مسافرت و مهاجرت

انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

استرالیا یکی از محبوب‌ترین و موردپسندترین کشورهایی است که بسیاری از افراد آن را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که یکی از آن‌ها دریافت ویزای کاری می‌باشد. استرالیا از نظر اقتصادی بسیار رو به رشد است و فرصت‌های شغلی زیادی را برای افراد ماهر و متخصص فراهم کرده است و همان طور که می‌دانید 50 درصد جمعیت استرالیا از مهاجران می‌باشد. کشور استرالیا برای جذب نیروی متخصص، سیاست‌های خاصی را در نظر گرفته است. اگر می‌خواهید با انواع ویزای کار و مهارت استرالیا آشنا شوید، این مقاله را بخوانید. در این مقاله با انواع ویزای کاری استرالیا آشنا شده، ویژگی‌های آن‌ها را آموخته و با نحوه دریافت آن آشنا می‌شوید.

انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

ویزاهای کاری استرالیا به 2 دسته موقت و دائم تقسیم می‌شوند که در این قسمت به بررسی ویژگی‌های آن پرداخته می‌شود.

ویزای کار اقامت دائم استرالیا

هدف از این ویزا جذب نیروهای متخصص و توانمند بین المللی است که به خصوص برای افرادی که کارفرمای مشخصی دارند دریافت آن راحت‌تر است. برای دریافت این ویزا شرایط مختلفی اثر گذار هستند که می‌توان به شرایط سنی، مدرک تحصیلی، سوابق کاری و نمره آزمون معتبر زبان اشاره کرد. افراد برای این که بتوانند این ویزا را دریافت کنند باید امتیاز بالایی داشته باشند، چرا که بین افراد درخواست دهنده این ویزا رقابت ایجاد شده و فردی که بیشترین امتیاز را داشته باشد، ویزای اقامت دائم را دریافت می‌کنند.
هدف این ویزا جذب نیروهای متخصص و توانمند بین المللی می‌باشد. متقاضیانی که کارفرمای مشخص دارند، راحت‌تر از سایر افراد می‌توانند ویزای کار دائم استرالیا را دریافت کنند. اقامت دائمی کاری به 4 گروه مختلف شامل متقاضیان اسپانسر شغلی در استرالیا، متقاضیان حمایت کارفرما، افراد ماهر و متخصص مستقل و افراد ماهر و متخصص ایالتی تقسیم می‌شود.
در دو جدول زیر به بررسی هر یک از انواع ویزا کارت دائم و موقت استرالیا پرداخته می‌شود. شما می‌توانید متناسب با شرایط و نیازهای خود نسبت به دریافت ویزای مورد نظر اقدام کنید.

نوع اقامت نوع ویزا شماره ویزا ویژگی‌ها
دائم ویزای اسپانسر شغلی 186 مناسب افراد متخصص و ماهری است که توسط یک کارفرمای مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا، اسپانسر شود.
ویزای اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم جمعیت 187 متقاضیان این ویزا، باید توسط کارفرمای واجد شرایط انتخاب شده و پس از دریافت تاییدیه نسبت به ارسال تاییدیه انتخاب خود اقدام کنند. سن داوطلب باید کمتر از 45 سال باشد و مدرک ازمون‌های معتبر زبان را داشته باشد.
ویزای مهارتی 189 این ویزا احتیاجی به کارفرما یا اسپانسر ندارد و بر پایه دانش زبان، سن، مدرک تحصیلی و سابقه کار می‌باشد.برای دریافت این ویزا نیز باید سن کمتر از 45 سال باشد و داوطلب دارای آزمون آیلتس با حداقل نمره 6 باشد.
ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی 190 متناسب با کارگرانی با مهارت خاص است که توسط یکی از ایالات یا مانطق استرالیا نامزد شده باشند. با این ویزا می‌توانید بدون این که شهروند استرالیا شده باشید، اقامت دائم آن را دریافت کنید.

