اکانت های خارجی

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان

آموزش ساخت شماره مجازی رایگان

شماره مجازی (virtual number) شماره تلفنی است که وجود حقیقی نداشته و بدون نیاز به سیمکارت کارایی شماره‌های واقعی را دارد؛ به بیان دیگر، این سرویس نوعی تلفن مجازی است که قابلیت استفاده از امکانات ارتباطی نظیر دریافت و ارسال تماس و پیام را بدون نیاز به سیمکارت با پیش شماره کشورهای مختلف فراهم می‌کند. داشتن یک شماره مجازی یکی از چالش‌هایی است که امروزه بسیاری از افراد برای استفاده از سرویس‌های بین‌المللی با آن روبرو می‌شوند. خرید شماره مجازی برای بسیاری از کاربران یک مزیت عالی است که می‌توانند برای کسب‌وکار و یا حتی استفاده شخصی خود از آن بهره‌مند شوند. برای ساخت شماره مجازی رایگان می‌‌توان از راه‌ها و برنامه‌های مختلفی استفاده کرد که در این مطلب به معرفی چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

کاربرد ساخت شماره مجازی

پس از پاسخ به سوال شماره مجازی چیست؟! اطلاع از کاربرد این سرویس، مهمترین نکته‌ای است که باید بدان بپردازیم. یکی از اصلی‌ترین کاربردهای ساخت شماره مجازی، کاربرد آن برای بهبود ارتباط با مشتری است. امروزه، یکی از شروط موفقیت در تجارت‌های کوچک و بزرگ ارتباط‌سازی با مشتریان و کاربران هدف از راه‌های مختلف است، که این مورد نیازمند ابزار و تجهیزات مورد نیاز خود خواهد بود. جالب است بدانید که، بسیاری از کسب‌و‌کارهای حرفه‌ای برای بهبود و ارتباط‌سازی خود با افراد، خرید شماره مجازی را جایگزین خطوط تلفن ثابت خود کرده‌اند! مزایایی همچون نداشتن محدودیت مکانی، بی نیازی از سیم کارت، ساخت اکانت‌های مختلف، قابل استفاده در دستگاه‌های متعدد، بی نیازی از احراز هویت و حفظ حریم خصوصی و … استفاده از شماره مجازی را معقول ساخته است.

یکی دیگر از کاربردهای رایج شماره مجازی، استفاده از آن برای ساخت اکانت شبکه‌های مجازی مختلف است. با ساخت شماره مجازی، بدون نیاز به خرید سیمکارت برای هر اکانت، می‌توانید حساب‌های متعددی برای خود بسازید که همین امر، موجب کاهش هزینه‌های شما خواهد شد.

از طرفی نیز، شماره‌های مجازی برقراری تماس و ارسال و دریافت پیامک با سایر افراد در کشورهای خارجی را با سهولت بیشتر و همچنین هزینه‌های بسیار کمتری امکان‌پذیر کرده‌اند. برقراری تماس با کشورهای خارجی علاوه بر لزوم خرید سیمکارت‌های خارجی، هزینه‌های تماس گزافی را نیز به دنبال خواهند داشت، که شماره مجازی این موارد را مرتفع کرده است.

به عنوان یک کاربرد دیگر از شماره‌های مجازی می‌توان به حفظ موقعیت مکانی شما و عدم نمایش آن به سایر افراد اشاره کرد. این بدین معناست که شما به راحتی می‌توانید از داخل ایران با پیش‌شماره کشورهای دیگر، با سایر کشورهای خارجی بدون اینکه موقعیت مکانی شما برای آن‌ها آشکار شود، ارتباط بگیرید.

و در نهایت، یکی از پرکاربردترین مواردی که ساخت شماره مجازی رایگان را برای کاربران ایرانی ضروری کرده است، تحریم بسیاری از سایت‌ها و سرویس‌های خارجی است که برای استفاده از خدمات آن‌ها نیاز به وریفای شماره خواهد بود. با ساخت شماره مجازی به راحتی می‌توان از خدمات سایت ها و پلتفرم های بین المللی که دسترسی به سرویس های خود را برای کاربران ایرانی محدود کرده اند، استفاده کرد.

