021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

تحلیل تکنیکال ترون

تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1401تاریخ بروزرسانی : 10 مهر 1401

ترون در دو هفته گذشته، در محدوده حمایت و مقاومت فعلی خود، نوسان بیش از ۷ درصد را تجربه کرده است و مطابق پیش بینی هفته های گذشته پس از برخورد با مقاومت خود تا سطح حمایت بعدی کاهش قیمت داشته است، ترون که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۵.۶۶ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۱۵ بازار قرار داشته و سهم ۰.۵۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۶۱۲۴۹ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۹۸۵ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۲۰.۳۵ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

خرید و فروش رمز ارز ترون

تحلیل فاندامنتال ترون (10 مهر)

جاستین سان، موسس TRON، در کنفرانس توسعه دهندگان Upbit (UDC) در صبح جمعه، 23 سپتامبر، در بوسان، کره جنوبی شرکت کرد. سان یک سخنرانی کلیدی با عنوان “TRON راه را برای وب 3.0 هدایت می‌کند” از طریق پیوند ویدیویی ارائه کرد، که نشان داد وب 3.0 ما را به آینده غیرمتمرکز نزدیکتر می‌کند. اکوسیستم TRON در زمینه‌های متعددی مانند جامعه، فناوری، و نقدینگی دارایی برای دموکراتیزه کردن امور مالی و ایجاد محیطی بهتر برای هنر، بازی، رسانه و غیره در وب 3.0 تلاش می‌کند.

موسس ترون با تاکید بر امکاناتی که وب 3.0 در اختیار دارد شروع کرد. او معتقد است که وب 3.0 می‌تواند در شفافیت صنعت، تمرکززدایی، مقیاس پذیری و همچنین حمایت از خیریه تفاوت ایجاد کند. اگرچه وب 3.0 هنوز باید بر موانعی از جمله مقررات دولتی و عدم توافق عمومی غلبه کند، جاستین سان مصمم است که دیجیتالی شدن چیزی است که آینده را تعریف می‌کند. مقیاس دارایی‌های مجازی به طور تصاعدی در دهه گذشته گسترش یافته است و چنین رشد سریعی در آینده کاهش نخواهد یافت.

 جاستین سان همچنین تلاش های پیشگیرانه و نوآوری‌های تجاری ترون را در وب 3.0 که به سرعت در حال رشد است معرفی کرد. ترون در دیجیتالی کردن آثار هنری، تامین مالی هنرمندان و مسابقات هنری و میزبانی TRON Grand Hackathons نوآوری کرده است که همگی به حمایت از صنعت بلاک چین اختصاص یافته است.

جاستین سان اشاره کرد که ترون شاهد اضافه شدن 50 میلیون حساب کاربری در سال بوده است. بر اساس این نرخ رشد، انتظار می‌رود که ترون در سال آینده پایگاه کاربری برابر با اتریوم داشته باشد. در رابطه با USDD مورد انتظار، سان تاکید کرد که این اولین استیبل کوین غیرمتمرکز بیش از حد وثیقه است. به عنوان بخشی از برنامه‌های جهانی ترون، حضور سان در UDC توجه زیادی را به خود جلب کرده و بحث‌های داغی را به خود جلب کرده است. بسیاری تعجب می‌کنند که آیا این نشانه‌ای از گسترش ترون به بازار کره جنوبی است.

با این وجود، آشکارا تقاضای ضعیفی برای ترون در بازار وجود دارد که هر زمان که بازار رمزارزها سعی در تغییر مسیر از نزولی به صعودی دارد، این تقضا افزایش خواهد یافت.

به نظر می‌رسد فعالیت نهنگ در این مرحله ناکافی است و کشش کافی را برای جذب سرمایه به دست نمی‌آورد. صرف نظر از این، عرضه ترون برای نهنگ ها افزایش یافته است. همچنین این امیدواری وجود دارد که خوش بینی سرمایه گذاران باید با تحولات اخیر برای ترون تقویت شود.

تحلیل تکنیکال ترون (10 مهر)

در تایم فریم روزانه، مطابق پیش بینی هفته گذشته، محدوده‌های حمایتی و مقاومتی معتبر بوده‌اند و در حال حاضر قیمت ترون در تلاش برای شکست خط روند نزولی کوتاه مدت خود است و در صورت شکست و تثبیت بالای سطح آن احتمال دستیابی قیمت ۰.۰۶۳ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل تکنیکال ترون 10 مهر 1401

در این تایم فریم، اندیکاتور RSI در تلاش برای شکست مجدد و تثبیت بالای سطح ۵۰ خود است و در صورت ادامه این روند، شاهد آغاز مجدد فاز صعودی خواهیم بود، در اندیکاتور MACD نیز شاهد ادامه روند صعودی در این تایم فریم می‌باشیم.

تحلیل تکنیکال ترون (10 مهر)

در تایم فریم ۴ ساعته نیز اندیکاتور RSI در محدوده ۵۶ خود قرار دارد و احتمال پولبک آن به سطح ۵۰ بسیار بالا است، همچنین در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاش برای تلاقی دو خط سیگنال و مکدی با یکدیگر می‌باشیم و در صورت تثبیت سطح سیگنال بالای سطح مکدی شاهد آغاز مجدد روند نزولی خواهیم بود.

تحلیل ترون با اندیکاتور RSI و مکدی در 10 مهر

همچنین میانگین‌های متحرک ۷و ۱۴ روزه با  وجود روند صعودی، در صورتی که کندل‌های قیمتی ترون میانگین متحرک ۱۴ روزه را به سمت پایین قطع کنند، شاهد تغییر روند در این تایم فریم خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷و ۱۴ روزه ترون در 10 مهر ماه

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن‌ها سیگنالی خنثی را به ما نشان می‌دهد.

خلاصه تحلیل فنی ترون در تاریخ 10 مهر

شاخص‌های فنی ترون در تاریخ 10 مهرماه

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته، ترون نوسان بیش از ۸ درصد را تجربه کرده است اما نتوانسته قیمت فعلی خود را بالای سطح مقاومت پیش روی خود تثبیت نمایید، ترون که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۵.۷۳ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۱۵ بازار قرار داشته و سهم ۰.۵۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۶۲۰۵۴ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲,۰۱۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن به ۲۵۲.۲۶ میلیون دلار نیز کاهش یافته است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ترون ( 28 شهریور )

شبکه Tron شراکت با ارائه دهنده نقدینگی Wintermute را اعلام کرد. همانطور که در مورد همه شراکت‌ها وجود دارد، این همکاری جدید با هدف ایجاد کارایی بیشتر برای TRON خواهد بود. طبق قرارداد، Wintermute بازارساز رسمی Tron خواهد بود. اعلامیه رسمی نشان داد که ارائه‌دهنده نقدینگی نقدینگی Tron را در صرافی‌های متعدد افزایش می‌دهد. این به این دلیل است که Wintermute به عنوان بازارساز Tron عمل می‌کند و شکاف بین خریداران و فروشندگان را پر می‌کند. مهمترین جنبه توسعه، تأثیر آن بر ارز دیجیتال بومی ترون TRX است. علاوه بر این، متریک فعالیت توسعه Tron در سه روز گذشته به بهبود قابل توجهی دست یافت. علاوه بر این، چنین توسعه‌ای نشان دهنده یک بهبود شبکه قابل توجه است. در شرایط ایده آل، نوع توسعه مناسب می تواند به تغییر احساسات مثبت در بین سرمایه گذاران دامن بزند. چنین موردی در مورد توسعه Wintermute وجود دارد زیرا احساسات وزنی کل TRX در چند روز گذشته افزایش یافته است. نشان می‌دهد که سرمایه گذاران به آخرین تحولات واکنش مثبت نشان داده اند. از نظر قیمت، TRX این هفته را با شتاب نزولی آغاز کرد. از 11 تا 13 سپتامبر تقریباً 6.7 درصد کاهش یافت.

انتظار می رود همکاری Tron با Wintermute تجربه معاملاتی روان تری را برای سرمایه گذاران TRX ایجاد کند. این ممکن است لزوما به تقاضای کوتاه مدت کمک نکند. از این رو، افزایش بالقوه در نتیجه تغییر احساسات سرمایه گذار محدود خواهد شد.

Blockchain.com اکنون TRX، توکن بومی اکوسیستم Tron را در صرافی و کیف پول خود فهرست کرده است. Blockchain.com، یکی از شرکت‌های پیشرو ارزهای دیجیتال در جهان، در روز سه‌شنبه، 13 سپتامبر، اعلام کرد که توکن ابزار بومی ترون TRX را در پلتفرم خود فهرست کرده است. بر اساس بیانیه مطبوعاتی به اشتراک گذاشته شده با Coinjournal، Blockchain.com گفت که برنامه‌های تشویقی متعددی ارائه خواهد شد، از جمله برنامه‌ای که به کاربران اجازه می‌دهد تا 8 درصد پاداش سالانه برای کاربرانی که TRX خود را در حساب پاداش Blockchain.com دارند، کسب کنند. مکانیسم کارآمد اجماع اثبات سهام و طیف وسیعی از ابزارهای آن برای کسب و کار و توسعه دهندگان برای ایجاد در شبکه خود، به TRON کمک کرده است تا با 2000 TPS، بیش از 110 میلیون حساب و بیش از بیش از آن به یکی از بزرگترین زنجیره‌های عمومی در جهان تبدیل شود. 3.8 میلیارد تراکنش این جدیدترین فهرست، TRX را برای عموم قابل دسترس تر می‌کند تا از برنامه‌های TRON DApps برای رشد بیشتر اکوسیستم استفاده کنند.

تحلیل تکنیکال ترون ( 28 شهریور )

ترون در حال تلاش برای شکست مجدد سطح مقاومتی خود و تثبیت قیمت بالاتر از آن است سطح مقاومت فعلی نیز دارای همپوشانی با خط روند نزولی بلند مدت است و در صورت شکست هر دو ناحیه مهم احتمال دستیابی به سطوح بالاتر وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ترون 28 شهریور 1401

در تایم فریم روزانه نیز اندیکاتور RSI در تلاش برای شکست مجدد ناحیه ۵۰ خود رو بالا است، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاقی خطوط مکدی و سیگنال با یکدیگر می‌باشیم و با ادامه روند فعلی این اندیکاتور در تلاش برای ادامه روند صعودی خود است.

تحلیل تکنیکال ترون ( 28 شهریور )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI در حال ادامه روند صعودی خود و تثبیت بالای سطح ۵۰ است، در اندیکاتور MACD نیز شاهد روند صعودی و تثبیت خط مکدی بالای سطح سیگنال می‌باشیم.

تحلیل ترون با اندیکاتور RSI و مکدی در 28 شهریور

همچنین میانگین متحرک ۷ روزه توانسته بالای سطح ۱۴ روزه خود تثبیت شود و روند صعودی را در تایم فریم ۴ ساعته ادامه دهد.

میانگین متحرک ۷ روزه ترون توانسته بالای سطح ۱۴ روزه خود تثبیت شود

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، پس از تلاقی میانگین‌های متحرک این اندیکاتور خط conversion line توانسته خط Base line را به سمت بالا بشکند و در صورت ادامه روند فعلی، کندل‌های صعودی قیمت از ناحیه ابر کومو خارج خواهند شد.

تحلیل ترون با سیستم معاملاتی ایچیموکو در 28 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن‌ها سیگنال فروش  را به ما نشان می‌دهد.

خلاصه تحلیل فنی ترون در تاریخ 28 شهریور

شاخص‌های فنی ترون در تاریخ 28 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته نیز، ترون با وجود نوسان بیش از ۱۰ درصد همچنان در محدوده حمایتی خود در حال معامله است و در صورت شکست این ناحیه، حمایت معتبر بعدی قیمت ۰.۰۵۸ دلار خواهد بود، ترون که با وجود کاهش ارزش بازار خود به حدود ۵.۸۴ میلیارد دلار، توانسته به رتبه ۱۵ بازار صعود داشته باشد و سهم ۰.۵۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۶۳۲۶۶ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۹۱۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۲۷۴.۳۸ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ترون ( 15 شهریور )

به نظر می رسد Tron اخیراً به نقاط عطف رسیده است، زیرا اکثر معامله گران در اکوسیستم رمزنگاری برای تسویه تراکنش‌ها به شبکه هجوم می‌آورند. بلاکچین PoS اخیراً از 5 تریلیون دلار ارزش تراکنش‌های انجام شده بر روی آن عبور کرده است. این شاهکار علاقه روزافزون به خدمات پرتوان و کم هزینه آن را برجسته می‌کند.

طبق کاوشگر بلاک چین ترون، TronScan نشان می‌دهد که ارزش کل انتقال در بلاک چین ترون در حال حاضر 5.2 تریلیون دلار است. این رقم نشان دهنده یکی از بالاترین ارزش‌های انتقالی در صنعت است. سان این شاهکار را به «قدرت بلاک چین» نسبت داد.

ترون از زمان انتشار خود در سال 2018 شاهد رشد شگفت انگیزی بوده است. چهار سال بعد، این شبکه دارای بیش از 109 میلیون حساب کاربری است. علیرغم میزبانی فقط 10 پروتکل، این بلاکچین دومین بلاک چین بزرگ از نظر کل ارزش قفل شده (TVL) به ازای هر داده از DefiLlama است. با TVL فعلی 5.72 میلیارد دلار در زمان انتشار، از Binance Smart Chain، Avalanche، Polygon و Solana پیشی گرفت.ترون که به عنوان اتریوم بعدی معرفی می شود، تنها از نظر TVL از اتریوم عقب تر است. TVL اتریوم 34.26 میلیارد دلار با حدود 544 پروتکل است. در حالی که اتریوم 58 درصد از کل TVL در DeFi را به خود اختصاص می‌دهد، ترون با سهم 9.75 درصدی در رتبه دوم قرار دارد. علاوه بر رسیدن به این نقاط عطف، به نظر می‌رسد که سیستم PoS Tron کمترین مصرف انرژی را دارد. همانطور که قبلاً گزارش شده است، داده‌های اخیر نشان می‌دهد که Tron کم مصرف‌ترین بلاک چین در اکوسیستم رمزنگاری است. موسسه رتبه‌بندی کربن کریپتو (CCRI) گزارشی در مورد میزان مصرف انرژی توسط بلاک‌چین‌های مختلف منتشر کرد. در این گزارش اشاره شد که ترون کمترین انرژی را در بین تمام بلاک چین‌ها مصرف می‌کند.

گزارش CCRI اشاره کرد که میزان مصرف انرژی سالانه آن برابر با 15 خانوار آمریکایی است. براساس داده‌های این گزارش، این زنجیره 99 درصد انرژی کمتری نسبت به بیت‌کوین مصرف می‌کند و نرخ مصرف سالانه آن 162868 کیلووات ساعت است. برای زمینه، نرخ مصرف انرژی سالانه بیت کوین 83 میلیون کیلووات ساعت است.

تحلیل تکنیکال ترون ( 15 شهریور )

ترون با وجود روند کاهشی قیمت، همچنان در محدوده حمایتی خود معامله می‌شود و در صورتی که قیمت بالای سطح فعلی تثبیت شود، احتمال برخورد مجدد آن با خط روند نزولی وجود خواهد داشت. در غیر این صورت حمایت معتبر بعدی ناحیه ۰.۰۵۸ دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ترون 15 شهریور 1401

اما در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI پس از برخورد قیمت با خط روند نزولی بلند مدت، همچنان در ناحیه کمتر از ۵۰ خود قرار دارد و تا زمانی که بالای سطح مورد نظر تثبیت نشود، احتمال آغاز روند صعودی کم خواهد بود، در اندیکاتور MACD نیز شاهد تلاقی خطوط سیگنال و مکدی با یکدیگر می‌باشیم. در صورت تثبیت خط مکدی بالای سطح خط سیگنال روند صعودی مجدد آغاز خواهد شد.

تحلیل تکنیکال ترون ( 15 شهریور )

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، با وجود پولبک اندیکاتور RSI به ناحیه ۵۰ خود، اندیکاتور MACD همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و در صورت ادامه روند فعلی احتمال خروج از ناحیه حمایتی بالا خواهد بود.

تحلیل ترون در تایم فریم ۴ ساعته 15 شهریور

در این تایم فریم میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تلاقی یکدیگر قرار دارند و تا زمانی میانگین ۷ روزه به طور کامل بالای سطح ۱۴ روزه تثبیت نشود، احتمال روند صعودی ضعیف خواهد بود و در صورت ادامه روند فعلی شاهد نوسان قیمت در محدوده مشخص شده خواهیم بود.

میانگین های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ترون در 15 شهریور

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و کندل‌های قیمتی پایین تر از سطح ابر کومو در حال معامله هستند.

تحلیل ترون با سیستم معاملاتی ایچیموکو در 15 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن‌ها سیگنال فروش  را به ما نشان می‌دهد.

