021-91091000 031-31117
ورود / ثبت نام

ویزا کارت چیست و چه کاربردی دارد؟

6 آذر 1400
فصل 01

اگر تجربه خرید در هر یک از سایت‌های فروشگاهی و خدماتی را داشته باشید، می‌دانید که بعد از انتخاب کالا یا خدمات مورد نظر، در نهایت به مرحله پرداخت می‌رسید. این مرحله برای سایت‌های داخلی و خارجی وجود دارد. در وبسایت‌های داخلی مسلما بهترین روش پرداخت، استفاده از کارت‌های بانکی چون پارسیان، تجارت، پاسارگارد و … است. پرداخت در سایت‌های خارجی نیز با استفاده از روش‌هایی مثل پی پال، مستر کارت، ویزا کارت و … انجام می‌شود. ویزا کارت (Visaa Card) یکی از مهم‌ترین و بهترین روش‌های پرداخت در سایت است که با خواندن این مقاله می‌توانید به طور کامل بیاموزید ویزا کارت (visa card) چیست؟ چه مزایایی دارد؟ و … .

ویزا کارت (Visa Card) چیست؟

شاید از افراد مختلفی که از ویزا کارت استفاده کرده‌اند، تعاریف متفاوتی در مورد این روش پرداختی شنیده باشید. ولی دقیقا ویزا کارت (visa card) چیست و چه کاربردی دارد؟

ویزاکارت (Visa Card)، به مجموعه‌ای از کارت‌ها شامل کارت‌های اعتباری (Credit Cards)، نقدی (Debit Cards) و پیش پرداخت (Prepaid Cards) گفته می‌شود که طیف وسیعی از خدمات خود را به کاربرانش ارائه می‌دهد. با استفاده از ویزاکارت می‌توانید در تمامی کشورها پرداخت انجام دهید، به سایر کشور‌ها پول ارسال و یا از آن‌ها دریافت نمایید و از سایت‌های اینترنتی سراسر دنیا خرید کنید.

با استفاده از ویزا کارت می‌توانید برای برداشت وجه نقد، انتقال وجه و سپرده پس‌انداز نیز استفاده کنید. علاوه بر این اگر کاربر ویزا کارت باشید، از تبلیغات و پیشنهادات اختصاصی آن نیز بهره‌مند می‌شوید.

البته به دلیل تحریم‌های اعمال شده بر کشور عزیزمان، در حال حاضر شبکه ویزا در ایران فعالیت ندارد و ایرانیان برای پرداخت‌های خارجی خود باید مشقت‌های فراوانی کشیده و حتی هنگام سفرهای خارجی به جای کارت بانکی، ارز نقد با خود به همراه ببرند.

مزایای استفاده از ویزا کارت

استفاده از ویزاکارت مزایای متعددی دارد که بهترین آن، قابلیت استفاده در بسیار از کشورها مثل فرانسه، انگلیس، چین و … است. در این قسمت به سایر مزایای ویزا کارت اشاره می‌شود.

 1. می‌توانید با مراجعه به دستگاه‌های کارتخوان، در بیشتر کشورهای دنیا خرید حضوری داشته باشید.
 2. در اکثر کشورها، می‌توانید با مراجعه به دستگاه‌‌های خودپرداز وجه نقد دریافت کنید.
 3. با استفاده از ویزاکارت می‌توانید خرید محصولات یا خدمات مختلف را از سایت‌های خارجی انجام دهید.
 4. می‌توانید انتقال پول به سایر حساب‌های بین المللی را انجام دهید.
 5. هزینه آزمون‌های بین المللی مثل آیلتس، تافل، دولینگو، GRE و … را پرداخت کنید.
 6. با استفاده از آن به کیف‌پول‌ الکترونیک پی پال متصل شوید.
 7. پرداخت هزینه‌های مربوط به تعیین وقت سفارت آمریکا، کانادا، انگلیس و … را انجام دهید.

فصل 02

ویزا کارت‌ها به دو مدل فیزیکی و مجازی تقسیم می‌شوند. ویزا کارت‌های فیزیکی مانند کارت‌های بانکی معمولی هستند که یک شماره 16 رقمی روی آن‌ها درج شده است و با استفاده از cvv2 و تاریخ انقضای روی کارت می‌توانید نسبت به خرید حضوری اقدام نمایید. در ویزا کارت‌های مجازی، کارت فیزیکی در اختیار شما گذاشته نمی‌شود، بلکه اطلاعات حساب و کارت برای شما ارسال شده و فقط برای خریدهای اینترنتی قابل استفاده می‌باشد. با توجه به نحوه صدور ویزا کارت‌ها می‌توان آن‌ها را به 3 دسته ویزاکارت اعتباری، ویزا کارت نقدی و ویزا کارت‌های پیش پرداخت تقسیم کرد.

ویزا کارت‌های نقدی

ویزاکارت‌های نقدی (Debit Card) نقطه مقابل ویزا کارت‌های اعتباری هستند و برای تهیه این ویزاکارت‌ها باید دارای حداقلی از موجودی باشید، یعنی باید در حساب بانکی متصل به آن به اندازه برداشت یا واریز داشته باشید.