از بین ویزاهای معرفی شده ویزای 189 و 190 از محبوب‌ترین انواع هستند. ویزای 189 به صورت مستقل است و نیاز به اسپانسر ایالت خاصی ندارد. در صورتی که امتیازات کافی سیستم ورکر اسکیل استرالیا را به دست آورید، می‌توانید اقامت دائم آن را دریافت کنید. در ویزای 190 به یک اسپانسر از جانب ایالت خاصی نیاز است و در صورت تایید پرونده اقامت دائم، می‌توانید در آن استان زندگی کنید.

یکی دیگر از انواع ویزای کار و مهارت در استرالیا ویزای موقت میباشد که در جدول زیر روش‌های دریافت آن بررسی می‌شود.

نوع اقامت نوع ویزا شماره ویزا ویژگی‌ها
موقت ویزا کار موقت برای افراد متخصص 400 اخذ این ویزا امکان اقامت 3 ماهه در استرالیا را فراهم می‌کند که با ارائه سوابق کاری و مهارت‌ها، می‌توانند به صورت کوتاه‌مدت مشغول به کار شوند.
فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خاص 476 مناسب فارغ التحصیلان رشته‌های فنی مهندسی می‌باشد و برای دریافت آن نباید بیش از 2 سال از فارغ التحصیلی شما گذشته باشد.
ویزای تخصصی با اسپانسر مناطق کم جمعیت و اسپانسر فامیلی 491 نام دیگر این ویزا اسکیل ورکر است و به افرادی که در زمینه خاصی مهارت دارند، مدرک تحصیلی آن‌ها مرتبط با زمینه شغلی است و دارای سابقه کار مناسبی می‌باشند، توصیه می‌شود.

اقامت موقت ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های استرالیا

485 دانشجویان پس از پایان دوره‌های تحصیلی خود می‌توانند به صورت موقت اقامت استرالیا را دریافت کنند و در این کشور مشغول به کار شوند.
ویزای مهارتی یا tss 482 این ویزا امکان مهاجرت به مدت 2 تا 4 سال را می‌دهد تا بتوانید برای کارفرمای مورد نظر کار کنید. در طی این مدت می‌توانید رفت و آمد به داخل و خارج از استرالیا را داشته باشید و حتی می‌توانید اعضای خانواده خود را نیز به همراه بیاورید.
ویزای کارفرمای حامی نیروی کار ماهر 494 این ویزا، به کارفرمایان مناطق کم جمعیت که با کمبود نیروی حرفه‌ای و متخصص مواجه شده‌اند، مربوط می‌شود که کارگران غیراسترالیایی را جذب کرده و آن‌ها را استخدام می‌کنند.

آیا دریافت ویزای کار استرالیا بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به استرالیا سیستم اسکیل ورکر استرالیا است. در این سیستم سطح زبان انگلیسی برای کسب امتیاز آن اهمیت بسیار زیادی دارد و فرد باید حداقل دارای نمره آیلتس 8 باشد. پس مهاجرت به استرالیا بدون داشتن مدرک زبان معتبر، غیر ممکن است. با وجود این که برخی کد رشته‌های محدود وجود دارند که می‌توانید با نمره کمتر از 8 امتیاز کافی را به دست آورید ولی برای مشغول شدن در این کد رشته‌ها لازم است حداقل نمره آیلتس 6 داشته باشید.

پس اگر سطح دانش زبانی شما بالا نیست و زیاد در زبان انگلیسی قوی نیستید، بهتر است دانش زبانی خود را تقویت کرده و مهارت خود را در زبان انگلیسی بالا ببرید. با وجود این که برای مهاجرت به کشورهای اروپایی نیازی به ارائه مدرک زبان با نمره بالا ندارد و داشتن دانش زبانی در سطح مکالمه با سفارت کفایت می‌کند، ولی برای دریافت ویزای کشورهای امریکا و کانادا لازم است که مدرک زبان با نمره بالایی را ارائه دهید.

