021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال سولانا

تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 3 مهر 1401

سولانا در دو هفته گذشته نوسان بیش از ۲۲ درصد را تجربه کرده است و در تلاش مجدد برای دستیابی به قیمت ۳۷ دلار است، سولانا که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۲.۰۲ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم تنها ۱.۲۳ درصدی از کل بازار را در اختیار خود دارد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۳۳.۸۸ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۰۸۸,۹۸۷ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۷۵۶.۱۱ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

خرید و فروش سولانا

تحلیل فاندامنتال سولانا (3 مهر)

بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) سولانا مجیک ادن(Magic Eden)، پس از راه‌اندازی متاشیلد (MetaShield)، ابزار اجرایی جدید آن با هدف جلوگیری از خریداران NFT که حق امتیاز سازنده را دور می‌زنند، از واکنش‌های منفی جامعه جلوگیری کرد.

ابزار اجرای حق امتیاز NFT به گونه‌ای طراحی شده است که به سازندگان NFT اجازه می‌دهد NFT‌هایی را که ممکن است فروخته شده‌اند و موفق به دور زدن حق امتیاز سازندگان شده‌اند، مشخص و محو کنند. بنیاد سولانا ویرایش سوم گزارش تاثیر انرژی را منتشر می کند. انتشار کلی شبکه در طول شش ماه گذشته تقریباً 26 درصد افزایش یافته است که ناشی از رشد کلی در شبکه اعتبار سنجی و افزودن تولید سخت افزار (e-waste) در تجزیه و تحلیل است. در حالی که همیشه بهبودهایی در مورد کاهش انتشار وجود دارد، مهم است که توجه داشته باشیم که Solana همچنان یک بلاک چین فوق‌العاده کارآمد در مصرف انرژی باقی می‌ماند .این تجزیه و تحلیل نشان داد که اجرای کل شبکه Solana برای یک ساعت انرژی کمتری نسبت به یک تراکنش بیت کوین مصرف می کند. این، بنیاد در حال پیگیری انتشار چندین ویژگی جدید است که انتظار داریم شبکه را در مصرف انرژی کارآمدتر کند، این تغیرات عبارت اند از :

NFT های فشرده: انتشار NFT های فشرده باعث می شود که 8 تا 10 NFT در یک تراکنش برش داده شود و مصرف انرژی در هر نعنا به شدت کاهش یابد.

دو برابر کردن اندازه تراکنش: این کار به طور قابل توجهی کارایی زنجیره را در هر بلوک افزایش می دهد و شبکه را قادر می سازد تا در یک تراکنش واحد کارهای بیشتری را برای حداقل افزایش قدرت محاسباتی انجام دهد. در حالی که این نسخه مستقیماً بر انتشار در هر تراکنش تأثیر نمی‌گذارد، توان عملیاتی شبکه را بهبود می‌بخشد و به توان محاسباتی کمتری برای استفاده برای مجموعه معینی از تراکنش‌ها نیاز دارد.

اخیرا، KuCoin، یک صرافی رمزنگاری محبوب می باشد، اعلام کرد که خدمات سپرده و برداشت رمزنگاری سولانا (SOL) را باز کرده است. این یک پیشرفت مثبت برای بلاک چین است زیرا به افزایش دسترسی آن کمک می کند و به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا توکن را خریداری کنند. سولانا همچنین با محبوبیت جستجوی هفتگی در KuCoin به فهرست 10 رمزارز برتر راه یافت که نشان دهنده علاقه سرمایه گذاران به توکن است. همچنین بنیاد هلیوم روز پنجشنبه از انتقال شبکه غیرمتمرکز اینترنت اشیا (IoT) خود، شبکه هلیوم، به بلاک چین سولانا خبر داد. این بنیاد پس از رای موفقیت آمیز جامعه در مورد این پیشنهاد، این تصمیم را تصویب کرد.

تحلیل تکنیکال سولانا (3 مهر)

در تایم فریم روزانه، سولانا در دو هفته گذشته بین محدوده ۳۰ و ۳۷ دلار خود در حال نوسان بوده است و پس از برخورد با سطح حمایت ۳۰ دلار معتبر خود، در تلاش برای آغاز مجدد روند صعودی و شکست مقاومت ۳۷ دلار است.

تحلیل تکنیکال سولانا 3 مهر 1401

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI در تلاش برای تثبیت خود بالای سطح ۵۰ است و در صورت ادامه روند صعودی احتمال دستیابی به نقطه ۶۰ که مقاومت این اندیکاتور است وجود خواهد داشت، در اندیکاتور MACD نیز خط مکدی توانسته خط سیگنال را به سمت بالا بشکند و روند صعودی این اندیکاتور را آغاز نمایید.

تحلیل تکنیکال سولانا (3 مهر)

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در بالای سطح ۵۰ خود قرار دارد و با توجه به نزدیک شدن خطوط مکدی و سیگنال، اندیکاتور MACD و احتمال تلاقی آن ها با یکدیگر،شرایط برای پولبک و بازگشت اندیکاتور RSI به سطح ۵۰ وجود خواهد داشت.

تحلیل سولانا با اندیکاتور RSI و مکدی در 3 مهر

در این تایم فریم، میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه سولانا همچنان در روند صعودی خود قرار دارند و تا زمانی که کندل‌های قیمتی میانگین ۱۴ روزه را به سمت پایین قطع نکنند، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه سولانا در 3 مهر

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، پس از ورود کندل‌های قیمت به ناحیه ابر کومو نزولی، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور در روند صعودی خود قرار گرفته‌اند.

وضعیت سولانا در سیستم معاملاتی ایچیموکو

با بررسی تحلیل فنی سولانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا در تاریخ 3 مهر

شاخص‌های فنی سولانا در تاریخ 3 مهر

تحلیلگر: علی فرهانی

مطابق پیش بینی دو هفته گذشته، سولانا روند نزولی خود را تا سطح ۳۰ دلار ادامه داده است و پس از چند بار برخورد با سطح حمایتی مورد نظر، توانسته با رشد مجدد صعود بیش از ۱۰ درصد را تجربه نمایید، سولانا که با افزایش ارزش بازار خود به  حدود ۱۲.۱۶ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۱۱ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۳۴.۴۲ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۰۴۴,۷۷۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۸۵۶.۸۸ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال سولانا ( 21 شهریور )

سولانا در چند سال گذشته در حوزه مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن غیرقابل تعویض (NFT) نامی برای خود دست و پا کرده است. رشد آن باعث شده است که به یکی از بزرگ‌ترین رقبای شبکه پیشرو قرارداد هوشمند اتریوم تبدیل شود، زیرا گزینه‌های تراکنش سریع‌تر و ارزان‌تری را ارائه می‌کند. با توجه به این موضوع، تعداد تراکنش‌های آن به سرعت چند برابر شد و اکنون، این ارز دیجیتال به نقطه عطف مهم دیگری نزدیک شده است. سولانا با تنها دو سال فعالیت خود، به سرعت در میان سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به شهرت رسید. با میانگین 3000 تراکنش در ثانیه (TPS)، کل تعداد تراکنش در بلاک چین سولانا مانند یک دونده پر سرعت است. در حال حاضر، تعداد کل تراکنش‌ها در شبکه از 97.1 میلیارد فراتر رفته است. این شمارش تا روز جمعه که این گزارش نوشته شد بود. با توجه به اینکه این رقم در روز پنجشنبه حدود 96 میلیارد بود، تعداد تراکنش‌های سولانا در حدود 1 میلیارد در روز افزایش می‌یابد. این نرخ باعث می‌شود که شبکه قبل از پایان آخر هفته به مرز 100 میلیارد برسد. برای در نظر گرفتن این موضوع، تعداد تراکنش‌های روزانه فعلی در شبکه اتریوم کمی بیش از 1 میلیون در 13 TPS است. طبق گزارش‌ها، ارتقاء به اثبات سهام ETH به اتریوم امکان پردازش 100000 TPS را می‌دهد، اما در حال حاضر، از نظر سرعت و ظرفیت از رقبایی مانند Solana عقب‌تر است. همچنینMagic Eden در توییت اخیر خود گزارش داد که در مجموع به 25 میلیون جلد SOL رسیده است. همچنین در روز گذشته شاهد حجم 300k SOL بود. این آمار نشان دهنده رشد تدریجی NFT های سولانا است.

Solana Daily فهرستی از بهترین مجموعه‌های NFT در شبکه را در هفت روز گذشته جمع آوری کرد. طبق به روز رسانی، DeGods با حجم فروش 3.1 میلیون دلار در هفته گذشته، برترین مجموعه NFT در Solana بود. پس از آن مجموعه‌های ABC که 1.8 میلیون دلار درآمد داشتند.

همچنین Alfprotocol، پروتکل DeFi بومی Solana، اعلام کرده است که در حال تشکیل یک سرمایه گذاری مشترک با صرافی غیرمتمرکز Solana (DEX) Soldex است. این با چشم انداز و ماموریت Alfprotocol برای تبدیل شدن به فروشگاهی تک مرحله ای برای DeFi در بلاک چین سولانا هماهنگ است.

