اخبار ارز دیجیتال

روبل دیجیتال روسیه با همکاری امارت، از مراحل آزمایشی تا اجرایی شدن

روبل دیجیتال روسیه با همکاری امارت، از مراحل آزمایشی تا اجرایی شدن

روسیه قدم اول را برای بین‌المللی‌سازی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، روبل دیجیتال، برمیدارد.

بانک مرکزی روسیه اخیراً اعلام کرد که با اتحادیه امارات متحده عربی (UAE) همکاری خواهد کرد تا یک سیستم پرداخت سریع بر پایه روبل دیجیتال ایجاد کند. این خبر توسط معاون اول رئیس بانک مرکزی، اولگا اسکوروبوگاتووا، در فینوپلیس، همایشی که توسط بانک مرکزی این کشور با حضور رهبران صنعت فناوری اطلاعات برای بحث درباره استفاده از فناوری دیجیتال در حوزه مالی برگزار شد، اعلام شد.

علاوه بر این، اسکوروبوگاتووا تخمین زده است که توسعه پلتفرم پرداخت، که به خدمت رسانی به افراد و شرکت‌ها می پردازد، پس از حل مشکل احرازهویت کاربران در سیستم، می‌تواند در یک سال به پایان برسد و به مرحله اجرایی برسد.
طبق صحبت های ارائه شده در این همایش، روبل دیجیتال هنور در مرحله آزمایشی با مشارکت 13 بانک خصوصی است.

نابیولینا افزود «بانک مرکزی از لحاظ فناوری برای عملیات بین‌المللی با روبل دیجیتال آماده است، اما بخشی از مسیر باقی مانده تا مرحله پایانی به شرکای ما وابسته است».
اعلام توسعه این سیستم پرداخت مشترک در حالی صورت گرفته است که دنیای غرب به امارات متحده عربی فشار می‌آورند تا صادرات خود به روسیه را در طی جنگ روسیه و اوکراین متوقف کند. با این حال، امارات متحده عربی از این امر امتناع می‌کند و تلاش می کند تنها به تحریم‌های اعمال شده توسط سازمان ملل متحد پایبند باشد.

دولت روسیه از سال گذشته در نظر گرفته بود استفاده از روبل دیجیتال برای پرداخت‌های بین‌المللی را عملی کند، خصوصا زمانی که آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته بازار مالی در دوما، اعلام کرد که استفاده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی برای پرداخت ها و مبادلات بین المللی تأثیری بر کاهش کنترل آمریکا بر سیستم مالی جهانی خواهد داشت.
امارات متحده عربی بزرگترین شریک تجاری روسیه در خلیج فارس است و رابطه تجاری آن در سال ۲۰۲۲ به ۹ میلیارد دلار رسیده است.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...