اخبار ارز دیجیتال

پامپ 10 درصدی بیت کوین و لیکوئیدی 130 میلیون دلاری در پی شایعات

پامپ 10 درصدی بیت کوین و لیکوئیدی 130 میلیون دلاری در پی شایعات

امروز طی کمتر از ۱ ساعت، قیمت بیتکوین از ۲۷۶۰۰ تا نزدیکی ۳۰.۰۰۰ افزایش یافت. این رشد قیمتی ریشه در دو شایعه ای داشت که در بازار دست به دست میشد.

ابتدا خبری مبنی بر تصمیم کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) برای‌عدم تجدید نظر در رای  دادگاهی که به نفع‌گری اسکیل رای داده بود، تفسیر کردند. این تصمیم به معنای این است که‌گری اسکیل ممکن است به زودی به عنوان اولین ارائه کننده ETF بیت کوین، دارایی‌های بیت کوینی خود را به صورت صندوق مبادلاتی (ETF) در بورس ارائه کند.

دومین شایعه هم که از پلتفرم خبری Cointelegraph نشات گرفت، عنوان می کرد که کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) آمریکا به صندوق مبادلاتی بیت کوین Ishares شرکت Blackrock مجوز داده است.

طی انتشار این شایعات بیش از 130 میلیون دلار از معاملات SHORT در بازار لیکوئید شدند.

شایعه ETF بیت کوین

شرکت مدیریت سرمایه‌گری اسکیل (GrayScale) به عنوان بزرگ‌ترین شرکت مدیریت رمزارز فعالیت خود را از سال ۲۰۱۳ شروع کرده است، و سرمایه‌ی بیش از ۳۸ میلیارد دلار از آن یک شرکت بزرگ در این حوزه ساخته است. درصورتی که‌گری اسکیل این مجوز را بگیرد، یعنی اجازه دارد در این فضای خرید و فروش، یک صندوق داشته باشد و بیت کوین‌های خود را به متقاضیان بصورت رسمی و ETF بفروشد. گری اسکیل تنها متقاضی چنین مجوزی نیست، با این حال تنها متقاضی است که تنها چند گام تا مجوز و بزرگترین خبر فاصله دارد.

ضمن اینکه شرکت بلک راک نیز متقاضی دیگری برای ایجاد این صندوق است، که با شدت گرفتن شایعات شرکت بلک راک و SEC با اعلامیه ای این اخبار را تکذیب کردند.

اما با تکذیب این اخبار قیمت در واکنش به شایعه راه اندازی ETF بیت کوین، قیمت آن به بالاترین نقطه طی ماه اخیر یعنی حدود ۳۰۰۰۰ دلار رسید. البته در زمان نوشتن این خبر، قیمت بیت کوین اندک عقب نشینی‌هایی داشته است. در حال حاضر شاخص قدرت نسبی RSI با قدرت در سطح ۶۱ قرار گرفته است. احتمالا در صورت تداوم روند، معامله گران قیمت بیت کوین را در حوالی ۲۸۰۰۰ دلار نگهداری کنند.

نکته: منظور از ETF بیت کوین این است که در فضای معاملات در بورس بین الملل شما می‌توانید روی طلا و یا نفت و… سرمایه‌گذاری کنید، بدون آنکه در واقع و به صورت فیزیکی از آن دارایی داشته باشید. در واقع منظور از ETF یک صندوق قابل معامله (Exchange-traded Found) است.

رشد قیمتی اتریوم

همگام با بیت کوین، اتریوم نیز در یک کندل 4 ساعت از قیمت 1584 دلار به 1639 دلار رسید، این پامپ قیمتی و همزمانی آن با این خبر و پامپ بیت کوین، به جز ایجاد امید بیشتر در دل سرمایه گذاران برای روزهای بهتر، توانست از قیمت هفته ی گذشته ی خود نیز پیشی بگیرد و همانند بیت کوین ضررها و کاهش قیمت این هفته خود را برای سرمایه گذارانش جبران کند.

تاثیر خبر: مثبت

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...