021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال سولانا

تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1401

تقریبا تمامی رمز ارز در هفته پر تب و تاب گذشته ریزش بالای 50 درصد را در بازار تجربه کردند و سولانا نیز از این قاعده مستنثی نبوده است. این رمز ارز در طی چند روز نقاط مهم حمایتی خود را ازدست داد و با اصلاح 50 درصدی نسبت به قیمت 81 دلار در دو هفته گذشته، در حال حاضر با قیمت 55 دلار در رتبه 8 کوین مارکت کپ قرار دارد.

پیش از بررسی تحلیل قیمتی این رمز ارز پرطرفدار، اخبار و تحلیل فاندامنتال این رمز ارز را مرور خواهیم کرد.

تحلیل فاندامنتالی سولانا (29 اردیبهشت)

در هفته گذشته چند خبر مهم برای سولانا منتشر شده است.

یکی از مهم ترین اخبار اضافه شدن توکن‌های غیر قابل تعویض به پلتفرم اینستاگرام می‌باشد. طرح (مِتا فیس‌بوک) برای اضافه‌کردن توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به اینستاگرام، در نظر دارد به زودی پشتیبانی از NFT‌ ها را به‌صورت آزمایشی اجرا کند و یکی از این پلتفرم‌ها علاوه بر اتریوم، شبکه سولانا می‌باشد.

همچنین بازارهای NFT Solana ثابت کرده‌اند که یکی از بازارهای NFT در حال رشد هستند زیرا تعداد کاربران آن‌ها بر اساس داده‌های Dune Analytics تنها در ماه‌های آوریل و مه به 250000 معامله‌گر افزایش یافته است. بر اساس  گزارش ماهانه DappRadar، برای  سومین بار حجم معاملات این بازار‌ها  بیش از 6 میلیارد دلار شده است.

سولانا (SOL) به دلیل سرعت عملکرد، هزینه تراکنش پایین و امنیت، جایگاه خود را به عنوان یکی از بازیگران کلیدی NFT به دست آورده است و در حال بهبود وضعیت بازار خود در صنعت NFT و Defi می‌باشد.

همچنین بنیاد سولانا در نظر دارد درخواست‌های تراکنش سولانا از درون زنجیره بلاکچین به دنیای خارج از زنجیره وارد کند با این تغییر در آینده می‌توان هر تراکنش سولانا را از طریق یک درخواست تعاملی بین یک برنامه پرداخت و کیف پول تلفن همراه به دنیای واقعی وارد کرد.

تحلیل تکنیکال سولانا (29 اردیبهشت)

رمز ارز سولانا در 6 ماه و 12 روز قبل در تاریخ 16 آبان ماه، اوج قیمت دلاری خود را در عدد 259 دلار ثبت کرده است و پس از آن با اصلاح 85 درصدی قیمت مواجه شده است و در ناحیه 50 دلار در حال معامله در صرافی‌های جهانی می‌باشد.

تحلیل تکنیکال سولانا 29 اردیبهشت 1401

در تایم فریم روزانه شاهد از دست رفتن محدوده حمایتی 65 دلاری بوده‌ایم و در حال حاضر در حال پولبک به منطقه مورد نظر می‌باشیم. در صورت شکست منطقه مقاومتی جدید و تثبیت بالای آن احتمال رشد مجدد تا سطوح بعدی وجود دارد.

تحلیل تکنیکال سولانا (29 اردیبهشت)

همچنین دو نقطه حمایتی در این تایم فریم مشاهده می‌کنیم. در حمایت اول شاهد برگشت قیمت از محدوده 43 دلار می‌باشیم. این محدوده در سال گذشته نیز دوبار برخورد قیمتی را تجربه کرده است.

چارت حمایت سولانا

محدوده حمایتی بعدی نیز، سایه کندل نزولی می باشد که با برخورد با سطح حمایتی 37 دلار شاهد برگشت قیمتی آن بوده ایم.