تحلیل تکنیکال سولانا ( 21 شهریور )

سولانا پس از شکست خط روند نزولی بلند مدت خود مجددا در روند نزولی قرار گرفته است و کاهش بیش از ۳۰ درصد را در یک ماه گذشته تجربه کرده است و با آغاز روند صعودی فعلی، دستیابی به سطح ۳۷ دلار دور از  ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال سولانا 21 شهریور 1401

اما در تایم فریم روزانه، شاهد خروج اندیکاتور RSI از محدوده ۷۰ و سطح اشباع خرید به به فاز نزولی خود می‌باشیم، در اندیکاتور MACD نیز خطوط سیگنال و مکدی این اندیکاتور در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت تثبیت خط سیگنال بالای سطح مکدی، شاهد آغاز مجدد روند نزولی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال سولانا ( 21 شهریور )

در تایم فریم ۴ساعته نیز، اندیکاتور RSI پس از یک بار ورود به ناحیه اشباع خرید و ریزش قیمت، مجددا در تلاش برای ورود به سطح ۷۰ خود است، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاقی خطوط مکدی و سیگنال با یکدیگر می‌باشیم و تا زمانی که بالای سطح یکدیگر تثبیت نشوند، تغییر روندی مشاهده نخواهد شد.

تحلیل سولانا با اندیکاتور RSI و مکدی در 21 شهریور

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز پس ازیک روند صعودی مجددا در تلاقی یکدیگر قرار گرفته اند و در صورت تثبیت میانگین ۷ روزه بالای سطح ۱۴ روزه، شاهد شروع مجدد روند صعودی خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه سولانا در 21 شهریور

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، کندل‌های قیمتی از ابر کومو نزولی خارج شده‌اند، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور نیز در روند صعودی خود قرار دارند.

تحلیل سولانا سیستم معاملاتی ایچیموکو در 21 شهرویر

با بررسی تحلیل فنی سولانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا در تاریخ 21 شهریور

شاخص‌های فنی سولانا در تاریخ 21 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

سولانا مطابق پیش بینی دو هفته پیش، در حال ادامه روند نزولی خود است، در دو هفته گذشته سولانا ناحیه‌های حمایتی ۴۲ و ۳۷ دلار خود را از دست داده است و در صورت ریزش مجدد رمزارز های لیدر بازار احتمال دستیابی به سطوح پایین‌تر نیز وجود خواهد داشت، سولانا که با کاهش ارزش بازار خود به  حدود ۱۱.۲ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۱۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۳۲.۰۶ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۹۶۸,۲۴۸ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۴۴.۷۶ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال سولانا ( 8 شهریور )

سولانا اولین «گزارش سلامت اعتبارسنج‌ها» پس از هک کیف پول اسلوپ را منتشر کرد. در این گزارش اطلاعاتی در خصوص نودهای اعتبارسنج (Validator) این شبکه منتشر شده است. طبق این گزارش، شبکه سولانا بیش از ۱۹۰۰ نود تولیدکننده بلاک در اختیار دارد که تقریبا ۱۶۸۸ مورد از این اعتبارسنج‌ها (۸۸.۱۴٪) توسط نهادهای مستقل اداره می‌شوند. سولانا اعلام کرده است سلامت و انسجام اعتبارسنج‌ها برای سلامت بلندمدت این اکوسیستم ضروری و مهم است. این شبکه به دلیل عدم غیرمتمرکزسازی و سخت‌افزارهای گران قیمت مورد نیاز برای راه‌اندازی نود، مورد انتقاد قرار گرفته است.

شرکت جامپ کریپتو (Jump Crypto) اعلام کرد در حال ساخت یک کلاینت اعتبارسنجی منبع باز (Open Source) جدید برای ولیدیتورهای شبکه سولانا است. بدین ترتیب سولانا دارای ۲ نسخه از کلاینت ولیدیتورها خواهد شد. نسخه اصلی و قبلی این کلاینت توسط تیم سولانا لبز ساخته شده بود. هدف از ساخت این کلاینت، افزایش پایداری شبکه سولانا است که در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) چندین بار به مشکل خورده است.

ولیدیتورها نقش مهمی در امنیت بلاک چین‌های اثبات سهام (PoS) ایفا می‌کنند. آن‌ها شانس شناسایی زنجیره درست (زنجیره پذیرفته‌شده‌ای که کاربران با آن در تعامل هستند و بلاک‌های تراکنش را به آن ارسال می‌کنند) را به حداکثر می‌رسانند و در عین حال در برابر حملات احتمالی نیز از شبکه دفاع می‌کنند.

طی چند روز گذشته، سولانا به صورت جانبی بالاتر از سطح حمایتی 34 دلاری خود معامله می‌کرد. کاهش ارزش اخیر در نمودار باعث شد سولانا به زیر سطح حمایت فعلی خود برسد.

اگر قیمت سولانا در همان مسیر قیمتی به حرکت خود ادامه دهد، سقوط به زیر سطح قیمت فعلی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. چشم انداز فنی این رمزارز نیز به نزولی اشاره دارد. با از دست دادن اعتماد خریداران، قدرت فروش در 24 ساعت گذشته افزایش یافت. حرکت به زیر علامت قیمت 31 دلار باعث می‌شود سولانا دوباره سطح قیمت 28 دلار را مشاهده کند.

تحلیل سنتیمنت نیز نشان می‌دهد که این شبکه نشانه‌هایی از حرکت ثابت را نشان می‌دهد، اما اخیراً کاهش کمی داشته است.این مقدار متریک فعالیت توسعه را در زمان انتشار 9.24 باقی می‌گذارد و انتظار نمی‌رود تا بهبودی پایدار در بازار افزایش یابد.

سولانا یکی از پربیننده‌ترین بلاک چین‌ها در سال 2021 بود. به دلیل کارمزد تراکنش‌های پایین و تراکنش‌های سریع‌تر، بلاک چین به عنوان یک قاتل واقعی اتریوم معرفی شد. سرمایه گذارانی که به دنبال جایگزین ارزان تری برای اتریوم بودند، همیشه به سولانا نقل مکان کردند.

تحلیل تکنیکال سولانا ( 8 شهریور )

سولانا در دو هفته گذشته کاهش بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است، این کاهش باعث از دست رفتن خط روند صعودی میان مدت این رمزارز نیز شده است و در صورت ادامه این روند، مهمترین سطح حمایتی پیش رو، ناحیه ۲۷ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال سولانا 8 شهریور 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در تلاقی ناحیه ۳۰ و منطقه اشباع فروش قرار دارد و در صورت ورود به این ناحیه احتمال روند بازگشتی بسیار خواهد بود، اما اندیکاتور MACD همچنان در روند صعودی خود قرار گرفته است و سیگنالی مبنی بر تغییر روند مشاهده نمی‌شود.

تحلیل تکنیکال سولانا ( 8 شهریور )

در تایم فریم ۴ ساعته نیز شاهد تلاش اندیکاتور RSI برای خروج از ناحیه اشباع فروش می‌باشیم و در صورت تثبیت بالای این سطح شاهد آغاز روند صعودی خواهیم بود،خطوط مکدی و سیگنال اندیکاتور MACD نیز در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورتی که خط مکدی بتواند خط سیگنال را به سمت بالا بشکند و خود را تثبیت نمایید شاهد آغاز مجدد روند صعودی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال سولانا با اندیکاتور RSI و مکدی 8 شهریور

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و در صورت ادامه روند فعلی شاهد نزول مجدد قیمت تا سطوح ۲۷ دلار خواهیم بود و در صورتی که میانگین ۷ روزه بتواند بالای سطح ۱۴ روزه تثبیت شود شاهد تغییر روند این دو اندیکاتور خواهیم شد.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه سولانا در 8 شهریور

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور همچنان در روند نزولی خود قرار دارند و تا زمانی که کندل‌های قیمتی نتوانند خط conversion line را به سمت بالا قطع کنند تغییر روندی مشاهده نخواهد شد.

