اکانت های خارجی

آنلاک آیکلاد چیست؟

آنلاک آیکلاد چیست؟

اگر آیکلود آیفون شما لاک شده باشد شما با یک مشکل بزرگ رو به روی هستید. زیرا تا زمانی که آنلاک آیکلود نکرده باشید نمی‌توانید از امکانات آیفون خود استفاده کنید. آنلاک آیکلود در اکثر موارد کار ساده‌ای نیست. قرار دهد. توجه کنید که در اکثر مواقع آنلاک آیکلود نیازمند هزینه‌های زیادی خواهد بود.

زیرا تنها تعدادی از سایت‌های خارجی قابلیت حل این مشکل را دارند. علاوه بر این، برای پرداخت هزینه این سایت‌ها باید دارای مستر کارت، ویزا کارت و یا حساب‌های ارزی پی پال یا وبمانی و پرفکت مانی باشید. البته ایرانیکارت در کنار ارائه خدمات مربوط به خرید گیفت کارت اپل، گیفت کارت آیتونز و خرید اپل کارت خدمات مربوط به آنلاک آیکلود را نیز ارائه می‌کند.

در ادامه اگر به دنبال راه حلی برای باز کردن قفل آیکلود هستید این مطلب می‌تواند اطلاعات مهم و اساسی را در اختیار شما قرار دهد.

بیشتر بخوانید :‌آموزش ساخت اپل آیدی

آنلاک آیلکود چیست؟
آنلاک آیلکود چیست؟

آنلاک آیلکود چیست؟

آنلاک آیلکود یا حذف آیکلود یکی از مشکلات رایجی است که افراد صاحب آیفون با آن رو به رو می‌شوند. این مشکل در نسخه‌های آی او اس 7 و بالاتر رخ می‌دهد. ویژگی به نام Activation Lock در گوشی‌های آیفون وجود دارد که با فعال بودن Find My iPhone فعال می‌شود. این ویژگی برای جلو گیری از دزدی و پیدا کردن گوشی در زمان گم کردن آن در آیفون قرار گرفته است. زمانی که این ویژگی فعال باشد، تا زمانی که اپل آیدی و رمز مربوط به آن را وارد نکنید، گوشی آیفون شما erase نخواهد شد و قابلیت فعال کردن اکانت دیگری در آن وجود نخواهد داشت. حتی برای غیر فعال کردن Find My iPhone نیز باز هم به اطلاعات اپل آیدی احتیاج خواهید داشت.

چه زمانی به حذف آیکلود و آنلاک آیکلود نیاز خواهید داشت؟

اصلی‌ترین استفاده ویژگی Activation Lock در زمانی است که گوشی خود را گم کرده‌اید. در این زمان می‌توانید از طریق آیکلود گم شدن گوشی خود را به اپل اعلام کنید. البته از آن جایی که نمایندگی رسمی اپل در ایران وجود ندارد اساساً این ویژگی در ایران کاربردی نخواهد داشت. در ایران در موارد زیر احتمال لاک شدن گوشی و نیاز به حذف آیکلود و آنلاک آیکلود وجود دارد:

  • Erase کردن گوشی بدون خاموش کردن قابلیت Find My iPhone
  • فراموش کردن خروج از حساب آیکلود قبل از Erase
  • مسدود شدن اپل آی دی
  • فراموش کردن اطلاعات اپل آیدی
  • خرید آیفون دست دوم بدون دریافت اطلاعات اپل آیدی

هر کدام از موارد بالا می‌توانند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کنند.

نحوه حذف آیکلود و آنلاک آیکلود

در واقع تنها راه حذف آیکلود و آنلاک آیکلود وارد کردن اطلاعات صحیح مربوط به اپل آیدی است. در اینجا به چند روش برای انجام اینکار اشاره می‌کنیم.

حذف آیکلود با اطلاعات اپل آی دی

 ساده‌ترین روش زمانی است که اپل آیدی متعلق به شما است و تنها رمز آن را فراموش کرده‌اید. در این حالت شما می‌توانید با ریست کردن پسورد اپل آیدی خود به راحتی رمز اپل آیدی جدید را به دست آورید. در صورتی که آی او اس شما بالاتر از 11 باشد و از تأیید دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) برای اپل ای دی خود استفاده کرده باشید نیز می‌توانید خیلی ساده با انتخاب Unlock with Passcode و Use Device Passcode با وارد کردن رمز آیفون خود، آنلاک آیکلود کنید.

بیشتر بخوانید : اپل آیدی چیست؟

حذف آیکلود و آنلاک آیکلود بدون آیدی و پسورد
حذف آیکلود و آنلاک آیکلود بدون آیدی و پسورد

حذف آیکلود و اضافه کردن اکانت جدید به گوشی خریداری شده

اگر آیفون جدیدی خریداری کردید و با مشکل Activation Lock مواجه شدید باید از فروشنده بخواهید تا با وارد کردن اپل ای دی و رمز خود از دستگاه شما خارج شود. این کار می‌تواند حضوری انجام شود. در این حالت با وارد کردن آی دی و رمز می‌توانید آنلاک آیکلود کنید. سپس وارد تنظیمات دستگاه شده و از آیکلود sing out کنید در این مرحله دوباره باید آیدی و رمز را وارد کنید. بعد از انجام این مراحل گوشی خود را reset کنید تا با وارد کردن آیدی خود دچار مشکل نشوید. البته فروشنده می‌تواند از طریق سایت آیکلود نیز با انتخاب find my iphone و انتخاب گزینه all devices به صفحه مربوط به گوشی فروخته شده به شما برود و با انتخاب erase iPhone این گوشی را از اکانت خود حذف کند.

حذف آیکلود و آنلاک آیکلود بدون آیدی و پسورد

اگر به اپل آیدی و پسورد آن دسترسی نداشته باشید مشکلات خیلی زیادی رو به روی شما است. از آن جایی که اپل به مشتریان ایرانی خود سرویس دهی نمی‌کند شما نمی‌توانید از اپل درخواست کنید تا به شما برای حذف آیکلود و آنلاک آیکلود کمک کند. به این ترتیب تنها تعدادی سایت آنلاک آیکلود خارجی و گاها داخلی وجود دارند که این امکان را از راه‌های غیر رسمی فراهم می‌کنند. چند نکته مهم در استفاده از این سایت‌ها وجود دارد:

  • هیچکدام از سایت‌های حذف آیکلود به صورت رسمی توسط اپل تأیید نشده‌اند
  • هزینه استفاده از سایت‌های آنلاک آیکلود گاها بسیار زیاد است.
  • امکان کلاه برداری در این سایت‌ها وجود دارد
  • به دلیل استفاده از روش‌های غیر رسمی احتمال ارتباط دستگاه شما با اپل برای همیشه قطع خواهد شد.

با توجه به این موارد اگر با مشکل قفل شدن آیکلود رو به رو شده‌اید می‌توانید با استفاده از خدمات ایرانیکارت و بدون نیاز به خرید کارت‌های اعتباری ارزی و شارژ حساب پی پال و سایر حساب‌های ارزی اقدام به آنلاک آیکلود کنید.

آنلاک آیکلاد چیست؟
اگر آیکلود آیفون شما لاک شده باشد شما با یک مشکل بزرگ رو به روی هستید. زیرا تا زمانی که آنلاک آیکلود نکرده باشید نمی‌توانید از امکانات آیفون خود استفاده...
3 از 1 رای ثبت شده
درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کورسرا چیست؟ انواع دوره ها + نحوه گرفتن مدرک
اکانت های خارجی
کورسرا چیست؟ انواع دوره ها + نحوه گرفتن مدرک
دسترسی به پلتفرم‌های آموزشی بین‌المللی، استفاده از آموزه‌ها و تدریس استادان دانشگاه‌های بزرگ دنیا مانند آکسفورد، مشاهده بروزترین دوره‌های علمی در تمامی رشته‌ها و کسب مدارک با اعتبار جهانی، امکانی...
جاسپر(Jasper AI) چیست و چگونه کار می‌ کند؟
اکانت های خارجی
جاسپر(Jasper AI) چیست و چگونه کار می‌ کند؟
اگر شما هم جدیدا فکر می‌کنید که هوش مصنوعی می‌تواند بسیاری از کسب و کارها را بر دست بگیرد و جایگزین نیروی انسانی باشد، با خواندن این مقاله شاید به...
حل مشکل خطای اتصال اسپاتیفای
اکانت های خارجی
حل مشکل خطای اتصال اسپاتیفای
اگر شما هم به تازگی از سرویس اسپاتیفای استفاده کرده باشید، حتما متوجه خطای اتصال آن شده‌اید. به این صورت که در زمان پخش موسیقی مورد علاقه خود یا باز...