اخبار ارز دیجیتال

معامله با حساب بانکی در بایننس امکان پذیر شد

معامله با حساب بانکی در بایننس امکان پذیر شد

منابع گفتند که بایننس در حال کار بر روی سرویسی است که به سرمایه گذاران امکان می دهد سپرده های بانکی را به عنوان وثیقه برای معاملات مارجین به صورت نقدی و مشتقات نگه دارند. آخرین گزارش بلومبرگ نشان می‌دهد که صرافی رمزارز بایننس در حال بررسی راه‌حل جدیدی برای کاهش ریسک طرف مقابل است و در عین حال به برخی از مشتریان سازمانی اجازه می‌دهد وثیقه خود را در بانک حفظ کنند.

این اقدام او در پاسخ به درخواست‌های معامله‌گران دارایی دیجیتال نهادی برای افزایش اقدامات امنیتی پس از فروپاشی FTX در اواخر سال گذشته است که منجر به زیان‌های قابل توجهی برای بسیاری از معامله‌گران شد.

به گفته منابع ناشناس آشنا با این موضوع، بایننس در جلساتی با مشتریان حرفه‌ای منتخب درباره راه اندازی این سرویس شرکت کرده است که آنها را قادر می‌سازد از سپرده‌های بانکی به عنوان وثیقه برای معاملات مارجین در بازارهای نقدی و مشتقات استفاده کنند. دو واسطه بالقوه برای این سرویس، FlowBank مستقر در سوئیس و بانک Frick مستقر در لیختن اشتاین، ذکر شد.

 بایننس یک توافق سه طرفه را برای تضمین وجوه مشتریان در بانک ها بررسی کرد. صرافی به مشتریان استیبل کوین قرض می دهد تا به عنوان وثیقه برای معاملات مارجین استفاده شود.  وجوه نقدی که در بانک نگهداری می‌شود می‌توانند در بازار کریپتو موجب کسب سود سرمایه‌گذاری شود، بنابراین هزینه استقراض ارز دیجیتال از بایننس را جبران می‌کند.

همانطور که گفته شد، مشتریان سازمانی به دنبال راه‌هایی هستند تا خود را از هر گونه فروپاشی بزرگ یک صرافی متمرکز رمزنگاری محافظت کنند. به طور مشابه، غول‌های مالی ایالات متحده مانند Nasdaq Inc ،Fidelity Investments و Bank of New York Mellon، در حال حاضر در حال ساخت راه‌حل‌های نگهداری ارزهای دیجیتال برای موسسات هستند.

 Changpeng Zhao (رئیس Binance) در طی مصاحبه ای در 29 می، به ایده خرید یک بانک و تبدیل آن به ارزهای دیجیتال می پردازد. با این حال، او از پیچیدگی‌های موجود در انجام چنین حرکتی، خودداری کرد. این شامل چالش های قضایی مربوط به اداره یک بانک در یک شرکت خاص و نیاز به انطباق با سایر تنظیم کننده های بانکی محلی است. CZ گفت:

واقعیت بسیار پیچیده تر از مفهوم است. شما یک بانک می خرید که فقط در یک کشور کار می کند و هنوز باید با رگولاتورهای بانکی آن کشور سر و کار داشته باشید. این بدان معنا نیست که شما می توانید یک بانک بخرید و هر کاری که می خواهید انجام دهید.

اهمیت خبر: مثبت

منبع: coinspeaker

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...