پرداخت هزینه آزمون تافل TOEFL iBT

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل

آزمون (TOEFL (Test of English as a Foreign Language که توسط موسسه ETS برگزار می‌شود شاید وسیع ترین آزمون زبان انگلیسی باشد. ثبت نام آزمون تافل چندین سال است که در ایران برگزار می‌شود؛ با خدمات مجموعه ایرانیکارت می‌توانید برای پرداخت هزینه آزمون تافل اقدام نمایید. این آزمون در اغلب دانشگاه‌های انگلیسی زبان اروپا، موسسات تحقیقاتی و برخی از دانشگاه‌های ایالات متحده، به عنوان میزان آشنایی فرد متقاضی با زبان انگلیسی پذیرفته می‌شود.

در سال‌های گذشته این آزمون از طریق دو روش کاغذی (Paper Base) و اینترنتی (Internet Base) برگزار می‌شد. با این حال رفته رفته، آزمون اینترنتی جای آزمون کاغذی را گرفته است. اگر نیاز به پرداخت برای آزمون TOEFL iBT دارید ابتدا ثبت نام کنید و سپس آنلاین درخواست دهید.

ثبت درخواستخدمات مرتبط 

پرداخت هزینه آزمون تافل TOEFL iBT
پرداخت هزینه آزمون‌های بین‌المللی
پرداخت هزینه آزمون TOEFL
ریپورت نمره آزمون تافل
پرداخت در ۱ الی ۵ ساعت کاری
مناسب‌ترین کارمزد

نحوه ثبت نام تافل و پرداخت هزینه آزمون از طریق ایرانیکارت

ویدئوی معرفی ایرانیکارت
ثبت نام در سایت مربوطه
ابتدا در بخش تافل سایت ETS ثبت نام کرده و پروفایل خود را بسازید.
ثبت درخواست پرداخت هزینه
درخواست پرداخت هزینه آزمون تافل را در پنل ایرانیکارت ثبت کنید.
تکمیل اطلاعات و پرداخت
اطلاعات کاربری شامل یوزر و پسورد خود را برای ما ارسال کرده و هزینه سرویس را پرداخت کنید.
هزینه آزمون شما پرداخت شد
هزینه‌ی آزمون TOEFL شما با موفقیت پرداخت شد.

هم‌‌اکنون درخواست پرداخت هزینه ثبت نام خود را ثبت کنید!

پرداخت ارزی هزینه ثبت نام آزمون‌های بین‌المللی در کوتاه‌ترین زمان

هزینه سرویس بر اساس ضوابط موسسه برگزارکننده آزمون تافل معین خواهد شد.

هزینه های آزمون TOEFL iBT

لطفا مدنظر داشته باشید نسبت به انتخاب کشور در سایت ets کارمزد به مبلغ نهایی اضافه خواهد شد.

سوال خود را از ایرانیکارت بپرسید

سوالات متداول کاربران

آزمون تافل آنلاین یا iBT (Internet-based Test) نسخه مدرن و رایج‌تر آزمون تافل است که متقاضیان می‌توانند آن را به صورت مجازی و از طریق اینترنت امتحان کنند.

برای ثبت نام TOEFL ابتدا در بخش تافل سایت ETS  ثبت نام کنید و یک پروفایل برای خود ایجاد کنید. سپس اطلاعات کاربری شامل یوزر و پسورد خود را برای ما ارسال نمایید.

هزینه آزمون تافل اینترنتی در ایران 245 دلار است.

بله، این آزمون توسط موسسه‌های مختلف در ایران برگزار می‌گردد.

برای ثبت نام در آزمون آیلتس می‌توانید از طریق خدمات ایرانیکارت اقدام کرده و پس از ثبت نام درخواست خود را ثبت کنید.

بله یک فاصله 3 روزه میان 2 آزمون وجود دارد و سپس می‌توانید مجددا برای آزمون تافل ثبت نام کنید.

در صورت ثبت نام آزمون تافل از طریق ووچر، بازگشت هزینه امکان پذیر نیست، اما در صورت ثبت نام آزمون به صورت عادی امکان کنسل کردن و عودت هزینه وجود دارد.

اگر تصمیم دارید ثبت نام آزمون تافل خود را قبل از مهلت 4 روزه باقی مانده به تاریخ آزمون لغو کنید، 50 درصد هزینه آزمون از آن کسر می‌شود.

هیچ محدودیتی برای تعداد دفعاتی که می توانید در آزمون شرکت کنید وجود ندارد. با این حال، باید یک فاصله سه روزه بین دو آزمون وجود داشته باشد.

در مرحله اول، به وبسایت رسمی تافل مراجعه کنید و حساب کاربری خود را بسازید یا وارد حساب کاربری خود شوید. سپس اطلاعات شخصی خود را وارد کرده، محل و زمان برگزاری آزمون را انتخاب کرده و هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.

