حواله ها

انواع حواله ارزی با کردیت کارت

انواع حواله ارزی با کردیت کارت

ارسال حواله ارزی نسبت به گذشته به روش های متنوع تری انجام می شود. با پیشرفت تکنولوژی و سرعت گرفتن فعالیت های بشری، نقل و انتقال و تبدیل در ارز جهان نیز با سرعت بیشتری انجام می شود. در میان این روش ها برخی با استفاده از حساب بانکی طرفین و برخی بدون نیاز به آن انجام می شود.به طور کلی معروف ترین راه های ارسال حواله بدون نیاز به حساب بانکی را می توان حواله وسترن یونیون، مانی گرام و پی پال نامید. برای آشنایی با انواع حواله ارزی که با استفاده از کردیت کارت قابل انجام هستند، همراه ما باشید.

حواله ارزی چیست

حواله ارزی به نوعی از حواله گفته می شود که ضمن ارسال وجه از کشور به کشور دیگر، تبدیل ارز نیز صورت می گیرد. با توجه به این که انتقال ریال ایران به خارج از کشور با استفاده از روش های متداول امکان پذیر نمی باشد، حواله هایی که از ایران به سایر کشور ها ارسال می گردد همگی از این قبیل به حساب می آیند.

ارسال حواله ارزی

ارسال حواله ارزی به روش های مختلفی انجام می شود. حواله هایی که با استفاده از کارت های اعتباری خارجی ارسال می شوند حواله سوئیفت نام دارند. SWIFT مخفف عبارت Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication است به معنای شبکه بانکی جهانی است. ارسال حواله ارزی با کردیت کارت های متصل به حساب بانکی، در یکی از بانک های عضو شبکه بانکی جهانی امکان پذیر است. برای دریافت کردیت کارت، نیاز به یک حساب بانکی بین المللی دارید. منظور از بانک بین المللی بانک های عضو شبکه بانکی جهانی است.

نام دیگر حواله سوئیفت، حواله TT یا IBAN است. برای دریافت خدمات ارسال حواله سوئیفت با ایرانیکارت در ارتباط باشید. به منظور ثبت درخواست روی دکمه ی زیر کلیک نمایید.

ارسال حواله سوئیفت

حواله ارزی

کارمزد حواله ارزی

کارمزد انواع حواله ارزی بسته به شیوه ارسالی که انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود. به علاوه در برخی روش ها کشور مبدا و مقصد و مبلغ حواله نیز در مبلغ کارمزد تاثیر گذار هستند. اگرچه کارمزد ارسال حواله سوئیفت توسط ایرانیکارت بدون توجه به مقصد و مبلغ حواله معادل 55 دلار می باشد.

مدارک لازم برای حواله ارزی

مدارک لازم برای ارسال حواله سوئیفت به شرح زیر می باشند:

  • نام صاحب حساب (Account Holder)
  • شماره حساب (Account Number) در کشور های اروپایی IBAN نامیده می شود.
  • بانک مقصد (Beneficiary Bank)
  • کد سوئیفت (SWIFT/BIC)
  • مبلغ حواله (Amount)
  • نوع ارز (Currency)
  • آدرس صاحب حساب (Beneficiary Adress)
  • آدرس بانک مقصد (Bank Address)

ارسال حواله ارزی

سایر حواله ها

به طور کلی راه های دیگری هم برای ارسال حواله ارزی وجود دارد، اما در این روش ها از کردیت کارت استفاده نمی شود. هر یک از این روش ها مزیت ها و معایب منحصر به خود را دارند. به عنوان مثال حواله وسترن یونیون حداقل زمان لازم برای ارسال را بین حواله ها دارد، اما انتقال پول از طریق وسترن یونیون شامل کارمزد بالایی می شود. از سوی دیگر حواله پی پال کارمزد ناچیزی دارد، اما خطرات کار با پی پال در ایران باعث شده کمتر کسی از این روش استفاده نماید.

خلاصه

یکی از قدیمی ترین و رایج ترین راه های ارسال حواله ارزی ، حواله سوئیفت می باشد. این حواله بین حساب های بانکی طرفین انتقال می یابد. به همین دلیل برای ارسال حواله سوئیفت نیاز به یک حساب بانکی، در یکی از بانک های عضو شبکه بانکی جهانی است. با داشتن حساب بانکی در بانک های خارجی، امکان دریافت کردیت کارت و در نتیجه ارسال حواله ارزی با استفاده از کردیت کارت خواهید داشت.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
اصلی ترین و بهترین شیوه های انتقال پول کدامند؟
حساب های بین المللی
اصلی ترین و بهترین شیوه های انتقال پول کدامند؟
در بسیاری از شرایط شما نیاز دارید در کمترین زمان ممکن پولی را به نقطه ی دیگری از دنیا انتقال دهید. برای مثال زمانی که عضوی از خانواده شما در...
TransferWise بانک مجازی انتقال بین المللی پول
حواله ها
TransferWise بانک مجازی انتقال بین المللی پول
فهرست محتوا نرخ ها و هزینه های TransferWiseهزینه انتقال پول با TransferWise چقدر است؟چه نوع انتقال را می توانم با ترانسفر وایز انجام دهم؟مزایای ترانسفر وایزمعایب ترانسفر وایزچگونه می توان...
انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس
حواله ها
انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس
فهرست محتوا روش های مختلف انتقال پول از ایران به روسیهارسال حواله پی پالارسال حواله وسترن یونیونارسال حواله سوئیفتارسال حواله مانی گرامارسال حواله از روسیه به ایران بر خلاف گذشته،...