اخبار ارز دیجیتال

بایننس در پی فرار از مشکلات حقوقی

بایننس در پی فرار از مشکلات حقوقی

«ساوت چاینا مورنینگ پست» به نقل از منابع آگاه گزارش کرد، صرافی بایننس با استفاده از ثبت شرکتی به نام HKVAEX قصد دارد، از توجه غیرضروری مقامات ناظر در هنگ‌کنگ اجتناب کند.

شرکت HKVAEX

گفته می‌شود صرافی ارز دیجیتال بایننس پشت HKVAEX، یک پلتفرم معاملات ارز دیجیتال مستقر در هنگ‌کنگ که در سال ۲۰۲۲ تاسیس شده، پنهان شده است. در حال حاضر، HKVAEX در تلاش است مجوز معاملات در این منطقه را کسب کند.

اگرچه HKVAEX به عنوان یک شرکت مستقل تحت BX Services Ltd تأسیس شده است، اما گزارش شده که از منابع بایننس مانند شرایط استفاده، اشتراک دارد. علاوه بر این، این گزارش می‌گوید این شرکت از سرورهای صرافی برای دریافت محتوا مانند کد مشترک و دامنه تحویل محتوای bnbstatic. com استفاده می‌کند.

نمایندگان HKVAEX نه روابط خود با بایننس را تأیید و نه تکذیب کردند. با این حال، آن‌ها تأیید کردند که این شرکت در حال حاضر «در حال آماده‌سازی برای اخذ مجوز پلتفرم معاملات دارایی‌های دیجیتال کمیسیون اوراق بهادار و آتی‌نگری در هنگ کنگ است».

با توجه به نبرد حقوقی در جریان بایننس با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، بایننس ممکن است علاقه‌ای به جلب توجه غیرضروری مقامات ناظر هنگ‌کنگ نداشته باشد.

در ژوئن ۲۰۲۳، SEC بایننس را به دلیل فروش و پیشنهاد غیرقانونی توکن بایننس (BNB)، بایننس دلار آمریکا (BUSD) و محصولات وام دهی ارز دیجیتال آن متهم کرد.

ناظران ادعا می‌کنند که Binance.com و Binance.US و BAM Trading شرکت خصوصی پشت Binance.US باید با عناوین دیگری ثبت می‌شدند.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...