خلاصه تحلیل فنی ترون در تاریخ 15 شهریور

شاخص‌های فنی ترون در تاریخ 15 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

ترون با وجود پیش بینی روند صعودی، پس از تلاش فراوان نتوانست سطح مقاومت خود را به سمت بالا بشکند و به سطوح بالاتر دست پیدا کند، در دو هفته گذشته شاهد نوسان بیش از ۱۱ درصد و برخورد مجدد قیمت با سطح ۰.۰۶۳ دلار  و واکنش به این سطح بوده‌ایم، ترون که با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۶.۱۳ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۱۶ بازار قرار داشته و سهم ۰.۵۷ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۶۶۲۹۸ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۱,۹۵۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۱۲.۰۱ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند قیمت رمزارز ترون، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ترون ( 2 شهریور )

ترون اهداف والایی با هدف تمرکززدایی وب دارد. این به کاربران امکان دسترسی آسان به طیف وسیعی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری رمزنگاری را می‌دهد و کل سیاره معامله‌گران رمزارز را در یک پلتفرم با کاربری آسان به هم متصل می‌کند. TRX پتانسیل قیمت بالایی دارد و می‌تواند بازیگر اصلی صنعت برای دهه‌های آینده باشد.

چالش sTRONger Together، ابتکاری که بهترین پروژه‌ها را در اکوسیستم TRON و BitTorrent Chain برجسته می‌کند، اولین فصل خود را راه اندازی کرده است. این نمایشگاه یک ماهه که توسط Visions of Blockchain رهبری می‌شود، نزدیک به 40 پروژه غیرمتمرکز را به نمایش می‌گذارد که بر حوزه‌های عمودی مانند GameFi، NFTs، DeFi و Esports و نه تنها تمرکز دارند. در طول این چالش، بیش از 10000 دلار USDT به جوامع زنجیره ای TRON و BitTorrent اهدا می‌شود.

چالش sTRONger Together به عنوان راهی مستقیم برای بازگشت به جوامع زنجیره‌ای TRON و BitTorrent و در عین حال تشویق آنها به حمایت از پروژه‌های TRON و BitTorrent در نظر گرفته شده است.

همچنین جاستین سان، بنیانگذار TRON و سرمایه گذار Poloniex، یک صرافی جهانی ارزهای دیجیتال، امیدوار است که USDD استیبل کوین، پس از تکمیل ادغام، به اولین اکوسیستم EthereumPOW تبدیل شود. با این حال، سان تکرار کرد که به جای پشتیبانی از یک فورک خاص، از فورک با قوی‌ترین اجماع جامعه و بیشترین نرخ هش پشتیبانی می‌کند.

تحلیل تکنیکال ترون ( 2 شهریور )

قیمت ترون در ۶۰ روز گذشته در محدوده نمایش داده شده در حال نوسان بوده است و این دو ناحیه حمایت و مقاومت کاملا معتبر عمل کرده‌اند و تا زمانی که کندل‌های قیمتی نتوانند بالا یا پایین این سطوح تثبیت شوند، تغییر جهت و روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال ترون ۲ شهریور 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در فاز نزولی خود و عدد ۳۹ قرار دارد و تا زمانی که بالای سطح ۵۰ خود را تثبیت نکند، روند صعودی را مشاهده نخواهیم کرد. اندیکاتور MACD نیز پس از برخورد قیمت با سطح مقاومت، روند نزولی خود را آغاز کرده است.

تحلیل تکنیکال ترون ( 2 شهریور )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، پس از برخورد قیمت با ناحیه حمایتی مشخص شده، اندیکاتور RSI نیز از ناحیه اشباع فروش خود خارج شده است و روند صعودی خود را برای دستیابی به سطح ۵۰ آغاز نموده است، اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند صعودی خود قرار دارد.

تحلیل ترون با اندیکاتور RSI و مکدی 2 شهریور

در این تایم فریم میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و میانگین ۷ روزه در تلاش براش شکست و تثبیت خود بالای سطح ۱۴ روزه است و در صورت ادامه روند شاهد آغاز فاز صعودی خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ترون 2 شهریور

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، مشاهده می‌کنیم که میانگین‌های این اندیکاتور در تلاش برای آغاز روند صعودی خود می باشند و کندل های قیمتی نیز در صورت ادامه روند صعودی وارد ناحیه ابر کومو خواهند شد و ریسک معاملات در این منطقه بسیار بالا خواهد بود.

تحلیل ترون با سیستم معاملاتی ایچیموکو 2 شهریور

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن‌ها سیگنالی فروش را به ما نشان می‌دهد. اما با توجه به اعتبار حمایت  پیش رو، ریسک معاملات فروش بسیار بالا خواهد بود.

خلاصه تحلیل فنی ترون در تاریخ 2 شهریور

شاخص‌های فنی ترون در تاریخ 2 شهریور

تحلیلگر: علی فرهانی

ترون با وجود پیشبینی روند صعودی پر قدرت، به محدوده مقاومتی پیش روی خود واکنش مستقیم نشان داده است و نتواسته با شکست این ناحیه، قیمت خود را بالای آن تثبیت نماید و در دو هفته گذشته نوسان بیش از ۶ درصد را تجربه کرده است و در تلاش برای رشد مجدد خواهد بود. ترون که با وجود کاهش ارزش بازار خود به  حدود ۶.۳۳ میلیارد دلار، توانسته بر خلاف رقبای خود به رتبه ۱۶ بازار صعود کند و سهم ۰.۵۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۶۸۴۵۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲,۱۷۹ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۳۹۱.۹۸ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی قیمت ترون، به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ترون ( ۲۰ مرداد )

TRON DAO Reserve موسسه Wintermute را به‌عنوان نهمین عضو و مؤسسه در لیست سفید معرفی کرده است که USD غیرمتمرکز (USDD)، استیبل‌کوین غیرمتمرکز در TRON، Ethereum، و زنجیره BNB را استخراج می‌کند.

Wintermute یک شرکت تجارت الگوریتمی پیشرو جهانی و یک بازیگر معتبر در بازارهای دارایی دیجیتال است. با میانگین حجم معاملات روزانه بیش از 5 میلیارد دلار، Wintermute معاملات فرابورس را تسهیل می‌کند و نقدینگی را در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز فراهم می‌کند. ماموریت آن فعال کردن، توانمندسازی و پیشبرد دنیایی واقعاً غیرمتمرکز برای بازارها و محصولات شفاف تر، منصفانه و کارآمدتر است.

USDD به عنوان اولین استیبل کوین غیرمتمرکز بیش از حد وثیقه، تفاوت قابل توجهی با سایر استیبل کوین‌های صنعت کریپتو دارد. از چندین نقطه عطف عظیم با بیش از 2.3 میلیارد دلار پشتوانه و ارزش بازار 725 میلیون دلار تا جولای 2022 فراتر رفته است. ذخایر TRON DAO TDR که بر استیبل کوین حاکم است، قیمت کشسان USDD را در برابر دلار در میان آشفتگی بازار تایید کرد، اما متعهد به دفاع از ثبات اکوسیستم است. TDR منابعی را برای تقویت رشد ارگانیک و حفظ شفافیت کامل اختصاص می‌دهد. در جریان رویدادهای نوسان بازار اخیر، USDD همانطور که انتظار می‌رفت قوی باقی مانده و به طور ارگانیک تثبیت شده است.

این همکاری به Wintermute اجازه می‌دهد تا USDD را به عنوان یک همکار با Reserve ارتقا دهد و توکن بسوزاند. به عنوان یک عضو و مؤسسه در لیست سفید، Wintermute به TDR مشاوره می‌دهد و توصیه‌هایی را برای تقویت، توسعه و ارائه کمک‌های عمومی برای شبکه USDD ارائه می‌دهد.

ارزش کل انتقال ترون در 1 آگوست پس از گذشتن از مرز 5 تریلیون دلار به رکورد جدیدی رسید. همچنین 105 میلیون حساب جدید اضافه کرده و بیش از 3.6 میلیارد تراکنش در بلاک چین خود ثبت کرده است.

همانطور که در توییتی از Tron Scan آمده است، این شاخص‌ها ترون را به “دومین زنجیره عمومی بزرگ از نظر ارزش بازار استیبل کوین و Top3 بزرگترین زنجیره عمومی توسط TVL” تبدیل کرده است.

