اخبار ارز دیجیتال

سناتورمکزیک: اگر السالوادور توانست، ماهم می توانیم!

سناتورمکزیک: اگر السالوادور توانست، ماهم می توانیم!

«اگر السالوادور می‌توانست این کار را انجام دهد، ما نیز می‌توانیم».

این کلمات، بخشی از صحبت‌های سناتور مکزیکی در رابطه با حمایت از استفاده بیت کوین، به عنوان پول اصلی کشور بود.

سناتور Indira Kempis با برنامه‌های متمرکز بر حمایت از بیت کوین، در صحنه سیاسی مکزیک به سرعت شناخته شده است. به گزارش Decrypt، خانم کمپیس در سال گذشته به دلیل پیشنهاد لایحه‌ای برای ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) توجه بسیاری را به خود جلب کرد. اکنون او در حال تلاش برای قبول بیتکوین به عنوان واحد پول قانونی در مکزیک است.

لایحه اولیه او شامل تعیین بانک مرکزی مکزیک به عنوان تنها صادرکننده ارز دیجیتال بود اما پس از واکنش‌های منفی از سمت جامعه کریپتو، بیتکوین نیز به آن لایحه اضافه شد.

بحث‌ها درباره بیت کوین، از زمان نصب ATM‌ های بیت کوین در سنا مکزیک افزایش یافته است. علی رغم مخالفت برخی افراد، کمپیس این مسیر را به عنوان نشانه‌ای مثبت از پیشرفت می‌بیند.

کمپیس اعلام کرده است که قصد دارد در انتخابات سال ۲۰۲۴ ریاست جمهوری، نامزد شود و برنامه‌هایی برای ادامه حمایت از بیتکوین دارد. او نیز متعهد است تا به آموزش نمایندگان مجلس و عموم درباره مزایای احتمالی یکپارچگی بیت کوین بپردازد.

ارزهای دیجیتال راه حل جامع نیستند

علی رغم صنعت فناوری پیشرفته و جمعیت مسلط به فناوری که در مکزیک وجود دارد، این کشور هنوز تردیدی درباره پذیرش ارزهای دیجیتال دارد. بانک مرکزی مکزیک، که نقش کلیدی در فرآیند پذیرش و مدیریت این روند دارد، هنوز موضع رسمی خود را در این زمینه اعلام نکرده است.

در حالی که بحث ها همچنان ادامه دارد، سناتور انتظارات واقع‌بینانه‌ای درباره تأثیر بیتکوین بر کشور خود دارد. او می‌پذیرد که ارزهای دیجیتال پتانسیلی دارند، اما برای چالش‌های اقتصادی مکزیک، «راه‌حل جامعی» نیستند.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...