اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین 34 هزار دلاری همچنان با احتمال فشار فروش مواجه است

بیت کوین 34 هزار دلاری همچنان با احتمال فشار فروش مواجه است

دو هفته پیش، بیتکوین (BTC) با انتظارات بالایی که برای تأیید ETF ایجاد شد، روند صعودی قابل توجهی را تجربه کرد، اما یک شاخص کلیدی هنوز نشانگر Volatility بالای این دارایی است.

Volatility نشان دهنده پراکندگی و نوسانات قیمتی است که یک دارایی در مقابل تغییرات درخواست‌های خرید و فروش روزانه مواجه می‌شود. Volatility بالا نشان دهنده نوسانات قیمتی شدیدتر و ریسک بیشتر است، در حالی که Volatility کمتر به نوسانات قیمتی کمتر و ریسک کمتر اشاره دارد.

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط وب سایت سنتیمنت، فعالیت نهنگ‌های بیتکوین و حجم فعالیت تراکنش‌ها در طول هفته گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این کاهش در حالی رخ می‌دهد که ارزش این ارز دیجیتال پرچمدار از سطح ۳۵.۰۰۰ دلار به تقریباً ۳۳.۰۰۰ دلار در تاریخ ۲۵ اکتبر سقوط قابل توجهی داشت.

به گفته‌ی سنتیمنت، تعداد تراکنش‌های نهنگ‌ها که شامل حداقل ۱۰۰.۰۰۰ دلار است، در طول هفته گذشته ۵۳٪ کاهش یافت و در حال حاضر در ۳.۷۳۱ تراکنش منحصر به فرد قرار دارد.

به طور مشابه، شاخص فعالیت اجتماعی درباره بیتکوین نیز در طول هفته گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافت و ۵۶ درصد کاهش یافت.

همچنین، مجموع عرضه بیتکوین در صرافی‌ها کاهش کوچکی داشت. بر اساس سنتیمنت، در حال حاضر تقریباً ۱.۱۲ میلیون بیت کوین در تمام صرافی‌ها وجود دارد. از نظر تاریخی، عرضه (موجودی قابل عرضه) در صرافی‌ها زمانی افزایش می‌یابد که سرمایه‌گذاران اولیه سعی می‌کنند سود خود را با قیمت مناسب برداشت کنند یا تعداد قابل توجهی از سرمایه‌گذاران جدید دارایی را خریداری می‌کنند.

بنابراین، تفاوت قیمت بیتکوین و تعداد آدرس‌های فعال روزانه (DAA) شاخص مهمی است که فشار فروش را نشان می‌دهد در حالی که بازار وارد حالت «طمع» شده است. طبق داده‌های سنتیمنت، تفاوت قیمت DAA بیتکوین در حال حاضر منفی ۹۴.۹ درصد است.

در ۲۴ ساعت گذشته، بیتکوین ۰.۴ درصد رشد داشته و در حال حاضر بیتکوین در حدود ۳۴.۲۳۰ دلار معامله می‌شود. سرمایه‌گذاری بازار بیتکوین ۶۶۸ میلیارد دلار است و حجم معاملات ۲۴ساعته آن نیز با یک افزایش ۳۸ درصدی به بیش از ۱۳ میلیارد دلار رسیده است.

باید دید این شرایط و شاخص‌ها تا چه میزان بر اصلاح قیمتی یا ریزش بیشتر تاثیر گذار خواهند بود.

تاثیر خبر: منفی

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...