تحلیل سولانابا سیستم معاملاتی ایچیموکو در 8 شهریور

با بررسی تحلیل فنی سولانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا در تاریخ 8 شهریور

میانگین متحرک سولانا در تاریخ 8 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

سولانا پس از برخورد مجدد با ناحیه حمایتی ۳۷ دلار، توانست روند صعودی و پر شتاب خود را آغاز کند و پس ۲۵۸ روز خط روند نزولی بلند مدت خود را به سمت بالا بشکند و در تلاش برای تثبیت قیمت خود بالای ناحیه ۴۲ دلار می‌باشد، سولانا که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۱۵.۴۹ میلیارد دلار، هم چنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۲۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۴۴.۴۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۳۴۸,۹۶۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۴ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی این رمزارز پر تب و تاب، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال سولانا ( 26 مرداد )

یک هک گسترده و در هفته گذشته، منجر به تخلیه 8 میلیون دلار سرمایه در تعدادی کیف پول‌های مبتنی بر سولانا شده است. کارشناسان حوزه بلاکچین ادعا کرده‌اند، هک گسترده احتمالاً به دلیل “مشکل زنجیره تامین” است که برای سرقت کلیدهای خصوصی کاربر در کیف پول‌های آسیب دیده مورد سوء استفاده قرار گرفته است. گفته می‌شود که خسارت تخمین زده شده تاکنون حدود 8 میلیون دلار است. بنا بر عقیده عده دیگری از کارشناسان پس از بررسی، مهندسان در چندین شبکه مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که حادثه هک اخیر سولانا ناشی از وجود باگ در کد نرم افزار این بلاک چین نیست. مشخص شده است که این حمله به دلیل آسیب‌پذیری‌هایی در کیف پول‌های نرم‌افزاری که در اکوسیستم سولانا محبوب هستند، امکان‌پذیر بوده است. در مجموع، حدود ۸۰۰۰ کیف پول در نتیجه این حادثه تخلیه شده است. آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، یکی از بنیانگذاران سولانا، تصریح کرده است که هم کاربران اندروید و هم کاربران iOS قربانی این حمله در زنجیره تامین شده‌اند.

همچنین بنیاد سولانا ادعا کرده است: “هیچ مدرکی وجود ندارد که پروتکل سولانا به خطر افتاده باشد.” سولانا افزود که جزئیات دقیق چگونگی وقوع این حادثه هنوز در دست بررسی است. اما واضح است که اطلاعات کلید خصوصی به طور ناخواسته به یک سرویس نظارت بر برنامه منتقل شده است. در همین حال، سرمایه‌ گذاران در رمزارزها، همچنان چشم‌ انداز مثبتی برای قیمت سولانا در آینده نزدیک دارند. تعداد بسیاری از سرمایه گذاران، ادعا کرده‌اند که علیرغم هک شدن، به خرید خود در سولانا ادامه خواهد داد.

همچنین اکوسیستم توکن غیر قابل تعویض سولانا (NFT) به تازگی از یک نقطه عطف قابل توجه فراتر رفته است. بر اساس گزارش CryptoSlam، بلاک چین Solana در این ماه برای اولین بار از یک میلیارد دلار در کل تاریخ خود گذشته است. متاپلکس که در سال 2021 راه اندازی شد، به پروتکل اصلی و لایه زیرساخت بدون مجوز برای NFT ها در Solana تبدیل شده است و از زمان راه اندازی، برنامه تولید زنجیره‌ای متاپلکس بیش از 16 میلیون از 18 میلیون NFT ضرب شده در Solana را تامین کرده است

تحلیل تکنیکال سولانا ( 26 مرداد )

سولانا در تایم فریم روزانه همچنان در روند صعودی خود است و در تلاش است تا قیمت خود را بالای سطح ۴۲ دلار تثبیت کند، تثبیت قیمت بالای سطح ۴۲ دلار باعث شکست کامل روند نزولی بلند مدت سولانا می‌شود و احتمال دستیابی قیمت به سطوح بالاتر را فراهم خواهد ساخت.

تحلیل تکنیکال سولانا 26 مرداد 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در حال نزول  مجدد به سطح ۵۰ خود است و احتمال واکنش مستقیم از این سطح بسیار زیاد خواهد بود، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاش خط مکدی برای تلاقی و شکست خط سیگنال این اندیکاتور به سمت پایین می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال سولانا ( 26 مرداد )

 اما در تایم فریم ۴ ساعته شاهد ریزش قیمت و نزدیک شدن مجدد آن به سطح ۴۲ دلار می‌باشیم، اندیکاتور RSI سطح ۵۰ خود را از دست داده است و در حال ورود به ناحیه اشباع فروش است، اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند نزولی خود قرار گرفته است.

تحلیل سولانا با اندیکاتور RSI و مکدی 26 مرداد

همچنین میانگین‌های متحرک در تایم فریم ۴ ساعته، در روند نزولی خود قرار گرفته‌اند و تا زمانی که کندل‌های قیمتی نتوانند بالای میانگین ۱۴ روزه تثبیت شوند، احتمال تغییر روند بسیار کم خواهد بود.

چارت میانگین‌های متحرک در تایم فریم ۴ ساعته سولانا 26 مرداد

در سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز با توجه به ورود قیمت به ابر کومو، میانگین‌های متحرک این اندیکاتور نیز در روند نزولی خود قرار گرفته‌اند و در صورت ادامه روند و ورود کامل کندل‌ها به ابر کومو ریسک معاملات در این تایم فریم بالا خواهد بود.

تحلیل سولانا با سیستم معاملاتی ایچیموکو 26 مرداد

با بررسی تحلیل فنی سولانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.که با وجود روند نزولی در اندیکاتور ایچیموکو پر ریسک است.

تحلیل فنی سولانا در تاریخ 26 مرداد

شاخص‌های فنی سولانا در تاریخ 26 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

سولانا در دو هفته گذشته با توجه به اصلاح اندیکاتور RSI و MACD در تایم فریم روزانه، نوسان بیش از ۲۰ درصد را تجربه کرده است و مجددا به سطح حمایتی ۳۷ دلار واکنش نشان داده است، سولانا که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۳.۱۸ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۲۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۳۸.۰۲ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۲۲۶,۹۸۷ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۴۴ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روند قیمتی این رمزارز پر نوسان و رقیب احتمالی اتریوم در آینده، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال سولانا ( 13 مرداد )

پلتفرم مدیریت داده مبتنی بر سولانا، Step Finance، پلتفرم تجزیه و تحلیل NFT، به نام SolanaFloor را به مبلغ نامشخصی خریداری کرده است.

استپ فایننس یک پلتفرم تحلیلی سولانا با 110000 کاربر فعال ماهانه است. استپ که در مارس 2021 برنده هکاتون سولانا شد، به عنوان مشتری سولانا فلور شروع به کار کرد. این شرکت به دنبال گسترش پلتفرم خود برای دربر گرفتن NFT ها است و خرید سولانا فلور، شرکت را در این مسیر یک قدم جلوتر خواهد برد.

سولانا فلور همچنین برنده هکاتون سولانا شد و در حال حاضر 23000 کاربر فعال ماهانه دارد. بنیانگذار این پلتفرم با نام مستعار Wazza، گفت که بردن داده‌های آن به استپ، باعث بهبود داده های پیرامون اکوسیستم سولانا می‌شود.

استپ و سولانا فلور تنها شرکت‌‌هایی نیستند که وارد بازار اطلاعات سولانا شده‌‌اند. در ماه ژوئن، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Nansen اعلام کرد که در بحبوحه افزایش حجم استخراج NFT، ردیابی داده‌های زنجیره را آغاز خواهد کرد.

استیبل کوین الگوریتمی سولانا، نیروانا اخیراً مورد بهره برداری 3.5 میلیون دلاری قرار گرفت. روز پنجشنبه (28 ژوئیه) از طریق صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد که بخشی از ذخایر خود را در اثر حمله فلش وام از دست داده است. این حمله منجر به تخلیه گسترده‌ای از نماد بومی نیروانا ANA شد. در نتیجه، در روزی که Nirvana Finance اعلام کرد، قیمت توکن از 8.65 دلار به 1.23 دلار کاهش یافت.

همچنین بنیاد Solana (SOL) اولین فروشگاه فیزیکی خود را در شهر نیویورک به نام Solana Spaces NYC افتتاح کرد. رقیب اتریوم (ETH) ادعا می‌کند که “اولین فضای خرده فروشی و آموزشی در جهان است که به Web3 اختصاص یافته است.” بنیاد سولانا می‌گوید این فروشگاه به تازه واردان بلاک چین اختصاص دارد.

“بازدید کنندگان انواع آموزش‌ها، برنامه نویسی و تجربیات را برای تازه واردان به رمزارزها پیدا می‌کنند که اغلب پاداش‌های منحصر به فردی را برای مشارکت ارائه می‌دهند.”

این فضا با مشارکت کیف پول Solana (SOL) Phantom، برنامه سبک زندگی Web3 STEPN، بازار توکن غیرقابل تعویض NFT Magic Eden، پروتکل متن باز NFT Metaplex، صرافی ارز دیجیتال Solana Orca و NFT ایجاد شد.

تحلیل تکنیکال سولانا ( 13 مرداد )

سولانا در تایم فریم روزانه، همچنان خود را در یک روند کوتاه مدت صعودی حفظ کرده است و با وجود نوسان بیش از ۲۰ درصد در دو هفته گذشته همچنان در روند خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال سولانا 13 مرداد 1401

اما در تایم فریم روزانه سولانا شاهد کاهش اندیکاتور RSI به کمتر از سطح ۵۰ می‌باشیم و در اندیکاتور MACD نیز خط مکدی توانسته خط سیگنال این اندیکاتور را به سمت پایین بشکند و یک روند نزولی را آغاز نماید  و در صورت ادامه روند نزولی در هر دو اندیکاتور، شاهد از دست رفتن سطح حمایت فعلی خواهیم بود .

