متاورس

ازدواج متاورسی چیست؟ برگزاری مراسم عروسی در آینده

ازدواج متاورسی چیست؟ برگزاری مراسم عروسی در آینده

ازدواج از مهم‌ترین دلایل بقای نسل انسان در کره خاکی بوده و در تمام آیین و مذهب‌های مختلف به تشکیل خانواده تاکید خاصی شده است. با گسترش شبکه اینترنت در سه دهه اخیر ایجاد روابط اجتماعی، دوستی و حتی ارتباطات در جهت افزایش سطح آشنایی با نیت ازدواج بیشتر شده است. بسیاری از کارشناسان حوزه خانواده نکات مثبت و منفی زیادی را در این خصوص مطرح کرده و با برگزاری کلاس‌های مختلف سعی در آگاه‌سازی مردم دارند. اما با همه‌گیری بیماری کرونا در جهان میزان انجام فعالیت‌های عادی در فضای مجازی افزایش یافته و ازدواج متاورسی نیز یکی از آن‌ها است.

حتما بخوانید: متاورس چیست؟

جهان متاورس در چند سال گذشته توانسته نگاه بسیاری از اشخاص را تغییر داده و سبک زندگی ترکیب شده از دنیای واقعی و مجازی را بهبود بخشد. خرید، تفریح، بازی، فروش محصولات و حالا امر مهم ازدواج مجازی! طی این مقاله به بررسی ازدواج افراد در جهان متاورس خواهیم پرداخت. در صورت علاقه‌مندی به حوزه ارتباطات مجازی و افزایش اطلاعات خود در رابطه به عجیب‌ترین اتفاقات مثل ازدواج متاورسی؛ تا انتهای این مطلب با بخش وبلاگ سایت صرافی ایرانیکارت همراه باشید.

ازدواج متاورسی چیست؟

پس از موفقیت پروژه بیت کوین به عنوان پادشاه رمز ارزها و افزایش قابل ملاحظه ارزش آن در جهان شاهد تغییر رویکرد افراد به سمت و سوی دنیای متاورس نیز گردید. متاورس از سوی مارک زاکربرگ و صاحب اصلی شرکت فیسبوک، اینستاگرام و واتسآپ مورد حمایت فراوانی قرار گرفته و فضای جدیدی برای زندگی نوین انسان‌ها به شمار رفته است. چند پیش اخبار اولین کنسرت دنیای متاورس در سطح جهان پخش شد ولی به واسطه ارتباطات ویدیو زنده، تماس‌های تصویری و بسیاری دیگر از قابلیت‌های دیجیتال در دید همه افراد چندان مهم تلقی نشد.

اما ازدواج متاورسی موضوع بسیار جالب و مهمی بود که توانست نگاه را به سمت خود بکشاند. مراسم عروسی متفاوتی در متاورس دسنترالند با حضور 2000 مهمان برای ازدواج متاورسی کندیس و رایان برگزار شد. گروه حقوقی رز (Rose Law Group) در کنار قضایی دیوان عالی آریزونا، کلینت بولیک؛ نخستین عروسی متاورسی در جهان را اعلام نمود. هرچند این ازدواج متاورسی دارای مشکلاتی مثل: تغییر لباس عروس و داماد در سرورهای مختلف، عدم امکان ورود عروس به تالار اصلی به دلیل پر شدن ظرفیت آن و حتی غیب شدن لباس عروس نیز بود. صلاحیت قانونی عروسی در دنیای متاورس در کشور آمریکا مورد تایید نبوده و برای مقبولیت آن باید منتظر خبرهای جدید باشید.

چگونه در متاورس عروسی کنیم

چگونه در متاورس عروسی کنیم؟

پس از انتشار اخبار ازدواج متاورسی میان کندیس و رایان شاهد جلب توجه مردم در سطح جهان شده و بسیاری از زوجین به دنبال بر پایی عروسی در فضای مجازی هستند. انتخاب پلتفرم مناسب به همراه خرید حلقه، لباس عروس، دسته گل و اجاره تالار محل برگزاری از دغدغه‌های برگزاری عروسی متاورسی است. همچنین بسیاری از مهمانان حاضر در جشن باید حساب کاربری مشخص و تایید شده داشته باشند و با استفاده از ارتباط اینترنتی مناسب در جشن حضور یابند. رفته رفته باید منتظر افزایش شرکت‌های ازدواج مجازی در دنیای متاورس نیز باشید.

