اکانت های خارجی

ردیت Reddit چیست و چگونه کار می‌کند؟

ردیت Reddit چیست و چگونه کار می‌کند؟

آیا می دانید که Reddit چیست ؟ ردیت بیش از 1.5 میلیارد کاربر دارد و به عنوان پنجمین سایت پربازدید در ایالات متحده شناخته شده است. این به این معنی است که مردم بیشتر از اینستاگرام، توییتر، لینکداین یا نتفلیکس از آن بازدید می کنند. اما چرا تعریف ردیت سخت است؟ منظور این است که شما حتی اگر از لینکداین استفاده نکنید اما احتمالا می دانید که چیست. ردیت گیج کنندس زیرا در نوع خودش قرار دارد. ردیت یک بستر از ترندها، رسانه ها، میکرو انجمن ها و میکرو فرهنگ هاست و همین باعث جذابیت آن می شود. هنگامی که اصول را یاد گرفتید، دنیای کاملاً جدیدی از امکانات را پیدا خواهید کرد. در این مقاله با ردیت آشنا شوید و به راحتی از آن استفاده کنید.

reddit چیست

ردیت Reddit چیست ؟

ردیت یک پلتفرمی است که محتوای وب، اخبار اجتماعی، انجمن و یک شبکه اجتماعی را ترکیب می کند. اعضای این پلتفرم می توانند محتوایی مانند متن، عکس، فیلم و لینک را در سایت منتشر کنند. کلیه مطالب منتشر شده توسط دیگر اعضا رای داده می شود. این سیستم شایسته سالاری تضمین می کند که محتوای جالب و باکیفیت به بالا می رود و محتوای بد در پایین ترین قسمت قرار می گیرد. در نتیجه ردیت زادگاه بسیاری از پست های اینترنتی و احساسات ویروسی است. Reddit واقعاً دنیای دیگری است.

Subreddit چیست؟

همانطور که گفته شد Reddit کمی شبیه به انجمن است. Subreddit یک اجتماع خرد در Reddit است که مبتنی بر یک موضوع خاص می باشد. برای همه موضوع ها یک Subreddit وجود دارد. پست های شما می تواند در موضوع هایی مانند صنایع دستی، سفر، تجارت، تناسب اندام و آشپزی باشد ولی به همین موضوعات محدود نمی شود. هرچه می توانید به آن فکر کنید، یک Subreddit در مورد آن وجود خواهد داشت.

این انجمن های خاص هر کدام قوانین، آئین نامه، مشترکان و پست های خاص خود را دارند. می توانید قوانین Subreddit را در نوار کناری سمت راست مشاهده کنید. در بالای هر یک از فیدهای Subreddit، می توانید از منوی کشویی برای مرتب کردن پست ها با استفاده از گزینه های زیر استفاده کنید:

 • Hot: پست هایی که هم اکنون محبوب هستند
 • New: پست هایی که اخیرا به اشتراک گذاشته شده اند
 • Controversial: پست هایی که مقدار نسبتا مساوی از upvotes و downvotes دریافت می کنند
 • Top: محبوب ترین پست های یک subreddit.
 • Rising: پست هایی که در حال حاضر تعداد تأیید کنندگان زیادی دریافت می کنند

جوامع خاص (Niche)، رای گیری محتوا و امکان فیلتر کردن پست ها برای استفاده از Reddit امری اساسی است. این ویژگی ها به پست های جالب توجه اجازه می دهند به سرعت بازدید گسترده ای را بدست آورند. اگرچه بسیار بعید به نظر می رسد، اما اگر یک Subreddit برای موضوعی وجود نداشته باشد، می توانید یک Subreddit خود را ایجاد کنید.

سایت ردیت

آیا ردیت یک رسانه اجتماعی است؟

یک رسانه اجتماعی معمولاً به عنوان یک بستر شبکه ای تعریف می شود که افراد برای به اشتراک گذاری و تبادل اطلاعات و ایده ها در جوامع مجازی از آن استفاده می کنند. Reddit این معیارها را رعایت می کند. اما آیا واقعا Reddit یک رسانه اجتماعی است؟ در اکثر پلتفرم های رسانه های اجتماعی، کاربران دارای پروفایل و فیلد شخصی هستند و عمدتا از آن رسانه برای رشد روابط خود با افراد دیگر استفاده می کنند. Reddit دقیقاً متناسب با این توضیحات نیست. در عوض، Reddit بیشتر شبیه تالار گفتگو است که در آن محتوا جمع می شود و کسانی که استفاده می کنند معمولا ناشناس هستند.