تحلیل تکنیکال سولانا ( 13 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که پس از برخورد اندیکاتور RSI با سطح اشباع خرید، روند نزولی این اندیکاتور آغاز و در حال رسیدن به سطح ۳۰ و ناحیه اشباع فروش است اما با این شرایط همچنان اندیکاتورMACD در روند نزولی خود قرار دارد.

تحلیل سولانا با اندیکاتور RSI و مکدی 13 مرداد

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در روند پر شتاب نزولی خود در تایم فریم ۴ ساعته قرار دارند و تا زمانی که کندل‌های قیمتی نتواند بالای سطح ۷ روزه خود را تثبیت کند تغییر روندی اتفاق نخواهد افتاد.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه سولانا 13 مرداد

با بررسی تحلیل فنی سولانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا در تاریخ 13 مرداد

شاخص‌های فنی sol در تاریخ 13 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

سولانا در دو هفته گذشته همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است و با وجود نوسان بیش از ۴۵ درصد در تلاش است که قیمت خود را بالای ناحیه ۴۲ دلار حفظ کند، سولانا که با  افزایش ارزش بازار خود به حدود ۱۴.۷۶ میلیارد دلار،  همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۳۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۴۲.۶۸ دلار، با احتساب نرخ تتر, معادل ۱,۳۸۰,۵۶۴ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۷۴ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روند های پییش روی این رمزارز به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال سولانا ( 1 مرداد )

تازه‌ترین نبرد حقوقی در بازار کریپتو علیه سولانا لبز (Solana Labs) در قالب یک شکایت دسته جمعی و به نمایندگی مارک یانگ (Mark Young) یکی از دارندگان این ارز به جریان افتاده است.

این دادخواست حقوقی علیه شرکت سولانا لبز، مدیر عامل آن، آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، بنیانگذار سولانا، شرکت VC multi-coin، و یکی از بنیانگذاران دیگر به نام کایل سامانی  (Kyle Samani) و پلتفرم تجاری FalconX تنظیم شده و مدعی است که توکن های SOL “اوراق بهادار ثبت نشده” هستند. شاکیان معتقدند متهمان سرمایه گذاران را گمراه کرده و از راه‌های غیرقانونی سودهای کلان به جیب زده‌اند. این سند شامل توییت‌ها و سایر نظرات متهمان است که در جریان رسیدگی قضایی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

اما نکته مهم این است که رمز ارز SOL طی هفته گذشته با نادیده گرفتن اثرات سوء این دادخواست، روندی صعودی در پیش گرفته و دستاورد هفتگی خود را به حدود ۴۰ درصد رسانده است. سولانا در حال حاضر با قیمت ۴۲ دلار معامله می شود. حجم معاملات سولانا نیز در 24 ساعت گذشته نیز افزایش یافته است.

گزارش جدید پلتفرم کوین شرز نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران سازمانی در این هفته، میزان سرمایه‌گذاری خود روی محصولات مرتبط با سولانا و ریپل را افزایش داده‌اند. در همین حال، این دسته از سرمایه‌گذاران، اشتیاق چندانی از خود به سرمایه‌گذاری در بیت کوین نشان نداده‌اند.

در طول این هفته، سولانا مجموعا ۵۰۰،۰۰۰ دلار ورودی داشته و ریپل نیز ۳۰۰،۰۰۰ دلار جریان ورودی سرمایه را تجربه کرده است. توجه سرمایه‌گذاران سازمانی به این آلت کوین‌ها در حالی جلب شده است که قیمت آنها در روزهای اخیر افزایش یافته است.

سرمایه گذاران Solana NFT جزو سودآورترین سرمایه گذاران در سه ماهه اول سال 2022 بودند. طبق داده‌های مساری، سولانا در آن زمان از جنبه‌های مختلف رشد داشت. علیرغم کاهش قیمت کریپتو در سه ماهه دوم، سولانا همچنان در صدر حجم معاملات گسترده باقی ماند.

تحلیل تکنیکال رمز ارز سولانا ( 1 مرداد )

سولانا در تایم فریم روزانه همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و با وجود پولبک به خط روند، توانسته  بالای سطح ۴۲ دلار خود را حفظ کند و در صورت ادامه روند احتمال برخورد با خط روند نزولی بلند مدت وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال سولانا 1 مرداد 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در روند صعودی خود قرار گرفته است و درحال حاضر در ناحیه ۶۰ خود قرار گرفته است و احتمال بازگشت آن در نزدیکی ناحیه اشباع خرید زیاد خواهد بود. خطوط مکدی و سیگنال اندیکاتور MACD نیز در حال نزدیک شدن به یکدیگر می‌باشند و در صورت قطع یکدیگر به سمت پایین شاهد روند نزولی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال رمز ارز سولانا ( 1 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که اندیکاتور RSI نسبت با ناحیه اشباع خرید واکنش نشان داده است وپس از برخورد با سطح ۷۰ شاهد ریزش مجدد بوده ایم، اندیکاتور MACD نیز در این تایم فریم در روند نزولی قرار دارد و در صورتی که خط مکدی بتواند خط سیگنال را به سمت بالا بشکند شاهد تغییر روند آن خواهیم بود.

تحلیل سولانا با اندیکاتور RSI و مکدی 1 مرداد

همچنین میانگین متحرک ۷ روزه در تلاش برای شکست میانگین ۱۴ روزه به سمت بالا و آغاز یک روند صعودی جدید است و در صورت ایجاد روند صعودی شاهد دستیابی به سطح ۴۸ دلار خواهیم بود.

میانگین متحرک ۷ روزه سولانا 1 مرداد

اما در سیستم معاملاتی ایچیموکو با وجود اینکه قیمت بالای ابر کومو و در حال صعودی قرار دارد، میانگین‌های این اندیکاتور در حال آغاز یک روند نزولی می‌باشند و احتمال برگشت قیمت وجود خواهد داشت.

تحلیل sol با سیستم معاملاتی ایچیموکو 1مرداد

با بررسی تحلیل فنی سولانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا 1 مرداد

شاخص‌های فنی سولانا 1 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

سولانا در دو هفته گذشته نوسان بیش از ۲۵ درصد را پس از برخورد با سطح مقاومتی ۴۲ دلار تجربه کرده است، قیمت سولانا پس از برخورد با این سطح حیاتی و مهم دچار ریزش مجدد شد، سولانا که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۱۲.۸۶ میلیارد دلار،  همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۲۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۳۷.۴۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۱۸۰,۸۰۰ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۳۲ میلیارد دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی سولانا، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال سولانا (19 تیر)

پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای Nansen در حال افزودن تحلیل NFTها به مجموعه ابزارهای تحلیلی خود است و روز پنجشنبه اعلام کرد که ادغام با Solana که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدید، به صورت زنده انجام می‌شود.

این داده‌‌ها که شامل حجم معاملات، تجزیه و تحلیل کیف پول و داشبوردهای ایجاد NFT می‌‌شود، از دو بازار محبوب این اکوسیستم، Magic Eden و OpenSea که مجموعاً میزبان بیش از 95 درصد از کل معاملات NFT سولانا هستند، جمع آوری شده است. پلتفرم سنگین اتریوم ماه‌ها است که به پشتیبانی سولانا چشم دوخته است و برای اولین بار در آوریل، تجزیه و تحلیل‌های خاصی را از بلاکچین محبوب ادغام کرده است.

نانسن تعداد کاربران فعال خود را فاش نمی‌کند، اما یکی از نمایندگان به CoinDesk گفت که مجموعه خدمات NFT این پلتفرم با نام “NFT Paradise” در ماه‌های اخیر به طور فزاینده‌ای محبوب شده است.

همچنین سولانا لبز (Solana Labs)، سازمان غیرانتفاعی توسعه‌دهنده بلاک چین سولانا، به تازگی با یک دادخواهی سنخی مواجه شده است. نام شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر معروف Multicoin Capital و مدیر عامل آن کایل سامانی (Kyle Samani)، یکی از سرسخت‌ترین حامیان سولانا نیز در میان متهمان این دادخواست که در ایالت کالیفرنیا تنظیم شده است، به چشم می‌خورد. از آنجایی که مارک یانگ (Mark Young)، شاکی اصلی پرونده، ادعا کرده است رمزارز SOL نوعی اوراق بهادار ثبت نشده است، این شکایت می‌تواند پیامدهای زیادی برای صنعت کریپتو به دنبال داشته باشد. وی می‌افزاید متهمان، مبالغ هنگفتی را برای تبلیغ اوراق بهادار SOL هزینه کرده‌اند.

گفتنی است علیرغم اینکه SOL یکی از بهترین رمزارزهای سال 2021 بوده است، اکنون بیش از 85 درصد از رکورد 259 دلاری خود فاصله گرفته و با قیمت 38.45 دلار معامله می‌شود.

