آزمون ها

تافل بهتر است یا آیلتس ؟ | تفاوت تافل و آیلتس

تافل بهتر است یا آیلتس ؟ | تفاوت تافل و آیلتس

یکی از اولین سؤالاتی که معمولاً تمامی دانشجویان قبل از مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای خارجی مانند کانادا و آمریکا دارند، اولین سوالی که برایشان مطرح می‌شود این است که آزمون تافل بهتر است یا آیلتس؟ تفاوت بین تافل و آیلتس چیست و در کدام یک از این آزمونهای زبان خارجی باید شرکت کنند.

قبل از اینکه به معرفی تفاوت بین تافل و آیلتس بپزدازیم، لازم به ذکر است که متقاضیان شرکت در هر یک از این آزمون‌ها می توانند با استفاده از خدمات ارزی ایرانیکارت، ثبت‌نام کنند. علاوه بر این، شما می توانید با ثبت سفارش در سایت ما، پراخت سفارت، پرداخت اپلیکیشن فی و … را نیز انجام دهید.

تافل بهتر است یا آیلتس ؟

هر ساله، بیش از 2 میلیون دانشجوی بین المللی در دانشگاه های امریکا و بریتانیا ثبت‌نام کرده و تحصیل می کنند. یکی از شرایط اصلی و اولیه برای تحصیل در این دانشگاه ها، قوی بودن فرد در مهارت زبان انگلیسی است. بنابراین هر دانشجویی که زبان اصلی و مادریش زبان انگلیسی نباشد، برای اثبات تواناییش در مهارت زبان انگلیسی باید در یکی از آزمونهای بین المللی زبان مانند آیلتس و تافل شرکت کند. اما این مسئله که تافل بهتر است یا آیلتس به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

با وجود اینکه هردوی این آزمون‌ها مورد تایید بسیاری از دانشگاه های جهان هستند و در اصل تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند، باز هم در برخی از موارد جزئی با هم متفاوت هستند. بنابراین مهم است که با در نظر گرفتن مواردی مانند شرایط پذیرش دانشگاه، محتوا و ساختار آزمون‌ها و … درک درستی از تفاوت بین تافل و آیلتس داشته باشید و در نتیجه در آزمون درستی شرکت کنید. پس قبل از اینکه پاسخ سوال تافل بهتر است یا آیلتس را بدهیم، بهتر است که به بررسی اجمالی و کلی این دو نوع آزمون بپردازیم.

تافل بهتر است یا آیلتس ؟

تافل یا آیلتس برای آمریکا

برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا دریافت مدرک کدام آزمون بهتر است؟ تافل یا آیلتس؟ برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا از هر دو مدرک می توانید استفاده کنید که هر کدام برای تحصیل در مقاطع مختلف کاربرد دارند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی مدرک آیلتس و برای تحصیل در کارشناسی ارشد یا دکتری مدرک تافل مورد قبول است.

تافل یا آیلتس برای کانادا

این روز ها مقصد مهاجرت عده ی زیادی از افراد کشور کانادا است. کانادا یکی از کشور هایی است که نسبتاً سخت گیری های کمتری برای صدور ویزا برای ایرانیان دارد. همین قضیه تحصیل در کانادا را برای متقاضیان ایرانی ساده تر کرده. مدرک زبان برای تحصیل در کانادا آیلتس با نمره ی 6 می باشد. در وبلاگ ایرانیکارت می توانید با انواع ویزای کانادا آشنا شوید.

تافل یا آیلتس برای اروپا

معمولاً افرادی که قصد مهاجرت کشور های اروپایی را دارند، از مدرک آیلتس استفاده می کنند. ثبت نام آزمون آیلتس به صورت آنلاین قابل انجام است. بیشتر کشور های اروپایی مدرک تافل یا آیلتس هر دو را قبول می کنند. اما در اروپا مدرک آیلتس، بیشتر پذیرفته می شود.

تافل یا آیلتس برای آلمان

برای تحصیل در کشور آلمان نیز نیاز به اخذ مدرک آیلتس دارید. برای ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل یا آیلتس می توانید از خدمات پرداخت ارزی ایرانیکارت بهره ببرید.

تافل یا آیلتس برای استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا نیز می توانید از هر دو مدرک زبان استفاده کنید. البته اغلب متقاضیان مهاجرت به استرالیا در آزمون تافل شرکت می کنند. اما این کشور نه تنها مدرک زبان آیلتس را نیز می پذیرد، بلکه بسیاری از افراد از آزمون دیگری به نام آزمون PTE استفاده می کنند. آزمون PTE نیز یک آزمون زبان است که برای مهاجرت به استرالیا و نیوزلند کاربرد دارد.