کاربرد شماره مجازی

نحوه ساخت شماره مجازی رایگان

برای ساخت شماره مجازی رایگان اپلیکیشن‌ها و سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. نکته قابل توجه برای ساخت شماره‌های مجازی رایگان، انتخاب اپلیکیشن‌های معتبر و قابل‌اطمینان است؛ چراکه، بسیاری از این برنامه‌ها قابل‌اطمینان نبوده و به سادگی می‌توانند حریم خصوصی و اطلاعات شخصی شما را فاش کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید از طریق ساخت شماره مجازی با اسکایپ از این شماره جهت وریفای سایت و اکانت‌ها استفاده کنید.

برای حفظ امنیت اطلاعات شخصی خود، لازم است تا پیش از انتخاب اپلیکیشن، از اعتبار آن مطمئن شوید. برای این منظور، سعی کنید برنامه مورد نظر خود را تنها از بسترهای معتبر مانند گوگل‌پلی و اپ‌استور دانلود کرده و به هیچ عنوان از برنامه‌های ناشناس استفاده نکنید. همچنین پس از نصب برنامه، به مجوزهای درخواستی اپلیکیشن توجه کامل را داشته باشید و تنها مجوزهای لازم را به آن‌ها بدهید. با تمام این نکات، باید توجه داشته باشید که شماره مجازی رایگان امنیت و اعتبار شماره‌های مجازی پولی را نداشته و ریسک استفاده از آن‌ها برای انجام کارهای مهم بالاست. بنابراین اگر قصد انجام کارهای مهم و یا ساخت حساب برای رد و بدل کردن اطلاعات حیاتی خود را دارید، توصیه می‌کنیم از شماره‌های مجازی پولی استفاده کنید. در ادامه به آموزش و بررسی مراحل ساخت شماره مجازی می پردازیم:

مراحل ساخت شماره مجازی رایگان در برنامه Temp Number

برنامه Temp Number یکی از برنامه‌های پربازده برای ساخت شماره‌های مجازی کشورهای مختلف است. شماره‌های ارائه شده از سمت این برنامه از کیفیت خوبی برخوردار بوده و درصد رضایت بالایی در میان کاربران خود داشته است. برای آموزش نحوه ساخت شماره مجازی رایگان، مراحل ساخت شماره در این برنامه را توضیح خواهیم داد.

 

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه

 1. مرحله 1: دانلود و نصب برنامه Temp Number

  ابتدا برنامه Temp Number را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کرده و روی تلفن همراه خود نصب کنید. (لینک دانلود برنامه: دانلود Temp Number نسخه اندروید)دانلود Temp Number از گوگل پلی

 2. مرحله دوم: ثبت درخواست شماره مجازی

  وارد برنامه Temp Number شده و روی دکمه Get Free Number کلیک کنید.ثبت درخواست شماره مجازی رایگان

 3. مرحله سوم: انتخاب ریجن شماره

  از بین لیست کشورها، ریجن مورد نظر خود را برای گرفتن شماره مجازی رایگان انتخاب کنید.انتخاب ریجن شماره مجازی رایگان

 4. مرحله چهارم: انتخاب شماره مجازی

  در لیست شماره‌های مجازی ارائه شده، شماره مورد نظر خود را انتخاب کنید. (در نظر داشته باشید که شماره‌های رایگان پیش از شما در اختیار سایر افراد بوده‌اند.)انتخاب شماره برای ساخت شماره مجازی رایگان

 5. مرحله پنجم: بررسی inbox

  در صورت استفاده از شماره مجازی برای ساخت اکانت، کد فعالسازی در قسمت inbox در اختیار شما قرار می‌گیرد.نحوه استفاده از شماره مجازی رایگان

برنامه های رایگان ساخت شماره مجازی

در ادامه به معرفی چند برنامه برای آموزش ساخت شماره مجازی رایگان می‌پردازیم:

ساخت شماره مجازی رایگان Textnow

برنامه Textnow

Textnow یکی از برنامه‌های معتبر برای ساخت شماره مجازی رایگان است که با سرچ در گوگل می‌توانید آن را برای گوشی‌های آیفون و اندروید استفاده کنید.

مزایای استفاده از Textnow

 • برقراری تماس صوتی با کشورهای خارجی
 • ساخت شماره مجازی آمریکا یا کانادا
 • ارسال و دریافت پیامک
 • رایگان و بدون هزینه
 • تماس های بین المللی فوق‌العاده ارزان

لینک های دانلود برنامه Textnow

شماره مجازی رایگان Textplus

برنامه TextPlus

TextPlus یکی دیگر از برنامه‌های معتبر برای دریافت و ساخت شماره مجازی رایگان است که به کمک آن می‌توانید از خدماتی مانند خدمات یک شماره تلفن واقعی استفاده کنید. با این برنامه می‌توانید در ایران حضور داشته باشید و در عین حال از یک شماره ثابت آمریکایی استفاده کنید. در ادامه به بررسی مزایای ساخت شماره مجازی textplus می‌پردازیم.

مزایای استفاده از TextPlus

 • بهره مندی از تمامی امکانات یک خط ثابت در آمریکا یا کانادا
 • ارسال و دریافت پیامک رایگان
 • برقراری تماس با کشورهای خارجی با هزینه مناسب
 • امکان ارسال پیامک گروهی به شماره‌های مقصد خود در آمریکا و کانادا
 • سادگی و سهولت استفاده

لینک های دانلود برنامه TextPlus

شماره مجازی رایگان textme

Text Me

یکی دیگر از بهترین برنامه‌ها برای ساخت شماره مجازی رایگان، برنامه تکست می است. با استفاده از این برنامه نیز خدمات ارتباطی شماره های امریکا و کانادا برای شما قابل دسترسی خواهد بود.

مزایای استفاده از برنامه Text me

 • ارسال و دریافت پیام‌های متنی نامحدود
 • برقراری تماس با کشورهای خارجی با هزینه اندک
 • دستیابی به یک شماره تلفن واقعی از آمریکا و کانادا به صورت رایگان
 • امکان تبادل و اشتراک‌گذاری تصاویر، ویدیوها و سایر رسانه‌ها
 • جستجو و ذخیره شماره‌های تماس
 • تماس ویدیویی
 • رابط کاربری آسان و بدون دردسر این برنامه
 • ارسال و دریافت پیام‌ به صورت مخفیانه

لینک های دانلود برنامه Text me

شماره مجازی رایگان 2ndLine

2ndLine

اپلیکیشن  2ndLine Second Phone Number از استودیوی TextNow, Inc. برای دستگاه های اندروید منتشر شده است که امکان برقاری تماس و ارسال پیامک را با سایر نقاط جهان برای کاربران خود فراهم کرده است. با استفاده از این برنامه به راحتی می توان شماره های مجازی آمریکا و کانادا را به صورت رایگان ساخته و از خدمات آن بهره‌مند شد.این برنامه از برای تماس و ارسال و دریافت پیامک از اینترنت استفاده می‌کند. مزیت این برنامه آن است که هیچ محدودیتی برای تماس و پیامک قائل نبوده و خدمات خود را با کمترین هزینه ارائه می‌دهد.

مزایای استفاده از برنامه 2ndLine

 • برخورداری از شماره های مجازی آمریکا و کانادا
 • برقراری تماس و ارسال و دریافت پیامک
 • امکان ارسال و دریافت ایموجی، استیکر و گیف
 • رابط کاربری آسان و بدون دردسر این برنامه

لینک های دانلود برنامه 2ndLine

شماره مجازی رایگان safeum

SafeUM

سایر برنامه‌های ساخت شماره مجازی رایگان تنها امکان ساخت شماره مجازی آمریکا و کانادا را ارائه می دهند؛ اما اپلیکیشن سیف.یو.ام به شما کمک می‌کند که به صورت رایگان یک شماره از کشور لاتویا با کد 371+ داشته باشید.

این برنامه در سیستم عامل های اندروید و IOS قابل استفاده بوده و برای ساخت اکانت شبکه های اجتماعی مناسب است. توجه داشته باشید که شماره های این برنامه تنها تا دو هفته در دسترس شما باقی خواهد ماند و پس از آن شماره شما به شخص دیگری داده می‌شود؛ پس اگر برا ساخت حساب شبکه‌های اجتماعی از SafeUM استفاده می‌کنید، برای جلوگیری از دسترسی سایر افراد به حریم خصوصی خود حتما تایید دومرحله ای را فعال کنید.

مزایای استفاده از برنامه SafeUM

 • امکان ساخت شماره مجازی کشور لاتویا به صورت کاملاً رایگان
 • استفاده از این برنامه به عنوان یک پیام‌رسان پرسرعت
 • امکان برقراری تماس صوتی و تصویری امن
 • امکان ایجاد سه حساب کاربری به صورت همزمان در یک گوشی

لینک های دانلود برنامه SafeUM

شماره مجازی رایگان talku

TalkU

Second Phone Number از بهترین نرم افزارهای برقراری تماس و ارسال پیامک متنی رایگان برای گوشی‌های اندروید است. با اپلیکیشن تالک یو میتوانید با استفاده از اتصال 3G/4G و یا WiFi تماس های تلفنی رایگان با سراسر جهان را با کمترین هزینه تجربه کنید. توجه داشته باشید که تماس های صوتی تنها برای کاربرانی که این اپلیکیشن را بر روی تلفن همراه خود نصب دارند رایگان می باشد و برای برقراری تماس با دیگر افراد باید هزینه آن پرداخت شود.