DappRadar، یک پلت فرم تحلیلی پیشرو برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dapp)، گزارشی را در 5 جولای منتشر کرد. این گزارش بیان می‌کند که علیرغم زمستان سخت رمزنگاری‌ها که تا کنون سال را تحت تأثیر قرار داده است، عملکرد اکوسیستم‌های بازی NFT و بلاک چین در سه ماهه گذشته یک پوشش جدید ایجاد کرده است. علاوه بر این، این عملکرد سرمایه گذاران و کاربران را نسبت به مسیر آینده صنعت dapp خوش بین نگه می‌دارد. بر اساس این گزارش، DappRadar اظهار داشت که در سه ماهه گذشته، با وجود عقب نشینی بازار ارزهای دیجیتال در اکوسیستم NFTs، زنجیره سولانا با افزایش 21 درصدی در حجم معاملات پیشتاز بود. پس از آن آوالانچ با رشد 15 درصدی در حجم معاملات خود در مدت مشابه همراه بود.

تحلیل تکنیکال سولانا (19 تیر)

قیمت سولانا در تلاش است تا محدوده ۳۷ دلار خود را به سمت پایین بشکند، اما با توجه به روند یک ماه اخیر این رمزارز، شاهد یک خط روند صعودی از قیمت ۲۵ دلار می باشیم که تا به امروز کاملا معتبر بوده است و در صورتی برخورد مجدد با این سطح، احتمال بازگشت سطح وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال سولانا 19 تیر 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI مجددا به سطح ۵۵ خود واکنش نشان داده است و در حال ورود مجدد به ناحیه کمتر از ۵۰ می‌باشد، همچنین اندیکاتور MACD در حال ضعیف شدن روند صعودی خود می‌باشد و خط مکدی در تلاش است تا خط سیگنال آن را به سمت پایین قطع نمایید و روند نزولی خود را آغاز کند.

تحلیل تکنیکال سولانا (19 تیر)

همچنین با توجه به روند نوسانی بازار،‌ میانگین‌های ۱۰ و ۲۰ روزه نیز در تلاش برای آغاز روند نزولی خود می‌باشند.

چارت میانگین‌های ۱۰ و ۲۰ روزه سولانا 19 تیر

اما در تایم فریم ۴ ساعته، پس از برخورد اندیکاتور RSI به محدوده اشباع خرید شاهد ریز آن تا سطح ۵۰ بوده‌ایم و مجددا به این سطح مهم واکنش مستقیم نشان داده شده و اندیکاتور MACD نیز با تاخیر در روند نزولی خود قرار دارد.

تحلیل سولانا در تایم فریم ۴ ساعته 19 تیر

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در این تایم فریم، یکدیگر رابه سمت پایین قطع کرده‌اند و شاهد آغاز یک روند نزولی توسط این اندیکاتور می‌باشیم.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه سولانا 19 تیر

با بررسی تحلیل فنی سولانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند، این سیگنال فروش در صورتی دارای اعتبار بیشتر می‌باشد که سطح حمایت فعلی از دست برود.

تحلیل فنی سولانا تاریخ 19 تیر

شاخص‌های فنی سولانا 19 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

سولانا در دو هفته گذشته، نوسان بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است، اما توانست برخلاف روند نزولی بازار رمزارزها رشد بیش از ۲۰ درصد را نسبت به قیمت ۱۰ روز پیش خود تجربه کند، این رمزارز که با افزایش حجم بازار خود به ۱۴.۳۸ میلیارد دلار رسیده است و همچنان در رتبه ۹ بازار قرار داشته و سهم ۱.۴۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۴۱.۹۵ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۳۲۹,۷۴۲ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۱۵ میلیارد دلار استتعداد واحدهای در گردش سولانا ۳۴۲.۶۴ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۵۱۱ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن سولانا معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۶.۹۸ از حجم معاملات روزانه است. اما پیش از پیش بینی روند سولانا به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال سولانا (6تیر)

سولانا گوشی هوشمند خود را با قابلیت پشتیبانی از وب ۳ عرضه می‌کند، سولانا لبز قصد دارد با همکاری شرکت OSOM، گوشی هوشمند خود با نام ساگا (Saga) را تا اوایل سال ۲۰۲۳ روانه بازار کند. این گوشی هوشمند قرار است فروشگاهی برای عرضه برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) مبتنی بر نسل سوم وب داشته باشد؛ یک کیف پول اختصاصی داشته باشد و از سیستم پرداخت (Solana Pay) پشتیبانی کند.

به گفته آناتولی یاکونکو (Anatoly Yakovenko) مدیرعامل سولانا لیز این گوشی هوشمند ۱۰۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و تا اوایل سال ۲۰۲۳ عرضه می‌شود. ساگا با همکاری OSOM ساخته می‌شود و سیستم عامل آن مبتنی بر اندروید است. قرار است در این گوشی فروشگاه عرضه برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) مبتنی بر نسل سوم وب تعبیه شود و علاوه بر آن از سرویس (SMS Solana Mobile Stack) رونمایی شود که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های مبتنی بر وب ۳ را ساخته و در آن فروشگاه قرار دهند. سولانا لبز ۱۰ میلیون دلار بودجه برای تشویق توسعه‌دهندگان به این کار در نظر گرفته است.

در روز پنج‌شنبه، ۲۳ ژوئن، صرافی ارزهای دیجیتال Coinbase اعلام کرد که پشتیبانی از تراکنش‌ها در شبکه‌های بلاک چین متعدد را اضافه خواهد کرد. برای شروع، کوین بیس بلاک چین های Polygon و Solana را انتخاب کرده است. طبق اعلامیه، کاربران می‌توانند ETH و USDC و البته MATIC را در بلاک چین Polygon انتقال دهند. این باعث می‌شود Polygon اولین شبکه مقیاس‌پذیر باشد که توسط Coinbase برای انتقال دارایی‌های رمزنگاری پشتیبانی می‌شود. به طور مشابه، Coinbase از انتقال دارایی‌ها در Polygon و Solana نیز پشتیبانی می‌کند.

نسخه جدید مرورگر بریو (نسخه ۱.۴۰) منتشر شده است. این نسخه مرورگر بریو (Brave) درون مرورگر و بدون نیاز به افزونه، امکان دسترسی آسان به بلاکچین‌های جدید و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را به کاربران می‌دهد.

بریو اولین بخش از پشتیبانی از سولانا را در نسخه ۱.۳۹ کیف پول خود شروع کرد. در سمت دسکتاپ، این یکپارچه‌سازی با «نسخه توسعه‌دهنده» که از برنامه‌های غیرمتمرکز سولانا پشتیبانی می‌کند پیش می‌رود. کاربران نیز هم‌‌اکنون می‌توانند از طریق والت بریو در نسخه (Brave Nightly v1.42) مرورگر دسکتاپ، پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز سولانا را امتحان کنند.

تحلیل تکنیکال سولانا (6تیر)

سولانا در تایم فریم روزانه پس از ریزش مجدد بازار رمزارزها، کاهش چشمگیری را تجربه کرد اما نسبت به حمایت ۲۷ دلاری خود واکنش مستقیم نشان داد و این حمایت مجددا باعث برگشت قیمت این رمزارز شده است. پس از برخورد چندباره با این حمایت سولانا همچنین توانست با رشد قیمت خود، خط روند نزولی ۴۰ روزه خود را نیز به سمت بالا بشکند و پس از شکست مقاومت ۳۷ دلار تا سطح ۴۲ دلار نیز به صعود خود ادامه دهد. در حال حاضر سطح ۴۲ دلار نیز به عنوان یک مقاومت مستحکم مانع رشد بیشتر این رمزارز شده است.

تحلیل تکنیکال سولانا 6 تیر 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI در حال پولبک به ناحیه ۵۰ خود می‌باشد و در صورت از دست دادن این محدوده، احتمال ریزش مجدد قیمت به دلیل برخورد با سطح مقاومتی خواهد بود. اندیکاتور MACD نیز برخلاف روند نزولی بازار همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و شاهد واگرایی بین قیمت و اندیکاتور در این تایم فریم می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال سولانا (6تیر)

اما در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که پس از برخورد قیمت با ناحیه مقاومتی مورد نظر، اندیکاتور RSI  نیز به محدوده اشباع خرید واکنش نشان داده است و شاهد ریزش مجدد قیمت می‌باشیم، اندیکاتور MACD  نیز همزمان با برخورد با سطوح مقاومتی تغییر روند خود را آغاز کرده است و احتمال بازگشت مجدد قیمت به سطح ۳۷ دلار نیز وجود خواهد داشت.

تحلیل solana در تایم فریم ۴ ساعته 6 تیر

همچنین در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم که میانگین متحرک ۷ روزه در حال شکستن میانگین متحرک ۱۴ روزه به سمت پایین می‌باشد و در صورت تثبیت این روند شاهد اغاز یک روند نزولی در ایم تایم فریم خواهیم بود.

تحلیل sol در تایم فریم روزانه 6 تیر

اما در سیستم معاملاتی ایچیموکو مشاهده می‌کنیم که قیمت سولانا از روند اکیدا نزولی خود خارج شده است و در حال تثبیت خود بالای ابر قرمز رنگ و نزولی می‌باشد.

