021-91091000 031-31117

ورود / ثبت نام

موکاپ چیست و روش های کسب درآمد از فروش موکاپ

20 فروردین 1400 نقد کردن درآمد ارزی

موکاپ چیست ؟ طراحان گرافیک برای نمایش نمونه طراحی خود از فایل های پیش نمایشی به اسم Mockup استفاده می کنند. موکاپ ها قالب های گرافیکی آماده ای هستند که با موضوعات مختلف  قابل خرید و دانلود می باشند. در این نوشته به معرفی موکاپ و نحوه کسب درآمد از فروش موکاپ می پردازیم. اگر طراح و گرافیستی هستید که به کسب درآمد دلاری علاقمندید و یا دغدغه نقد کردن درآمد ارزی خود را دارید خواندن این نوشته را به شما توصیه می کنیم.

موکاپ چیست؟

یک طراح گرافیک برای اینکه بتواند مشتری را راضی کند نیاز دارد تا طرحش را به واقعی ترین شکل ممکن ارائه کند. یک شبیه سازی دقیق از لوگوی یک برند و یا پوستری که قرار است چاپ شود در فضای سه بعدی، می تواند نمونه کار طراح را چشمگیرتر نمایش دهد. علاوه بر این گاهی برای صرفه جویی در زمان طراحی می توان یک ایده خلاقانه را در فضایی از پیش ساخته شده پیاده کرد. اکنون که دیدیم موکاپ چیست در ادامه به مزایا و نحوه خرید و فروش Mockup می پردازیم.

خرید و فروش موکاپ

از سایت هایی مانند فیری پیک و یا ادوب استوک adobestock می توانید موکاپ های محبوب روز در هر حوزه ای را مشاهده کنید. برخی از این موکاپ ها رایگان و برای استفاده از برخی از آنها باید اکانت پرمیوم خریداری کنید. برای خرید اکانت پرمیوم اکانت فیری پیک می توانید از خدمات پرداخت ارزی ایرانیکارت استفاده کنید. علاوه بر کاربر می توانید از این سایت برای فروش محصولات خود نیز استفاده کنید.

سایت های فروش موکاپ

بسیاری از فریلنسرها طرح های خود را در سایت های خارجی به فروش می گذارند و به این ترتیب به درآمد پسیو دست پیدا می کنند. فروش طرح در این سایت ها علاوه بر اعتباری که برای یک طراح به دنبال دارد منجر به کسب درآمد ارزی می شود. سایت هایی که برای فروش محصولات دیجیتال ( لوگو، بروشور، موکاپ،..) طراحان گرافیست وجود دارد و با ثبت نام در آنها می توانید به کسب درآمد از فروش موکاپ بپردازید را در لیست زیر مشاهده می کنید.

مزیت استفاده از موکاپ

برای نمایش محصول خود اعم از لوگو یا محصول فیزیکی در فضایی که شاید عکسبرداری از آن دشوار باشد می توانید از موکاپ استفاده کنید. مثلا شما نیاز دارید که لوگوی کسب و کار خود را روی لیوان، کیف ، یا حتی تی شرت های تبلیغاتی ببینید و درباره آن تصمیم گیری کنید. به صرفه تر است که به جای پرداخت هزینه های چاپ آن را روی موکاپ پیاده سازی کنید و طرح نهایی خود را چاپ کنید برای نمایش طرح خود به کارفرما، نیاز به یک ارائه جذاب دارید. با استفاده از موکاپ های آماده که نور زاویه و دیگر نکات عکاسی و طراحی را رعایت کرده اند می توانید در زمان کوتاهی به این ارائه دست پیدا کنید.

موکاپ چیست

نقد کردن درآمد ارزی از فروش موکاپ

در این نوشته خواندیم که موکاپ چیست و چگونه می توان از فروش موکاپ به درآمد رسید. اما شاید بزرگترین دغدغه طراحان و به طور کلی فریلنسرها برای کسب درآمد ارزی مرحله نهایی آن یعنی نقد کردن درآمد آن است. به دلیل شرایط تحریم بسیاری از سایت های خارجی دسترسی ایرانیان را محدود کرده است و باید موارد خاصی را رعایت کنید تا اکانت شما دچار مشکل نشود. با افتتاح حساب پی پال می توانید بسیاری از این سایت ها را بدون دردسر به فعالیت بپردازید. برای نقد کردن درآمد ارزی خود نیز می توانید روی کمک ایرانیکارت حساب کنید.

 

161 بازدید
موکاپ چیست و روش های کسب درآمد از فروش موکاپ
موکاپ چیست ؟ طراحان گرافیک برای نمایش نمونه طراحی خود از فایل های پیش نمایشی به اسم Mockup...
5 از 3 رای ثبت شده

نظرات

ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید