اخبار ارز دیجیتال

7 اتهام به سم بانکمن وارد شد، حکم نهایی چه خواهد بود؟

7 اتهام به سم بانکمن وارد شد، حکم نهایی چه خواهد بود؟

سام بانکمن-فرید، موسس سابق و مدیرعامل صرافی دیجیتال FTX، در دادگاه کیفری در نیویورک متهم به هفت اتهام شناخته شد و پس از حدود چهار ساعت بحث و بررسی توسط هیئت منصفه به اتهامات مطرح شده محکوم شد.

بانکمن-فرید به اتهام دو جرم سرقت و استفاده غیرقانونی از اطلاعات شخصی و بانکی افراد، یک جرم تقلب در معاملات با اوراق بهادار، یک جرم تلاش برای تقلب در بازارهای محصولات ارزشی مانند طلا، نفت، آهن و… و یک جرم توطئه پولشویی متهم شد.

وی در تاریخ 28 مارس 2024، برای صدور حکم به دادگاه بازخواهد گشت. متهمین دولتی میزان مجازات را توصیه خواهند کرد، اما قاضی کاپلان شخصی است که در نهایت تصمیم نهایی راا خواهد گرفت.

هر یک از جرایم بانکمن-فرید بین پنج تا بیست سال زندان را به همراه دارد و جرائم سرقت از طریق سیم، توطئه سرقت از طریق سیم و توطئه پولشویی حداکثر مجازات بیست سال زندان را دارند.

دیوید ویلیامز، وکیل عمومی منطقه جنوبی نیویورک، در یک کنفرانس خبری در خارج از دادگاه، جرایم بانکمن-فرید را “یک طرح چند میلیارد دلاری برای تبدیل او به پادشاه رمز ارزها” و یکی از بزرگترین تقلب‌های مالی در تاریخ آمریکا خواند.

وکیل بانکمن-فرید، مارک کوهن، در یک بیانیه گفت: “ما به تصمیم هیئت منصفه احترام می‌گذاریم. اما ما از نتیجه ناراضی هستیم. آقای بانکمن-فرید بی‌گناهی خود را حفظ می‌کند و به مبارزه با اتهامات ادامه خواهد داد.”

سایر مدیران اجرایی مهم FTX، از جمله مدیر عامل سابق آلامدا کارولین الیسون، همراه با مقامات دولتی همکاری کرده و شهادت خود در مورد بانکمن-فرید را در دادگاه پنج هفته‌ای ارائه دادند.

بانکمن-فرید از همه اتهامات بی‌گناهی خود را اعلام کرده بود.

تاریخ صدور حکم توسط قاضی لوئیس کاپلان نیویورک در تاریخ 28 مارس 2024 مشخص خواهد شد.

تاثیر خبر: منفی

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...