علاوه بر این، TVL TRON از 11 میلیارد دلار فراتر رفته است، پس از افت جزئی در اول آگوست، به 11.38 میلیارد دلار رسید. JustLend DAO همچنان بر TVL TRON با 3.56 میلیارد دلار تسلط دارد.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال ترون ( ۲۰ مرداد )

ترون در تایم فریم روزانه خود به ناحیه مقاومتی ۰.۰۷۱ خود واکنش نشان داده است و در صورت ادامه روند نزولی، احتمال دستیابی مجدد قیمت به سطح ۰.۰۶۳ دلار وجود خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال ترون ۲۰ مرداد 1401

در تایم فریم روزانه نیز اندیکاتور RSI مجددا به سطح ۵۰ خود واکنش نشان داده است و نزول بیشتری را تجربه نکرده است، اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند صعودی خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال ترون ( ۲۰ مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته، اندیکاتور RSI مجددا در روند صعودی خود قرار گرفته است و در حال نزدیک شدن مجدد به سطح ۷۰ خود و ناحیه اشباع خرید است، در اندیکاتور MACD نیز مشاهده می‌کنیم که خط مکدی توانسته خط سیگنال را به سمت بالا بشکند و روند صعودی خود را آغاز نماید.

تحلیل ترون با اندیکاتور RSI و مکدی ۲۰ مرداد

در این تایم فریم میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه نیز در تلاقی یکدیگر قرار گرفته‌اند و میانگین ۷ روزه در تلاش براش شکست و تثبیت خود بالای سطح ۱۴ روزه است و در صورت ادامه روند شاهد آغاز فاز صعودی خواهیم بود.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ترون در ۲۰ مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن‌ها سیگنالی خرید را به ما نشان می‌دهد. اما با توجه به اعتبار مقاومت پیش رو، ریسک معاملات خرید بسیار بالا خواهد بود.

خلاصه تحلیل فنی ترون در تاریخ ۲۰ مرداد

شاخص‌های فنی ترون در تاریخ ۲۰ مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

پس از پیش بینی روند صعودی ترون در دو هفته گذشته، شاهد یک رالی صعودی از قیمت ترون به سطح مقاومتی ۰.۰۷۱ دلار و  واکنش مستقیم به این مقاومت بودیم و با برخورد با این سطح مجددا شاهد نوسان ۱۲ درصدی قیمت تا سطح حمایتی ۰.۰۶۳ دلار شدیم و روند نوسانی بین این دو سطح ادامه دار بوده است. ترون که با وجود افزایش ارزش بازار خود به حدود ۶.۵ میلیارد دلار، به رتبه ۱۷ بازار نزول پیدا کرده است و سهم ۰.۵۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۷۰۳۱۸ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲,۲۵۳ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۶۷۲.۱۸ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روند پیش روی قیمت این رمزارز پرطرفدار، به مرور اخبار و تحلیل بنیادی آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ترون ( 8 مرداد )

ترون در سال 2017 با چشم انداز غیرمتمرکز کردن وب تأسیس شد و طی پنج سال گذشته مأموریت خود را برای دنبال کردن این هدف هماهنگ کرده است. برای اکثر بلاک چین‌ها، تمرکززدایی یک موضوع اصلی است. این نوعی مدیریت است که قدرت را به افراد تفویض می‌کند. در نتیجه، کاربران می‌توانند به بخشی از شبکه کمک کرده و مالک آن باشند.

ترون دائو به تسریع تمرکززدایی اینترنت از طریق فناوری بلاک چین و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) اختصاص دارد.

ترون دائو از اعلام برنامه‌های توسعه‌دهنده، سفیر جامعه و برنامه‌های اعطای تأثیرگذار خود به سازندگان در شبکه ترون بسیار هیجان‌زده است. به عنوان یکی از بزرگترین DAO ها، ترون همیشه به دنبال فرصت‌های جدید برای رشد اکوسیستم خود و تعامل بیشتر با جامعه جهانی پر جنب و جوش خود است. برنامه کمک هزینه سفیر جامعه، دروازه‌ای را بین DAO و دوستان و خانواده‌های اختصاصی ترون تشویق می‌کند تا اکوسیستم ترون را گسترش دهند. با تخصیص سه ماهه کمک هزینه 30000 دلاری، این برنامه روابط بین DAO و سفیران مستقر را که به طور فعال در جامعه ترون درگیر هستند، تقویت می‌کند.

همچنین ترون دائو رسما به برخی از سوالات متداول جامعه در مورد USDD، استیبل کوین غیرمتمرکز بیش از حد وثیقه در TRON پاسخ داده است. استیبل کوین USDD در حال حاضر بیشترین استیبل کوین استیبل کوین در کل بازار ارزهای دیجیتال است. ماموریت اصلی USDD ارائه یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز با ارزش پایدار به دنیای بلاک چین است. USDD نشان دهنده عدم تمرکز واقعی در بازار استیبل کوین است. سایر استیبل کوین‌ها مانند USDC یا USDT به ذخایر دلار آمریکا (USD) یک پلتفرم مرکزی متصل هستند. طبیعتاً، مبانی USDC و USDT به عنوان استیبل کوین‌های متمرکز با نظارت دقیق توسط تنظیم کننده‌ها در سراسر جهان در نظر گرفته می‌شوند.

شرایط کنونی بازار ترس از انحلال و مسدود شدن دارایی‌ها را بدون رضایت دارندگان ایجاد کرده است. USDD بر این ترس‌ها از زوایای مختلف غلبه می‌کند. موسسات در لیست سفید TRON DAO Reserve TDR مجاز به ایجاد USDD هستند.

تحلیل تکنیکال ترون ( 8 مرداد )

در تایم فریم روزانه، پس از نوسان بیش از ۱۲ درصد در بین محدوده‌های حمایتی و مقاومتی، در حال حاضر شاهد یک روند صعودی پرقدرت به سمت محدوده مقاومت ۰.۰۷۱ دلار می‌باشیم و در صورت شکست این محدوده احتمال دستیابی به خط روند نزولی بلند مدت ترون وجود خواهد داشت و در صورت عدم موفقیت برای شکست مقاومت پیش رو، شاهد برخورد مجدد با سطح حمایتی ۰.۰۶۱ دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال ترون 8 مرداد 1401

همچنین در این تایم فریم شاهد روند صعودی اندیکاتور RSI می‌باشیم که درحال نزدیک شدن به ناحیه اشباع خرید خود و عدد و ۷۰ می باشد، اندیکاتور MACD نیز در تلاش برای آغاز یک روند صعودی است و خط مکدی توانسته خط سیگنال این اندیکاتور را به سمت بالا قطع کند.

تحلیل تکنیکال ترون ( 8 مرداد )

اما در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که اندیکاتور MACD همچنان در روند صعودی خود قرار دارد و اندیکاتور RSI نیز به طور کامل بالای محدوده ۷۰ و ناحیه اشباع خرید قرار گرفته است و ریسک معاملات خرید ترون را در این تایم فریم بالا برده است .

تحلیل ترون با اندیکاتور RSI و مکدی 8 مرداد

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تایم فریم ۴ ساعته در روند صعودی خود قرار دارند و تا زمانی که کندل‌های نزولی نتواند سطح میانگین ۱۴ روزه را به پایین بشکند، تغییر روندی را مشاهده نخواهیم کرد.

میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه ترون در تاریخ 8 مرداد

با توجه به سیستم معاملاتی ایچیموکو نیز، مشاهده می‌کنیم که میانگین‌های این اندیکاتور در روند صعودی خود قرار دارند و ابر کومو سبز رنگ در حال تشکیل است.

تحلیل ترون با سیستم معاملاتی ایچیموکو 8 مرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن‌ها سیگنالی خرید را به ما نشان می‌دهد. اما با توجه به اعتبار مقاومت پیش رو، ریسک معاملات خرید بسیار بالا خواهد بود.