تحلیل تکنیکال سولانا با ایچیموکو 6 تیر

اما با توجه به روند اندیکاتورها احتمال برگشت قیمت تا سطح قبلی و نوسان مجدد بین سطوح ۴۲ و ۳۷ دلار وجود خواهد داشت، با بررسی نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنالی خنثی را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا 6 تیر

شاخص‌های فنی سولانا 6 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

شبکه‌ی اصلی سولانا، با توقف دوباره در مدتی کوتاه، منجر به جذب طوفانی از واکنش‌ها در فضای مجازی شد. چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، نتوانست از این طوفان دوری کند و در واکنش به توییتی پیرامون توقف سولانا، به توسعه دهندگان این شبکه، تماشای یک ویدیو درباره‌ی چگونگی تعمیر بازی‌های ویدیویی قدیمی، را پیشنهاد کرد. این رمزارز پر طرفدار با توقف‌های پی در پی شاهد از دست دادن اعتماد کاربران خود شده است و با اینکه  قطعی شبکه اصلی سولانا حدود ۴.۵ ساعت طول کشید. پس از این مدت، اعتبارسنج‌ها توانستند شبکه اصلی را از ابتدا راه اندازی کنند.

اما در دو هفته گذشته سولانا ریزش بیش از ۳۵ درصد را تجربه کرده است و محدوده‌های حمایتی خود را نیز از دست داده است. سولانا  نسب به هفته گذشته ۵ میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داده است و در حال حاضر با ارزش بازار حدود ۱۰.۹۲ میلیارد دلار، در رتبه ۹ بازار قرار دارد و تنها سهم ۰.۹۵ درصدی از کل بازار رمزارز را دارا می باشد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۳۱.۹۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۰۷۴,۸۷۵ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۲۹ میلیارد دلار است. تعداد واحدهای در گردش سولانا ۳۴۲.۰۸ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۵۱۱.۶۳ میلیون خواهد بود. اما پیش از بررسی قیمت و تحلیل روندهای پیش روی این رمزارز، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی سولانا ( 24 خرداد )

اما از مهم ترین اخبار چند روز گذشته سولانا، تعهد 100 میلیون دلاری سولانا برای حمایت از فضای رمزارزی کره جنوبی است، به نظر می‌رسد که سولانا قصد دارد به بازار توسعه دهندگانی نفوذ کند که هنوز درگیر فروپاشی اکوسیستم لونا در ماه گذشته هستند و  تمرکز اصلی آن‌ها بر جلب نظر بخش توسعه بازی‌های کریپتو کره جنوبی خواهد بود.

تلاش‌های مالی این بنیاد، سولانا را در رقابت مستقیم با بلاکچین‌های پالیگان، آوالنچ و سایر پلتفرم‌‌های قرارداد هوشمند قرار می‌دهد که همگی برای توسعه‌ دهندگان کریپتو در کره تلاش می‌کنند. مشخص نیست چه تعداد از توسعه دهندگان لونا پس از فروپاشی در ماه می که میلیاردها دلار ثروت را از بین برد، به اکوسیستم باز خواهند گشت. به گفته رئیس ارتباطات بنیاد سولانا، این بنیاد در نظر دارد که بودجه خود را در سراسر پروژه‌های وب3 افزایش دهد.

همچنین در هفته گذشته، اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) که توسط سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز اداره می‌شوند، شاهد سرمایه گذاری یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری توسط سولانا شده است.

و اما طبق گزارشی که توسط Solana Labs در روز یکشنبه منتشر شد، پنجمین خاموشی Solana در سال 2022 ناشی از یک اشکال در «ویژگی تراکنش‌های غیرمستقیم بادوام» بود که باعث شد شبکه تولید بلاک‌ها را برای تقریباً چهار ساعت و نیم متوقف کند. و توسعه دهندگان این رمزار در تلاش هستند که مانع از خاموشی‌های پی در پی در این شبکه پر تراکنش باشند.

تحلیل تکنیکال سولانا ( 24 خرداد )

اما در تایم فریم روزانه همزمانی خاموشی شبکه سولانا و ریزش بازار رمزارزها، باعث از دست رفتن نقاط حمایتی ۴۲ و ۳۷ دلار شده است و حمایت بعدی برای این رمزارز در صورت ریزش مجدد ۲۷ و ۲۰  دلار خواهد بود، دراین تایم فریم نیز یک خط روند اکیدا نزولی را مشاهده می‌کنیم که مانع از رشد قیمت سولانا شده است .

تحلیل تکنیکال سولانا 24 خرداد 1401

همچنین میانگین متحرک ۲۰ روزه این رمزارز زیر محدوده میانگین ۵۰ و ۱۰۰ روزه قرار دارد و همچنان در روند نزولی بلند مدت قرار دارد، این میانگین همچنین همپوشانی با خط روند نزولی دارد و به عنوان یک مقاومت معتبر، قیمت سولانا نتوانسته آن را به سمت بالا بشکند.

تحلیل تکنیکال سولانا ( 24 خرداد )

اما اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه، چندین بار با سطح اشباع فروش برخورد کرده است و این سطح مانع از ورود اندیکاتور به این منطقه شده است، درحالی که خرید و فروش در این منطقه پر خطر بسیار پر ریسک می باشد.

اندیکاتور MACD نیز برخلاف روند نزولی قیمت همچنان در روند صعودی خود می‌باشد و نشانه‌هایی از تغییر روند آن شاهد هستیم.

تحلی solana یا اندیکاتور RSI

همچنین اندیکاتور RSI در تایم فریم ۴ ساعته پس از ورود به محدوده اشباع فروش، تغییر روند داده است و درحال حاضر در ناحیه ۳۷ خود قرار گرفته است، در اندیکاتور MACD  نیز در حال تغییر روند نزولی خود می‌باشد و خط مکدی درحال نزدیک شدن به خط سیگنال این اندیکاتور است و اگر بتواند آن را به سمت بالا بشکند، شاهد یک روند صعودی جدید در این تایم فریم خواهیم بود.

تحلیل سولانا در تایم فریم ۴ ساعته 24 خرداد

اما با توجه به روند اندیکاتورها احتمال برگشت قیمت تا سطح قبلی و نوسان مجدد بین سطوح ۲۰ و ۳۰ دلار وجود خواهد داشت، با بررسی تحلیل فنی سولانا نیز بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا در تاریخ 24 خرداد

شاخص‌های فنی سولانا 24 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

در دوهفته گذشته، سولانا نوسان بیش از ۲۰ درصد را بین محدوده قیمت ۵۴ و ۳۹ دلار را تجربه کرده است، سولانا در حال حاضر با ارزش بازار حدود ۱۵.۵۵ میلیارد دلار، در رتبه ۹ بازار قرار گرفته است و سهم ۱.۱۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از سولانا در این لحظه با قیمت ۴۵.۸۱ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۴۱۱,۷۷۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۴۳ میلیارد دلار است. بالاترین قیمت سولانا در تاریخ ۱۶ آبان ۱۴۰۰ معادل ۲۵۹.۶۲ دلار بوده که اکنون بیش %۸۰ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش سولانا ۳۳۹.۵۳ میلیون و تعداد کل واحدهای آن ۴۸۸.۶۳ میلیون خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن سولانا رقیب اصلی اتریوم معامله می‌شود، صرافی Binance با سهم %۱۶.۹۸ از حجم معاملات روزانه می‌باشد. اما پیش از تحلیل قیمت و بررسی روندهای پیش رو، اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمزارز را مرور می‌کنیم.

تحلیل فاندامنتالی سولانا ( 11 خرداد )

همانطور که در تحلیل فاندامنتال دوهفته گذشته سولانا بررسی کردیم که این شبکه بلاکچینی در حالا تلاش برای اثبات خود در صنعت توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT می‌باشد و در هفته گذشته یکی از مهمترین اخبار این حوزه برای سولانا منتشر شد مبنی برپیشی گرفتن این رمزارز در حجم معاملات روزانه NFT  از اتریوم می‌باشد.

NFTهای Solana در طول یک بازه زمانی 24 ساعته بیشتر از اتریوم درآمد کسب کردند که عمدتاً به دلیل راه اندازی مجموعه Trippin’ Ape Tribe بوده است.

پروژه Trippin’ Ape Tribe که به تازگی در سولانا راه اندازی شده است، پیشرو تمام پروژه‌های NFT در حجم معاملات درچند روز گذشته بوده است. حرکت سولانا برای سبقت گرفتن از اتریوم در حجم معاملات 24 ساعته NFT، آخرین نشانه ای است که بازار سولانا در حال افزایش قدرت جدی است. همچنین  OpenSea اخیراً پشتیبانی از Solana NFT را نیز اضافه کرده است، اما هنوز  نتوانسته سهم بازار قابل توجهی را در این زمینه به خود اختصاص بدهد.

همچنین مرورگر بریو ادغام خود را با بلاک چین Solana باهدف افزایش دسترسی به وب  3.0 اعلام کرد. اتریوم که قبلاً توسط Brave پشتیبانی می‌شد، به طور فزاینده‌ای با مشکلات سرعت و کارمزد تراکنش مواجه شده است. اما، طبق این بیانیه، سولانا به دلیل هزینه کارمزد کم و عملکرد سریع، ترجیح داده شده است.

