اخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین از بیت کوین حمایت کرد!

ویتالیک بوترین از بیت کوین حمایت کرد!

خالق اتریوم (Vitalik Buterin) نظراتی درباره توسعه بیت‌کوین در توییتر به اشتراک گذاشت. بوترین از معرفی بیت کوین Ordinals، لایه‌ای برای توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه حمایت کرد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، اخیراً در جلسه ای در توییتر اسپیس در 7 جولای شرکت کرده است، جایی که پیشنهادات خود را در مورد تحولات جدید در بلاک چین بیت کوین به اشتراک گذاشته است. در طی گفتگو با اریک وال و اودی ورتایمر، بوترین به مواردی اشاره کرد که بیت کوین به طور بالقوه می تواند از توسعه دهندگان اتریوم بیاموزد.

او این پیشرفت را یک تغییر مثبت از سیاست های راکد در اکوسیستم بیت کوین می دانست. به گفته بوترین، ظهور ordinal ها حس عمل و بهره وری را در بین علاقه مندان به بیت کوین احیا کرده است. یکی از بنیانگذاران اتریوم پیشنهاد کرد که بیت کوین می تواند عملکرد خود را بدون به خطر انداختن مقیاس پذیری گسترش دهد. او به طور خاص نظر مثبت خود را در مورد Ordinals و استاندارد توکن BRC-20 اعلام کرد. 

اریک وال نگرانی های خود را در مورد ناکافی بودن شبکه لایتنینگ بیت کوین از نظر مقیاس پذیری آینده، به ویژه در هنگام پردازش پرداخت های متوسط، ابراز کرد. در پاسخ، بوترین توصیه کرد که توسعه‌دهندگان روی پیاده‌سازی راه‌حل‌های لایه ۲ مختلف تمرکز کنند و به دنبال راه‌هایی برای افزایش کارایی لایه پایه بیت‌کوین باشند.

Udi Wertheimer با پیشنهادهای بوترین موافقت کرد و بر مزایای بالقوه معرفی مجموعه‌های دانش صفر به شبکه بیت‌کوین تأکید کرد. قابل ذکر است که اریک وال و اودی ورتایمر از چهره های اصلی پروژه Ordinals به نام Taproot Wizards هستند.

قراردادهای هوشمند و NFT ها عملکرد اولیه نقدینگی همتا به همتای بیت کوین را کاهش می دهند. در پاسخ به این انتقاد، وال توضیح داد که بیت کوین می تواند به عنوان یک سیستم اثبات برای اثبات دانش صفر عمل کند و نگرانی ها در مورد ازدحام شبکه را کاهش دهد. وال همچنین تاکید کرد که لایه‌های دوم می‌توانند اهدافی فراتر از پرداخت‌ها داشته باشند.

جای تعجب نیست که این بحث در جامعه بیت کوین جنجال برانگیز  شده‌است. 

تاثیر خبر: مثبت

منبع: cryptointelligence

 

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...