لیست سوالات

کارت‌های پریپید به عنوان پیش‌پرداخت شناسایی می‌شوند؛ کارت‌هایی که پشتوانه بانکی ندارند و توسط موسسات مالی و شرکت‌ها صادر می‌شوند. پذیرندگی این کارت‌ها نسبتا پایین است و در سطحی پایین‌تر نسبت به کارت‌های دبیت یا کردیت قرار می‌گیرند. از لحاظ شارژ هم وابسته به شرکت و موسسه صادرکننده کارت هستند.

زمان صدور و تحویل کارت‌های مجازی معمولا بین 1 تا 3 روز کاری است.

سطح 1 احراز هویت برای دریافت کارت مجازی کافی است. البته دریافت کارت‌های مجازی تا سقف 2,000,‬000 تومان به احراز هویت نیازی ندارد.

تنوع پذیرندگی انواع کارت در درگاه‌های پرداخت بسیار بالاست. توصیه می‌کنیم برای پرداخت در سایت‌ها از طریق چت آنلاین یا ایمیل پیشتیبانی سایت مورد نظر از نوع پذیرندگی کارت Prepaid مطمئن شوید.

ارز پایه کارت‌های مجازی Prepaid در ایرانیکارت دلار، یورو و پوند است.

کارمزد ویزا کارت و مسترکارت های امریکایی به مبالغ زیر تغییر کرد:
ویزا کارت و مستر کارت (کارمزد جدید)
۲ الی ۲۰ دلار —- ۳ دلار
۲۰ الی ۱۰۱ دلار — ۵ دلار
۱۰۱ الی ۲۰۱ دلار — ۷دلار
۲۰۱ الی ۵۰۱ دلار — ۱۰ دلار
۵۰۱ الی ۱۰۰۱ دلار —— ۱۲ دلار
۱۰۰۱ الی ۵۰۰۰ دلار —- ۲۰ دلار

خیر، امکان برگشت کارت وجود ندارد. با این حال مجموعه ایرانیکارت امکان نقد کردن موجودی داخل کارت را برای شما فراهم کرده است و در صورتی که موفق به پرداخت از کارت نشدید، می‌توانید موجودی آن را نقد کنید.

کارت دبیت بانک زراعت در سطح الکترون صادر می‌شود. این سطح برای اموری مانند اجاره خودرو و پرداخت آفلاین مناسب نیست. حساب بانکی مادام‌العمر است و کارت بانکی هم تاریخ انقضای 8 ساله دارد.
کارت کردیت بانک زراعت در سطح پلاتینیوم صادر می‌شود که برای اجاره خودرو، خرید آفلاین، رزرو هتل‬ و… مناسب است. این نوع حساب هم مادام‌العمر است و کارت بانکی آن تاریخ انقضای 5 ساله دارد.

همچنین شما می‌توانید با افتتح حساب واکیف بانک و افتتاح حساب وایز از کارت‌های متصل به حساب بانکی استفاده کنید.

برای افتتاح حساب در بانک زراعت، باید به شهر استانبول در کشور ترکیه سفر کنید. فرم تفاهم‌نامه باید قبل از سفر به ترکیه تکمیل شود. همچنین به پاسپورتی با حداقل ۶ ماه اعتبار و کد مالیاتی نیاز خواهید داشت. ایرانیکارت شما را برای دریافت کد مالیاتی راهنمایی می‌کند.

به دلیل مسائل سیاسی و تحریم‌ها، متاسفانه هیچگونه تضمین قطعی برای فعال بودن همیشگی این حساب‌ها وجود ندارد. با این حال اگر از پرداخت در سایت‌های پانزی و شرط‌بندی و به طور کلی پرداخت و دریافت‌های مشکوک خودداری کنید، ریسک بسته شدن حساب کمتر می‌شود.

