اخبار ارز دیجیتال

یک صرافی ارز دیجیتال دیگر زیر تیغ SEC / ریزش بازار ادامه دارد؟!

یک صرافی ارز دیجیتال دیگر زیر تیغ SEC / ریزش بازار ادامه دارد؟!

Coinbase در 6 ژوئن توسط SEC به دلیل نقض قوانین توسط SEC مورد شکایت قرار گرفت. این درحالی است که فقط یک روز از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه صرافی بایننس می‌گذرد.

SEC در حال محدود کردن یک پلتفرم ارز دیجیتال دیگر است و این بار کوین بیس را به دلیل فعالیت ظاهراً به عنوان یک کارگزار ثبت نشده و نقض قوانین مختلف اوراق بهادار هدف قرار داده است. در حالی که کوین‌بیس دارایی‌های رمزنگاری خاص را برای انطباق با تست Howey بررسی کرده است، SEC ادعا می‌کند که این شرکت چندین ارز دیجیتال را فهرست کرده است که در این آزمون مردود شده‌اند یا به عنوان قراردادهای سرمایه‌گذاری طبقه‌بندی می‌شوند.

برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase گفت:

کوین بیس 30 بار در سال 2022 با SEC ملاقات کرد و به دنبال راهنمایی های نظارتی بود و همچنین در ماه مارس دادخواستی برای وضع قوانین در مورد سهام ارائه کرد. کوین بیس اکنون به شدت از خود دفاع خواهد کرد. ما به حقایق و قانون خود اطمینان داریم.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی صرافی، در 6 ژوئن به کنگره ایالات متحده گفت: «کوین بیس از زمانی که بیش از یک دهه پیش تاسیس شد، مقررات را پذیرفته است. SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار) به ما اجازه داد تا به یک شرکت سهامی عام تبدیل شویم. 

گروال در کمیته مجلس نمایندگان به این نکته اشاره کرد که Coinbase در حال حاضر غیرقانونی نیست. این یک پلتفرم خدمات مالی ثبت شده در وزارت خزانه داری است و Coinbase Asset Management یک مشاور سرمایه گذاری ثبت شده در SEC و یک بازار قرارداد تعیین شده دارای مجوز است که توسط کمیسیون معاملات آتی کالا تنظیم می شود.

Coinbase همچنین دارای مجوز انتقال پول در 45 ایالت است. به هر حال، 10 ایالت با هم متحد شدند تا یک دستور Show Cause علیه کوین بیس صادر کنند، همچنین در 6 ژوئن، به صرافی 28 روز فرصت داده شد تا نشان دهد چرا رگولاتورهای این ایالت ها نباید دستور توقف و توقف علیه آن را برای اوراق بهادار صادر کنند. 

پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بایننس، اکنون یک پرونده حقوقی علیه صرافی مستقر در سانفرانسیسکو، کوین بیس، تشکیل داده است. SEC ادعا می کند که Coinbase چندین مقررات اوراق بهادار را نقض کرده است و از سال 2019 به عنوان یک کارگزار ثبت نشده فعالیت می کند.

با توجه به طبقه بندی دارایی های فردی به عنوان اوراق بهادار، نهاد نظارتی ادعا می کند که کوین هایی مانند ICP، AXS، CHZ، FLOW، DASH، VGX، FIL، NEXO، NEAR، ADA، SAND، SOL و MATIC معیارهای لازم برای قرارداد سرمایه گذاری را ندارند. 

 SEC گفت که این شرکت هرگز اسناد کافی را برای ارائه چنین خدماتی نزد قانونگذاران ثبت نکرده است. در نتیجه، Coinbase متهم به پنهان کردن اطلاعات است. به دنبال این اخبار، بازارهای ارزهای دیجیتال به طور کلی افت کرده اند و ارزش آن تا 4.4 کاهش یافته است.

سهام کوین بیس از زمان انتشار این خبر تقریباً 16 درصد سقوط کرده است و به 58.71 دلار به ازای هر سهم سقوط کرده است. با این وجود، سهام در ماه گذشته 1.04 درصد و در شش ماه گذشته 38.42 درصد افزایش یافته است. 

اهمیت خبر : منفی

منبع: cointelegraph

نظر شما در مورد اقدامات قانونی SEC علیه کوین بیس چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
اکانت های خارجی
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
شماره مجازی (virtual number) شماره تلفنی است که وجود حقیقی نداشته و بدون نیاز به سیمکارت کارایی شماره‌های واقعی را دارد؛ به بیان دیگر، این سرویس نوعی تلفن مجازی است...
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
امنیت ارز دیجیتال
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
اگر شما هم به تازگی شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و…کرده‌اید، بعد از خرید یکی دو نوع ارز با خودتان فکر می‌کنید که از چه...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...