اخبار ارز دیجیتال

شبکه الگوراند میزبان یورو دیجیتال خواهد بود

شبکه الگوراند میزبان یورو دیجیتال خواهد بود

شرکت پیشگام دنیای دارایی های‌دیجیتال و فناوری‌مالی، Quantoz payments به عنوان یک موسسه پول الکترونیکی (EMI) تحت نظارت بانک مرکزی هلند، طی مجوزی اجازه صدور اولین پول دیجیتالی قانونی یورو برروی شبکه الگوراند را دریافت کرده است.

انتظار می‌رود تا پایان امسال، خدمات EURD برای تمام کسب‌وکارها و افراد در منطقه اقتصادی اروپا در دسترس قرار بگیرند. درحال حاضر با یورو دیجیتال شرکت کوانتوز، تراکنش‌های خرد معمولی هم برای افراد امکان‌پذیر می‌شوند. EURD به عنوان یک یوروی دیجیتال دارای حفظ حریم‌خصوصی امن، پوشش هزینه‌های تراکنش و… است.

گاستون هندریکس، مؤسس مشترک و مدیر فناوری کوانتوز گفت:

پس از فرآیند دقیق بررسی فنی و حقوقی، الگوراند تمام الزامات مربوط به صدور یوروهای‌دیجیتال روی بلاکچین را دارد. از لحاظ ظرفیت، می‌توانیم تمام یوروهای موجود در گردش را روی الگوراند صادر کنیم و هزاران تراکنش در ثانیه را پردازش کنیم، آن هم با مقیاس‌پذیری بالا در انجام تراکنش‌ها.

لازم به ذکر است که EURD یک ارزدیجیتال یا استیبل کوین نیست بلکه یک توکن پول الکترونیکی (EMT) است که با ارزهای‌دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز متفاوت است.
EURD به گونه‌ای طراحی شده تا کاملاً با مقررات بازارها در دارایی‌های‌دیجیتال (MiCAR) سازگار باشد که صدور تنظیم‌شده توکن‌های پول الکترونیکی بر روی دفاترکل توزیع‌شده را در بر می‌گیرد.

تاثیر خبر: مثبت

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...