ویزا کارت‌های پیش پرداخت

ویزاکارت‌های پیش پرداخت (Prepaid card) به ویزا کارت‌های نقدی شبیه هستند. تنها تفاوتی که ویزا کارت پیش پرداخت با ویزاکارت نقدی دارد؛ عدم اتصال ویزاکارت‌های پیش پرداخت به حساب‌های بانکی است. یعنی آن‌ها را نمی‌توان با حواله بانکی شارژ نمود که اغلب ویزاکارت‌های ایران از این نوع می‌باشند.

ویژگی ویزا کارت‌های اعتباری

به ویزاکارت‌های اعتباری، Credit Card هم گفته می‌شود که با توجه به اعتبار شخص فعال می‌شود. برای صدور این کارت‌ها، فرد توسط نظام بانکی، مورد اعتبارسنجی قرار می‌گیرد و بعد می‌تواند نسبت به تهیه ویزا کارت اقدام نماید. برای اعتبار سنجی در این قسمت از صدور ویزا کارت به سابقه درآمد فرد توجه می‌شود ولی بعد از آن فرد می‌تواند بدون داشتن وجه نقد، حساب متصل به کارت را فعال کند. ویزاکارت‌های اعتباری انواع مختلفی دارند؛ ویزا کارت کلاسیک، گلد و پلاتینیوم که در این قسمت به صورت مختصر به بررسی ویژگی‌ آن‌ها پرداخته می‌شود:

ویزا کارت‌ کلاسیک

ویزاکارت کلاسیک محبوب‌ترین کارت از خانواده visacard است و با استفاده از آن می‌توانید به برداشت وجه از خود پرداز، خرید از وبسایت‌های خارجی و پرداخت حضوری در فروشگاه‌ها استفاده کنید. هزینه‌های پایین و امکانات کامل ویزا کارت کلاسیک، دلیل محبوبیت آن می‌باشد.

ویزا کارت گلد

ویزا کارت گلد پرستیژ بالایی دارد و تمام خدمات ویزا کارت کلاسیک را شامل می‌شود. علاوه بر این با استفاده از آن می‌توانید به خرید آفلاین بپردازید. در خرید آفلاین شما می‌توانید حتی در مواقعی که دستگاه کارت خوان به شبکه وصل نیست خرید انجام دهید (مثل هواپیماها). از همه مهم‌تر این که با ویزا کارت گلد، می‌توانید به سهولت ماشین اجاره کنید و روزانه 5000 دلار وجه نقد برداشت کرده و به تعداد نامحدود کارت بکشید.

ویزا کارت پلاتینیوم

ویزا کارت پلاتینیوم، بالاترین سطح ویزاکارت است که تمام ویژگی‌های ویزا کارت کلاسیک و گلد را دارد. به علاوه این که می‌توان آن را در لانژهای فرودگاهی استفاده نمود و از مزایای آن بهره‌‌مند گردید. همچنین با این کارت می‌توان به صورت نامحدود برداشت وجه کرد و از برخی مزیت‌ها و تخفیف‌ها شبکه ویزا در فروشگاه‌های بین المللی و لانژهای فرودگاهی استفاده نمود.

فصل 03

ویزاکارت و مسترکارت به صورت کلی دارای تفاوت‌های محسوس و خیلی زیادی نیستند. با وجود رقابت بسیار زیادی که با یکدیگر دارند و در سراسر دنیا به رسمیت شناخته شده‌اند، ولی هر دو دارای گستردگی زیادی هستند و بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی که مسترکارت را می‌پذیرند، ویزاکارت را نیز قبول می‌کنند و احتمال این که فروشگاهی یکی از آن‌ها را نپذیرد خیلی کم است. در مواقع خریدهای آنلاین و استفاده از خودپردازها نیز شرایط به همین صورت است و از هر دو کارت اعتباری می‌توان استفاده کرد.

ویزا کارت‌های فیزیکی و مجازی

ویزاکارت‌ها به دو صورت قابل ارائه می‌باشند؛ فیزکی و مجازی. در نوع فیزیکی شما دارای یک کارت اعتباری می‌شوید که می‌‌توانید آن را حمل نمایید و در دستگاه‌های خودپرداز استفاده کنید. این کارت‌ها دارای یک شماره کارت 16 رقمی، CVV2 و تاریخ انقضا هستند. کارت‌های فیزیکی را می‌توانید در تمام دستگاه‌های POS که دارای لوگوی ویزاکارت هستند، استفاده نمایید و حتی خریدهای حضوری خود را با آن انجام دهید. به طوری کلی تمام خریدهای آنلاین با این کارت‌ها قابل انجام هستند.

