اخبار ارز دیجیتال

اپل خرید استارت‌آپ AR Mira را پس از معرفی Vision Pro تایید کرد! صنعت متاورس دوباره منفجر خواهد شد؟

اپل خرید استارت‌آپ AR Mira را پس از معرفی Vision Pro تایید کرد! صنعت متاورس دوباره منفجر خواهد شد؟

تنها یک روز پس از راه‌اندازی خط تولید جدید واقعیت مجازی (VR) به نام Apple Vision Pro، اپل خرید Mira یک استارت‌آپ واقعیت افزوده (AR) را تایید کرد. اپل ویژن پرو (Apple Vision Pro) دارای ویژگی هایی است که به سمت واقعیت مجازی شخصی سازی شده می‌رود، اما هدست های میرا (Mira) به طور هدفمند برای برنامه های صنعتی ساخته شده اند.  موارد استفاده فعلی شامل تولید مواد شیمیایی، مواد غذایی، خدمات معدنی و دفاع است. از دیگر پیاده‌سازی‌های برجسته می‌توان به ساخت هدست‌های واقعیت افزوده برای استودیو یونیورسال در پارک‌های موضوعی Nintendo World اشاره کرد.

در 7 ژوئن، The Verge گزارش داد که آخرین خرید اپل توسط مدیر عامل Mira از طریق یک پست اینستاگرامی فاش شده است که اپل بعداً آن را تایید کرد. اپل ویژن پرو که انتظار می‌رود در اوایل سال 2024 وارد بازار شود، گران‌ترین ابزار واقعیت ترکیبی است که در حال حاضر 3499 دلار قیمت دارد. در حالی که اپل تصمیم گرفت صراحتاً کلمات ‘metaverse’ یا ‘واقعیت مجازی’ را از معرفی Vision Pro حذف کند، کارآفرینان فناوری پتانسیل این دستگاه را برای تسریع در پذیرش اکوسیستم فرعی کریپتو می بینند. اپل به رسانه ها گفت:

اپل هر از گاهی شرکت‌های فناوری کوچک‌تری را خریداری می‌کند و ما معمولاً در مورد هدف یا برنامه‌های خود بحث نمی‌کنیم.

طبق گزارش ها، میرا در گذشته ۱۷ میلیون دلار سرمایه از  Blue Bear Capital و Sequoia جذب کرده است، با این حال، سرمایه گذاری اپل برای خرید این شرکت فاش نشده بود. 

در کنار غول‌های فناوری، سازمان‌های دولتی نیز آزمایش‌های متاورس را آغاز کرده‌اند. اخیراً، شهر نانجینگ چین پلتفرم نوآوری فناوری و برنامه کاربردی چین متاورس را برای پیشبرد تحقیق و توسعه متاورس در سراسر کشور افتتاح کرد.

با پذیرش گسترده صنعت وب 3 و متاورس در کشورهای مختلف می‌توانیم آینده امیدوارکننده‌ای را برای ارزها و پروژه‌های متاورسی متصور باشیم. برای خرید ارزهای متاورسی می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

اهمیت خبر: مثبت

منبع: cointelegraph

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...