، 200026215 واحد توکن شیبا را حدود 24 ساعت پیش نابود کرده است. در همین حال، نرخ توکن سوزی شیبا نسبت به توکن سوزی قبل حدود 8309 درصد افزایش را نشان می‌دهد. در حال حاضر موجودی در گردش این ارز 552340224574464 توکن می‌رسد.

تحلیل تکنیکال شیبا در تایم فریم روزانه و 4 ساعته

به جرات می‌توان گفت شیبا اینو یکی از پرطرفدار‌ترین ارز‌های سال گذشته دنیای رمزارز‌ها بوده است که شاهد رشد بیش از 1000 درصد آن در سال 2021 بوده‌ایم. پس از رسیدن به سقف قیمتی و همزمان با ریزش شدید بازار رمز ارز‌ها شیبا اینو نیز کاهش بیش از 70 درصدی را تجربه می‌کند و در محدوده قیمتی 0.000022 معامله می‌شود.

تحلیل تکنیکال شیبا در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در محدوده عدد 40 و در حالت خنثی و نزدیک به یک حمایت استاتیک در محدوده 38 این اندیکاتور قراردارد که نشان از ثبات فعلی قیمت می‌دهد.

اما اندیکاتور MACD در حال نزول پر شتاب مشاهده می‌کنیم که احتمال ریزش بیشتر قیمتی برای این ارز را می‌دهد.

تحلیل تکنیکال شیبا با اندیکاتور مکدی

در تایم فریم روزانه، ارز شیبا اینو دو محدوده مقاومتی بسیار معتبر و مهم برای رسیدن به قیمت خود درسال گذشته دارد که این مقاومت‌ها قیمت‌های 0.000033 و 0.000046 دلاری می‌باشند.

در تایم فریم روزانه ارز شیبا اینو

در تایم فریم 4ساعته نیز شاهد ثبات عدد اندیکاتور RSI در محدوده 40 می‌باشیم.

در اندیکاتور MACD نیز شاهد تثبیت خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) بربالای خط مکدی ( خط آبی رنگ می‌باشیم که احتمال ریزش بیشتر قیمت را به ما نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال شیبا در تایم فریم 4 ساعته

اما سناریو های پیش بینی شده برای قیمت شیبا اینو چیست؟

سناریو اول نوسان قیمتی بین محدوده حمایت و مقاومت 0.000021 و 0.000029 دلار می‌باشد و به دلیل اعتبار بالای این دو محدوده مهم برای شیبا اینو تا زمان معتبر بودن و فعال بودن این دو محدوده رشد یا نزول بیشتر از این را شاهد نخواهیم بود.

سناریو های پیش بینی شده برای قیمت شیبا اینو

اما سناریو بد بینانه زمانی اتفاق می‌افتد که حمایت 0.000021 دلار شیبا اینو که در چند وقت اخیر چندین تلاش برای از دست رفتن آن را دیدیم اتفاق بیافتد و زیر این محدوده تثبیت شود که احتمال ریزش مجدد تا سطح حمایتی  0.000018 دلاری وجود دارد.

تحلیل تکنیکال شیبا چارت حمایت ها

در سناریو خوشبینانه در صورت شکست مقاومت 0.000029 دلار و تثبیت بالای این محدوده و شرایط رو به رشد دیگر ارز‌های این خانواده مانند دوج کوین، احتمال رشد تا محدوده بعدی، یعنی قیمت 0.000033 دلاری برای رمز ارز شیبا دور از ذهن نیست.

تحلیل تکنیکال شیبا چارت مقاومت ها

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی شیبا اینو

میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها شیبا

تحلیلگر: علی فرهانی

73 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید