حواله ها

کارمزد حواله به چین

کارمزد حواله به چین

حواله ارزی یکی از مهم ترین راه های برقراری ارتباط مالی در سطح بین المللی است. کشورهایی که با یک دیگر روابط تجاری دارند، با ارسال حواله ارزی روابط خود را حفظ می کنند. از آن جایی که امروزه ایران با کشور چین، بیشترین روابط تجاری را دارد، حواله به این کشور اهمیت زیادی پیدا کرده. به دلیل تعداد زیاد تراکش ها، تاجران معمولاً به دنبال کمترین کارمزد حواله به چین هستند. در این مقاله برای بررسی جزییات بیشتر حواله پول به چین همراه ما باشید.

کارمزد حواله به چین

ارسال حواله به کشور چین از راه های مختلفی صورت می گیرد. اما معمولاً حواله های ارسالی به این کشور از نوع حواله سویفت هستند. اگرچه استفاده از شیوه الزامی نیست و مشتریان می توانند از راه های دیگر مثل وسترن یونیون ، پی پال ، مانی گرام استفاده نمایند. هر روش بسته به شرایط مورد قبول تر از سایرین واقع می شود. مثلاً در صورتی که برای ارسال حواله عجله داشته باشید، توصیه می شود از حواله وسترن استفاده کنید.

قیمت حواله یوان به چین توسط ایرانیکارت بستگی به مبلغ حواله دارد. به طور کلی حواله یوان ارسالی توسط مجموعه ایرانیکارت تا سقف مبلغ 30.000 می باشد. برای مبالغ بالای 20.000 یوان کارمزدی دریافت نمی گردد. نرخ کارمزد حواله به چین به صورت زیر است.

  • حواله بین 1.000 تا 10.000 یوان: قیمت 40 یوان کارمزد
  • حواله بین 10.000 تا 20.000 یوان: قیمت 30 یوان کارمزد
  • مبالغ بالای 20.000: حواله بدون کارمزد به چین ارسال خواهد شد.

حواله دلار به چین

ایرانیکارت ارز هایی به جز یوان نیز به چین حواله می کند. ارز های دیگری که می توانید با این شرکت به چین حواله کنید، دلار و یورو می باشند. کارمزد حواله دلار به چین معادل 55 دلار می باشد. قیمت ثابت حواله دلاری با کارمزد دریافتی توسط سیستم بانکی که ارسال حواله را انجام می دهد متفاوت است. بسته به نوع حواله و ارزی که انتخاب می کنید، مبلغ کارمزد متغیر می باشد.

ایرانیکارت به تمامی بانک های چین حواله ارزی ارسال می کند. ارسال حواله به صورت انتقال بین حساب ها و یا شعب بانکی نیز امکان پذیر است. البته با حواله سویفت تنها می توانید به بانک های عضو این شبکه حواله بزنید. اما برای سایر شیوه ها محدودیتی در انتخاب بانک مقصد نخواهد بود.

کارمزد حواله به چین

حواله سریع به چین

با توجه به روابط تجاری دو کشور، حواله فوری به کشور چین امروزه به یک دغدغه ی جدی تبدیل گشته است. معمولاً شرایط به انجام رساندن معاملات تجاری ایجاب می کند که عمل انتقال ارز به صورت فوری انجام گیرد. برای چنین شرایطی توصیه می شود که علی رغم بالا بودن نرخ کارمزد، از حواله وسترن یونیون استفاده شود.

ارسال حواله وسترن یونیون به این صورت انجام می شود که فرد فرستنده مبلغ را به همراه اسم کامل فرد گیرنده و برخی مواقع نام شعبه و شهر گیرنده را تحویل یکی از شعب وسترن می دهد. وسترن یونیون یک کد انحصاری به فرستنده می دهد. برای دریافت حواله وسترن یونیون فرد گیرنده تنها با اعلام کد و ارائه کارت شناسایی، می تواند حواله را دریافت نماید. البته همان طور که گفته شد قیمت حواله یوان به چین از این طریق از سایر روش ها بیشتر خواهد شد.

برای مطالعه بیشتر به مطلب ارزان ترین روش انتقال ارز به خارج کشور بروید.

همان گونه که متوجه شدید، قیمت حواله یوان به چین نسبت به حواله های ارزی دیگر، بسیار ناچیز است. اگرچه سیستم های بانکی ایران امکان انجام هیچ گونه فعالیت با بانک های خارجی ندارند، اما ارسال حواله یوان به چین همچنان غیر ممکن نیست. آیا شما تاکنون تجربه حواله به چین داشته اید؟ نظر شما در رابطه با کارمزد حواله به چین چیست؟

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
اصلی ترین و بهترین شیوه های انتقال پول کدامند؟
حساب های بین المللی
اصلی ترین و بهترین شیوه های انتقال پول کدامند؟
در بسیاری از شرایط شما نیاز دارید در کمترین زمان ممکن پولی را به نقطه ی دیگری از دنیا انتقال دهید. برای مثال زمانی که عضوی از خانواده شما در...
TransferWise بانک مجازی انتقال بین المللی پول
حواله ها
TransferWise بانک مجازی انتقال بین المللی پول
فهرست محتوا نرخ ها و هزینه های TransferWiseهزینه انتقال پول با TransferWise چقدر است؟چه نوع انتقال را می توانم با ترانسفر وایز انجام دهم؟مزایای ترانسفر وایزمعایب ترانسفر وایزچگونه می توان...
انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس
حواله ها
انتقال پول از ایران به روسیه و برعکس
فهرست محتوا روش های مختلف انتقال پول از ایران به روسیهارسال حواله پی پالارسال حواله وسترن یونیونارسال حواله سوئیفتارسال حواله مانی گرامارسال حواله از روسیه به ایران بر خلاف گذشته،...