مزایای استفاده از TalkU

 • ارائه یک شماره مجازی رایگان به هر کاربر
 • امکان برقراری تماس صوتی رایگان با کاربران تالک یو
 • تجربه تماس صوتی رایگان با کیفیت HD
 • تماس‌های بین‌المللی ارزان قیمت با بیش از 200 کشور جهان
 • بدون هیچگونه هزینه رومینگ حتی در تماس‌های بین المللی
 • امکان مسدود کردن تماس‌های صوتی ناخواسته
 • امکان ضبط مکالمات تلفنی
 • دارای امنیت بالا برای جلوگیری از دسترسی هکرها به تماس‌ها و پیامک‌ها

لینک های دانلود برنامه TalkU

شماره مجازی رایگان numeroesim

Numero eSIM

Numero eSIM، اپلیکیشن تماس تلفنی از طریق وای فای (اینترنت) است و تلفن همراه VoIP برای استفاده شخصی و یا تجاری است. با این برنامه تماس های خارجی خود را با کمترین هزینه ممکن برقرار کنید.

مزایای استفاده از Numero eSIM

 • امنیت بالای برنامه در برابر نفوذ هکرها
 • امکان ساخت شماره مجازی مربوط به کشورهای آمریکا و کانادا
 • کیفیت بالای تماس
 • دریافت و ارسال سریع و بی‌وقفه پیامک
 • دارای طراحی حرفه ای و ساده
 • قابلیت ثبت شماره مجازی رایگان
 • قابلیت شارژ اکانت
 • امکان تماس با همه کشور ها
 • امکان تماس با ایران
 • قابلیت ثبت نام در مسنجرها با شماره مجازی
 • ثبت نام نامحدود

لینک های دانلود برنامه Numero eSIM

شماره مجازی telos

Telos

برنامه Telos از اپلیکیشن های معتبر برای ساخت شماره مجازی رایگان است که با استفاده از ان می توانید شماره مجازی آمریکا را در سریع ترین زمان بسیازید و تماس ها و پیامک های خارجی خود را با کمترین هزینه برقرار کنید.

مزایای استفاده از Telos

 • ارائه یک شماره مجازی رایگان به هر کاربر
 • ارسال پیام و برقراری تماس نامحدود
 • برقرای تماس‌های صوتی با کیفیت بالا
 • ارائه یک شماره مجازی محلی به مسافران کشورهای خارجی
 • ایجاد شماره های مجازی از کشورهای مختلف نظیر هلند , سوئد و بلژیک
 • امکان مسدود سازی مکالمات و پیام های ناخواسته
 • و بسیاری امکانات منحصر به فرد دیگر

لینک های دانلود برنامه Telos

سایت های خرید شماره مجازی

ساخت شماره مجازی رایگان از طریق سایت

علاوه بر اپلیکیشن، برای ساخت شماره مجازی رایگان می‌توانید از سایت‌های معتبر فعال در این زمینه نیز کمک بگیرید. بسیاری از افراد به دنبال ساخت شماره مجازی بدون برنامه و اپلیکیشن‌های مختلف می‌باشند و ترجیح می‌دهند از سایت‌های معتبر استفاده کنند. طبق نکات گفته شده برای حفظ امنیت و حریم خصوصی خود، پیش از استفاده از شماره‌های مجازی، از اعتبار سایت ارائه دهنده شماره مطمئن شوید. در ادامه به معرفی بعضی از سایت‌های ساخت شماره مجازی رایگان می‌پردازیم.

 • receive-smss.com

در این سایت می‌توانید شماره‌های مجازی کشورهای آمریکا، روسیه، اسپانیا، هلند، آلمان، اوکراین، هند، فرانسه، انگلستان و … را به صورت رایگان و پرمیوم دریافت کنید.

 • 7sim.net

این سایت تعدادی شماره عمومی از کشورهای روسیه، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، کانادا، اسپانیا، بلژیک، سوئد و … ارائه می‌دهد که از دسته شماره‌های مجازی رایگان می‌باشند.