در ایران فقط آزمون Toefl iBT برگزار شده که هزینه تافل 265 دلار است.

خرید ووچر تافل

پرداخت هزینه آزمون تافل از طریق خرید ووچر

یکی از راه‌های ساده‌تر برای ثبت نام در این آزمون از طریق خرید ووچر است. به این ترتیب کاربر بدون نیاز به واسطه برای ثبت نام، می‌تواند به سادگی پرداخت آزمون را انجام داده و ثبت نام نماید.

 

سایر هزینه‌های تافل

 • ثبت نام دیر هنگام تافل: 205 دلار
 • زمان بندی مجدد آزمون: 150 دلار
 • بازیابی مجدد نمرات آزمون لغو شده: 25 دلار
 • درخواست گزارش امتیاز اضافی: 50 دلار
 • درخواست بررسی امتیاز (خواندن یا گوش دادن): 50 دلار
 • درخواست بررسی امتیاز (صحبت کردن یا نوشتن): 102.5 دلار
خرید ووچر تافل
میلیون کاربر فعال
+۲۵۰۰
شرکت‌ها و مشتریان بزرگ
+۱۴
سال سابقه
+۲۰۰
سایر خدمات

تافل چیست؟

تافل مخفف Test of English as a Foreign Language است، یکی از معتبرترین آزمون‌های استاندارد زبان انگلیسی برای افرادی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم یا خارجی یاد گرفته‌اند. این آزمون برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و برخی کشورهای دیگر مورد قبول است. تافل توسط سازمان ETS (Educational Testing Service) اداره  شده و به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

آشنایی با ووچر تافل

ووچر تافل (TOEFL Voucher) از طریق سازمان ETS (Educational Testing Service) ایالات متحده صادر می‌شود و یک کد 16 رقمی است که با استفاده از آن می‌توان هزینه آزمون تافل را پرداخت کرد. پس با خرید کد 16 رقمی ووچر تافل می‌توانید پرداخت هزینه ثبت نام تافل را انجام دهید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ووچر پرفکت مانی، این است که یک سال تاریخ انقضا دارد و شما با استفاده از آن می‌توانید در مدت این 1 سال ثبت نام در آزمون تافل را انجام دهید.

بخش های آزمون تافل

آزمون تافل (TOEFL) شامل چهار بخش اصلی است که مهارت‌های زبان انگلیسی را ارزیابی می‌کند. در این قسمت به بررسی این 4 بخش پرداخته می‌شود:

 • Reading (خواندن)

این بخش شامل خواندن متون مختلفی است که از مقالات علمی، متون دانشگاهی و اطلاعات عمومی تشکیل شده‌اند. شرکت کننده باید سوالاتی را در مورد مطالب مطالعه شده، پاسخ دهد.

 • Listening (شنیدن)

در این بخش، به فایل‌های صوتی مختلف که شامل مکالمات، سخنرانی‌ها و دیگر متون صوتی هستند گوش داده، سپس سوالات مرتبط با محتوای فایل‌های صوتی را پاسخ دهید.

 • Speaking (صحبت کردن)

به سوالات مختلف پاسخ دهید و وظایف گوناگون مانند توصیف تصاویر، بحث در مورد موضوعات خاص و تلفظ لغات و کلمات را به درستی انجام دهید.

 • Writing (نوشتن)

قسمت رایتینگ آزمون آیلتس از جواب دادن به 2 مقاله مختلف تشکیل شده است. در مقاله اول 3 دقیقه برای خواندن یک متن علمی فرصت دارید که می‌بایست حدود 300 کلمه بنویسید. در مقاله دوم لازم است که نظر خود را نسبت به مقاله بنویسید که در این صورت شما 30 دقیقه زمان دارید و باید در حدود 300 کلمه این قسمت را نیز  تحویل دهید.

مهارت‌های مورد نیاز آزمون تافل

مهارت‌های آزمون تافل شامل 4 مورد Speaking ،Listening ،Writing و Reading می‌باشد. نمره کل آزمون از صفر تا 120 است که امتیاز هر یک از این مهارت‌ها 30 امتیاز خواهد بود.

پرداخت هزینه آزمون تافل TOEFL iBT

مهارت خواندن Reading Comprehension

 • در این بخش سه، چهار یا پنج متن با حجم تقریبی 700 کلمه و با موضوعات علمی و آکادمیک در اختیار شما قرار می‌گیرد.
 • سپس سوالاتی (معمولا 14 سوال) در رابطه با موضوعات اصلی از شما پرسیده می‌شود.
 • این سوالات شامل متن، جزئیات، برداشت از متن، جایگزین مناسب جملات و واژه‌های مترادف می‌باشد.
 • برای دریافت نتیجه مناسب از این بخش، لازم است مهارت‌های خاصی را داشته باشید. این مهارت ها شامل خلاصه برداری و همچنین برداشت سریع ایده اصلی و نکات مهم متن می‌باشد.
 • اخیرا نیز نوع جدیدی از سوالات مطرح شده که در آن‌ها جداولی مرتبط با متن لازم است تکمیل شوند.

 

مهارت شنیداری Listening Comprehension

این مرحله شامل شش قسمت 3 تا 5 دقیقه‌ای می‌باشد که از دو بخش مکالمه روزانه در محیط دانشگاه (به عنوان مثال صحبت بین دو دانشجو در مورد چگونگی کاهش هزینه‌های خرید کتاب درسی) و چهار بخش مکالمه‌ای مشابه سخنرانی علمی توسط استاد و پرسش و پاسخ در کلاس‌های دانشگاهی می‌باشد که پس از شنیدن آن، باید مبتنی بر آنچه شنیده‌اید، به سوال‌ها پاسخ دهید.

پرداخت هزینه آزمون تافل TOEFL iBT

مهارت گفتاری Speaking Comprehension

 • مهارت گفتاری از 6 بخش تشکیل شده است. دو قسمت مربوط به یک انشاء و چهار قسمت مربوط به مجموعه‌ای از Listening ،Reading ،Speaking می‌شود.
 • در این بخش‌ها شما باید در مورد خلاصهٔ متنی که می‌خوانید یا می‌شنوید و یا ایده‌های جدید خودتان در مورد این متن‌ها صحبت کنید. این صحبت‌ها باید دقیق، واضح و دارای تجزیه و تحلیل دقیق از اطلاعات ارائه شده باشد.
 • شما باید بتوانید ایده‌های خود و خلاصه متنی که می‌خوانید یا می‌شنوید را در 60 ثانیه بیان کنید.

مهارت نوشتاری Writing Comprehension

 • در این بخش شما باید دو نوع مقاله را در کمتر از یک ساعت بنویسید: یک مقاله تلفیقی (Integrated Writing) و یک مقاله مستقل (Independent Writing)
 • در مقاله تلفیقی، باید یک متن و یک فایل صوتی را که درباره یک موضوع هستند، مقایسه و تحلیل کنید. سپس نکات اصلی و تفاوت‌های متن و فایل صوتی را در یک مقاله ۱۵۰ تا ۲۲۵ کلمه‌ای بنویسید.
 • در مقاله مستقل، باید نظر خود را درباره یک موضوع خاص بیان کنید. شما باید یک مقاله ۳۰۰ تا ۳۵۰ کلمه‌ای بنویسید که دارای مقدمه، بدنه و نتیجه باشد.

نحوه ثبت نام تافل

با انجام مراحل زیر، شما می‌توانید ثبت نام toefl را به راحتی انجام دهید. البته توجه کنید که پرداخت در آزمون تافل با استفاده از روش‌های پرداختی داخلی امکان پذیر نبوده و برای انجام آن لازم است از کارت‌های اعتباری خارجی مانند مسترکارت یا ویزاکارت و همچنین حساب‌های بین المللی مانند پی پال استفاده کنید. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود ثبت نام آزمون تافل را از طریق ایرانیکارت انجام دهید.

 1. وارد صفحه رسمی تافل شوبد.
 2. اطلاعات خود را وارد کرده و پروفایل خود را تکمیل نمایید.
 3. فرم درخواست تافل خود را ارسال کنید.
 4. تاریخ آزمون تافل خود را برای سال 2024 تنظیم کرده و مرکز آزمون تافل را انتخاب کنید.
 5. هزینه ثبت نام تافل را بپردازید ( از طریق کارت‌های اعتباری و حساب‌های بین المللی)
 6. فرم درخواست تافل خود را تایید و ارسال کنید.
 7. یک پرینت بگیرید یا صفحه تاییدیه تافل خود را برای استفاده در آینده ذخیره کنید.

قیمت و هزینه ثبت نام آزمون تافل

هزینه ثبت نام آزمون تافل در ایران 265 دلار است و شما پس از ثبت نام در این آزمون و وارد کردن اطلاعات و مشخصات خود، می‌بایست هزینه آن را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه آزمون تافل می‌توانید از ووچر تافل، کارت‌های اعتباری مسترکارت و ویزاکارت و حساب‌های بین المللی استفاده کنید. همچینین می‌توانید از خدمات ایرانیکارت بهره‌مند شده و هزینه آزمون خود را پرداخت نمایید.

نکات مهم برای ثبت نام آزمون  TOEFL Ibt

ثبت نام آزمون تافل ibt چندان پیچیده نبوده، اما برخی نکات مهم وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. در این قسمت به بررسی چند نکته مهم برای شرکت در آزمون تافل پرداخته می‌شود.

 1. محل و تاریخ آزمون تافل را انتخاب کنید. این مرحله ممکن است بسته به موقعیت جغرافیایی شما و تاریخ‌های موجود، متغیر باشد.
 2. در فرایند ثبت نام، اطلاعات شخصی خود را وارد و جزئیات مربوط به محل و تاریخ آزمون را اعلام کنید.
 3. بعد از تکمیل فرم ثبت نام toefl، هزینه را پرداخت کنید. این هزینه ممکن است متغیر باشد و بسته به محل آزمون و سایر سیاست‌ها تعیین شود.
 4. پس از پرداخت هزینه، تاییدیه ثبت نام را دریافت کنید. این تاییدیه شامل جزئیات آزمون مانند تاریخ، ساعت و مکان برگزاری آزمون است.
 5. پس از ثبت نام، زمان مناسبی را برای آمادگی شرکت در آزمون در نظر بگیرید. مطالعه متون آزمون، انجام تمرین‌های مشابه و ارتقاء مهارت‌های شنیداری، خواندن، صحبت کردن و نوشتن می‌تواند به شما کمک کند تا در آزمون تافل موفق شوید.

آموزش گام به گام ثبت نام تافل TOEFL-iBT

اگر تمام مراحل زیر را با دقت و مرحله به مرحله انجام دهید، می‌توانید در آزمون تافل ثبت نام کنید:

 1. در سایت تافل ثبت نام کرده و پروفایل خود را تکمیل کنید.
 2. مراحل ثبت نام آزمون تافل خود را شروع کنید.
 3. تاریخ و مرکز آزمون را انتخاب نمایید.
 4. اطلاعات و مشخصات خود را به صورت دقیق و به درستی وارد کنید.
 5. به سوالات دموگرافیک پاسخ دهید.
 6. برای پرداخت هزینه آزمون اقدام نمایید.

نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل iBT با ایرانیکارت

برای پرداخت هزینه آزمون تافل از طریق ایرانیکارت ابتدا در این سایت ثبت نام کرده و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

 1. وارد پنل سایت ایرانیکارت شده و روی پرداخت در سایت‌های خارجی و سپس دانشجویی و آزمون‌های بین‌المللی کلیک کنید.
  نحوه درخواست پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل از طریق ایرانیکارت مرحله 1
 2. از بین گزینه‌های مورد نظر روی آزمون تافل کلیک کنید.
  نحوه درخواست پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل از طریق ایرانیکارت مرحله 2
 3. نام کاربری، رمز عبور، مبلغ و نوع ارز را وارد کرده و روی ثبت سفارش کلیک کنید.نحوه درخواست پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل از طریق ایرانیکارت مرحله 3
 4. در این قسمت پیش فاکتور خود را مشاهده کرده، پس از وارد کردن کد تخفیف (در صورت داشتن کد تخفیف)، انتخاب درگاه و کلیک بر روی درخواست صدور فاکتور، روی تایید و پرداخت کلیک کنید.
  نحوه درخواست پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل از طریق ایرانیکارت مرحله 4
 5. برای اطلاع از مراحل خرید و ثبت درخواست خود، از طریق منوی سمت راست روی پیگیری سفارشات کلیک کنید.
با مقالات ایرانیکارت بیشتر آشنا شوید.

مقالات پیشنهادی

مقایسه آزمون های زبان و هرآنچه باید درباره آن ها بدانید (راهنمای تصویری و جدول)
آزمون ها

مقایسه آزمون های زبان و هرآنچه باید درباره آن ها بدانید (راهنمای تصویری و جدول)

اگر قصد مهاجرت برای کار، زندگی و یا ادامه تحصیل در کشورهای آسیایی، اروپایی، آمریکا، کانادا و استرالیا را دارید، لازم است که مدرک یکی از آزمون های تعیین سطح…
تافل بهتر است یا آیلتس ؟ | تفاوت تافل و آیلتس
آزمون ها

تافل بهتر است یا آیلتس ؟ | تفاوت تافل و آیلتس

یکی از اولین سؤالاتی که معمولاً تمامی دانشجویان قبل از مهاجرت تحصیلی به یکی از کشورهای خارجی مانند کانادا و آمریکا دارند، اولین سوالی که برایشان مطرح می‌شود این است…
نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل
آزمون ها

نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند و یا مهاجرت را جز برنامه زندگیشان قرار دادند می دانند که ثبت نام تافل و یا…
شما هم به جمع هزاران کاربر ایرانیکارت بپیوندید

برای پرداخت هزینه آزمون تافل اینترنتی TOEFL iBT درخواست خود را ثبت کنید.

در کمترین زمان ممکن در ایرانیکارت ثبت نام کن و هزینه آزمونتو پرداخت کن!
ثبت نام در ایرانیکارت در کمتر از ۵ دقیقه
آیا اطلاعات این صفحه مفید بود ؟
ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT
3.33 از 3 رای ثبت شده
درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید