درباره SWIFT بیشتر بدانید

SWIFT یا Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication شبکه ای برای انتقال پول بین بانکی در سطح جهانی می باشد. شما با استفاده از این شبکه می توانید وجه خود را در سیستمی امن و مطمئن به هر کجای دنیا ارسال کنید.

شما می توانید با استفاده از ایرانیکارت، پول خود را در شبکه سوئیفت به تمامی کشورهای دنیا ارسال کنید.

درباره SWIFT بیشتر بدانید

کارمزد ارسال حواله سوئیفت

حواله ای که از طریق سیستم سوئیفت ارسال میشود با توجه به مبلغ و کشور مقصد کارمزد متفاوتی خواهد داشت. معمولا بانک های نزدیک به هم در یک منطقه جغرافیایی کارمزد کمتری از ارسال کننده ها برای نقل و انتقالات مالی دریافت میکنند.

کارمزد بانک های واسطه

هنگامی که حواله ای ارسال میشود، از بانک های واسطه ای عبور میکند تا به بانک مقصد برسد.در این حالت بانک های واسطه ای مبلغی از پول اصلی به عنوان کارمزد کسر میکنند این کارمزد معمولا بین ۵ الی ۵۰ دلار باتوجه به مبلغ و بانک های واسطه ای تعیین میشود.

نحوه تعیین کارمزد بانک های واسط در حواله سوئیفت

شما میتوانید هنگام ارسال حواله اعلام کنید که کارمزد بانک های واسط را شما میپردازید یا از مبلغ مستقیم کسر شود یا به صورت اشتراکی بین شما و گیرنده کم شود.

کارمزد منصفانه

در شبکه سوئیفت، کارمزد شما ارتباط مستقیم با فاصله و روابط مالی کشور مبدا و مقصد دارد. این کارمزد با توجه به عبور از بانک های واسط، و عادلانه تخصیص داده خواهد شد

به طور کلی ۳ گزینه زیر هنگام ارسال حواله سوئیفت مد نظر قرار میگیرند

ارسال کردن حواله سوئیفت همیشه کارمزد دارد. این کارمزد را بانک ارسال کننده از شخص ارسال کننده دریافت میکند. این مبلغ با توجه به نوع ارز، کشور دریافت کننده و مبلغ متفاوت است و ممکن است رقمی بین ۲۵ الی ۶۰ دلار باشد. چنانچه شما بخواهید حواله شما در حالت *بسیار سریع* ارسال شود حدود ۲۵ دلار کارمزد اضافه تر باید بپردازید.

OUR
اگر هنگام ارسال حواله این گزینه را انتخاب کنید تمام کارمزد های بانک واسط را شما میپردازید.
SHA
چنانچه هنگام ارسال حواله سوئیفت این گزینه را انتخاب کنید کارمزد بانک های واسطه بین شما و گیرنده حواله تقسیم میشود. بخشی را شما نقدا در بانک میپردازید و بخشی از آن از اصل پول کم میشود.
BEN
با انتخاب این گزینه هنگام ارسال حواله سوئیفت تمام کارمزد بانک های واسط از اصل پول کم میشود. به عنوان مثال ممکن است شما ۲۰۰۰ دلار ارسال کرده باشید اما در نهایت ۱۹۵۰ دلار به حساب بانکی گیرنده رسیده باشد

بله. به جز موارد استثنا در زمان های خاص، تقریبا میتوان به تمام دنیا حواله سوییفت ارسال کرد

به نسبت دیگر حواله ها، حواله ی سوییفت فوری محسوب نمیشود. معمولا برای رسیدن مبلغ به دست گیرنده، زمانی مابین 24 ساعت الی 7 روز زمان نیاز است

معمولا وسترن یوینیون برای ارسال سریع پول استفاده میشود. با توجه به کارمزد بالاتر حواله وسترن یونیون نسبت به سوییفت، معمولا برای ارسال پول های با حجم بیشتر از حواله ی سوییفت استفاده میشود

اگر نیاز به مشاوره دارید فرم درخواست مشاوره را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
SWIFT چیست ؟
5 از 1 رای ثبت شده