اخبار ارز دیجیتال

افزایش چشم گیر نصب دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین(BTC ATM) : پذیرش بیت کوین با رشد قیمت همراه است؟

افزایش چشم گیر نصب دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین(BTC ATM) : پذیرش بیت کوین با رشد قیمت همراه است؟

نصب دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین پس از 4 ماه روند نزولی جهانی با نصب نزدیک به 1400 دستگاه در ماه می رکورد جدیدی را ثبت کرد. تعداد کل دستگاه های خودپرداز کریپتو در چهار ماه اول سال 2023 شاهد کاهش مداوم بوده است. در این بازه زمانی، بحران‌های اقتصادهای بزرگ مانند ایالات متحده و اروپا در کاهش تعداد این دستگاه ها نقش داشته اند. استرالیا، لهستان و اسپانیا نصب و راه اندازی خودپردازهای رمزنگاری را تقویت کردند. 

نمودار بالا نشان می دهد که در چهار ماه اول سال 2023، خالص خودپردازهای رمزنگاری شده در سراسر جهان به میزان 5850 کاهش یافت؛ اما در ماه می، 1397 دستگاه به شبکه جهانی خودپرداز ارزهای دیجیتال اضافه شد. داده‌های Coin ATM Radar این آمار را تأیید می‌کند.

در حالی که دستگاه های خودپرداز بیت کوین به رشد شبکه بیت کوین کمک نمی کنند، به عنوان یک دروازه فیزیکی برای مبادله ارزهای فیات کاربران با ارزهای دیجیتال عمل می‌کند. تنها در سال 2023، استرالیا در مجموع 233 دستگاه خودپرداز نصب کرد و به سومین مرکز بزرگ دارنده خودپرداز ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شد.

علیرغم کاهش در طول یک سال، ایالات متحده جایگاه پیشرو خود را حفظ کرده است. 84.7٪ از دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در جهان را دارا است و پس از آن کانادا با 7.6٪ در رتبه بعدی قرار دارد.

در حال حاضر، 35069 دستگاه خودپرداز در سراسر جهان فعال هستند. اخیراً یک هکر موفق به دسترسی به اطلاعات حساس جنرال بایت سازنده خودپرداز بیت کوین از جمله رمز عبور، کلیدهای خصوصی و وجوه شده است. بدین ترتیب، در 17 تا 18 مارس 2023، GENERAL BYTES یک حادثه امنیتی را تجربه کرد.

جنرال بایت در بیانیه خود گفت: ما اقدامات فوری برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز بیشتر به سیستم های خود پرداز انجام داده‌ایم و به طور خستگی ناپذیر برای محافظت از مشتریان خود کار می کنیم. همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، هکر موفق به تخلیه حداقل 56 بیت کوین و 21.82 اتر شده است. برای جلوگیری از وضعیت مشابه در آینده، این شرکت به اپراتورها و مشتریان خود توصیه کرد که به یک سرور خود میزبان مهاجرت کنند که می تواند توسط VPN ایمن شود.

اهمیت خبر : مثبت

منبع:cointelegraph

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...