خلاصه تحلیل فنی ترون در تاریخ 8 مرداد

شاخص‌های فنی ترون در تحلیل 8 مرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

ترون با وجود نوسان ۱۵ درصدی همچنان توانسته قیمت خود را بالای سطح ۰.۶۳ دلار تثبیت نماید. اکنون شاهد رشد بیش از ۵ درصد نسبت به قیمت دو هفته پیش این رمزارز هستیم. ترون با افزایش مجدد ارزش بازار خود به حدود ۶.۲۲ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۱۳ بازار قرار داشته و سهم ۰.۶۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۶۷۳۰۳ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲،۱۷۶ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۶۱.۷۳ میلیون دلار است. پیش از بررسی روند قیمتی ترون به مرور و بررسی اخبار و تحلیل فاندامنتال آن می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ترون (26 تیر)

بر اساس داده‌های DeFi Llama، مقدار کل قفل شده (TVL) در پروتکل‌های DeFi موجود از ابتدای سال 68 درصد کاهش داشته است. علاوه بر این، شبکه‌های پیشرو مانند شبکه اتریوم و BNB هر کدام 69 درصد کاهش و 62 درصد کاهش در TVLهای مربوطه خود ثبت کرده‌اند.
با این حال، با TVL 5.68 میلیارد دلاری، شبکه Tron شاهد افزایش 9 درصدی نسبت به TVL خود با 5.21 میلیارد دلار ثبت شده در ابتدای سال بوده است. این افزایش پس از آن رخ داد که TVL در 29 ژوئن به پایین‌ترین سطح خود یعنی 3.95 میلیارد دلار رسید. از آن زمان، TVL در شبکه Tron بیش از 40٪ رشد کرده است.
TRON DAO Reserve در توییتر اعلام کرد که 10 میلیون دلار USDD اضافی و 10 میلیون دلار TRX برای ذخیره خود خریداری کرده است. برای محافظت از کل صنعت بلاک چین و بازار ارزهای دیجیتال، TRON DAO حدود 10،000،000 دلار دیگر #USDD و #TRX به عنوان ذخیره خریداری کرده است. ذخایر TRON به دلیل بازار نزولی فعلی 20 میلیون دلار کاهش یافته است و مقدار اضافه شده ذخایر را به سطح قبلی خود باز می‌گرداند. با تداوم بازار نزولی کریپتو، TRON به طور مداوم به ذخایر خود اضافه می‌کند. به روز رسانی توسط TRON DAO Reserve نیز توسط جاستین سان، که موسس و رهبر بنیاد TRON است، تایید شد.
برای جلوگیری از سقوط USDD مانند آنچه برای USTC اتفاق افتاد، TRON USDD را با استفاده از یک TRON DAO Reserve وثیقه کرده است.
DAO دارای 2.2 میلیارد دلار وثیقه در BTC، USDC، USDT، TRX و 10 میلیون دلار USDD اضافه شده است USDD حدود 316 درصد اضافه وثیقه دارد.
در حالی که راه اندازی استیبل کوین USDD به عنوان یک تقویت‌کننده اصلی برای بنیاد TRON تبلیغ می‌شد، TRON مجبور شد با تلاش فراوان بجنگد تا مطمئن شود که استیبل کوین الگوریتمی خود مانند UST سقوط نمی‌کند. به طور کلی، در حالی که USDD تاکنون برابری دلاری خود را حفظ کرده است، توکن TRON حدود 50 درصد از بالاترین قیمت 0.16 دلاری خود در سال 2021 کاهش یافته است.

تحلیل تکنیکال ترون (26تیر)

ترون همچنان توانسته روند صعودی خود را پس از ریزش ناگهانی بازار حفظ کند، همچنین قیمت این رمزارز نیز بالای سطح ۰.۶۳ دلار تثبیت شده است و در صورت ادامه روند شاهد برخورد مجدد با روند نزولی بلند مدت این رمزارز خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال ترون 26 تیر 1401- حمایت ها و مقاومت ها

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان در تلاش برای تثبیت خود بالای سطح ۵۰ می‌باشد و اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند صعودی ضعیف خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال ترون 26 تیر 1401 - روزانه با استفاده از macd و rsi

با بررسی میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۲۰ روزه مشاهده می‌کنیم که این دو اندیکاتور در تلاش برای شکست یکدیگر به سمت پایین و آغاز روند نزولی می‌باشند ولی در صورت ادامه روند صعودی شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال ترون 26 تیر 1401 - میانگین متحرک 10 و 20 روزه
در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که پس از یک بار برخورد با ناحیه اشباع فروش اندیکاتور RSI، روند صعودی آغاز شده است و در حال حاضر بالای سطح ۵۰ این اندیکاتور در تلاش برای تثبیت است، اندیکاتور MACD نیز همچنان در روند صعودی خود قرار دارد.

تحلیل تکنیکال ترون 26 تیر 1401 - چهارساعته با استفاده از macd و rsi

همچنین میانگین‌های متحرک ۷ و ۱۴ روزه در تایم فریم ۴ ساعته نیز در روند صعودی خود قرار دارند و تا زمانی که قیمت پایین‌تر از سطح ۱۴ روزه قرار نگیرد این روند ادامه‌دار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال ترون 26 تیر 1401 - میانگین متحرک 7 و 14 روزه

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن‌ها سیگنالی خنثی را به ما نشان می‌دهد.

تحلیل تکنیکال ترون 26 تیر 1401 - بر اساس اسیلاتورها و میانگین های متحرک تحلیل تکنیکال ترون 26 تیر 1401 با استفاده از شاخص های فنی

پس از چندین بار برخورد با حمایت ۰.۵۸ دلار و ناحیه ۰.۲۳۶ فیبوناچی اصلاحی، ترون با وجود نوسان ۲۰ درصدی توانست رشد ۱۲ درصدی را نسبت به قیمت دو هفته گذشته خود ثبت کند، ترون که با افزایش ارزش بازار خود به حدود ۶ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۱۳ بازار قرار دارد و هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۶۴۹۹۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲,۱۲۷ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۵۵۳.۲ میلیون دلار است. اما پیش از بررسی روندهای پیش روی این رمزارز پر طرفدار بازار به مرور اخبار و تحلیل فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ترون (13تیر)

MAXusdt پلتفرمی است که به علاقه مندان و سرمایه گذاران رمزنگاری اجازه  می‌دهد تا به راحتی توکن‌ها را از روی کیف پول خود استخراج کنند، بدون اینکه نیازی به خرج کردن مقدار زیادی پول برای رایانه‌های پیشرفته یا راه اندازی یک مجموعه دکل با دستگاه‌های پر سر و صدا داشته باشند تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری در MAXusdt ایجاد کرده و آن را فعال کنید. شما می‌توانید با استخراج یک سود روزانه ثابت در پلتفرم شروع کنید. کاربران برای استفاده از دستگاه خود برای استخراج ارز دیجیتال باید برق را از MAXusdt اجاره کنند. این فرآیند تا حد امکان ساده نگه داشته می‌شود تا حداکثر مشارکت را تشویق کند و به صنعت بلاک چین اجازه دهد تا به اوج خود  برسد. این پلتفرم  همچنین به کاربرانی که دیگران را برای پیوستن به پلتفرم دعوت می‌کنند، جوایز ارجاع ارائه می‌دهد. همه جوایز در TRX (Tronix)، توکن رمزنگاری بومی بلاک چین Tron خواهد بود. در صورتی که شخصی که دعوت کرده اید وجوهی را به حساب خود واریز کند، مزایای اضافی در دسترس خواهد بود. کاربران می‌توانند تنها با دعوت از کاربران جدید تا 80 TRX و همچنین تا 18 درصد تخفیف معاملاتی و تا 15 درصد تخفیف سپرده کسب کنند.

طبق داده‌های مرورگر بلاک چین TRONSCAN تا 25 ژوئن، حساب‌های کاربری TRON به 100,048,526 رسیده و رسماً سقف 100 میلیون را شکسته است. در همان روز، TRON Mainnet 4 سالگرد استقلال شبکه خود را جشن گرفت.

شبکه اصلی TRON که در می 2018 راه اندازی شد، یکی از سه زنجیره عمومی عمده در سراسر جهان است و همچنان متعهد به ایجاد زیرساخت برای اینترنت غیرمتمرکز است. در نتیجه، TRON به یکی از بزرگترین و طولانی‌ترین پلتفرم‌های بلاک چین در جهان تبدیل شده است.

تحلیل تکنیکال ترون (13 تیر)

ترون توانسته مقاومت مهم ۰.۶۳ دلار خود را بشکند و خود را بالای این محدوده تثبیت نماید و در صورت ادامه روند صعودی، احتمال دستیابی ۰.۷۶ دلار وجود خواهد داشت و در صورت ریزش مجدد رمزارز ها مقاومت ۰.۵۸ دلار معتبر خواهد بود .

تحلیل تکنیکال ترون 13 تیر 1401

در تایم فریم روزانه، اندیکاتور RSI همچنان پایین‌تر از محدوده ۵۰ خود قرار دارد و نتوانسته خود را بالای این محدوده حفظ نماید ولی اندیکاتور MACD  همچنان در روند صعودی خود قرار گرفته است، هر چند که این روند در حال ضعیف شدن می‌باشد.

تحلیل تکنیکال ترون (13 تیر)

همچنین در صورت ریزش مجدد، احتمال سطح ۰.۲۳۶ فیبوناچی اکستنشن دارای همپوشانی با ناحیه حمایتی ۰.۵۸ دلار در تایم فریم روزانه است.