پس از ثبت سفارش در سایت ایرانیکارت، اطلاعات کارت‌های مجازی و گیفت کارت‌ها از طريق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

در روزهای کاری از دوشنبه تا پنج‌شنبه هر هفته امکان شارژ کارت‌ها وجود دارد. شارژ کارت‌های زراعت بانک از 5000 لیر تا سقف 30000 لیر انجام می‌شود. درصورتی که کارت خود را از ایرانیکارت تهیه کرده‌اید، می‌توانید در پنل کاربران بخش ویزا، مستر کارت و سرویس شارژ کارت‌ها، درخواست افزایش اعتبار خود را ثبت کنید.

کارت‌های هدیه متصل به حساب بانکی نیستند و به همین دلیل، قابلیت افزایش اعتبار ندارند. همچنین امکان تمدید برای این کارت‌ها وجود ندارد.

هر کارت اعتباری متصل به یک حساب شخصی است. شما می‌توانید از طریق موبایل‌بانک یا اینترنت‌بانک به موجودی و تراکنش‌های کارت خود دسترسی داشته باشید.

دبیت کارت و کردیت کارت‌های صادر شده از بانک زراعت، کد سویفت و شناسه آی بن دارند و قابلیت دریافت حواله برای آن‌ها فعال است.

شما می‌توانید ویزا و مستر کارت‌های مجازی آمریکایی را از ۲ دلار تا ۵۰۰۰ دلار و ۲ الی ۱۰۰۰ دلار کانادا سفارش دهید.

ویزا کارت و مستر کارت هر دو از شبکه‌های مالی بین‌المللی هستند و متناسب با رفتار مالی کشورها می‌توانید از هرکدام از این دو شبکه مالی استفاده کنید. به طور مثال در آمریکا بیشتر از ویزا کارت و در اروپا بیشتر از مستر کارت استفاده می‌شود. در ۹۵ درصد درگاه‌های پذیرنده، هر دو شبکه قابل استفاده‌اند.

خیر. روتینگ نامبر برای حواله‌های داخلی آمریکا استفاده می‌شود. کارت‌های اعتباری ارائه‌شده توسط مجموعه ایرانیکارت کد سوییفت و شماره آی بن دارند.

بهتر است تراکنش‌های ماهیانه شما بالاتر از ۵۰ هزار لیر نباشد.

مشخصات حسابی را که شامل کد IBAN است، به فرستنده ارائه دهید و او به راحتی می‌تواند به حساب شما حواله بانکی بفرستد.

ارز پایه کارت «لیر» است و قابلیت دریافت حواله با ارزهای لیر، یورو، پوند و فرانک سویس را دارد.

برای کارت‌ها آدرس بانک صادرکننده در نظر گرفته می‌شود.

خیر، زمان افتتاح حساب کارت‌ها موجودی اولیه ندارند.

برای افتتاح حساب متصل به کارت‌های دبیت از زراعت بانک کشور ترکیه نیاز به ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ لیر موجودی اولیه دارید که بعد از افتتاح حساب قابل برداشت است.

برای افتتاح حساب متصل به کارت‌های اعتباری (کردیت) از زراعت بانک کشور ترکیه نیاز به ۱۱۰۰۰ لیر موجودی اولیه و ثابت دارید که نباید صفر شود. در صورت استفاده از موجودی حساب، باید در تاریخ سررسید ماه آینده کارت را به اندازه ۱۱۰۰۰ لیر شارژ کنید.

بله. مجموعه ایرانیکارت امکان صدور کارت‌های مجازی با مدت زمان ۱ساله و ۵ساله جهت اتصال به حساب پی پال را برای شما فراهم کرده است.

این کارت‌ها تنها در صورتی امکان کارت به کارت دارند که فرستنده و گیرنده هر دو از یک کشور و یک بانک کارت داشته باشند.

خیر. حساب‌های ایرانیکارت به نام اشخاص حقیقی افتتاح می‌شوند و برای تراکنش‌های با مبالغ بالا مناسب نیستند.

