اخبار ارز دیجیتال

احتمال رسیدن بیت کوین به 73000 دلار

احتمال رسیدن بیت کوین به 73000 دلار

طی روزهای گذشته شایعات منتشر شده در رابطه با تایید ETF بلک راک و اخبار مرتبط باگری اسکیل، باعث پامپ بیت کوین تا ۳۰.۰۰۰ دلار شد. سوال اینجاست اگر این اخبار شایعه نبود، قیمت بیت کوین تا چه سطحی می‌تواند افزایش یابد؟

طبق یک محاسبه کلی اگر SEC، با راه اندازی ETF بیت‌کوین موافقت کند، سرمایه‌گذاری در این ETF‌ ها می‌تواند باعث افزایش ارزش بازار بیت‌کوین تا ۹۵۰ میلیارد دلار شود. به این ترتیب، تأیید ETF‌ ها می‌تواند به تنهایی ۱۵۵ میلیارد دلار به بازار تزریق کند. این اقدام می‌تواند سبب افزایش سرمایه در بازار بیت کوین شود. بنابراین با فرض این حجم از مارکت کپ و تعداد بیتکوین‌های حدودی موجود، می‌توانیم به احتمال قیمت تا ۷۳۰۰۰ دلار برای هر بیت کوین برسیم.

معاملات ETF بیتکوین به مؤسسات امکان ارائه دسترسی تنظیم شده به این دارایی برای مشتریان خود را می‌دهد. تا کنون، مؤسساتی که برای سرمایه‌گذاری برروی بیت کوین به وجود یک مسیر قانونی و مطمئن در ایالات متحده نیاز داشتند، در ETF‌ های آتی بیت کوینی که توسط ProShares، VanEck و سایر شرکت‌ها اداره می‌شوند، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در زمان راه‌اندازی این صندوق در سال ۲۰۱۳، صندوق بیتکوین Grayscale تنها راه سرمایه‌گذاری برای مؤسسات به عنوان یک مسیر و ابزار سرمایه‌گذاری مالی تنظیم شده در بیت کوین بود.

جریان ورود سرمایه به آن نیز توانست در بولران گذشته، میل به سرمایه‌گذاری و در نتیجه رشد قیمتی را بیشتر کند، با این حال از آن زمان به بعد به دلیل مشکلات قانونی آن دچار چالش شده است.

انتظار می‌رود که کمیسیون اوراق بهادار و مبادله آمریکا (SEC)، در مورد برنامه‌های ETF از ARK Invest، بلک‌راک و سایر شرکت‌ها تا مارس ۲۰۲۴ تصمیم‌گیری کند. مهلت پاسخ دهی ARK در ماه ژانویه است.

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...