همپوشانی فیبوناچی اکستنشن در تحلیل ترون 13 تیر

در تایم فریم ۴ ساعته نیز، پس از برخورد اندیکاتور RSI  با ناحیه اشباع خرید، شاهد آغاز روند نزولی در این اندیکاتور می‌باشیم و در حال حاضر در ناحیه  ۴۴ خود قرار گرفته است و اندیکاتور MACD نیز در تلاش برای شکست خط سیگنال به سمت پایین و آغاز روند نزولی خود در این تایم فریم است.

تحلیل ترون در تایم فریم ۴ ساعته 13 تیر

همچنین در تایم فریم ۴ ساعته، شاهد یک کانال صعودی می‌باشیم، که در صورت اعتبار این کانال و برخورد با کف کانال صعودی، احتمال رشد تا سطح اول حمایتی وجود خواهد داشت .

نمایش کانال صعودی در تحلیل تکنیکال ترون تاریخ 13 تیر

با توجه به میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۲۰ روزه نیز، شاهد تلاش میانگین ۱۰ روزه برای شکست میانگین ۲۰ روزه به سمت پایین و آغاز روند نزولی می‌باشد.

چارت نمایش میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۲۰ روزه ترون تاریخ 13 تیر

اما در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن ها سیگنال فروش را به ما نشان می‌دهد.

خلاصه تحلیل فنی ترون تاریخ 13 تیر

شاخص‌های فنی ترون 13 تیر

تحلیلگر: علی فرهانی

ترون در دو هفته گذشته، پس از ریزش قیمت بیت کوین و دیگر رمزارزها  نوسان بیش از ۴۰ درصد را تجربه کرده است. اما به حمایت ۰.۴۶ دلار خود واکنش مستقیم نشان داده است. ترون با کاهش ارزش بازار خود به حدود ۵.۸ میلیارد دلار، همچنان در رتبه ۱۳ بازار قرار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۶۲۶۷۰ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲,۰۱۹ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۸۹۰.۷۵ میلیون دلار است و تعداد واحدهای در گردش ترون ۹۲.۵۲ میلیارد می‌باشد. پیش از بررسی روند پیش روی این رمزارز پرطرفدار به تحلیل اخبار فاندامنتال می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتال ترون (31 خرداد)

در پی کاهش ارزش شدید استیبل کوین الگوریتمی USDD در هفته گذشته، بنیاد ترون دائو (Tron DAO) بیش از ۵ میلیارد واحد رمزارز ترون (TRX) را از صرافی‌ها و پلتفرم‌های دیفای خریداری و خارج کرد. در حال حاضر ذخایر این بنیاد به بیش از ۳ برابر ارزش کل بازار USDD رسیده است. این در حالی است که هنوز این استیبل کوین به ارزش ۱ دلاری خود بازنگشته است. از روی ۱۳ ژوئن  و همزمان با ریزش بازار رمزارزها، ارزش استیبل کوین الگوریتمی USDD مربوط به پروژه ترون شروع به کاهش کرد و تا نزدیکی ۰.۹۵ دلار سقوط کرد. استیبل کوین USDD از الگوریتمی مشابه مینت و سوزاندن UST‌ استفاده می‌کند که باعث سقوط شبکه ترا شد. هر زمان که قیمت USDD کمتر از یک دلار باشد، سیستم به شما اجازه می‌دهد تا یک USDD را بسوزانید تا معادل ۱ دلار ترون مینت کنید. بنیاد ترون دائو رزرو روز پنجشنبه در توییتی از خرید و جمع‌آوری بیش از ۳ میلیارد TRX از صرافی‌ها و پلتفرم‌های دیفای خبر داد. تا بدین شکل از ارزش این رمزارز و همچنین USDD محافظت کند. این در حالی است که در تاریخ ۱۳ ژوئن این بنیاد ۲ میلیارد TRX دیگر نیز از صرافی‌ها خرید کرده بود. خارج کردن توکن از صرافی به تیم این امکان را می‌دهد که از گرفتن پوزیشن‌های فروش در حجم‌های زیاد توسط معامله‌گران جلوگیری کند. این کار همچنین تضمین می‌کند که Tron DAO می‌تواند ذخیره بزرگی از توکن‌های TRX که برای بازخرید هولدرهای USDD کافی است را تضمین می‌کند.

Crypto Finance  نیز برای پشتیبانی از ترون بلاک چین و توکن اصلی آن اقدام کرده است.

 بنیاد ترون اعلام کرده است که TRX توسط Crypto Finance پشتیبانی می شود. انتظار می رود توکن های مبتنی بر TRON در آینده نزدیک اضافه شوند.

Crypto Finance مجوز خدمات تجارت و مدیریت دارایی را به موسسات از جمله بانک‌ها و ارائه دهندگان خدمات مالی ارائه می‌دهد. در سپتامبر 2021، درآمستردام و پاریس، در میان سایر صرافی‌های ملی در اتحادیه اروپا فهرست شد. این به سرمایه گذاران این فرصت را می‌دهد که به طور غیرمستقیم در عملکرد رشد TRON مشارکت کنند. با حمایت Crypto Finance، سرمایه‌گذاران می‌توانند مستقیماً در دارایی زیربنایی روی یک زیرساخت رمزنگاری امن، سازگار و تنظیم‌شده سرمایه‌گذاری کنند. جان برازاک، مدیرعامل و بنیانگذار Crypto Finance، نیز گفته است: «ما همچنان به دنبال کردن مرزها و اضافه کردن ارزهای دیجیتال بیشتر و بیشتری به پلتفرم‌های خود هستیم. مشتریان اکنون می توانند به طور ایمن توکنی را که اکوسیستم TRON، TRX را نیرو می دهد، معامله کرده و ذخیره کنند. خدمات کارگزاری و نگهداری تحت نظارت ما دسترسی یکپارچه به بازار را در این طیف گسترده از دارایی‌های دیجیتال قابل ذخیره‌سازی به مشتریان ارائه می‌دهد.

تحلیل تکنیکال ترون (31 خرداد)

در تایم فریم روزانه، پس از برخورد مجدد با سطح روند نزولی بلند مدت ترون شاهد کاهش مجدد قیمت و از دست رفتن حمایت‌های مهم پیش رو بودیم. این ریزش بیش از ۴۰ درصدی قیمت تا سطح حمایتی ۰.۴۶ دلار نیز ادامه داشت و به این محدوده مهم واکنش نشان داده است و از ریزش بیشتر جلوگیری شده است. و همانطور که در تصویر شماهده می‌کنیم پس از برخورد با این ناحیه حمایتی، شاهد برگشت مجدد قیمت و رشد تقریبا ۲۰ درصدی بوده‌ایم.

تحلیل تکنیکال ترون 31 خرداد 1401

در تایم فریم روزانه نیز سطوح فیبوناچی ۰ و ۰.۲۳۶ دارای همپوشانی با ناحیه‌های حمایتی و مقاومتی ترون دارد و قیمت به این سطوح واکنش مستقیم نشان داده است.

تحلیل تکنیکال ترون (31 خرداد)

در این تایم فریم همزمان با برخورد به سطح حمایتی، اندیکاتور RSI نیز از محدوده اشباع فروش خود خارج شده است و در ناحیه ۳۵ خود قرار گرفته است اما اندیکاتور MACD  همچنان در روند نزولی خود قرار دارد و سیگنال صعودی در آن مشاهده نمی شود.

تحلیل ترون با اندیکاتور MACD در تاریخ 31 خرداد

همچنین در این تایم فریم مشاهده می کنیم که قیمت یک الگوی سقف دو قلو تشکیل داده است و با توجه به همین الگو تا سطح حمایتی خود ریزش مجدد را تجربه کرده است. الگوی سقف دوقلو و کف دو قلو که به الگوهای دو گانه هم معروف‌اند در دسته‌ی الگوهای کلاسیک بازگشتی قرار می‌گیرند.

تشکیل الگوی سقف دو قلو در تحلیل 31 خرداد ترون

قیمت فعلی ترون نیز همچنان پایین تر از میانگین متحرک ۷ روزه خود قرار دارد و نتوانسته قیمت خود را بالای این سطح حفظ بکند و سیگنال صعودی نیز در این میانگین ها مشاهده نمی‌شود .

چارت میانگین متحرک ۷ روزه ترون

اما در تایم فریم ۴ ساعته، ترون تلاش می‌کند که قیمت خود را بالای سطح ۰.۵۸ دلار حفظ نماید ولی اندیکاتور RSI به محدوده ۵۰ خود واکنش نشان داده است و اندیکاتور MACD نیز در حال آغاز یک روند نزولی در این تایم فریم است.

