اخبار ارز دیجیتال

صرافی بیتفینیکس سربلند از حمله فیشینگ!

صرافی بیتفینیکس سربلند از حمله فیشینگ!

صرافی بیتفنیکس خبر از از هک یکی از اعضا پشتیبانی مشتریان خود در هفته گذشته (۳۰ اکتبر تا ۵ نوامبر) داد. بیتفنیکس از این اتفاق به عنوان یک «حادثه کوچک» در امنیت اطلاعات یاد کرد.

این صرافی در یک بیانیه منتشر شده در تاریخ ۴ نوامبر توضیح داده است که این اتفاق منجر به انجام حملات فیشینگ علیه کاربران بیتفینکس شده است، اما خسارت کمی در پی داشته است.

این صرافی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

قسمت کوچکی از بخش پشتیبانی مشتریان ما، که شامل اطلاعات جزئی، ناقص و قدیمی بود، توسط یک فرد یا گروه به واسطه فیشینگ به اطلاعات و دسترسی یکی از اعضا پشتیبانی مشتریان دسترسی پیدا کرد.

خوشبختانه این عضو پشتیبانی دسترسی «سطح بالاتر» نداشته و به همین دلیل دسترسی محدودی به ابزارها و دیگردسترسی‌ها داشته است، به عبارت دیگر به سیستم‌های بیتفینکس نفوذ نشده و هیچ یک از اموال مشتریان از دست نرفته است.

هیچ سرور، کیف پول یا زیرساخت پایگاه داده‌ای در دسترس این افراد قرار نگرفت، بیتفینکس همچنین افزود:

«هیچ کدام از دارایی مشتریان در پلتفرم صرافی در خطر نبوده و اطلاعات رمز عبور نیز قابل دسترسی نبوده است. بیشتر حساب‌های مشتریان تحت تأثیر این حمله نیز خالی یا غیرفعال بودند».

با اینکه بیتفینکس اعلام کرده است که مشکل «حل شده» است، اما هنوز در حال بررسی حادثه، اطلاعات صدمه دیده و تماس با مشتریان تحت تأثیر است. شرکت از بررسی مسئولانه و قانونی مشکل از سمت خود اطلاع داده و قصد دارد با مقامات تحقیقاتی همکاری کند تا  فرد یا گروهی که پشت حمله فیشینگ بوده را پیدا کند.

بیتفینکس همچنان تاکید کرد: ما در گذشته سابقه قوی در قبال به دام انداختن افرادی که تلاش کردند به صرافی و اطلاعات ما حمله کنند داشته‌ایم. به رغم اینکه بیتفینکس به طور منظم روند امنیتی خود را بررسی می‌کند، همه کارمندان را مجبور به آموزش سایبر امنیت می‌کند.

بیتفینکس، که در سال ۲۰۱۲ در هنگ‌کنگ تاسیس شده است، در رده ۱۷‌ام در «امتیاز اعتماد» بین تمامی صرافی‌های رمز ارزبراساس سایت CoinGecko قرار دارد. در ماه گذشته، این صرافی بیش از ۸۰۰.۰۰۰ بازدید را در پلتفرم خود به ثبت رسانده است.

تاثیر خبر: به دلیل اعتماد سازی مثبت/ در صورت گسترش حمله منفی

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...