اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداران از دامنه کوین بیس برای سرقت از کاربران سوء استفاده کردند!

کلاهبرداران از دامنه کوین بیس برای سرقت از کاربران سوء استفاده کردند!

کاربران توییتر سوء استفاده‌های امنیتی پیرامون صرافی رمزارز کوین بیس را گزارش کردند. ادعاها مبنی بر این است که کلاهبرداران از نام دامنه کوین بیس برای حملات استفاده می‌کنند.

آخرین مورد در 7 جولای توسط یک کاربر توییتر به نام دانیل میسون فاش شد که ظاهراً پیامک‌ها و ایمیل‌هایی را از کلاهبرداران با پیوندهایی تحت دامنه Coinbase.com دریافت کرده است. کلاهبردار با استفاده از یک شماره تلفن واقعی با میسون تماس گرفت، سپس یک ایمیل از دامنه Coinbase.com و سپس یک پیام متنی فیشینگ که او را به آدرس زیر دامنه کوین‌بیس هدایت می‌کرد، ارسال کرد.

تجربه این مال باخته یکی از موارد متعددی است که حوادث امنیتی مربوط به صرافی ارز دیجیتال را در پلتفرم رسانه های اجتماعی را نشان می دهد. همچنین گزارش‌های کلاهبرداری زیادی از جمله فیشینگ در کیف پول کوین بیس و فریب از طریق آدرس وب سایت شرکت منتشر شده‌است.

اطلاعات بیشتر در خصوص صرافی کوین بیس

کوین بیس نیز در واکنش به این اتفاقات گفته است: فردی با خط پشتیبانی Coinbase با کاربر تماس گرفته است تا صحت ایمیلی را در مورد به خطر انداختن حساب کاربر است، تأیید کند. به نظر می‌رسد این ارتباط واقعی بوده‌است، اما ایمیل ارسال شده بعد از تماس کار یک هکر بوده‌است.

ایمیل help@coinbase.com در صفحه پشتیبانی صرافی به‌عنوان یک آدرس معتبر و رسمی فهرست شده است. وبلاگ این شرکت همچنین بیان می کند که کارکنان هرگز از کاربران رمز عبور یا کدهای تأیید دو مرحله ای را نمی‌خواهند.

کوین بیس در بیانیه‌ای به کوین تلگراف گفت: منابع امنیتی گسترده‌ای برای آموزش مشتریان در مورد جلوگیری از حملات فیشینگ و کلاهبرداری‌ها اختصاص داده شده‌است. متخصصان امنیتی رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد را برای حساب های رمزنگاری و فعال کردن 2FA در برنامه ها توصیه می کنند.

منبع: cointelegraph

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...