تحلیل تکنیکال ترون در تایم فریم ۴ ساعته 31 خرداد

در حال حاضر نیز با توجه به نوسانات شدید رمزارز، احتمال نوسان قیمت بین محدوده های نمایش داده شده وجود خواهد داشت، در صورت ریزش مجدد بازار نیز احتمال از دست رفتن ناحیه ۰.۵۷ و رسیدن قیمت به سطح حمایتی بعدی وجود دارد. اما در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن ها سیگنال فروش را به ما نشان می دهد را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی ترون در تاریخ 31 خرداد

شاخص‌های فنی ترون در تاریخ 31 خرداد

تحلیلگر: علی فرهانی

در دو هفته گذشته رمزارز ترون مطابق محتمل‌ترین پیش بینی (تحلیل تکنیکال ترون 5 خرداد ۱۴۰۱) عمل کرده است و به خط روند نزولی خود واکنش مستقیم نشان داده است. ترون که با ارزش بازار حدود ۷.۷۷ میلیارد دلار، توانسته به  رتبه ۱۳ بازار رمزارز صعود کند و سهم ۰.۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت ۰.۰۸۳۳۶۹ دلار، با احتساب نرخ تتر معادل ۲,۶۳۱ تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن ۷۶۴.۷۵ میلیون دلار است. تعداد واحدهای در گردش ترون ۹۳.۲۲ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۹۳.۲۲ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن ترون معامله می‌شود، صرافی Koinbazar با سهم %۸۹.۷۵ از حجم معاملات روزانه است. پیش از بررسی روندهای پیش روی تحلیل ترون، اخبار و تحلیل‌های فاندامنتال این رمزارز پر نوسان را مرور می‌کینم.

تحلیل فاندامنتالی ترون (18 خرداد)

ترون در نظر دارد تمرکززدایی اینترنت را از طریق dApps و فناوری بلاک چین تسریع می‌کند. ترون در چند هفته کوتاه به چندین نقطه عطف عظیم دست یافت. از جمله USDD، استیبل کوین غیرمتمرکز وثیقه شده در TRON، که تنها 16 روز پس از عرضه در 5 می، آن را به 100رمزارز برتر CoinMarketCap تبدیل شد. از چهارشنبه، 1 ژوئن، USDD با بیش از 667 میلیون دلار عرضه در گردش، بیش از 8 میلیارد TRX در طول مسیر به نقطه عطف جدیدی رسانده  است.

با توجه به CoinMetrics در روز یکشنبه، 29 می، TRON همچنین از نظر تعداد آدرس های فعال در مقایسه با BTC، ETH، XRP، LINK، XLM، BNB، DOGE، MANA، ADA، QNT، LTC، DOT، ZEC، EOS، رتبه اول را کسب کرده است.

TRON همچنین اخیراً فصل مورد انتظار 2 از TRON Grand Hackathon 2022 را با موجی از علاقه مندان گرامی داشته است. در همان هفته، TRON DAO راه اندازی یک برنامه صندوق تشویقی 10 میلیون دلاری را با در نظر گرفتن رویدادهای اخیر برای حمایت از توسعه دهندگان لونا که به اکوسیستم TRON مهاجرت می کنند، اعلام کرد. همچنین تایید شده است که TRX به زودی در DMM Bitcoin، یک صرافی برتر ارز دیجیتال در ژاپن، فهرست می شود.

از زمان انتقال به DAO در دسامبر 2021، TRON به یکی از بزرگترین اکوسیستم‌های بلاک چین در جهان تبدیل شده است. TRON با ارزش دارایی‌های زنجیره‌ای خود به 54.4 میلیارد دلار، اکنون یکی از فعال‌ترین لایه‌های تسویه حساب است که دارای صف استثنایی در DeFi، NFT، GameFi، اتصالات زنجیره‌ای متقابل و استیبل‌کوین است و بیش از 95 میلیون کاربر روی زنجیره با 3.2 کاربر را در خود جای می‌دهد. میلیارد تراکنش در شبکه آن پردازش شده است. حتی در بازار نزولی رمزارزها در چند ماه گذشته.

تحلیل تکنیکال ترون (18 خرداد)

ترون طبق پیش بینی و بررسی تحلیل هفته گذشته پس از برخورد با روند نزولی بلند مدت خود، ریزش قیمت را تجربه کرده است و نتوانسته این روند مستحکم و معتبر را از بین ببرد.

تحلیل تکنیکال ترون 18 خرداد 1401

همچنین در تایم فریم روزانه مشاهده می‌کنید که نسبت به سطوح مهم و کلیدی ۰.۵ و ۰.۲۳۶ فیبوناچی اصلاحی واکنش مستقیم نشان داده است و این سطوح به عنوان حمایت و مقاومت استاتیک ترون عمل کرده اند.

تحلیل تکنیکال ترون (18 خرداد)

ترون در ناحیه ۰.۰۷۶دلار نیز یک حمایت استاتیک تشکیل داده است که با چندین بار برخورد به این سطح اعتبار آن بیشتر شده است

تحلیل tron در تایم فریم روزانه

اما در تایم فریم روزانه، همزمان با تثبیت قیمت بالای محدوده ۰.۷۶ دلار، اندیکاتور RSI نیز در حال تثبیت بالای ۵۰ می‌باشد و احتمال برخورد و رشد مجدد تا سطح روند نزولی ترون وجود خواهد داشت. همچنین اندیکاتور MACD در حال آغاز یک روند نزولی می‌باشد.

تحلیل ترون با اندیکاتور RSI 18 خرداد

اما در تایم فریم ۴ ساعته شاهد ریزش در اندیکاتور RSI و رسیدن آن به محدوده ۵۰ می‌باشیم، در اندیکاتور MACD نیز خط مکدی ( خط آبی ) در حال نزدیک شدن به خط سیگنال ( خط نارنجی ) می‌باشد و در صورت شکست رو به پایین، شاهد آغاز یک روند نزولی در این اندیکاتور خواهیم بود.

تحلیل ترون در تایم فریم ۴ ساعته 18 خرداد

همچنین در تایم فریم ۴ ساعته نیز، شاهد نزدیک شدن قیمت به میانگین متحرک ۱۰۰ روزه می‌باشیم که این میانگین می‌تواند در نقش یک حمایت برای قیمت ترون عمل کند.

میانگین متحرک ۱۰۰ روزه 18 خرداد

اما در حال حاضر محتمل‌ترین روند برای قیمت ترون، نوسان بین محدوده نمایش داده شده می‌باشد، در صورت شکست خط روند و تثبیت بالای آن احتمال رشد پله ای وجود خواهد داشت، در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا برآیند همه آن ها سیگنال خنثی را به ما نشان می دهد را به ما نشان می‌دهند.

شاخص‌های فنی ترون 18 خرداد

خلاصه تحلیل فنی ترون تاریخ 18 خرداد

تحلیل گر: علی فرهانی

پس از تحلیل تکنیکال ترون هفته گذشته مورخ 24 اردیبهشت 1401 و بررسی شاخص‌های قیمتی و فنی، این رمزارز پر طرفدار بازار رشد بیش از 20 درصد را تجربه کرده است. ترون در حال حاضر با ارزش بازار حدود 7.78 میلیارد دلار، در رتبه 14 بازار قرار دارد و سهم 0.58 درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از ترون در این لحظه با قیمت 0.082 دلار، با احتساب نرخ تتر معادل 2.520 تومان معامله می‌شود و حجم مبادلات روزانه آن 1.49 میلیارد دلار است. قیمت در 24 ساعت اخیر 7.32% افزایش یافته است. بالاترین قیمت ترون در تاریخ 15 دی 1396 معادل 0.3 دلار بوده که اکنون 72% پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش ترون 94.63 است. در حال حاضر فعال‌ترین صرافی که در آن ترون معامله می‌شود، صرافی Koinbazar با سهم 80% از حجم معاملات روزانه این رمز ارز پرطرفدار می‌باشد. پیش از تحلیل قیمت و روند پیش روی رمزارز ترون، به بررسی تحلیل فاندامنتال و اخبار این رمزارز می‌پردازیم.

تحلیل فاندامنتالی (5 خرداد) 

طبق اخبار منتشر شده ترون به سودآورترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته تبدیل شده است.

همچنین  Fireblocks، پلتفرم دارایی دیجیتال و زیرساخت ارزهای دیجیتال پیشرو، پشتیبانی از ترون و تمام توکن‌های مبتنی بر TRC20 بلاک چین TRON DAO را در پلتفرم دارایی دیجیتال متمرکز خود اضافه کرده است.

