اخبار ارز دیجیتال

هشدار جی پی مورگان درباره قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ!

هشدار جی پی مورگان درباره قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ!

بر اساس گزارش جدید تحلیلگران شرکت مالی و بانکی جی پی مورگان، استخراج کنندگان بیت کوین ممکن است به دلیل رویداد هاوینگ با چالش‌های مهمی روبرو شوند. این گزارش حاکی از آن است که قیمت بیت کوین و کارمزد تراکنش باید به میزان قابل توجهی افزایش یابد تا پاداش بلاک کاهش یافته را متعادل کند.

این تحلیل مشکلات احتمالی را برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین پیش‌بینی می‌کند، زیرا نرخ هش که قدرت محاسباتی مورد استفاده برای استخراج ارز دیجیتال را نشان می‌دهد، به بالاترین حد خود می‌رسد. انتظار می رود عواملی مانند نوسان هزینه‌های برق و تشدید رقابت بین ماینرها باعث افزایش هزینه تولید شود.

پیشنهاد مطالعه: هاوینگ ارزهای دیجیتال در ۲۰۲۳

رویداد هاوینگ که تقریباً هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود، پاداش ماینرها را نصف می‌کند. در این گزارش که توسط نیکولاوس پانیگیرتزوگلو، تحلیلگر جی پی مورگان نوشته شده است، آمده است: «رویداد آینده هاوینگ بیت کوین در آوریل/مه 2024 می تواند یک چالش برای استخراج کنندگان بیت کوین باشد.

این رویداد پاداش استخراج را از 6.25 به 3.125 بیت کوین کاهش می‌دهد و به طور موثر درآمد ماینرها را کاهش می‌دهد و همزمان هزینه تولید بیت کوین را افزایش می‌دهد. این گزارش توضیح می‌دهد که هاوینگ بیت‌کوین معمولاً تأثیر مثبتی بر قیمت بیت‌کوین دارد، زیرا هزینه تولید در طول تاریخ به عنوان یک کف عمل کرده است؛ اما چالش قابل‌توجهی برای ماینرها ایجاد می‌کند.

بر اساس میانگین جهانی هزینه برق 0.05 دلار در کیلووات ساعت است و در حال حاضر استخراج بیت کوین حدود 20000 دلار هزینه دارد. این شرکت بیان کرد که افزایش یک سنت در هزینه به ازای هر کیلووات ساعت به افزایش 4300 دلاری هزینه های تولید بیت کوین تبدیل می‌شود. انتظار می‌رود پس از رویداد هاوینگ، این حساسیت دو برابر شود و در نتیجه ریسک و هزینه ماینرها را تشدید کند (به عبارت ساده‌تر، آن‌ها عملاً از حوزه رقابتی استخراج بیت‌کوین خارج خواهند شد). این گزارش همچنین به سرمایه گذاری شرکت‌هایی مانند Galaxy Digital و Grayscale Investments در ریگ های استخراج اشاره می‌کند.

با وجود این، برای جبران پاداش بلوک، جی پی مورگان تاکید می‌کند که قیمت بیت کوین و کارمزد تراکنش باید رشد قابل توجهی داشته باشد. تحلیلگران همچنین خاطرنشان کردند که کاهش شور و هیجان در مورد ارزهای دیجیتال می‌تواند چالش جدیدی برای درآمد ماینرها ایجاد کند، اگر در واقع روند کاهش علاقه به ارزهای دیجیتال یک روند بلندمدت باشد.

منبع: cryptodaily

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...