اما درنهایت آیا Reddit رسانه اجتماعی است؟ بله ردیت یک شبکه اجتماعی است که با دیگر شبکه های اجتماعی تفاوت دارد. تفاوت اصلی ردیت با دیگر شبکه های اجتماعی ارزش انجمن های آن می باشد. Reddit به سهم خود به جامعه و تجربه افراد اهمیت می دهد. هدف آن، ایجاد ارزشی به عنوان بخشی از جامعه ای است که در یک زیربخش وجود دارد. در نتیجه برخلاف بسیاری از سیستم رسانه های اجتماعی، Reddit از نظر محتوای تولید شده توسط کاربر خیلی بزرگ نیست.

به عنوان مثال درست است که می‌توانید یک سلفی یا تصویری از صبحانه خود را در اینستاگرام پست کنید و بازخورد مثبت بگیرید. با این حال، اگر این کار را در Reddit انجام دهید، انتظار دارید موج موج کامنت و نظرات مثبت داشته باشید. برخی ممکن است بگویند که در جهان دو نوع افراد وجود دارد: کسانی که Reddit را استفاده نمی کنند یا نمی دانند چیست و طرفداران ردیت (Redditor). بنابراین، چگونه می توانید Redditor شوید؟

سایت ردیت

چگونه می توان از Reddit استفاده کرد؟

Reddit روی ناشناس بودن رونق یافت: اکثر کاربران از نام های واقعی یا سال تولد خود در نام کاربری خود استفاده نمی کنند. از این گذشته معمول است که کاربران چندین “حساب اصلی” و چندین “حساب بی مصرف” که از آنها برای موقعیت های خاص یا Subreddits استفاده می کنند داشته باشند. ناشناس بودن گسترده در واقع پایه و اساس باز بودن را فراهم می کند. به عبارت دیگر تقریبا هر چیزی در Reddit پیش می رود. شما می توانید آزادانه به اشتراک بگذارید و تعامل کنید. علاوه بر این این ناشناس بودن با شفافیت بررسی می شود.

همه کاربران می توانند تاریخچه ارسال و اظهار نظر یکدیگر را مشاهده کنند.  این امر باعث می شود تا اجتماعات Subreddit و مدیران بتوانند خودشان را به پلیس بسپارند و یاد بگیرند که چگونه یک شخص معتبر بر اساس پست های قبلی و “کارما Reddit” استوار است. بنابراین ، هنگام ایجاد یک حساب کاربری ، استفاده از یک نام کاربری ناشناس را در نظر بگیرید. ایجاد یک حساب کاربری آسان است. شما فقط به یک آدرس ایمیل، یک نام کاربری که تاکنون استفاده نشده است و یک رمز عبور نیاز دارید.

هنگامی که برای اولین بار وارد سیستم شوید، Reddit برای کاربر جدید Subreddit های محبوب را پیشنهاد می دهد. سپس می توانید برای جستجوی Subreddit های بیشتر به سایت reddit.com/subreddits بروید. همچنین می توانید از برگه های موجود در بالای صفحه کاربری خود برای پیمایش Subreddits استفاده کنید.

سایت reddit

Reddit Karma چیست؟

به دلیل ناشناس بودن، Reddit از “Karma” برای اطمینان از اعتبار کاربران استفاده می کند. پروفایل هر کاربر تعداد امتیازات کارما را که جمع کرده اند نشان می دهد. با افزایش کارما، تأثیر شما در سایت نیز بیشتر می شود. هرچه کارما بیشتر باشد، سایر کاربران جدی تر شما را دنبال می کنند. با این حال، دو نوع کارما وجود دارد:

 • پست Karma از طریق رأی گیری در پست هایی که در subreddits به اشتراک می گذارید به دست می آید.
 • کامنت Karma از رأی گیری درمورد نظرات شما در پست ها بدست می آید.

ممکن است شما Karma را از دست دهید اگر سایر کاربران به اندازه ای پست ها و نظرات شما را نادیده بگیرند که نمره زیر صفر بگیرید. بنابراین چگونه می توانید Karma را در Reddit رشد دهید؟

اول اینکه مطمئن شوید که در Subreddits هایی که احساس می کنید می توانید به طور فعال شرکت کنید، عضو شوید. علایق و سرگرمی های شما چیست؟ آیا شما دانش، تجربه و مهارت خاصی دارید؟ در حالت ایده آل، شما باید پست هایب با کیفیت عالی را به اشتراک بگذارید و مرتبا درباره پست های دیگران اظهار نظر کنید. همچنین به پاسخ دادن به نظرات در مورد پست های خود کمک می کند. همچنین می توانید به سمت r / askreddit بروید و سوالات بپرسید یا به آنها پاسخ دهید.

reddit

ارسال پست و کامنت را در سایت ردیت شروع کنید

Reddit واقعاً در مورد تعامل است. همکاری های فردی در Subreddits، پست ها و بحث ها منبع حیات سایت ردیت است. پست و کامنت در Reddit نیز به این صورت است که شما upvotes را افزایش می دهید که باعث افزایش کارما می شود. برای به اشتراک گذاشتن یک پست جدید، فقط به یک Subreddit بروید و روی “ایجاد پست” در زیر عنوان و توضیحات زیر کلیک کنید. سه نوع پست اصلی وجود دارد که می توانید در Reddit به اشتراک بگذارید:

 • Post: متنی بنویسید و به همراه آن تصویر یا رسانه دیگری به اشتراک بگذارید.
 • Image & Video: پرونده های رسانه ای را با عنوان ساده به اشتراک بگذارید.
 • Link: لینک را با عنوان ساده به اشتراک بگذارید تا بازدید کنندگان به صفحه وب یا مطالب دیگری بروید.