Fireblocks در حال حاضر از بیش از 1100 توکن و بیش از 35 پروتکل پشتیبانی می‌کند. تا به امروز، مشتریان Fireblocks دارایی‌های 45 میلیارد دلاری را در این پلتفرم جمع آوری کرده‌اند که موسسات از آن برای تضمین بیش از 2.5 تریلیون دلار انتقال دارایی‌های دیجیتال استفاده کرده‌اند. اطلاعیه امروز به دنبال افزایش اخیر دارایی‌های جدید اضافه شده به پلتفرم است زیرا دسترسی به DeFi سازمانی را گسترش می‌دهد.

بیش از 1200 شریک نقدینگی، در محل معاملات و طرف مقابل در شبکه Fireblocks اکنون می‌توانند با استفاده از پلتفرم TRON DAO ،TRX و سایر توکن‌های TRC20 را به‌طور امن ارسال یا دریافت کنند.

تحلیل تکنیکال ترون (۵ خرداد)

در تایم فریم روزانه در محدوده قیمت 0.063 دلار شاهد برگشت قیمت و تشکیل یک حمایت جدید می‌باشیم، در حال حاضر رشد رمزارز ترون طبق تحلیل هفته گذشته ادامه دارد و قیمت این رمزارز درحال نزدیک شدن به روند نزولی بلند مدت می‌باشد.

تحلیل تکنیکال ترون 05 خرداد 1401

در تایم فریم روزانه اندیکاتور rsi در روند صعودی خود و در محدوده عدد 60 قرار گرفته است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنیم همزمان با ورود اندیکاتور به محدوده اشباع خرید قیمت ترون نیز یک بار با خط روند نزولی برخورد کرده است و به آن واکنش مستقیم نشان داده است. در اندیکاتور macd نیز مشاهده می‌کنیم که مجددا خط مکدی، خط سیگنال این اندیکاتور را به سمت بالا قطع کرده است و روند صعودی جدیدی را در این تایم فریم آغاز شده است. لازم به ذکر است که به دلیل نزدیکی قیمت به خط روند نزولی، ریسک معاملات در این زمان بالا می‌باشد.

تحلیل تکنیکال تزوس (05 خرداد)

در تایم فریم 4 ساعته مشاهده می‌کنیم که همزمان با برخورد اندیکاتور rsi به محدوده اشباع فروش، روند قیمتی نیز با یک کندل پرقدرت سبز رنگ تغییر کرده است و با کمی تاخیر نیز شاهد تغییر روند از نزولی به صعودی در اندیکاتور macd  نیز در این تایم فریم می‌باشیم.

در حال حاضر در تایم فریم 4 ساعته، اندیکاتور rsi و اندیکاتور macd نیز یک خط روند صعودی مشاهده می‌کنیم.

چارت تحلیلی tezos در تایم فریم ۴ ساعته

چندین سناریو در حال حاضر برای قیمت ترون پیش بینی می‌شود اما محتمل‌ترین سناریو برگشت قیمت پس از برخورد با خط روند نزولی بلند مدت می‌باشد، همانطور که در گذشته ۴ بار شاهد برخورد وتغییر روند نسبت به این خط روند معتبر بوده‌ایم.

پیشبینی برگشت قیمت تزوس در تحلیل تکنیکال 05 خرداد

در سناریو بدبینانه احتمال ریزش مجدد قیمت تا سطح 0.063 دلار و تست مجدد این سطح حمایتی وجود خواهد داشت، هرچند که باید روند قیمتی بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هم در نظر داشت.

سناریو بدبینانه تحلیل تکنیکال تزوس تاریخ 05 خرداد

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید قوی را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی ترون 5 خرداد

شاخص‌های فنی ترون 5 خرداد

تحلیل گر: علی فرهانی

ترون (TRX) یک سکوی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن ساختن یک سیستم سرگرمی محتوای جهانی دیجیتال رایگان با فناوری ذخیره‌سازی توزیع شده است و امکان اشتراک‌گذاری آسان و مقرون به صرفه از محتوای دیجیتال را فراهم می‌کند.

ترون (TRON) در سپتامبر سال 2017 توسط یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور موسوم به Tron Foundation تأسیس شد. این شرکت توسط مدیر عامل شرکت یعنی جاستین سان هدایت می‌شود و دارای یک تیم توسعه داخلی اختصاصی است که شامل متخصصان مشهور فناوری است. ترون بیش از 100 نیروی متخصص در زمینه‌های مختلف دارد.

ترون (TRX) به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود می‌بایست از ساختاری تشکیل می‌شد که بتواند تمامی این ویژگی‌ها را با یکدیگر تلفیق و آن را از دیگر ارزها متمایز کند. ترون از ساختاری معماری 3 لایه تشکیل شده است که هر کدام وظیفه‌ای بر عهده دارند.

اکثر ارزهای دیجیتال قدیمی‌تر با الگوریتم گواه اثبات کار می‌کنند. بیت کوین و اتریوم از این دسته هستند ولی اتریوم در نسخه جدید 2.0 با الگوریتم اثبات سهام کار خواهد کرد. بر خلاف این دسته، رمزارز ترون با الگوریتم اثبات سهام فعالیت می‌کند. همچنین ترون استخراج‌پذیر نیست. ایده ماینینگ که در بیت کوین و بسیاری رمزارزهای دیگر وجود دارد، باعث افزایش انگیزه ماینرها برای تایید تراکنش و همچنین جلوگیری از هک شبکه می‌شود. ولی معایبی از جمله هزینه برق مصرفی بالا و هزینه دستگاه ماینر باعث شد بسیاری از رمزارزهای جدیدتر استخراج را از روال تولید خود حذف کنند. از طرفی طبق گفته تیم ترون که ماینینگ ممکن است انحصاری شود و توسط قدرت‌ها به کار گرفته شود. لذا عملیات ماینینگ جایی در این رمزارز ندارد. الگوریتم اثبات سهام (Proof Of Stake) می‌تواند برخی از این مشکلات را حل کند. در واقع دارندگان ارز دیجیتال ترون (سهام داران) می‌توانند با اختصاص دادن دارایی خود به شبکه در عملیات تولید بلاک جدید و همچنین تایید تراکنش‌های شبکه مشارکت کنند.

تحلیل تکنیکال ترون tron

قیمت رمز ارز ترون از یک سال گذشته وارد روند نزولی بلند مدت خود شده است و تا کنون نتوانسته این روند نزولی را بشکند و همچنین حمایت معتبر برای این رمز ارز محدوده حمایتی 0.48 دلار می‌باشد که چندین بار تلاش برای ریزش و از دست رفتن این حمایت را شاهد بوده ایم.

تحلیل تکنیکال ترون 24 اردیبهشت 1401

در هفته گذشته پس از برخورد قیمت با خط روند نزولی این ارز شاهد ریزش 30 درصدی  قیمت بوده ایم.

همچنین در اندیکاتور rsi نیز همزمان با برخورد با محدوده مقاومتی مورد نظر شاهد ریزش بوده ایم و در حال حاضر در نقطه تعادلی 50 قرار دارد.

در اندیکاتور macd خط سیگنال (خط نارنجی رنگ) بالای خط مکدی در حال قرار گرفتن و تثبیت می‌باشد و نوید یک روند نزولی در تایم فریم روزانه را می‌دهد.

تحلیل تکنیکال ترون tron

تحلیل تکنیکال ترون در تایم فریم ۴ ساعته

ابتدا در این تایم فریم مشاهده می‌کنیم با قرار دادن فیبوناچی اکستنشن بر روی قیمت در نقاط طلایی 1 و 0.786 فیبو شاهد تغییر روند و بازگشت قیمت بوده‌ایم.

تحلیل تکنیکال ترون در تایم فریم ۴ ساعته

در این تایم فریم اندیکاتور  rsi  نیز در محدوده تعادلی 48 قرار دارد و شاهد یک روند صعودی در این اندیکاتور نیز می‌باشیم.

همچنین اندیکاتور macd نیز در حال وارد شدن به یک روند صعودی می‌باشد خط مکدی (آبی رنگ) بالای خط سیگنال درحال تثبیت می‌باشد.

تحلیل ارز دیجیتال ترون با اندیکاتور مکدی

در حال حاضر مهمترین حمایت معتبر در این تایم فریم عدد 0.598 دلار می‌باشد که در صورت ادامه روند ریزشی بیت کوین در روز‌های آینده احتمال از دست دادن آن وجود دارد.

در قسمت آخر نیز خلاصه تحلیل فنی ترون را بر اساس محبوب‌ترین شاخص‌های فنی، مانند میانگین متحرک، نوسان سازها و محورها را مشاهده می‌کنیم که تقریبا همه آن‌ها سیگنال خرید را به ما نشان می‌دهند.

خلاصه تحلیل فنی ترون

شاخص‌های فنی ترون

تحلیل گر: علی فرهانی

144 بازدید
امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید