اخبار ارز دیجیتال

نرخ بهره ثابت ماند، بیت کوین به بالاترین سطح 17 ماه رسید

نرخ بهره ثابت ماند، بیت کوین به بالاترین سطح 17 ماه رسید

طبق انتظارات پس از نشست و سخنرانی روز چهارشنبه فدرال رزرو درباره نرخ بهره آمریکا، نرخ بهره هیچ تغییری نکرد اما همچنان تمرکز فدرال رزرو بر روی کاهش تورم و رسیدن به 2% تعیین شده است.

همزمانی رشد قابل توجه سولانا SOL در 24 ساعت گذشته با 16% که بیشترین سطح قیمتی پس از 14 ماه برای این ارز بود و همچنین رشد قیمتی ارزهای لایه 1 مانند  AVAX و DOT با ثبت 6% و 10% رشد، به عنوان رشد‌های تاثیر گرفته از ثابت ماندن نرخ بهره در بین فعالان تفسیر شدند.

از سویی ثبت رکورد قیمتی جدید پس از 17 ماه برای بیت کوین با رسیدن به قیمت 35,500 دلار رخ داد.

موج رشد قیمتی متاثر از این شاخص به ارزهای حوزه DeFi هم رسید که در روند صعودی از بازار عقب افتاده بودند، به طوری که یونی سواپ (UNI) و آوه (AAVE) به ترتیب 15% و 10% رشد کردند.

جلسه FOMC

جروم پاول، رییس فدرال رزرو آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه FOMC گفت که افزایش نرخ بهره بر اوراق خزانه‌ای آمریکا به تشدید شرایط مالی کمک کرده است، اما گزینه افزایش تعداد نرخ بهره را در صورت لزوم همچنان در دستور کار خود می‌گذارد.

شاخص S&P 500 با رشد 1.1% و شاخص تکنولوژی‌محور Nasdaq 100 با رشد 1.5%، روز معاملاتی خود را به پایان رساندند. بازدهی اوراق خزانه‌داری آمریکا نیز از 5% در اوایل هفته گذشته به 4.73% کاهش یافت.

از سویی تحلیلگران و فعالان برخلاف ثابت ماندن نرخ بهره، براثر بررسی دیگر شاخص های اقتصادی خبر از ناباوری خاصی در بین فعالان برای همچنان ثابت ماندن نرخ بهره در ماه های آینده دادند.

از سویی تمرکز فدرال رزرو برای کاهش نرخ تورم به 2% همچنان فعالان را برای پیگیری نرخ بهره در ماه های آینده در انتظار و گمانه زنی می گذارد.

تاثیر خبر: مثبت

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...