محدوده حمایتی سولانا 29 اردیبهشت

اندیکاتور rsi پس از برخورد قیمت با سطح 37 از ناحیه اشباع فروش خود خارج شده است و در حال حاضر در محدوده 35 قرار گرفته است. اندیکاتور macd نیز که پس از برخورد با روند نزولی میان مدت در یک روند نزولی قرار داشت به پایان روند خود نزدیک می‌شود و دو خط سیگنال این اندیکاتور در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند.

تحلیل سولانا با اندیکاتور rsi

در تایم فریم 4 ساعته پس از برخورد قیمت با محدوده 65 دلار شاهد یک مقاومت استاتیک در عدد 58 اندیکاتور rsi می باشیم و اندیکاتور macd نیز در حال شروع یک روند نزولی پس از بهم رسیدن دو خط سیگنال به یکدیگر می باشد و احتمال ریزش مجدد برای این ارز وجود خواهد داشت.

تحلیل سولانا با اندیکاتور مکدی

چندین سناریو محتمل در حال حاضر برای سولانا:

سناریو اول: ریزش مجدد بازار و از دست دادن سطوح حمایتی 43 دلار و 37 دلار.

چندین سناریو محتمل در حال حاضر برای سولانا

اما در سناریو خوش بینانه  احتمال نوسان قیمتی بین محدوده 65 دلار و 43 دلار وجود خواهد داشت و تا معتبر بودن این سطح ادامه خواهد یافت.

سناریو خوش بینانه solana

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی سولانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی سولانا

شاخص‌های فنی سولانا 29 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

با رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده غیر قابل پیش بینی 36000 دلار، رمز ارز‌های دیگر بازار هم کاهش قیمت شدیدی را تجربه کردند. سولانا یکی از رمز ارز‌هایی با اصلاح قیمتی بالا در دو هفته گذشته بوده است. این ارز نسبت به قیمت 100 دلاری خود 20 درصد اصلاح قیمتی را تجربه کرده است و در حال حاضر با قیمت 81 دلار در صرافی بایننس در حال معامله می‌باشد.

اخبار فاندامنتالی سولانا 17 اردیبهشت

یکی از مهم‌ترین اتفاقات هفته گذشته برای سولانا، از کار افتادن 7 ساعته این شبکه پر تراکنش در حوالی بامداد 11 اردیبهشت بوده است. این شبکه برای حدود هفت ساعت از کار متوقف بوده است. تیم سولانا دلیل این اتفاق را درگیرشدن شبکه مبتنی بر اثبات سهام این ارز دیجیتال با «مقدار بسیار زیادی داده» و تراکنش توصیف کرده است که اعتبارسنج‌های شبکه را از وضعیت اجماع خارج کرده و باعث توقف روند تولید بلاک‌های جدید در شبکه شده است.

از کار افتادن شبکه سولانا قیمت این ارز دیجیتال را هم برای ساعاتی در هفته گذشته با کاهش مواجه کرد و به محدوده 81 دلار رساند. سقوط به این قیمت 3 ساعت بعد از قطعی شبکه و پیش از بازیابی  مجدد قیمت تا 89 دلار اتفاق افتاد.

فارغ از مشکلات به وجود آمده برای شبکه، سولانا در مسیر خود برای رقابت با اتریوم، با فراهم‌کردن مقیاس‌پذیری و سرعت بالا، فضایی را برای توسعه‌دهندگان ایجاد کرده که بتوانند انواع مختلفی از نرم‌افزارهای غیرمتمرکز را روی این بلاک چین توسعه دهند. تاکنون بیش از 350 پروژه در حوزه‌های مختلف مانند دیفای، صرافی‌های غیرمتمرکز، وب 3، پخش آنلاین و دیگر حوزه‌های مرتبط با بلاک چین و ارزهای دیجیتال روی سولانا ساخته شده است.

در این میان پروژه‌های سولایس، نووا، ریشو فایننس، کرونی، الدرین، ریس‌فای، پورت فایننس، دیفای لند و ویل‌مپ توانسته‌اند عنوان 10 پروژه برتر سولانا را به خود اختصاص دهند. این ها پروژه‌هایی هستند که در سال 2022 ارزش رصدکردن را دارند.

تحلیل تکنیکال سولانا 17 اردیبهشت

در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنیم علاوه بر اصلاح 20 درصدی، قیمت به محدوده حمایتی 78 دلار واکنش نشان داده و مانع از ریزش بیشتر و از دست دادن این نقطه حمایتی شده است.

تحلیل تکنیکال سولانا 17 اردیبهشت 1401

در اندیکاتور RSI مشاهده می‌کنیم که یک خط روند بر محدوده 33 تشکیل داده است و هر زمان با این خط روند برخورد مستقیم داشته است شاهد توقف ریزش بوده ایم.

در اندیکاتور MACD شاهد یک روند نزولی همزمان با برخورد قیمت با خط روند نزولی میان مدت سولانا در محدوده قیمت 143 دلار هستیم. این روند نزولی در اندیکاتور همچنان ادامه دارد.

تحلیل تکنیکال سولانا 17 اردیبهشت

تحلیل تکنیکال solana تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم مشاهده می‌کنیم که قیمت سولانا در هفته گذشته بین محدوده 94 دلار و 80 دلار در حال نوسان بوده و به محدوده حمایتی 78 دلار واکنش مناسبی نشان داده است.

تحلیل تکنیکال solana تایم فریم 4 ساعته

اندیکاتور RsI در این تایم فریم در محدوده نسبتا خنثی 40 قرار گرفته و از محدوده اشباع فروش فاصله دارد اما در اندیکاتور MACD همزمان با برخورد با سطح حمایتی این احتمال وجود دارد خط مکدی (خط آبی رنگ) بتواند خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) را رو به بالا بشکند و روند نزولی این اندیکاتور را به اتمام برساند.

تحلیل تکنیکال سولانا با اندیکاتور

با توجه به حمایت شکل گرفته در قیمت فعلی این احتمال وجود دارد تا در سناریو اول پیش بینی، شاهد نوسان قیمتی بین محدوده 80 دلار و 95 دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال سولانا و سناریو اول حمایتی

در سناریو بد بینانه در صورت ریزش مجدد قیمت بیت کوین، احتمال از دست رفتن این محدوده وجود دارد و حمایت بعدی قیمت 65 دلار برای این ارز معتبر خواهد بود.

سناریو بدبینانه سولانا 17 اردیبهشت

خوش بینانه‌ترین سناریو موجود برای سولانا تثبیت قیمتی بالای محدوده 95 دلار می‌باشد و در صورت رشد مجدد کلی بازار رسیدن به قیمت 110 دلاری دور از ذهن نخواهد بود. هرچند که توسعه دهندگان این ارز باید راه حلی برای قطعی شبکه پی در پی این بلاکچین پر سرعت پیدا کنند.

آخرین تحلیل تکنیکال سولانا 17 اردیبهشت

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی سولانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی سولانا 17 اردیبهشت

شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها در 17 اردیبهشت

تحلیلگر: علی فرهانی

زمان طولانی تأیید تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین و کارمزد بالای شبکه اتریوم همواره به‌عنوان نقاط ضعف فناوری بلاک چین نام برده شده‌اند. شبکه سولانا یک اکوسیستم غیرمتمرکز، امن، مقیاس‌پذیر و سریع است. این پروژه با هدف تبدیل‌شدن به بستری برای اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (Dapp) ایجاد شد و در حال حاضر یکی از رقبای اصلی اتریوم به حساب می‌آید. سرعت انجام تراکنش‌ها، پشتیبانی از قراردادهای هوشمند و مقیاس‌پذیری بالای شبکه باعث شده است تا این پروژه به‌ سرعت به یکی از اکوسیستم‌های پیشتاز در حوزه بلاک چین تبدیل شود. مشکلات شبکه اتریوم در بحث مقیاس‌پذیری سبب شد تا این شبکه بتواند با سرعت بیشتری به جایگاه فعلی خود برسد و در حال حاضر می‌توان آن را جدی‌ترین تهدید برای اتریوم و محبوبیت آن در نظر گرفت.