 • sms.sellaite.com

شماره مجازی کشور استونی توسط Sellaite SMS Receiver برای دریافت پیامک آنلاین ارائه می‌شود. این سایت شماره‌های مجازی را که کار نمی‌کنند به سرعت شناسایی کرده و از لیست شماره‌ها حذف می‌کند.

 • freesmscenter.com

Freesmscenter شماره‌های مجازی رایگان از 9 کشور سوئد، چین، پولند، آمریکا، انگلستان، کانادا، روسیه، هنگ کنگ، استرالیا را ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید که به دلیل ترافیک بالا، معمولا نمایش پیام‌ها در این سایت با تاخیر انجام می‌شود.

 • freephonenum.com

سایت freephonenum شماره تلفن های جدیدی از 2 کشور آمریکا و کانادا را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این سایت هر 2 هفته یک بار شماره‌های خود را آپدیت می‌کند.

برنامه TextPlus

کلام آخر

ساخت شماره مجازی رایگان از طریق اپلیکیشن و سایت‌های زیادی قابل انجام است؛ اما با توجه به اینکه، سطح امنیت در شماره‌های مجازی رایگان به اندازه شماره‌های پولی نیست، باید از اعتبار پلتفرم ارائه دهنده شماره مجازی اطمینان یافت. اگر قصد انجام فعالیت‌های کاری و یا رد و بدل کردن اطلاعات مهم خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم، خرید شماره مجازی پولی را با شماره‌های رایگان جایگزین کنید.

در این مطلب به معرفی چند نمونه از اپلیکیشن و سایت‌های معتبر و امتحان شده برای ساخت شماره مجازی رایگان پرداختیم؛ اگر شما هم تجربه استفاده از این برنامه‌ها را دارید، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول
درخواست مشاوره

بله، برای ساخت شماره مجازی رایگان می‌توانید از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر استفاده کنید.

برای ساخت شماره مجازی، می‌توانید از دو روش پولی و رایگان استفاده نمایید. با توجه به وجود حفره‌های امنیتی در شماره‌های مجازی رایگان، توصیه می‌شود برای حفظ حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود، از شماره‌های مجازی پولی استفاده کنید. برای خرید شماره مجازی معتبر تنها کافی است به یکی از سایت‌های ارائه دهنده شماره مجازی، مانند ایرانیکارت مراجعه کرده و شماره مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

بطورکلی، امنیت شماره‌های مجازی رایگان با شماره مجازی پولی قابل قیاس نیست. وجود حفره‌های امنیتی یکی از چالش‌های همیشگی شماره‌های رایگان است؛ با اینکه برای ساخت شماره‌ مجازی رایگان از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های معتبر استفاده می‌شود، اما خطر فاش شدن اطلاعات شخصی همیشه وجود دارد.

درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

  • سلام و احترام
   کاربر گرامی، از دیدگاه شما متشکریم
   پایدار باشید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام و احترام
   کاربر گرامی، برای خرید شماره مجازی می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کرده و درخواست خود را درپنل سایت ثبت کنید.
   پایدار باشید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 1. درود بر شمابسیار خوب کامل و با تذکر بجا و یادآوری تا انتها که رایگان اعتباری ندارد
  زنده باشید و تندرست
  نامبروان از بازار نصب کردم و اعتبار هم افزایش داده ام اما هر بار error میده،البته سه شماره گرفتم امابرای کد تایید error میاد

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام و احترام
   از حسن توجه و ثبت تجربیات شما متشکریم
   پایدار باشید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش ساخت شماره مجازی اسکایپ
اکانت های خارجی
آموزش ساخت شماره مجازی اسکایپ
شاید برای شما هم پیش آمده است که بخواهید در یک سایت خارجی مثل چت جی پی تی ثبت نام کنید و از شما بخواهد که شماره تلفن خود را...
شماره مجازی کدام کشور بهتر است؟
اکانت های خارجی
شماره مجازی کدام کشور بهتر است؟
امروزه راه‌های ارتباطی بسیاری گسترده شده و شما از طریق پلتفرم‌های مختلف مثل تلگرام، واتساپ و … می‌توانید با هر جای دنیا ارتباط برقرار کنید. با این حال باز هم...
شماره مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟
اکانت های خارجی
شماره مجازی چیست و چه کاربردی دارد؟
شماره مجازی virtual number، یک شماره تلفن است که علی‌رغم اینکه وجود خارجی ندارد، اما بسیاری از امکانات شماره تلفن واقعی مانند ارسال و دریافت پیامک و برقراری تماس را...