اخبار ارز دیجیتال

بررسی پشتوانه تتر، این بار با شفافیت بیشتر

بررسی پشتوانه تتر، این بار با شفافیت بیشتر

به گزارش بلومبرگ در تاریخ ۲۰ اکتبر پائولو آردوینو، مدیرعامل جدید تتر، گفت که این استیبل کوین قصد دارد در آینده گزارشاتی از ذخایر وثیقه تتر به صورت زنده و شفاف منتشر کند.

با توجه به نقش قابل توجه تتر در صنعت ارز‌های دیجیتال، فشار‌ها برای افزایش شفافیت درباره ذخایری که نقش پشتوانه تتر را دارند رو به افزایش است.USDT یک رمزارز با ارزش ثابت است که به نحوی نقش دلار آمریکا را در بازار بازی می‌کند، همین امر باعث شده تتر یک بازیکن حیاتی در بازار باشد.

سهم این بازیکن حیاتی از تراکنشات بازار استیبل کوین‌ها طبق داده‌های CryptoSlate، حدود 67٪ از بازار استیبل‌کوین را تشکیل می‌دهد و تتر به عنوان پر تراکنش‌ترین استیبل کوین در بازار فعالیت می‌کند.

تتر ادعا می‌کند که برای هر توکن تتری که صادر می‌کند، یک دلار در حساب‌های بانکی خود به عنوان پشتوانه نگه‌داری می‌کند.در گزارشی که در سال2021 توسط تتر منتشر شد، مشخص شد که تنها 9.2 درصد از USDT‌ها پشتوانه دلاری دارند و بیش از 65 درصد از این توکن‌ها با سفته‌های بدون وثیقه پشتیبانی می‌شوند. بنابراین نسبت تتر به وثیقه بسیار کم است و این ممکن است خطراتی را برای صحت و اعتبار تتر به همراه داشته باشد.

همراهان ایرانیکارت می توانند رمزارز تتر را با بهترین قیمت و بدون کارمزد از ایرانیکارت خریداری نمایند.

بعد از بازرسی نظارتی از سوی کمیسیون تجارت انتقال سرمایه آمریکا (CFTC) و پرداخت جریمه 41 میلیون دلار در سال2021، تتر آغاز به انتشار به‌روزرسانی‌های سه‌ماهه از ذخایر خود کرد که برخی از منتقدان هنوز آن را ناکافی می‌دانند. گزارش تأیید اخیر آن نشان می‌دهد که صادرکننده این استبل‌کوین ذخایر اضافی تا حدود 3.3 میلیارد دلار دارد.

از سال 2022 به بعد، تقاضا برای افزایش شفافیت تتر خصوصاً پس از فروپاشی استیبل‌کوین الگوریتمی Terra و بحران بانکی اخیر در آمریکا که منجر به شکست استبل‌کوین رقیب تتر یعنی USD Coin (USDC) شد، رو به افزایش است.

علاوه بر این، گزارشات نشان می‌دهند که شرکت معاملات رمزنگاری الگوریتمی Alameda Research که توسط سام بانکمن-فرید تأسیس شده است، ممکن است حدود 40 میلیارد دلار استیبل‌کوین USDT را ایجاد کرده باشد. شاهدانی که علیه سام بانکمن-فرید شهادت داده‌اند، از جمله مدیر عامل سابق Alameda، کارولین الیسون، و مدیر فناوری سابق FTX ‌گری وانگ، اظهار کردند که Alameda به روشی برای انتشار مقدار نامحدودی تتر بدون پشتوانه با FTX بهره مند بوده که سؤالات قابل توجهی درباره منشأ مبالغ استفاده شده تتر در Alameda ایجاد کرده است.

تتر به‌طور عمومی ادعا کرده است که همچنان تمام توکن‌های تتر در بازار دارای پشتوانه است. با این حال، ناظران بازار ادعا می‌کنند که اطلاعات ارائه شده توسط تتر باید به سرمایه‌گذاران کمک کند تا خطر‌های احتمالی را بهتر ارزیابی کرده و رابطه حسابرسان با شرکت را به دقت بررسی کنند.

در گزارش سه‌ماهه اخیر، آردوینو بر تعهد شرکت به شفافیت تأکید کرد و گفت:

«ما معتقدیم که ارتباط شفاف و دارایی‌های مالی قوی، اعتماد را فراهم می‌کند و این همان چیزی است که جامعه جهانی در سالی که توسط بسیاری از شکست‌ها در صنعت بانکی و رمزارز رنج برد، لایق آن است. »

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...