تحلیل تکنیکال سولانا (11 خرداد)

سولانا طبق پیشبینی هفته‌های گذشته همچنان بین محدوده ۶۵ دلار و ۴۰ دلار در حال نوسان می‌باشد و مهم‌ترین سقف مقاومت پیش رو برای سولانا نیز ۶۵ دلار می‌باشد‌.

تحلیل تکنیکال سولانا 11 خرداد 1401

همچنین در تایم فریم روزانه نقاط حمایتی و مقاومتی فعلی سولانا‌، دارای همپوشانی با لول های ۰ و ۰.۲۳ فیبوناچی اصلاحی نیز می باشد‌. و اهمیت نقطه مقاومتی ۶۵ دلار را دو چندان می‌کند.

تحلیل تکنیکال سولانا (11 خرداد)

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI  همزمان با برخورد قیمت با سطح حمایتی، نسبت به سطح ۳۰ اندیکاتور و منطقه اشباع فروش واکنش نشان داده است و شاهد برگشت قیمت از این محدوده می‎باشیم. اما اندیکاتور MACD همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و در صورت ادامه داشتن احتمال برخورد مجدد با مقاومت وجود خواهد داشت.

تحلیل سولانا در تایم فریم روزانه تاریخ 11 خرداد

همچنین در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و در حال نزدیک شدن به محدوده اشباع خرید می‌باشد که احتمال ریسک معاملات را بالای خواهد برد، اندیکاتور MACD  نیز در این تایم فریم در روند صعودی پرقدرت خود قرار دارد

تحلیل سولانا در تایم فریم 4 ساعته تاریخ 11 خرداد

همچنین در تایم فریم ۴ ساعته با بررسی، میانگین‌های متحرک مشاهده می‌کنیم که میانگین متحرک ۲۰ روزه در حال نزدیک شدن به میانیگن ۵۰ روزه می‌باشد و در صورت شکست خط میانگین ۵۰ روزه به بالا احتمال ادامه روند صعودی بسیار بالا می‌باشد.

شاخص میانیگن ۵۰ روزه سولانا 11 خرداد

اما در حالت خوشبینانه در صورت ادامه روند صعودی، قیمت سولانا به بالای سطح ۵۰ دلار خواهد رسید و سطح بعدی مورد نظر سقف حمایتی ۶۰ دلار می‌باشد.

تحلیل تکنیکال solana در تاریخ 11 خرداد

اما در سناریو بد بینانه در صورت ریزش مجدد احتمال از دست رفتن محدوده حمایتی ۴۷ و۳۲ دلار می‌باشد ودر قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی سولانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی سولانا 11 خرداد

شاخص‌های فنی سولانا 11 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

تقریبا تمامی رمز ارز در هفته پر تب و تاب گذشته ریزش بالای 50 درصد را در بازار تجربه کردند و سولانا نیز از این قاعده مستنثی نبوده است. این رمز ارز در طی چند روز نقاط مهم حمایتی خود را ازدست داد و با اصلاح 50 درصدی نسبت به قیمت 81 دلار در دو هفته گذشته، در حال حاضر با قیمت 55 دلار در رتبه 8 کوین مارکت کپ قرار دارد.

پیش از بررسی تحلیل قیمتی این رمز ارز پرطرفدار، اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمز ارز را مرور خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتالی سولانا (29 اردیبهشت)

در هفته گذشته چند خبر مهم برای سولانا منتشر شده است.

یکی از مهم ترین اخبار اضافه شدن توکن‌های غیر قابل تعویض به پلتفرم اینستاگرام می‌باشد. طرح (مِتا فیس‌بوک) برای اضافه‌کردن توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به اینستاگرام، در نظر دارد به زودی پشتیبانی از NFT‌ ها را به‌صورت آزمایشی اجرا کند و یکی از این پلتفرم‌ها علاوه بر اتریوم، شبکه سولانا می‌باشد.

همچنین بازارهای NFT Solana ثابت کرده‌اند که یکی از بازارهای NFT در حال رشد هستند زیرا تعداد کاربران آن‌ها بر اساس داده‌های Dune Analytics تنها در ماه‌های آوریل و مه به 250000 معامله‌گر افزایش یافته است. بر اساس  گزارش ماهانه DappRadar، برای  سومین بار حجم معاملات این بازار‌ها  بیش از 6 میلیارد دلار شده است.

سولانا (SOL) به دلیل سرعت عملکرد، هزینه تراکنش پایین و امنیت، جایگاه خود را به عنوان یکی از بازیگران کلیدی NFT به دست آورده است و در حال بهبود وضعیت بازار خود در صنعت NFT و Defi می‌باشد.

همچنین بنیاد سولانا در نظر دارد درخواست‌های تراکنش سولانا از درون زنجیره بلاکچین به دنیای خارج از زنجیره وارد کند با این تغییر در آینده می‌توان هر تراکنش سولانا را از طریق یک درخواست تعاملی بین یک برنامه پرداخت و کیف پول تلفن همراه به دنیای واقعی وارد کرد.

تحلیل تکنیکال سولانا (29 اردیبهشت)

رمز ارز سولانا در 6 ماه و 12 روز قبل در تاریخ 16 آبان ماه، اوج قیمت دلاری خود را در عدد 259 دلار ثبت کرده است و پس از آن با اصلاح 85 درصدی قیمت مواجه شده است و در ناحیه 50 دلار در حال معامله در صرافی‌های جهانی می‌باشد.

تحلیل تکنیکال سولانا 29 اردیبهشت 1401

در تایم فریم روزانه شاهد از دست رفتن محدوده حمایتی 65 دلاری بوده‌ایم و در حال حاضر در حال پولبک به منطقه مورد نظر می‌باشیم. در صورت شکست منطقه مقاومتی جدید و تثبیت بالای آن احتمال رشد مجدد تا سطوح بعدی وجود دارد.

تحلیل تکنیکال سولانا (29 اردیبهشت)

همچنین دو نقطه حمایتی در این تایم فریم مشاهده می‌کنیم. در حمایت اول شاهد برگشت قیمت از محدوده 43 دلار می‌باشیم. این محدوده در سال گذشته نیز دوبار برخورد قیمتی را تجربه کرده است.

چارت حمایت سولانا

محدوده حمایتی بعدی نیز، سایه کندل نزولی می باشد که با برخورد با سطح حمایتی 37 دلار شاهد برگشت قیمتی آن بوده ایم.

محدوده حمایتی سولانا 29 اردیبهشت

اندیکاتور rsi پس از برخورد قیمت با سطح 37 از ناحیه اشباع فروش خود خارج شده است و در حال حاضر در محدوده 35 قرار گرفته است. اندیکاتور macd نیز که پس از برخورد با روند نزولی میان مدت در یک روند نزولی قرار داشت به پایان روند خود نزدیک می‌شود و دو خط سیگنال این اندیکاتور در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند.

تحلیل سولانا با اندیکاتور rsi

در تایم فریم 4 ساعته پس از برخورد قیمت با محدوده 65 دلار شاهد یک مقاومت استاتیک در عدد 58 اندیکاتور rsi می باشیم و اندیکاتور macd نیز در حال شروع یک روند نزولی پس از بهم رسیدن دو خط سیگنال به یکدیگر می باشد و احتمال ریزش مجدد برای این ارز وجود خواهد داشت.

تحلیل سولانا با اندیکاتور مکدی

چندین سناریو محتمل در حال حاضر برای سولانا:

سناریو اول: ریزش مجدد بازار و از دست دادن سطوح حمایتی 43 دلار و 37 دلار.

چندین سناریو محتمل در حال حاضر برای سولانا

اما در سناریو خوش بینانه  احتمال نوسان قیمتی بین محدوده 65 دلار و 43 دلار وجود خواهد داشت و تا معتبر بودن این سطح ادامه خواهد یافت.

سناریو خوش بینانه solana

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی سولانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی سولانا

شاخص‌های فنی سولانا 29 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

با رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده غیر قابل پیش بینی 36000 دلار، رمز ارز‌های دیگر بازار هم کاهش قیمت شدیدی را تجربه کردند. سولانا یکی از رمز ارز‌هایی با اصلاح قیمتی بالا در دو هفته گذشته بوده است. این ارز نسبت به قیمت 100 دلاری خود 20 درصد اصلاح قیمتی را تجربه کرده است و در حال حاضر با قیمت 81 دلار در صرافی بایننس در حال معامله می‌باشد.

اخبار فاندامنتالی سولانا 17 اردیبهشت

یکی از مهم‌ترین اتفاقات هفته گذشته برای سولانا، از کار افتادن 7 ساعته این شبکه پر تراکنش در حوالی بامداد 11 اردیبهشت بوده است. این شبکه برای حدود هفت ساعت از کار متوقف بوده است. تیم سولانا دلیل این اتفاق را درگیرشدن شبکه مبتنی بر اثبات سهام این ارز دیجیتال با «مقدار بسیار زیادی داده» و تراکنش توصیف کرده است که اعتبارسنج‌های شبکه را از وضعیت اجماع خارج کرده و باعث توقف روند تولید بلاک‌های جدید در شبکه شده است.