در حال حاضر امکان نقد کردن موجودی کارت‌های پرسونال نیست و متاسفانه در رابطه با انتقال موجودی هنوز قطعیتی وجود ندارد. شبکه موردنظر در حال بررسی راه‌های مختلف برای نقد کردن موجودی کارت‌های پرسونال محدود است.

کد cvv کارت به ایمیل شما و همچنین به صورت پیامک ارسال می‌شود. درصورت عدم دریافت cvv کارت، از طریق بخش تیکت پنل کاربران این موضوع را به اطلاع کارشناسان برسانید تا شما را راهنمایی کنند.

بله، رومینگ آن برای ایران و ترکیه فعال است و با تست انجام شده امکان دریافت پیام‌های دریافتی از سمت بانک وجود دارد.

خیر، وابستگی بین بانک‌های ایران و ترکیه وجود ندارد و مالیاتی اعمال نمی‌شود.

از منوی سمت راست پنل کاربری گزینه ویزا و مسترکارت -> گزینه شارژ کارت‌ها -> در صفحه ای که باز می‌شود گزینه شارژ مسترکارت پرسونال را انتخاب کنید.

بله، در صورتی که استفاده شما از کارت صرفا برای دریافت درامد است، دبیت کارت به شما پیشنهاد می‌شود. این کارت از لحاظ هزینه‌ای به صرفه‌تر از کردیت کارت است.

کد گیفت کارت به صورت پیامک و ایمیل برای شما ارسال می‌شود. همچنین در قسمت پیگیری سفارشات -> سفارش‌های من در پنل کاربری قابل مشاهده است.

خیر، به حساب‌های بانکی ارائه شده به‌دلیل شخصی یودن (تجاری نبودن) هیچ‌گونه مالیاتی تعلق نمی‌گیرد و دارای سود بانکی نیز است.

خیر، کارت‌های مجازی به دلیل اینکه متصل به حساب بانکی نیستند، امکان شارژ مجدد و تمدید ندارند.

در خصوص گوگل پلی از لینک زیر می‌توانید استفاده کنید:

https://pay.google.com/gp/w/u/1/home/addressbook

برای اپل به بخش Settings بروید. در بالای صفحه نام اپل آیدی خود را می‌بینید؛ روی آن کلیک کنید. قدم بعدی انتخاب Payment & Shipping است؛ احتمالا برای ورود به این بخش، به وارد کردن اپل آیدی خود نیاز داشته باشید. در پایین این صفحه، امکان مشاهده آدرس پرداخت و ریجن آیدی گوشی‌تان وجود دارد.

به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سمت دولت ترکیه سوئیفت ارسال حواله کارت بسته است و امکان ارسال حواله با کارت‌های بانک زراعت و واکیف وجود ندارد.

متاسفانه به دلیل اینکه مجموعه ایرانیکارت خدماتی در خصوص vpn ارائه نمی‌دهد، هیچ‌گونه پیشنهادی از سمت ما وجود ندارد. در صورت تمایل می‌توانید از vpsهای ارائه شده استفاده کنید.

شما بایستی مبلغ نهایی درگاه خود را بررسی کرده و مبلغ دقیق را تهیه کنید اما در صورتی که مقدار موجودی شما کمتر از مبلغ پرداختی بود، می‌توانید با اضافه کردن گیفت کارت جدید، موجودی اکانت خود را افزایش دهید و سپس پرداخت کنید.

اگر درگاه سایت یا اپلیکیشن موردنظر شما پشتیبانی دارد، با ایشان از طریق ایمیل و یا چت آنلاین مکاتبه داشته و اطلاع پیدا کنید که درگاه موردنظر حتما پذیرنده‌ی کارت‌های پریپید باشد.

این کارت فیزیکی از نوع کردیت (credit) و سطح آن در حال حاضر کلاسیک و متصل به حساب بانکی است. امکان استفاده از این کارت در ۹۰ درصد سایت‌ها٬ atmها و دستگاه‌های پوز فراهم است و از لحاظ اعتبار بیش از ۱۰ سال است که این بانک فعالیت دارد.