حتما بخوانید: چگونه وارد متاورس شویم؟

دبی شهری برای ازدواج متاورسی

لوییز از پاراگوئه و فلوریان فرانسوی سومین ازدواج متاورسی را به نام خود و در شهر دوبی ثبت کردند. این زوج در سال 2019 به شکل سنتی در کشور گرجستان با یکدیگر ازدواج کرده ولی به دلیل مسائل مختلف امکان حضور اعضاء خانواده آن‌ها در جشن عروسی میسر نبود. از این رو با حضور در شهر دبی و انتخاب پلتفرم دسنترالند جشن کوچکی با 20 مهمان از 10 کشور جهان برگزار کردند تا به نوعی از میزان ناراحتی عدم حضور خانواده در عروسی آن‌ها کاسته شود.

عروسی مجازی با تم فانتزی در متاورس

زوج هندی در اواسط سال 2022 میلادی بنا به علاقه شدید آن‌ها به دنیای هری پاتر، مراسم عروسی خود را در تالار به شکل مدرسه هاگوارتز برگزار کردند. این زوج با حضور در مراسم ازدواج سنتی خود، تمام مشکلات مربوط به مقبولیت قانونی، شرعی و عرفی را پشت سر گذاشته و سپس در ساعات پس از اتمام جشن عروسی به مراسم ازدواج متاورسی خود مراجعه نمودند. از مزیت این نوع ازدواج می‌تواند به رفع دغدغه ذهنی افراد برای برگزاری فانتزی جشن‌های خصوصی اشاره داشت. همچنین داماد هندی که حضور فعالیت در دنیای بلاکچین دارد؛ به دنبال ساخت آواتاری به شکل پدر زن خود بوده تا با حضور در دنیای متاورس آن‌ها شاهد افزایش برکت، رزق و روزی آن‌ها شود.

آیا عروسی در متاورس قانونی است

آیا عروسی در متاورس قانونی است؟

با توجه به جدید بودن این مسئله در جهان هنوز صحبت‌ها برای وضع قوانین جدید برای آن ادامه دارد. اما یکی از وزرای کشور سنگاپور در بخشی از صحبت‌های خود به اهمیت ارائه خدمات دولتی و ثبت ازدواج به صورت آنلاین اشاره کرده و احتمال رفع نیاز افراد در دنیای متاورس را نیز مطرح نموده است. هر چند تا به امروز هیچ کشوری ازدواج متاورسی را به شکل رسمی مورد قبول خود ندانسته و با توجه به افزایش تاثیر زندگی مجازی بر دنیای واقعی و ادغام آن‌ها باید برای چنین رویدادهای نیز تصمیم‌گیری شود.

به طور مثال کشور کره جنوبی با اختصاص بیش از 175 میلیون دلار به ارائه خدمات نوین دولتی در حوزه اینترنت و گسترش متاورس در جامعه خود اختصاص داده است. با توجه به پیشرو بودن این خدمات و جذب بسیاری از کاربران آنلاین در استفاده از خدمات مبتنی بر نیاز در آینده نه چندان دور شاهد افزایش رقابت برای ثبت ازدواج متاورسی، ماه عسل، فروش پکیج‌های ازدواج و تالارهای عروسی به مانند دنیای واقعی خواهید بود. عملیاتی شدن این طرح در کشور ایران نیز نیازمند زیرساخت قوی مثل: اینترنت پر سرعت و بدون قطعی بوده و از این رو نباید انتظار حضور قدرتمند کشور ایران در این حوزه جدید باشید.

ازدواج متاورسی چیست؟ برگزاری مراسم عروسی در آینده
ازدواج از مهم‌ترین دلایل بقای نسل انسان در کره خاکی بوده و در تمام آیین و مذهب‌های مختلف به تشکیل خانواده تاکید خاصی شده است. با گسترش شبکه اینترنت در...
5 از 1 رای ثبت شده
درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
متاورس
متاورس چیست؟ آینده اینترنت اینجاست
چندی پیش شرکت فیس بوک به متا تغییر برند دارد. و در بیانیه ای رسمی متاورس را آینده جهان و اینترنت خواند. سرمایه گذاری شرکت های معروف مانند Epic نیز...
خرید زمین در متاورس – ۴ نکته مهم و حیاتی
متاورس
خرید زمین در متاورس – ۴ نکته مهم و حیاتی
 از زمانی که مردم و به ویژه افرادی که به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازند، فهمیدند با خرید زمین در متاورس به راحتی می‌توان چند هزار دلار به دست...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...