اخبار ارز دیجیتال

اندونزی بورس ملی ارز دیجیتال راه اندازی کرد!

اندونزی بورس ملی ارز دیجیتال راه اندازی کرد!

کشور اندونزی بورس ملی رمزنگاری را برای حمایت از سرمایه گذاران و نظارت بر بازار کریپتو راه اندازی کرد. بورس، شرکت‌های دارای مجوز رمزنگاری را فهرست می‌کند تا یک محیط تجاری را برای مبادلات ارز دیجیتال ایجاد کند.

اندونزی در اقدامی مهم برای پرداختن به علاقه رو به رشد به ارزهای دیجیتال و منافع سرمایه گذاران، یک بورس ملی دارایی های رمزنگاری شده راه اندازی کرده است. اعلامیه دولت بر نقش بورس در ارائه سوابق تراکنش‌ها به تنظیم‌کننده‌ها و تقویت تلاش‌های نظارتی بخش کریپتو در بحبوحه اقدامات نظارتی تاکید کرد.

انتظار می رود بورس جدید شرکت های رمزنگاری دارای مجوز موجود را لیست کند. شرکت کنندگان قابل توجه شامل Tokocrypto ،Indodax و بایننس هستند. مسئولیت بورس به عهده PT Bursa Komoditi Nusantara خواهد بود، در حالی که PT Kliring Berjangka تأیید تراکنش را انجام خواهد داد. PT Tennet Depository اندونزی به عنوان مدیر ذخیره سازی دارایی های رمزنگاری منصوب شده است.

تمرکز اصلی این قانون افزایش حمایت از سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال است. هدف این نظارت تشدید شده بر این بخش، به حداقل رساندن خطرات احتمالی، شیوه های تقلب و سایر بی نظمی های رایج در چشم انداز دارایی های دیجیتال است.

 علیرغم ممنوعیت این کشور در استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان وسیله پرداخت، اندونزی شاهد افزایش در سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری بود. داده‌ها نشان می‌دهد که تا ژوئن 2022، تقریباً 17.54 میلیون نفر در اندونزی در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند که از تعداد سرمایه‌گذاران ثبت‌شده در بورس اوراق بهادار سنتی فراتر رفته است. بیشترین ارزهای دیجیتال معامله شده توسط سرمایه گذاران اندونزیایی در این دوره تتر، بیت کوین، اتریوم، ریپل و بایننس کوین بودند.

راه اندازی بورس دارایی های رمزنگاری ملی اندونزی نشان دهنده تعهد دولت برای محافظت از سرمایه گذاران در میان علاقه فزاینده این کشور به ارزهای دیجیتال است. هدف بورس با ارائه سوابق تراکنش‌ها به تنظیم‌کننده‌ها و تقویت نظارت، کاهش ریسک‌ها و ایجاد محیط امن‌تر برای معامله ارزهای دیجیتال است که در نهایت آینده دارایی دیجیتال کشور را شکل می‌دهد.

تاثیر خبر: مثبت

منبع: dailycoin

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...