بله، از طریق موبایل یا اینترنت بانک امکان دسترسی به حساب وجود دارد و همچنین خدمات نقد کردن و شارژ حساب از طریق مجموعه ایرانیکارت امکان‌پذیر هست.

متاسفانه باید برای صدور کارت جدید مجدد درخواست ثبت کنید.

بله، برای زراعت بانک مبلغ دپوزیت ۲۰ هزار لیر و برای واکیف بانک ۱۰ هزار لیر است و تا قبل از اینکه ماه میلادی تمام شود، بایستی مبلغ را به حساب خود برگردانید.

درصورت عدم بازگشت مبلغ دپوزیت کارت، از سمت بانک جریمه می‌شوید و امکان مسدود شدن حساب وجود دارد.

معمولا زمان صدور کارت‌های مجازی 1 الی 3 روز کاری است.

خیر، اما کارت فیزیکی پرسونال با ارز لیر موجود است که می‌توانید از طریف لینک زیر تهیه کنید:

مسترکارت پرسونال

هزینه تبدیل نرخ ارز تقریبا ۴.۵ درصد است.

در صورتی که شرایط افتتاح حساب به صورت حضوری باشد، کارت توسط شما دریافت خواهد شد که برای دبیت زراعت و واکیف بانک ۱ الی ۳ روز کاری و برای کردیت زراعت بانک حداقل ۱۰ روز کاری و برای کردیت واکیف بانک ۱۵ تا ۲۰ روز کاری است. در صورتی که در خواست شما به صورت وکالتی باشد، فرآیند انجام آن ۲ الی ۳ ماهه (از روز ارسال درخواست وکالت تا زمان افتتاح حساب) است.

از طریق حساب‌های زراعت بانک می‌توانید دریافت دلاری داشته باشید اما به صورت لیر به حساب شما خواهد نشست. در صورتی که تمایل دارید با ارز دلار در حساب شما قرار گیرد، باید حساب شما واکیف بانک باشد.

امکان پرداخت پروموشن یا پروموت اینستاگرام با کارت های فیزیکی و متصل به حساب بانکی ایرانیکارت وجود دارد. توجه کنید که پرداخت با کارت فیزیکی از هر کشوری با نمایش تبلیغات شما برای ای پی همان کشور ارتباط مستقیم دارد.

کارت های مجازی پشتوانه بانکی ندارند و در دسته کارت‌های پریپید قرار می‌گیرند. بنابراین سایت مورد نظر شما باید پذیرندگی کارت‌های پرپید را داشته باشد. معمولا بررسی این مورد از طریق پشتیبان، چت آنلاین و ساپورت سایت مقصد شما امکان‌پذیر است.

شما می‌توانید با مراجعه حضوری به بانک یا با وکالت به نماینده ما در استانبول کارت مجدد دریافت کنید.

در اینصورت حتما باید با بانک تماس بگیرید و سوالات امنیتی‌ای که پرسیده می‌شود را پاسخ دهید.

باتوجه به اینکه کارت بر اثر چه اتفاقی بلاک شده است، راه حل رفع بلاکی متفاوت است. برای مثال اگر بر اثر تراکنش مشکوک، اینترنت بانک کارت شما بلاک شود، با مراجعه حضوری به بانک می‌توانید موجودی کارت خود را دریافت نمایید.

اگر مشکل سیم‌کارت باشد، باید با وکالت تغییر سیم‌کارت انجام شود یا به صورت حضوری به بانک مراجعه کنید. اگر مشکل از حساب شما باشد، با ارسال کارت شما به ترکیه مشکل توسط نماینده ما برطرف می‌شود.

شما هم به جمع هزاران کاربر ایرانیکارت بپیوندید

آیا هنوز سوال دارید؟

اگر پاسخ سوالتان را پیدا نکردید، می‌توانید با ما تماس بگیرید یا قوانین و مقررات سایت را مطالعه کنید.