اخبار ارز دیجیتال

سرقت 760 هزار دلاری از طریق برنامه جعلی کیف پول لجر

سرقت 760 هزار دلاری از طریق برنامه جعلی کیف پول لجر

به گزارش تحلیلگر آنچین زکس بیتی، هکرها با قرار دادن یک برنامه جعلی به نام Ledger Live در فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت، بیش از ۷۶۸.۰۰۰ دلار را به دست آورده‌اند. بیش از ۱۶.۸ بیتکوین به ارزش ۵۸۸.۰۰۰ دلار بخشی از دارایی‌های سرقت شده بوده است.

این سرقت بیش از ۷۶۰.۰۰۰ دلار در رمز ارزها از طریق برنامه جعلی Ledger که در فروشگاه مایکروسافت قرار گرفت و کاربران با نصب آن به آن دسترسی کیف پول و کلید‌های خصوصی خود را دادند، انجام شد.
اما این سرقت در همینجا پایان نیافت. زکس بیتی گزارش داد که یک قربانی دیگر دارایی‌های ETH/BSC به ارزش ۱۸۰.۰۰۰ دلاررا از طریق همین برنامه جعلی Ledger از دست داده است.
در واکنش به این رخداد شرکت لجر عنوان کرد: «ما به هر حال اعلام می‌کنیم هشدار خود را مبنی بر مراقبت بیشتر در نصب برنامه‌ها اعلام می‌کنیم، اما تنها مایکروسافت می‌تواند آن برنامه را حذف کند».
در ماه مارس ۲۰۲۱ برای یک فردی که برنامه Trezor جعلی در فروشگاه اپل را نصب کرده بود و کل سرمایه بیت کوین خود را از دست داد، یک رویداد ویران‌کننده بود.
سارقان با ۱۷.۱ بیت کوین فرار کردند. قربانی در یک بیانیه به واشنگتن پست خشم خود در اثر به سرقت رفتن دارایی‌هایش را اعلام کرد. هکرها با ایجاد برنامه‌های جعلی مشابه به نرم‌افزارهای معتبر، سعی در جمع‌آوری اطلاعات کاربران و سرقت اموال آنان دارند. شرکت Ledger، سازنده کیف پول سخت‌افزاری رمزارزی، از وقوع این حملات اطلاع داده و به کاربران را هشدار داده است که تنها از وبسایت رسمی شرکت Ledger برای دریافت نرم‌افزار Ledger Live استفاده کنند و هرگز اطلاعات کلید خصوصی ۲۴-کلمه‌ای خود را به هیچ وجه در دسترس کسی قرارندهند.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...