برای ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل، درخواست خود را از طریق دکمه زیر ثبت نمایید.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل

تافل بهتر است یا آیلتس

آزمون PTE بسیار ساده تر تافل یا آیلتس می باشد. اما مشکلی که دارد، برگزاری آزمون PTE در ایران است. متاسفانه این آزمون در ایران مرکز برگزاری نداشته و داوطلبان باید به یکی از کشور های همسایه برای شرکت در آزمون سفر کنند.

همان طور که متوجه شدید، برای اخذ ویزای تحصیلی کشور های مختلف تفاوتی نمیکند که مدرک تافل یا آیلتس داشته باشید. بیشتر نمره ی شما در آزمون اهمیت دارد. پس با توجه به مهارت های خود آزمون مناسب تر را انتخاب کنید. از نظر شما تافل بهتر است یا آیلتس ؟نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک گذارید.

معرفی آزمون آیلتس

آزمون های تافل و آیلتس از لحاظ ساختاری، نوع سوالات، شیوه برگزاری و حتی کاربردی با یک دیگر تفاوت دارند. اما هدف از برگزاری و شرکت در هر دو آزمون سنجش مهارت افراد در زبان انگلیسی است. با توجه به تفاوت های آزمون ها، مدرک کسب شده از هر کدام برای کاربرد های مختلفی استفاده می شوند. اگر چه هر دو آزمون از لحاظ بین المللی اعتبار دارند، اما بسته به نیاز افراد، امکان دارد یکی نسبت به دیگری برتری داشته باشد. IELTS یک آزمون زبان انگلیسی است به بررسی و سنجش توانایی شما در مبحث خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن به زبان انگلیسی می پردازد. هدف از برگزاری این آزمون، امکان مهاجرت از طریق تحصیل و کار برای افراد مختلف در سطح جهان است. اگرچه که این آزمون بر اساس معیارهای زبان انگلیسی بریتانیایی است، اما شرکت کنندگان می توانند چه با اسپیلینگ بریتانیایی چه آمریکایی به سؤالات این آزمون پاسخ دهند.

در حال حاضر، این آزمون مورد تایید و پذیرش بیش از 10 هزار موسسه آموزشی بوده و به دو حالت برگزار می‌شود، آکادمیک(Academic) و جنرال (General).

آزمون آیلتس از 4 بخش تشکیل شده است، گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. در حالت کلی تفاوتی بین این دو نوع آزمون وجود ندارد، جز در محتوای بخش های خواندن و نوشتن.(بخش گوش دادن و سخن گفتن برای هر دو آزمون یکسان است.) به عنوان مثال، در آزمون آکادمیک، مقاله ای با عنوان آکادمیک نوشته می‌شود، در حالی که در حالت جنرال در مورد بیزینس و تجارت!

توجه :بخش سخن گفتن و حرف زدن به زبان انگلیسی در آزمون آیلتس، می‌تواند 1 هفته زودتر و یا بعدتر از زمان برگزاری آزمون، برگزار شود. این بخش از آزمون که به صورت مصاحبه ای و به صورت حضوری برگزار می‌شود، 11 الی 14 دقیقه طول کشیده و ضبط می گردد. (مدت زمانی کلی برگزاری آزمون آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه است.)

تفاوت بین تافل و آیلتس

معرفی آزمون تافل

با شرکت در آزمون تافل می توانید تواناییتان را در برقراری ارتباط آکادمیک و شرکت در کلاسهای دانشگاهی بسنجید. این آزمون زبان انگیسی که به نوعی یک آزمون امریکایی در نظر گرفته می‌شود، برای تمام افرادی که قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های امریکایی دارند، الزامی است. با این وجود اگر شما لهجه بریتانیایی هم داشته باشید و یا از اصطلاحات بریتانیایی استفاده کنید، مشکلی وجود ندارد.

در حال حاضر، این آزمون مورد تایید بیش از 8500 موسسه آموزشی در سطح جهان است.

مشابه با آزمون آیلتس، این آزمون نیز از چهار بخش گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن تشکیل شده که پاسخ دادن به آنها 4 ساعت زمان می برد. شرکت کننده اول باید به سؤالات بخش خواندن و گوش دادن پاسخ دهد، سپس بعد از یک استراحت 10 دقیقه ای، به سراغ بخشهای صحبت کردن و نوشتن برود. تمامی 4 بخش این آزمون، با استفاده از کامپیوتر پاسخ داده می‌شوند.

