اخبار ارز دیجیتال

سارق 35 میلیون دلاری پیدا شد/ پول‌ها به کیف پول اتمیک بر میگردد؟

سارق 35 میلیون دلاری پیدا شد/ پول‌ها به کیف پول اتمیک بر میگردد؟

طبق گزارش Elliptic، ارزهای دیجیتال دزدیده شده از کیف پول های اتمیک در حال حاضر در حال انتقال به میکسرها هستند. وجوه غیرقانونی سرقا رفته از هک 35 میلیون دلاری کیف پول اتمیک به یک میکسر رمزنگاری منتقل شده است که متعلق بدنام ترین گروه هک سایبری کره شمالی است.

چندین حساب کاربری کیف پول اتمیک در 3 ژوئن در معرض خطر قرار گرفت که منجر به زیان 35 میلیون دلاری شد. با این حال، این شرکت این حادثه را کم اهمیت جلوه داد و ادعا کرد که این حمله کمتر از 1٪ از کاربران فعال ماهانه خود را تحت تأثیر قرار داده است.

در 5 ژوئن، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Elliptic گزارش داد که تیم تحقیقات آن وجوه حاصل از هک 35 میلیون دلاری کیف پول اتمیک را تا میکسر رمزنگاری Sinbad.io ردیابی کرده‌‎اند. این منبع ادعا می‌کند که سرویس میکس قبلاً برای پولشویی بیش از 100 میلیون دلار دارایی‌های رمزنگاری شده توسط گروه لازاروس کره شمالی مورد استفاده قرار گرفته است.

Elliptic مشخص نکرد که چه مقدار به میکسر ارسال شده است اما خاطرنشان کرد که این سرقت با بیت کوین مبادله می‌شود. این شرکت همچنین گزارش داد که Sinbad.io احتمالاً نسخه جدید Blender.io است (اولین میکسری است که توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم می شود).

رئیس بازاریابی کیف پول اتمیک (رولاند ساد) به کوین تلگراف گفت:

این تیم هر کاری که می تواند برای بازگرداندن سرمایه کاربران انجام می دهد. برای ایجاد یک برنامه مشخص، تحقیقات باید تکمیل شود. ما شبانه روز کار می کنیم تا همه چیز حل شود و قوی از این بحران خارج شویم.

اهمیت خبر: منفی

منبع: cointelegraph

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...