بنابراین اگر از دانش زبانی خوبی برخوردار نیستید یا سطح زبان خود را بالا ببرید و یا برای مهاجرت به کشورهایی فکر کنید که نیاز به دانش زبانی بالایی ندارند.

برای پرداخت هزینه لاج استرالیا می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده نموده و درخواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید.

پرداخت هزینه لاج استرالیا

انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

وضعیت کار و نرخ بیکاری در استرالیا چگونه است؟

استرالیا کشور توسعه یافته قوی‌ای است که که اقتصاد آن شدیدا به کشاورزی و بازرگانی بستگی دارد. از طرفی شاخص توسعه اقتصادی در این کشور از رتبه خوبی برخوردار است و نرخ تورم نیز در این کشور همیشه پایین بوده است. حتی دورانی که بسیاری از کشورهای جهان به رکود اقتصادی دچار شده بودند، استرالیا از اوضاع خوبی برخوردار بوده است.

مسئله دیگری که مهم است در استرالیا مورد بررسی قرار بگیرد نرخ بیکاری می‌باشد. این مورد به ویژه برای افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. نرخ بیکاری در استرالیا همیشه از میانگین نرخ بیکاری جهان کمتر بوده و دولت استرالیا به شدت در جذب نیروی متخصص و دارای سابقه کار استقبال می‌کند. البته به این شرط که فرد در تحصیلات، سطح زبان، سابقه کاری و تخصصی که دارد نسبت به سایر افراد از امتیاز بالاتری برخوردار باشد.

در صورتی که خود را به عنوان یک نیروی خوب و متخصص برای ورود به بازار کار استرالیا می‌دانید، می‌توانید شانس خود را امتحان کرده و برای ادامه زندگی و کار و تحصیل به مهاجرت در این کشور اقدام کنید. مخصوصا اگر تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی خود را نیز در کشور استرالیا گذرانده باشید، راحت‌تر می‌توانید به کار در این کشور مشغول شوید. البته داشتن جاب افر و اسپانسری نیز می‌تواند در افزایش امتیازها و پذیرش افرادی که امتیاز سن و نمره زبان را از دست داده‌اند، تاثیر گذار باشد.

بیشتر بخوانید: استرالیا بیست و هفتمین سال بدون رکورد اقتصادی را جشن گرفت!

انواع ویزای کار و مهارت استرالیا

سخن نهایی

با خواندن این مقاله توانستید، با انواع ویزای کار و مهارت در استرالیا آشنا شوید. همچنین آموختید نرخ بیکاری و تورم در این کشور چگونه است؟ در صورتی که می‌خواهید ویزای کاری استرالیا را دریافت کنید بهتر است روی افزایش مهارت‌ها و دانش زبانی خود تمرکز کرده و دانش خود در این زمینه را بالا ببرید.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
واچر (ووچر) هتل چیست؟
مسافرت و مهاجرت
واچر (ووچر) هتل چیست؟
شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد که بخواهید به سفر بروید و از یک هتل خوب و راحت استفاده کنید. اما چگونه می‌توانید مطمئن شوید که هتلی که انتخاب کرده‌اید...
چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟
مسافرت و مهاجرت
چگونه وقت سفارت اتریش بگیریم؟
مهاجرت به اتریش، در سال‌های اخیر در کشور ما با استقبال بسیار زیادی رو به رو شده است و افرادی که علاقه زیادی به مهاجرت در این کشور دارند، سوالات...
گران‌ ترین کشورهای توریستی دنیا کدامند؟
مسافرت و مهاجرت
گران‌ ترین کشورهای توریستی دنیا کدامند؟
کشورهای زیادی وجود دارند که به دلیل زیبایی‌های فوق‌العاده خود، از دسته مقاصد توریستی پرطرفدار در دنیا شناخته می‌شوند. با توجه به اینکه هزینه‌های سفر، یکی از اصلی‌ترین چالش‌های مسافران...