ویزاکارت‌های مجازی، بر عکس انواع فیزیکی دارای کارت فیزیکی نیستند، بلکه فقط مجموعه اطلاعات لازم و ضروری را شامل شماره کارت 16 رقمی، تاریخ انقضا و CVV2 دارند و فقط برای پرداخت در سایت‌های اینترنتی استفاده می‌شوند. البته ویزاکارت مجازی هزینه صدور پایین‌تری دارند و در زمان کمتری هم صادر می‌شود. از آنجایی که به دلیل تحریم‌های اعمال شده نمی‌توان به صورت مستقیم اقدام به خرید ویزاکارت مجازی کرد، برای تهیه آن می‌توانید از خدامت ایرانیکارت استفاده نمایید. به این صورت می‌توانید مانند بیشتر مردم دنیا، به پرداخت‌های بین المللی و خریدهای اینترنتی بپردازید.

فصل 04

تا این قسمت از مقاله، آموختید ویزا کارت (Visa Card) چیست و با مزایای آن آشنا شدید. بعد از دانستن کاربردهای زیاد ویزا کارت حتما نسبت به خرید و داشتن یکی از آن‌ها تشویق می‌شوید. ولی چون ایران تحریم است شاید نتوانید به راحتی به یک ویزا کارت دست یابید. پس در این صورت باید به مجموعه‌های معتبر و شناخته شده، مثل ایرانیکارت مراجعه کنید.

با توجه به این که به خاطر تحریم‌ها ارتباط سیستم بانکداری ایران با اکثر کشورهای دنیا قطع شده، بسیاری از افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند ناگریز از پول نقد استفاده می‌کنند و این کار امنیت بالایی ندارد.

برای خرید ویزا کارت، می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید و در خواست خود را از طریق لینک زیر ثبت کنید. خرید ویزا کارت

استفاده از ویزا در ایران

پس از تهیه‌ ویزا کارت در ایران، شما هم دارای یک حساب بین المللی می‌شوید و می‌توانید بدون واسطه، مبلغ مورد نظر خود را جا به جا کنید. علاوه بر این به راحتی در سایت‌های خارجی خرید کرده و قبل از سفر خودرو یا منزل خود را اجاره می‌کنید. البته نکته‌ای که در زمان استفاده از ویزا کارت‌‌ها در سایت‌‌های خارجی باید رعایت کنید این است که آی پی خود را به کشور دیگری غیر از ایران تغییر دهید.

نمونه‌ای از صفحات پرداختی که ممکن است در هنگام پرداخت‌های بین‌المللی با آن مواجه شوید در تصویر زیر آمده است:

در چنین صفحاتی باید Card Number یا شماره 16 رقمی کارت، Card Holder Name / Name on Card یا نام دارنده کارت، Expire Date / Valid Through Date یا تاریخ انقضای کارت، / CVV2 / Security Code / Card Verification Value / CID یا کد سه رقمی پشت کارت را وارد نمایید.

فصل 05

کارت هدیه ویزا نوعی کارت پیش پرداخت است و هر جایی که ویزا کارت پذیرفته شود، گیفت کارت آن نیز قابل استفاده است. کارت هدیه‌ ویزا با وجه مشخصی صادر می شود و از آن می توان برای خریدهای متعدد، استفاده کرد و هر بار که خرید کنید، آن مبلغ به طور خودکار از حساب شما کسر می شود.

کارت هدیه ویزا می‌تواند به صورت مجازی از طریق ایمیل، یا کارت فیزیکی از طریق پست ارسال گردد. از گیفت‌کارت ویزا می‌توانید در سراسر جهان در فروشگاه‌های آنلاین استفاده کنید. همچنین می‌توان از آن برای پرداخت بدون تماس از طریق کیف پول‌های دیجیتال مثل Apple Pay ، Samsung Pay و Google Pay استفاده کرد.

ویژگی‌های کارت هدیه ویزا

در این قسمت به 4 ویژگی برجسته کارت هدیه ویزا پرداخته می‌شود.

 1. در اختیار مشتری‌ است و کاربران می‌توانند از آن برای خرید آنچه می‌خواهند استفاده کنند.
 2. بسیار امن است و کلیه کارت‌های ویزا در صورت گم شدن یا سرقت قابل تعویض است.
 3. سهولت استفاده در هنگام خرید یکی از ویژگی‌های برجسته این کارت است.
 4. در دسترس بودن کارت‌های هدیه‌ی ویزا که در هر جا کارت ویزا پذیرفته شود، گیفت کارت آن نیز مورد پذیرش قرار می‌گیرد.

سخن نهایی

با خواندن این مقاله آموختید ویزا کارت (VisaCard) چیست، انواع آن کدامند و چه کاربردهایی دارند؟ همین الان می‌توانید نسبت به تهیه این ویزاکارت‌ها اقدام نمایید. در صورتی که سوالی در زمینه استفاده از این کارت‌های اعتباری دارید لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

245 بازدید
ویزا کارت چیست و چه کاربردی دارد؟
5 از 3 رای ثبت شده
نظرات
ایده ها و نظرات خود را مطرح کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. بسیار کامل بود. به شخصه بعد از سال‌ها کارکردن با ویزا نمیدونستم سرویس الکترون چیه.

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی، از این که دیدگاه خود را با ما به اشتراک گذاشتید، متشکریم.
   پایدار باشید
   ایرانیکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