اخبار ارز دیجیتال

تثبیت بیت کوین در 36000 دلار، سیگنال رالی بعدی؟

تثبیت بیت کوین در 36000 دلار، سیگنال رالی بعدی؟

معامله گران ارزهای دیجیتال و بیت کوین باید برای یک حرکت صعودی دیگر آماده شوند! این نتیجه بررسی این گزارش از وب سایت Newsbtc بود.

طبق این بررسی و تحلیل در صورتی که بیت کوین بتواند در محدوده مقاومتی 35,750 تا 36,000 دلار باقی بماند می‌توان سناریو‌های خوشایندی را انتظار داشت.

یک کاربر به نام الکس تورن، رئیس تحقیقات سازمان، منطقه 250 دلاری بین این قیمت‌ها را به عنوان یک مانع مهم برای تصفیه لیکویدیشن است که معامله گران مشتقات به آن دقت می‌کنند.

اگر معامله گرانی که در سمت صعودی بازار ایستاده‌اند بتوانند با معاملاتشان باعث شکست محدوده حال حاضر مقاومتی بیت کوین شوند، قیمت‌ها این هفته به خاطر تقاضای ایجاد شده در بازار قراردادهای فوری، به طور قابل توجهی افزایش خواهند یافت.

بررسی بیت کوین
بیت کوین و بررسی احتمالات صعودی آن

آیا بیت کوین برای یک رالی دیگر آماده است؟

الکس تورن، رئیس تحقیقات وب سایت Newsbtc وضعیت فعلی نمودار بیت کوین را با رویدادهای هفته گذشته که باعث انفجار قیمتی این ارز شد، مقایسه کرد. در نرخ‌های قیمتی کنونی، نوسانات بیتکوین پایدار است اما در محدوده بالاترین قیمت‌های سال 2023 قرار دارد و خریداران انتظار بیشترین سود را با بهبود وضعیت روانی بازار دارند.

اگرچه بیشتر کاربران به کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) و تأیید احتمالی یک صندوق معاملاتی بیتکوین (ETF) به عنوان محرکی برای حرکت تند بعدی نگاه می‌کنند، تورن اتفاقات در صحنه معاملات بیت کوین را به طور دقیق دنبال می‌کند، به ویژه بازار مشتقات. در ارزیابی این تحلیلگر، معامله گران گزینه‌های اصلی محرک‌های رالی صعودی بعدی خواهند بود.

چرا 36,000 دلار یک سطح قیمت کلیدی است

بر اساس ارزیابی این تحلیلگر، هنگامی که قیمت بیت کوین سقف 35,750 تا 36,000 دلار را بشکند، «معامله گران گزینه‌ها برای هر 1% حرکت صعودی، باید 20 میلیون دلار بیت کوین را خریداری کنند» که قیمت‌ها را به بالا می‌برد”. دلیلی که معامله گران باید بیت کوین را در بازار فوری خرید یا فروش کنند، به وابستگی آن دارد که آن‌ها چه تصمیمی می‌گیرند.

Bitcoin price on October 30
بررسی بیت کوین

هدف در این حالت این است که «دلتایی نیوترال» باقی بماند.

اDelta Neutral به تعادل دلتا در یک جایگاه معاملاتی که یک معامله‌گر در بازار مالی دارد و می‌تواند دلتا را با محاسبه تغییرات قیمت دارایی مبنایی و تاثیر آن بر ارزش موقعیت خود درک کند اشاره دارد.

این مفهوم ارزش انتخاب و ریسک معاملات را برای معامله گران حرفه‌ای تعیین می‌کند.

تصمیم برای معاملات لانگ در بازار پس از «فشار بالا برای رشد بیشتر» اتفاق می‌افتد، که همانطور که تورن توضیح می‌دهد، قیمت‌ها را در هفته گذشته به بالا برده است.

ازنظر فنی، فشارخرید زمانی پیش می‌آید که گزینه‌های خرید به طور فزاینده‌ای خریداری می‌شوند و باعث می‌شود معامله گران، بیشتر کارگزاران بازار، به منظور حفظ جایگاه‌های خود و «دلتایی نیوترال»، دارایی مبنایی را، در این حالت بیت کوین، خریداری کنند. با توجه به روند و تنظیم فعلی، به ویژه در نمودار روزانه، این اتفاق ممکن است رخ دهد.

تورن با نگاهی به سایر معیارها، به تفاوت در عرضه دارایی هولدرها توسط فعالان و هولدرهای بلندمدت داشت. با این حال، از جنبه مثبت، نسبت اسکور Z قیمت بازار به قیمت واقعی نشان می‌دهد که بیت کوین در وضعیت «سالمی» قرار دارد.

به تاریخ 30 اکتبر، بیتکوین در یک الگوی صعودی قرار دارد و معامله گران اکثرا خریدار هستند. اینکه آیا روند صعودی باقی می‌ماند یا نه؟پاسخ وابسته به قدرت خریداران است و باید دید آیا آن‌ها می‌توانند بیت کوین را به بالاترین قیمت‌ها به نسبت گذشته و به حدود 36,000 دلار برسانند؟

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...