متفرقه

پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل iBT

پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل iBT

آزمون تافل یکی از آزمون های بین المللی است که داشتن مدرک و نمره قبولی بالا در آن، شانس شما را برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های خارجی، خصوصا دانشگاه های آمریکا افزایش می دهد. بعد از اینکه شما در این آزمون ثبت نام کرده و شرکت کردید، می توانید بعد از دو هفته نتیجه آزمون خود را در سایت ETS مشاهده کنید. اما آیا با روند ارسال نمره قبولی خود برای دانشگاه های دیگر آشنایی دارید؟ در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با روند پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل iBT آشنا کنیم.

ریپورت نمره تافل چیست؟

اولین سوالی که شاید برای کسانی که با این آزمون آشنایی ندارند، ایجاد می شود این است که ریپورت نمره تافل چیست. همان طور که گفته شد، بالا بودن نمره ای که در آزمون تافل کسب می کنید، شانس شما را برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های جهان افزایش می دهد. نتیجه این آزمون از طریق حساب کاربری که در سایت ETS ساخته اید، انجام می شود.

بنابراین در صورتی که شما قصد اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های خارجی را دارید، قبل از اینکه برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنید، باید این نمره را به همراه سایر مدارک مورد نیاز، برای دانشگاه مورد نظرتان ارسال نمایید. به این نمره ای که شما از این طریق برای موسسه های آموزشی مختلف ارسال می کنید، گزارش نمره و یا Score Report می گویند.

بیشتر بخوانید: آزمون تافل چیست؟

پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل iBT

پیشنهاد مطالعه: بهترین آزمون تعیین سطح زبان

ارسال ریپورت نمره تافل iBT چگونه انجام می شود؟

ارسال ریپورت نمره تافل iBT در حالت کلی به 2 صورت انجام می شود.

ریپورت رایگان نمره تافل

حالت اول و رایگان مربوط به زمانی است که شما برای ثبت نام در این آزمون اقدام می کنید، و در طی مراحل ثبت نام تافل، نام 4 موسسه آموزشی را برای ارسال خودکار نمره وارد نمایید. با انجام این کار نمره شما به صورت خودکار برای 4 موسسه ای که انتخاب کرده اید ارسال می گردد بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه ای باشد.

ریپورت رسمی تافل

اما حالت غیر رایگان مربوط به زمانی است که شما برای تعداد بیشتری دانشگاه باید نمره خود را ارسال نمایید. در این حالت باید هزینه ای پرداخت نمایید که در حال حاضر به ازای هر موسسه آموزشی، 20 دلار است.

به عبارت دیگر، در صورتی که شما می خواهید برای 8 دانشگاه نمره خود را ارسال نمایید، باید 80 دلار هزینه اضافه تر پرداخت نمایید تا برای 4 مورد از آنها نمره به صورت رایگان ارسال شود و برای 4 مورد دیگر با احتساب هزینه ای که پرداخت کرده اید، این کار انجام گردد.

توجه:به خاطر داشته باشید که نمره قبولی شما تنها در صورتی توسط موسسه آموزشی مورد قبول واقع می شود که از سوی موسسه ETS برایشان ارسال شود. بنابراین شما نمی توانید در طی مراحل ثبت نام در دانشگاه گزارش نمره خود را به صورت پی دی اف در اختیار دانشگاه قرار دهید.

بیشتر بخوانید:تافل بهتر است یا آیلتس؟

پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل iBT

پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل iBT چگونه انجام می شود؟

برای پرداخت این هزینه شما می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

پرداخت از طریق ویزا کارت و مستر کارت

در این روش شما می توانید با استفاده از یکی از کارت های بانکی بین المللی این هزینه را پرداخت نمایید. کافی است یک ویزا کارت و یا مستر کارت داشته باشید تا خودتان هم هزینه ثبت نام در آزمون و هم هزینه ارسال گزارش نمره را پرداخت نمایید.

پرداخت با استفاده از خدمات ارزی ایرانیکارت

در صورتی که قادر به استفاده از روش قبل نیستید، می توانید درخواست خود را در سایت ایرانیکارت ثبت نمایید تا توسط کارشناسان ما در زمانی بین 1 الی 3 ساعت کاری انجام گردد.

همراهان گرامی، پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل iBT می تواند قبل از برگزاری آزمون و یا بعد از آن باشد. به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید این نتیجه به صورت کاغذی برای شما نیز ارسال شود، باید یک هزینه 20 دلاری اضافه تر نیز پرداخت نمایید.

برای ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل، درخواست خود را از طریق دکمه زیر ثبت نمایید.

ثبت نام و پرداخت هزینه آزمون تافل

 

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آزمون USMLE چیست ؟
آزمون ها
آزمون USMLE چیست ؟
اگر قصد دارید به کشور آمریکا مهاجرت کنید و در آنجا مشغول به تحصیل در رشته پزشکی شوید یا کار طبابت را انجام دهید، حتما باید در آزمون سه مرحله‌ای...
آزمون آیلتس ایندیکیتور چیست؟
آزمون ها
آزمون آیلتس ایندیکیتور چیست؟
با گسترش و شیوع ویروس کرونا، برگزاری بسیاری از آزمون‌های حضوری کنسل شد. آزمون آیلتس هم که یکی از آزمون‌های مهم و بین المللی برای سنجش تسلط افراد به زبان...
آزمون تومر؛ آزمون‌‌ های بین‌‌ المللی زبان ترکی استانبولی
آزمون ها
آزمون تومر؛ آزمون‌‌ های بین‌‌ المللی زبان ترکی استانبولی
آیا می‌دانستید که برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه و تحصیل در آنجا نیز، باید در آزمون‌ های بین‌ المللی زبان ترکی استانبولی شرکت و رتبه ایده‌آل آن را کسب کنید؟ آیا...