از کار افتادن شبکه سولانا قیمت این ارز دیجیتال را هم برای ساعاتی در هفته گذشته با کاهش مواجه کرد و به محدوده 81 دلار رساند. سقوط به این قیمت 3 ساعت بعد از قطعی شبکه و پیش از بازیابی  مجدد قیمت تا 89 دلار اتفاق افتاد.

فارغ از مشکلات به وجود آمده برای شبکه، سولانا در مسیر خود برای رقابت با اتریوم، با فراهم‌کردن مقیاس‌پذیری و سرعت بالا، فضایی را برای توسعه‌دهندگان ایجاد کرده که بتوانند انواع مختلفی از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را روی این بلاک چین توسعه دهند. تاکنون بیش از 350 پروژه در حوزه‌های مختلف مانند دیفای، صرافی‌های غیرمتمرکز، وب 3، پخش آنلاین و دیگر حوزه‌های مرتبط با بلاک چین و ارزهای دیجیتال روی سولانا ساخته شده است.

در این میان پروژه‌های سولایس، نووا، ریشو فایننس، کرونی، الدرین، ریس‌فای، پورت فایننس، دیفای لند و ویل‌مپ توانسته‌اند عنوان 10 پروژه برتر سولانا را به خود اختصاص دهند. این ها پروژه‌هایی هستند که در سال 2022 ارزش رصدکردن را دارند.

تحلیل تکنیکال سولانا 17 اردیبهشت

در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم علاوه بر اصلاح 20 درصدی، قیمت به محدوده حمایتی 78 دلار واکنش نشان داده و مانع از ریزش بیشتر و از دست دادن این نقطه حمایتی شده است.

تحلیل تکنیکال سولانا 17 اردیبهشت 1401

در اندیکاتور RSI مشاهده می‌کنیم که یک خط روند بر محدوده 33 تشکیل داده است و هر زمان با این خط روند برخورد مستقیم داشته است شاهد توقف ریزش بوده ایم.

در اندیکاتور MACD شاهد یک روند نزولی همزمان با برخورد قیمت با خط روند نزولی میان مدت سولانا در محدوده قیمت 143 دلار هستیم. این روند نزولی در اندیکاتور همچنان ادامه دارد.

تحلیل تکنیکال سولانا 17 اردیبهشت

تحلیل تکنیکال solana تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم مشاهده می‌کنیم که قیمت سولانا در هفته گذشته بین محدوده 94 دلار و 80 دلار در حال نوسان بوده و به محدوده حمایتی 78 دلار واکنش مناسبی نشان داده است.

تحلیل تکنیکال solana تایم فریم 4 ساعته

اندیکاتور RsI در این تایم فریم در محدوده نسبتا خنثی 40 قرار گرفته و از محدوده اشباع فروش فاصله دارد اما در اندیکاتور MACD همزمان با برخورد با سطح حمایتی این احتمال وجود دارد خط مکدی (خط آبی رنگ) بتواند خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) را رو به بالا بشکند و روند نزولی این اندیکاتور را به اتمام برساند.

تحلیل تکنیکال سولانا با اندیکاتور

با توجه به حمایت شکل گرفته در قیمت فعلی این احتمال وجود دارد تا در سناریو اول پیش بینی، شاهد نوسان قیمتی بین محدوده 80 دلار و 95 دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال سولانا و سناریو اول حمایتی

در سناریو بد بینانه در صورت ریزش مجدد قیمت بیت کوین، احتمال از دست رفتن این محدوده وجود دارد و حمایت بعدی قیمت 65 دلار برای این ارز معتبر خواهد بود.

سناریو بدبینانه سولانا 17 اردیبهشت

خوش بینانه‌ترین سناریو موجود برای سولانا تثبیت قیمتی بالای محدوده 95 دلار می‌باشد و در صورت رشد مجدد کلی بازار رسیدن به قیمت 110 دلاری دور از ذهن نخواهد بود. هرچند که توسعه دهندگان این ارز باید راه حلی برای قطعی شبکه پی در پی این بلاکچین پر سرعت پیدا کنند.

آخرین تحلیل تکنیکال سولانا 17 اردیبهشت

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی سولانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی سولانا 17 اردیبهشت

شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها در 17 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

زمان طولانی تأیید تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین و کارمزد بالای شبکه اتریوم همواره به‌عنوان نقاط ضعف فناوری بلاک چین نام برده شده‌اند. شبکه سولانا یک اکوسیستم غیرمتمرکز، امن، مقیاس‌پذیر و سریع است. این پروژه با هدف تبدیل‌شدن به بستری برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) ایجاد شد و در حال حاضر یکی از رقبای اصلی اتریوم به حساب می‌آید. سرعت انجام تراکنش‌ها، پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و مقیاس‌پذیری بالای شبکه باعث شده است تا این پروژه به‌ سرعت به یکی از اکوسیستم‌های پیشتاز در حوزه بلاک چین تبدیل شود. مشکلات شبکه اتریوم در بحث مقیاس‌پذیری سبب شد تا این شبکه بتواند با سرعت بیشتری به جایگاه فعلی خود برسد و در حال حاضر می‌توان آن را جدی‌ترین تهدید برای اتریوم و محبوبیت آن در نظر گرفت.

تحلیل فاندامنتال  سولانا

سولانا ادعا می‌کند که 1 تراکنش بر روی این شبکه، انرژی معادل با چند جستجوی Google مصرف می‌کند. تیم فنی سولانا می‌گوید در مقایسه با سایر بلاک چین‌ها، انرژی کمتری را در پردازش تراکنش‌ها مصرف می‌کند.

پس از بررسی گسترده تأثیر منفی تراکنش‌های مرتبط با رمزارز بر آب و هوای جهانی، سولانا در طول زمان تکامل یافته تا بتواند انرژی کمتری نسبت به بلاک چین محبوب اتریوم مصرف کند. بر اساس داده‌های اخیر منتشر شده توسط تیم Solana، یک تراکنش سولانا تقریباً همان انرژی را مصرف می‌کند که چند جستجوی Google انجام می‌دهد. جزئیات داده‌ها نشان می‌دهد که در حالی که یک تراکنش سولانا 2707 ژول انرژی مصرف می‌کند، جستجوی گوگل از 1080 ژول استفاده می‌کند.

در همین راستا، داده‌ها نشان می‌دهند که یک تراکنش در شبکه Solana انرژی کمتری نسبت به روشن نگه داشتن یک لامپ LED به مدت یک ساعت و کار بر روی رایانه شخصی برای یک ساعت مصرف می‌کند. علی رغم مصرف کم انرژی، تیم سولانا همچنان از راه‌های بهبودیافته برای «خنثی کردن تأثیر انرژی کم» حمایت می‌کند.

تحلیل تکنیکال سولانا در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه، سولانا هنوز نتوانسه مقاومت داینامیک خود را بشکند و از روند نزولی میان مدت خود خارج شود. همچنین در محدوده قیمتی 75 دلارنیز حمایت معتبری دارد. اندیکاتور RSI در محدوده 50 می‌باشد که نشان از ثبات روند فعلی می‌دهد اما دراندیکاتور MACD خط آبی رنگ نتوانسته خط سیگنال MACD را رو به بالا قطع کند.

تحلیل تکنیکال سولانا در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه سولانا، اگر بتواند خط روند نزولی میانمدت خود را بشکند، اولین مقاومت پیش رو مقاومت ۱۴۰ دلاری می‌باشد و تثبیت بالاب خط روند نزولی دستیابی به این محدوده مقاومتی را بسیار آسان می‌کند.

تحلیل تکنیکال ارز سولانا در تایم فریم روزانه

تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم اندیکاتور RSI حالت نزولی دارد و در محدوده عدد 40 قرار گرفته است و همچنین در اندیکاتور MACD خط آبی رنگ نیز نتوانسته خط سیگنال را رو به بالا بشکند که احتمال نزول بیشتر را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال سولانا در تایم فریم 4 ساعته

چند سناریو پیش رو …

در صورت نزول بیشتر قیمت و از دست دادن محدوده حمایتی قوی 75 دلار، حمایت معتبر بعدی برای سولانا محدوده 60 دلار می‌باشد.

تحلیل تکنیکال solana در تایم فریم 4 ساعته

اما در صورت شکست خط روند و تثبیت قیمت بالای محدوده 120 دلار، امکان صعود بیشتر و پر قدرت به سطح 140 دلار نیز ممکن می‌شود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجتال sol در تایم فریم 4 ساعته

سناریو آخر که احتمال بالا نیز دارد، نوسان قیمت بین محدوده 120 دلار و 75 دلار می‌باشد و تا از دست رفتن یکی از این محدوده‌ها ادامه خواهد داشت.

چارت تحلیل تکنیکال ارز دیجتال سولانا

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی سولانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا

محبوب ترین شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها

تحلیلگر: علی فرهانی

165 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید