021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال ترون

25 اردیبهشت 1401

ترون (TRX) یک سکوی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن ساختن یک سیستم سرگرمی محتوای جهانی دیجیتال رایگان با فناوری ذخیره‌سازی توزیع شده است و امکان اشتراک‌گذاری آسان و مقرون به صرفه از محتوای دیجیتال را فراهم می‌کند.

ترون (TRON) در سپتامبر سال 2017 توسط یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور موسوم به Tron Foundation تأسیس شد. این شرکت توسط مدیر عامل شرکت یعنی جاستین سان هدایت می‌شود و دارای یک تیم توسعه داخلی اختصاصی است که شامل متخصصان مشهور فناوری است. ترون بیش از 100 نیروی متخصص در زمینه‌های مختلف دارد.

ترون (TRX) به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود می‌بایست از ساختاری تشکیل می‌شد که بتواند تمامی این ویژگی‌ها را با یکدیگر تلفیق و آن را از دیگر ارزها متمایز کند. ترون از ساختاری معماری 3 لایه تشکیل شده است که هر کدام وظیفه‌ای بر عهده دارند.

اکثر ارزهای دیجیتال قدیمی‌تر با الگوریتم گواه اثبات کار می‌کنند. بیت کوین و اتریوم از این دسته هستند ولی اتریوم در نسخه جدید 2.0 با الگوریتم اثبات سهام کار خواهد کرد. بر خلاف این دسته، رمزارز ترون با الگوریتم اثبات سهام فعالیت می‌کند. همچنین ترون استخراج‌پذیر نیست. ایده ماینینگ که در بیت کوین و بسیاری رمزارزهای دیگر وجود دارد، باعث افزایش انگیزه ماینرها برای تایید تراکنش و همچنین جلوگیری از هک شبکه می‌شود. ولی معایبی از جمله هزینه برق مصرفی بالا و هزینه دستگاه ماینر باعث شد بسیاری از رمزارزهای جدیدتر استخراج را از روال تولید خود حذف کنند. از طرفی طبق گفته تیم ترون که ماینینگ ممکن است انحصاری شود و توسط قدرت‌ها به کار گرفته شود. لذا عملیات ماینینگ جایی در این رمزارز ندارد. الگوریتم اثبات سهام (Proof Of Stake) می‌تواند برخی از این مشکلات را حل کند. در واقع دارندگان ارز دیجیتال ترون (سهام داران) می‌توانند با اختصاص دادن دارایی خود به شبکه در عملیات تولید بلاک جدید و همچنین تایید تراکنش‌های شبکه مشارکت کنند.

تحلیل تکنیکال ترون tron

قیمت رمز ارز ترون از یک سال گذشته وارد روند نزولی بلند مدت خود شده است و تا کنون نتوانسته این روند نزولی را بشکند و همچنین حمایت معتبر برای این رمز ارز محدوده حمایتی 0.48 دلار می‌باشد که چندین بار تلاش برای ریزش و از دست رفتن این حمایت را شاهد بوده ایم.

تحلیل تکنیکال ترون 24 اردیبهشت 1401

در هفته گذشته پس از برخورد قیمت با خط روند نزولی این ارز شاهد ریزش 30 درصدی  قیمت بوده ایم.

همچنین در اندیکاتور rsi نیز همزمان با برخورد با محدوده مقاومتی مورد نظر شاهد ریزش بوده ایم و در حال حاضر در نقطه تعادلی 50 قرار دارد.

در اندیکاتور macd خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) بالای خط مکدی در حال قرار گرفتن و تثبیت می‌باشد و نوید یک روند نزولی در تایم فریم روزانه را می‌دهد.

تحلیل تکنیکال ترون tron

تحلیل تکنیکال ترون در تایم فریم ۴ ساعته

ابتدا در این تایم فریم مشاهده می‌کنیم با قرار دادن فیبوناچی اکستنشن بر روی قیمت در نقاط طلایی 1 و 0.786 فیبو شاهد تغییر روند و بازگشت قیمت بوده‌ایم.

تحلیل تکنیکال ترون در تایم فریم ۴ ساعته

در این تایم فریم اندیکاتور  rsi  نیز در محدوده تعادلی 48 قرار دارد و شاهد یک روند صعودی در این اندیکاتور نیز می‌باشیم.

همچنین اندیکاتور macd نیز در حال وارد شدن به یک روند صعودی می‌باشد خط مکدی (آبی رنگ) بالای خط سیگنال درحال تثبیت می‌باشد.

تحلیل ارز دیجیتال ترون با اندیکاتور مکدی

در حال حاضر مهمترین حمایت معتبر در این تایم فریم عدد 0.598 دلار می‌باشد که در صورت ادامه روند ریزشی بیت کوین در روز‌های آینده احتمال از دست دادن آن وجود دارد.

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی ترون

شاخص‌های فنی ترون

تحلیل گر: علی فرهانی

10 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید