اخبار ارز دیجیتال

معامله ارز دیجیتال در هنگ کنگ قانونی شد!

معامله ارز دیجیتال در هنگ کنگ قانونی شد!

هنگ کنگ از اول ژوئن 2023 فعالیت های معاملات ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاران خرد باز خواهد کرد. کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) نتایج جلسات خود را در مورد تنظیم دارایی های رمزنگاری شده در این کشور منتشر کرد. در اطلاعیه ای در 23 مه 2023، ناظر مالی اعلام کرد که 152 درخواست از بازیگران کلیدی صنعت، انجمن های حرفه ای و شرکت های مشاوره دریافت کرده است و قرار است به صرافی های مجاز ارز دیجیتال برای خدمت رسانی به سرمایه گذاران خرد در کشور مجوز می‌دهد.

ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال (DASP) را می‌توانند مطابق با قوانین جدید برای مجوز از مقامات مربوطه درخواست دهند، در حالی که کسانی که قصد پیروی از دستورالعمل های پیشنهادی SFC را ندارند، ملزم به بستن معاملات تجاری خود در هنگ کنگ هستند.

اگرچه دستورالعمل های جدید قرار است از اول ژوئن 2023 به اجرا درآیند، چارچوب نظارتی آتی شامل جنبه های اساسی، از جمله الزامات ایمنی نگهداری دارایی، اجتناب از تضاد منافع، تفکیک دارایی مشتری و استانداردهای امنیت سایبری خواهد بود.

در حالی که رگولاتور هنوز هیچ پلتفرم رمزنگاری را تایید نکرده است، صرافی های ارز دیجیتال مانند Huobi Global ،OKX و Gate.io برای دریافت مجوزهای ارائه دهنده خدمات دارایی‌‎های مجازی (VASP) درخواست ارسال کرده اند. در صورت تایید، شرکت‌ها می‌توانند از بازار رمزنگاری هنگ کنگ استفاده کنند تا پایگاه کاربران خود را افزایش دهند و ردپای خود را در این صنعت تقویت کنند.

تصمیم SFC برای اجازه دادن به صرافی‌های مجاز برای فعالیت در کشور، گام مهمی در جهت افزایش یکپارچگی بازار و ایجاد اعتماد در این فضا است. از طریق این حرکت، هنگ کنگ گامی فراتر در جهت دستیابی به هدف خود برای توسعه یک مرکز دارایی مجازی برداشته است. جدا از اجازه دادن به پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال برای فعالیت در این کشور، تنظیم‌کننده مالی متعهد به ارائه تدابیر سختگیرانه برای محافظت از سرمایه‌گذاران است.

به گفته مدیر اجرایی SFC، خانم جولیا لئونگ، دستورالعمل‌های آتی برای اپراتورهای پلت‌فرم‌های معاملات دارایی دیجیتال با همان اقدامات قانونی تجاری که هدف آن حفاظت قوی از سرمایه‌گذاران و مدیریت ریسک‌ها است، مطابقت دارد.

تاثیر خبر: مثبت

منبع: coinspeaker

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...