اخبار ارز دیجیتال

ضبط میلیون ها دلار ارزدیجیتال در پی درگیری حماس و اسرائیل

ضبط میلیون ها دلار ارزدیجیتال در پی درگیری حماس و اسرائیل

خبرگزاری تایمز اعلام کرد که مقامات اسرائیلی دستور به تعلیق صدها حساب ارز دیجیتال داده است و بر اساس آن میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال را ضبط کرده‌اند تا جریان سرمایه به سوی حماس را مسدود کنند. این اقدامات سختگیرانه به منظور بستن حساب‌های مشکوک و مرتبط با حماس در بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، به صورت هدفمند درحال اجرایی شدن است.

از زمان آغاز حمله حماس در تاریخ ۷ اکتبر، بیش از ۱۰۰ حساب در بایننس بسته شده است و مقامات اطلاعاتی اسرائیل  تقریباً ۲۰۰ حساب دیگر ارز دیجیتال را برای مسدودسازی نیز در نظر دارند، اکثریت این حساب‌های ارزی مشکوک در صرافی بایننس فعال هستند.

تتر بیشترین سهم از حساب‌های مسدودی را دارد

تام الکساندروویچ، مدیر اجرایی دستگاه سایبری ملی اسرائیل، بر اهمیت روزافزون ارزهای دیجیتال در تأمین منابع مالی در زمان جنگ تأکید کرد. طبق آمار و گزارشات اعلام شده مقدار سرمایه‌های ارز دیجیتال درگیر در این اقدامات از زمان آغاز تنش‌ها در ابتدای این ماه به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

طبق اعلام رسمی از سمت این استیبل کوین ۳۲ آدرس حاوی بیش از ۸۷۳.۰۰۰ دلار که  مرتبط به درگیری‌های  اسرائیل و اوکراین مرتبط هستند را  فریز (مسدود و غیرقابل دسترسی) کرده است. با این حال، جزئیات دقیق در مورد زمان بلاک شدن این حساب‌ها و توزیع دارایی‌ها اعلام نشده است.

مقامات اسرائیلی از تقریباً ۱۵۰ تراکنش اهدایی مرتبط با حماس و گروه‌های دیگر از تاریخ ۷ اکتبر  را به این طریق شناسایی کرده‌اند. نیروی پلیس اسرائیل تأیید کرده است که حساب‌های متعددی که برای جمع‌آوری سرمایه برای حماس استفاده شده را مسدود شده‌اند.

بازار ارزدیجیتال و پولشویی‌های مکرر

ارتباط بین ارزهای دیجیتال و تأمین مالی جنگی یک نگرانی جدید نیست، و مقامات مالی آمریکا قبلا ارتباطاتی بین پول نگهداری شده در بایننس و حماس را  بررسی و عنوان کرده‌اند. در  ماه مارس، یک دادخواست از سوی کمیسیون معاملات CFTC ادعا کرد که مدیران ارشد بایننس اطلاعاتی درباره تراکنش‌های مرتبط با حماس در سال ۲۰۱۹ نیز را دریافت کرده‌اند.

مقامات اسرائیلی مدتی است که حساب‌های ارز دیجیتالی که به ارتباط با تأمین مالی جنگی مشکوک هستند را نظارت می‌کنند و این تلاش‌ها از زمان تنش‌های اخیر نیز افزایش  چشمگیری یافته است. برای شناسایی بیشتر حساب‌های مرتبط با حماس، مقامات اسرائیلی از کمک عمومی برای شناسایی و ردیابی جریان‌های مشکوک سرمایه در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. از سال ۲۰۲۱ به بعد، مقامات اسرائیلی بیش از میلیون‌ها دلار را از حساب‌های ارز دیجیتالی که به ارتباط با حماس و سازمان‌های تروریستی دیگر مشکوک هستند، را ضبط کرده‌اند.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...