تحلیل فاندامنتال  سولانا

سولانا ادعا می‌کند که 1 تراکنش بر روی این شبکه، انرژی معادل با چند جستجوی Google مصرف می‌کند. تیم فنی سولانا می‌گوید در مقایسه با سایر بلاک چین‌ها، انرژی کمتری را در پردازش تراکنش‌ها مصرف می‌کند.

پس از بررسی گسترده تأثیر منفی تراکنش‌های مرتبط با رمزارز بر آب و هوای جهانی، سولانا در طول زمان تکامل یافته تا بتواند انرژی کمتری نسبت به بلاک چین محبوب اتریوم مصرف کند. بر اساس داده‌های اخیر منتشر شده توسط تیم Solana، یک تراکنش سولانا تقریباً همان انرژی را مصرف می‌کند که چند جستجوی Google انجام می‌دهد. جزئیات داده‌ها نشان می‌دهد که در حالی که یک تراکنش سولانا 2707 ژول انرژی مصرف می‌کند، جستجوی گوگل از 1080 ژول استفاده می‌کند.

در همین راستا، داده‌ها نشان می‌دهند که یک تراکنش در شبکه Solana انرژی کمتری نسبت به روشن نگه داشتن یک لامپ LED به مدت یک ساعت و کار بر روی رایانه شخصی برای یک ساعت مصرف می‌کند. علی رغم مصرف کم انرژی، تیم سولانا همچنان از راه‌های بهبودیافته برای «خنثی کردن تأثیر انرژی کم» حمایت می‌کند.

تحلیل تکنیکال سولانا در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه، سولانا هنوز نتوانسه مقاومت داینامیک خود را بشکند و از روند نزولی میان مدت خود خارج شود. همچنین در محدوده قیمتی 75 دلارنیز حمایت معتبری دارد. اندیکاتور RSI در محدوده 50 می‌باشد که نشان از ثبات روند فعلی می‌دهد اما دراندیکاتور MACD خط آبی رنگ نتوانسته خط سیگنال MACD را رو به بالا قطع کند.

تحلیل تکنیکال سولانا در تایم فریم روزانه

در تایم فریم روزانه سولانا، اگر بتواند خط روند نزولی میانمدت خود را بشکند، اولین مقاومت پیش رو مقاومت ۱۴۰ دلاری می‌باشد و تثبیت بالاب خط روند نزولی دستیابی به این محدوده مقاومتی را بسیار آسان می‌کند.

تحلیل تکنیکال ارز سولانا در تایم فریم روزانه

تایم فریم 4 ساعته

در این تایم فریم اندیکاتور RSI حالت نزولی دارد و در محدوده عدد 40 قرار گرفته است و همچنین در اندیکاتور MACD خط آبی رنگ نیز نتوانسته خط سیگنال را رو به بالا بشکند که احتمال نزول بیشتر را نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال سولانا در تایم فریم 4 ساعته

چند سناریو پیش رو …

در صورت نزول بیشتر قیمت و از دست دادن محدوده حمایتی قوی 75 دلار، حمایت معتبر بعدی برای سولانا محدوده 60 دلار می‌باشد.

تحلیل تکنیکال solana در تایم فریم 4 ساعته

اما در صورت شکست خط روند و تثبیت قیمت بالای محدوده 120 دلار، امکان صعود بیشتر و پر قدرت به سطح 140 دلار نیز ممکن می‌شود.

تحلیل تکنیکال ارز دیجتال sol در تایم فریم 4 ساعته

سناریو آخر که احتمال بالا نیز دارد، نوسان قیمت بین محدوده 120 دلار و 75 دلار می‌باشد و تا از دست رفتن یکی از این محدوده‌ها ادامه خواهد داشت.

چارت تحلیل تکنیکال ارز دیجتال سولانا

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی سولانا را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهند.

تحلیل فنی سولانا

محبوب ترین شاخص های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها

تحلیلگر: علی فرهانی

47 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید