اخبار ارز دیجیتال

هک کیف پول‌های فانتوم، جزییات سرقت 7 میلیون دلاری

هک کیف پول‌های فانتوم، جزییات سرقت 7 میلیون دلاری

فانتوم طی این هک ۷ میلیون دلار خسارت دید، و بیش از ۵ درصد از ارزش قیمتی ارز فانتوم کاسته شد. اکوسیستم فانتوم، حداقل ۴۷۰.۰۰۰ دلار را بصورت ارز فانتوم و ۱۸۷.۰۰۰ دلار دیگر را بصورت ارز اتریوم از دست داده است. طبق گفته CertiK، مقادیر سرقت شده در حال حاضر در یک کیف پول جمع‌آوری شده‌اند که حدود ۴.۵۰۰ اتریوم را نگهداری می‌کند و به ارزش تقریبی ۷ میلیون دلار است.

طی این رخداد قیمت توکن فانتوم (FTM) پس از حمله در روز سه‌شنبه ۴.۵۲٪ کاهش یافت و از ۰.۱۸۵۵ دلار به ۰.۱۷۷۱ دلار سقوط کرد که کمترین قیمت در هفته گذشته است.

داده‌های آنچین بررسی شده نشان می‌دهد که کیف پول هکر، انواع توکن‌ها از جمله فانتوم، اتریوم، تتر (USDT)، استیبل کوین (USDC)، استیبل‌کوین دای (DAI)، توکن کانوکس (CVX)، فانتوم دلار (FUSD) و دیگر توکن‌های متنوع را در خود جای داده است.

به گفته یک کاربر ناشناس با نام «Spreek» که توسط CertiK در توییتر نقل قول شده؛ کیف پول‌های فانتوم ممکن است تا ۶.۷ میلیون دلار را از دست داده باشند. اگرچه این مقدار هنوز بصورت رسمی تأیید نشده، با این حال این اعداد تخمین‌ پس از بررسی تراکنش‌ها است.

طبق گفته این کاربر، یکی از کیف پول‌هایی که دارایی‌هایش سرقت شده، به تنهایی ۳.۴ میلیون دلار را از دست داده است و کیف پول‌های دیگری که به نظر می‌رسد توسط دیگر اعضای تیم فانتوم کنترل می‌شوند نیز تحت تأثیر این حمله قرار گرفته‌اند.

کاربر Spreek درباره هکرها نوشت:

«هکرها بسیاری از بخش‌های تخصصی در حوزه DeFi  را که برای امنیت و دیگر بخش‌ها قرارداده شده بود، حل کرده‌اند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت این هکر احتمالا شخصی با آشنایی قوی به اکوسیستم DeFi است».

تا به این لحظه از تیم CertiK و هیچکدام از اعضای فانتوم بلافاصله به درخواست Decrypt برای کامنت‌های درج شده، پاسخی نداده‌اند.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...