تفاوت بین تافل و آیلتس

  • اولین تفاوت بین تافل و آیلتس مربوط به بخش املا و واژگان و نوع سؤالاتی است که در آزمون مطرح می‌شود.
  • در آزمون تافل بخش عمده‌ای از سؤالات به صورت چند گزینه‌ای مطرح می‌شوند، در حالی که در آزمون آیلتس تنوع سؤالات بیشتر بوده و شرکت کننده باید به سؤالات مختلفی مانند سؤالات چند گزینه‌ای، پر کردن جای خالی، پاسخ کوتاه و … پاسخ دهد.
  • مورد دیگری که به عنوان تفاوت بین تافل و آیلتس در نظر گرفته می‌شود، تفاوت در مدت زمان برگزاری آزمون است.
  • هردوی این آزمون‌ها دارای بخش سخن گفتن هستند. با این تفاوت که در آزمون آیلتس، این مصاحبه به صورت حضوری با فرد دیگری انجام می‌شود، در حالی که در آزمون تافل، پاسخ سؤالاتتان ضبط شده و سپس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
  • بخش نوشتاری آزمون تافل (300 کلمه‌ای) به نسبت آیلتس (250 کلمه‌ای) طولانی‌تر است.
  • یکی دیگر از مواردی که به عنوان اصلی‌ترین تفاوت بین تافل و آیلتس در نظر گرفته می‌شود، تفاوت در بخش شنیداری آزمونه است. مدت زمان این بخش در آزمون تافل 40 الی 60 دقیقه است. شرکت کننده در این آزمون برای پاسخ دادن به این سؤالات، باید ابتدا یادداشت‌برداری کرده و سپس پاسخ دهد. در حالی که در آزمون آیلتس، شرکت کننده می‌تواند هم‌زمان با پخش سخنرانی، به سؤالات آزمون پاسخ دهد.
  • نتیجه آزمون آیلتس نمره‌ای بین 1 الی 9 خواهد بود که به سمت نیم‌ گرد می‌شود. نمره آزمون تافل از 120 خواهد بود.

با وجود مواردی که در رابطه با تفاوت بین تافل و آیلتس بیان شد، پاسخ سؤال تافل بهتر است یا آیلتس مستقیماً به شرایطی بستگی دارد که دانشگاه مورد نظرتان تعیین کرده است. معمولاً بسیاری از دانشگاه‌هایی که در امریکا واقع شده‌اند، تنها آزمون تافل را معتبر می‌دانند. بنابراین قبل از اینکه برای ثبت‌نام در هر یک اقدام کنید، اول شرایط لازم جهت پذیرش در دانشگاه را مطالعه کنید.

تافل و آیلتس هر دو آزمون های زبان شناخته شده و معتبری در دنیا هستند. هدف هر دو آزمون سنجش سطح تسلط افراد به زبان انگلیسی است. بسیاری از داوطلبان این آزمون ها افرادی هستند که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی، آمریکا و یا استرالیا را دارند. اما کدام آزمون برای پذیرش چه کشوری بهتر است؟ کدام آزمون زبان بین المللی راحت تر است؟ تافل بهتر است یا آیلتس ؟ اگر قصد مهاجرت دارید، در این مقاله همراه ما باشید تا دریابید بهتر است در کدام آزمون شرکت کنید، تافل یا آیلتس ؟

تافل بهتر است یا آیلتس ؟ | تفاوت تافل و آیلتس
یکی از اولین سؤالاتی که معمولاً تمامی دانشجویان قبل از مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای خارجی مانند کانادا و آمریکا دارند، اولین سوالی که برایشان مطرح می‌شود این است...
5 از 1 رای ثبت شده
درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
چگونه در دولینگو انگلیسی یاد بگیریم؟
آزمون ها
چگونه در دولینگو انگلیسی یاد بگیریم؟
دولینگو (Duolingo) با جغد سبزرنگ بامزه‌اش، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های آموزش زبان است که با گرافیک جذاب و روش تدریس خلاقانه و موثر خود به یکی از پرطرفدارترین پلتفرم‌های آموزش...
آیلتس چیست؟ صفر تا صد آزمون IELTS
آزمون ها
آیلتس چیست؟ صفر تا صد آزمون IELTS
یکی از شروط موفقیت، توانایی برقراری ارتباط با جوامع دیگر است؛ به همین دلیل دانستن زبان بین المللی انگلیسی به یکی از اصلی‌ترین معیارها برای پذیرش متقاضیان ویزای کار یا...
مهارت های هفتگانه ICDL چیست؟
آزمون ها
مهارت های هفتگانه ICDL چیست؟
در عصری که دانش و فناوری با سرعت نور در حال پیشرفت است، مهارت های هفت گانه ICDL به‌عنوان یک عامل تاثیرگذار در مسیر توانمندسازی افراد برای ورود به دنیای...