شایان ذکر است که Subreddits گاهی اوقات شما را تنها به یکی از این سه نوع ارسال محدود می کند.

حال که متوجه شدید Reddit چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد می توانید فعالیت خود را شروع کنید. آیا شما تاکنون از سایت ردیت Reddit استفاده کرده اید؟ در صورتی که در سایت ردیت فعالیت داشته اید می توانید تجربه خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

ردیت Reddit چیست و چگونه کار می‌کند؟
آیا می دانید که Reddit چیست ؟ ردیت بیش از 1.5 میلیارد کاربر دارد و به عنوان پنجمین سایت پربازدید در ایالات متحده شناخته شده است. این به این معنی...
5 از 7 رای ثبت شده
درج نظر
با درج نظر امتیاز کسب کنید

 1. من میخوام این برنامه reddit رو کلا پاک کنم باید چی کار کنم؟

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 2. سلام من یک میم ساز هستم و توی ردیت میم هامو میذارم،میخواستم بدونم میشه بخش کامنت هاش رو غیر فعال کرد که واسه یه پست دیگران کامنت نذارن؟مثل اینستا

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام
   شما میتوانید به بخش تنظیمات سابردیت ( subreddit settings –> spam filter strength –> comments –> all ) مراجعه و کامنت ها را غیر فعال کنید.

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 3. سلام من توی ردیت عضو شدم بعد زا چند وقت نمیتونم الان پسن بذارم و خطا میده و علتش فکر کنم پست های منو اسپم شناخته برای رفعش باید چیکار کنم؟

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • با سلام و عرض ادب
   کاربر گرامی
   با عرض پورش در رابطه با عدم نمایش پست های شما اطلاعی نداریم .
   شایان ذکر است برای بررسی ابن موضوع می توانید با پشتیبانی اپلیکیشن موردنظر خود مکاتبه نمایید
   پیروز باشید
   ایرانکارت

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 4. من وارد ردیت شدم باز هم با همه توضیحات شما ردیت سایت خیلی گیج کننده ای هستش من با کامپیوتر وارد میشم و هیچی ازش نمیفهمم

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • سلام ، یه سوالی داشتم خیلی ممنون میشم جواب بدید ، من حدود ۱۸۰ تا کارما دارم و دوماهه که توی ردیت فعالیت میکنم ولی یه مشکلی دارم ، وقنی که توی یه سابردیت پست میزازم ، پستم توی سابردیت نمیره و فقط توی پروفایل خودم میمونه ،( پستی که میزارم هیچ قانونی از سابردیت رو نقض نمیکنه)

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
   • با سلام و عرض ادب
    کاربر گرامی
    ضمن تشکر از توجه شما، به اطلاع می‌رساند از آنجایی که این سوال فنی است، برای کسب راهنمایی کامل و دقیق‌ به پشتیبانی سایت ردیت https://www.reddit.com/ پیام ارسال فرمایید.
    پایدار باشید
    ایرانیکارت

    آیا این نظر برایتان مفید بود؟
پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
اکانت های خارجی
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
شماره مجازی (virtual number) شماره تلفنی است که وجود حقیقی نداشته و بدون نیاز به سیمکارت کارایی شماره‌های واقعی را دارد؛ به بیان دیگر، این سرویس نوعی تلفن مجازی است...
تلگرام پرمیوم چیست و چه کاربردی دارد؟
اکانت های خارجی
تلگرام پرمیوم چیست و چه کاربردی دارد؟
تلگرام پرمیوم چیست؟ تلگرام با میزبانی از 700 میلیون کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان، از جدیدترین پلن اشتراکی جذاب خود یعنی تلگرام پرمیوم رونمایی کرد. تلگرام پریمیوم نسبت به...
آموزش استفاده از ChatGPT در ایران از صفر تا صد
اکانت های خارجی
آموزش استفاده از ChatGPT در ایران از صفر تا صد
چت بات ChatGPT از جذاب‌ترین ربات‌های هوش مصنوعی است که می‌تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات انسان باشد. جذابیت این ربات موجب شده است تا استفاده از ChatGPT در ایران نیز...