اخبار ارز دیجیتال

خبر مهم: ماینرهای بیت کوین از مالیات معاف شدند!

خبر مهم: ماینرهای بیت کوین از مالیات معاف شدند!

استخراج بیت کوین اخیراً در مذاکرات مهم مورد توجه قرار گرفته است. وارن دیویدسون، نماینده اوهایو فاش کرده است که یک توافقنامه آزمایشی که برای جلوگیری از عدم پرداخت بدهی های دولت ایالات متحده طراحی شده است، ممکن است برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال نیز سودمند باشد.

انتظار می‌رود این توافق، مالیات پیشنهادی بر مصرف انرژی ماینرهای بیت کوین را لغو کند. این خبر بسیار امیدوارکننده است، زیرا به طور بالقوه می تواند مانع مهمی را برای استخراج کنندگان بیت کوین از بین ببرد و راه را برای ادامه رشد و نوآوری در صنعت کریپتو هموار کند.

در تحولات اخیر، قانونگذاران ایالات متحده از پیش نویس اولیه لایحه ای رونمایی کردند که به دنبال رسیدگی به موضوع سقف بدهی است (محدودیت در میزان پولی که دولت می تواند برای انجام تعهدات مالی خود وام بگیرد). این لایحه پس از مذاکرات فشرده با حضور جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان ارائه شده است.

خبر مرتبط: تاثیر توافقنامه اخیر افزایش سقف بدهی آمریکا بر قیمت بیت کوین

در صورت تصویب، قانون پیشنهادی منجر به تعلیق دو ساله سقف بدهی می‌شود و به دولت ایالات متحده اجازه می‌دهد به استقراض پول و انجام تعهدات مالی خود ادامه دهد. بایدن اعلام کرده که این لایحه شامل مقرراتی برای افزایش مالیات شرکت‌ها و افراد با درآمد بالا باشد. با این حال، آخرین پیش نویس نشان می دهد که بعید است که این افزایش مالیات خاص در نسخه نهایی لایحه گنجانده شود. عدم چنین افزایش مالیاتی می تواند به عنوان امتیازی برای جلب حمایت گسترده تر از قانون تلقی شود.

برای خرید بیت کوین می‌توانید از خدمات ایرانیکارت استفاده کنید.

در نتیجه توافق بایدن و جمهوری خواهان، به نظر می رسد پیشنهاد کاخ سفید برای وضع مالیات‌های سنگین بر بخش استخراج بیت کوین بی نتیجه مانده است. دیویدسون روز یکشنبه اعلام کرد که علیرغم اینکه کاخ سفید هیچ به روز رسانی جدیدی در مورد ایده مالیاتی ارائه نکرده است، مالیات بر استخراج ارزهای دیجیتال اعمال نخواهد شد.

پیر روچارد، معاون تحقیقات Riot Platforms، در توییتر نگرانی خود را در مورد عدم اشاره به استخراج بیت کوین در پیش نویس لایحه تحت عنوان ‘قانون مسئولیت مالی 2023’ مطرح کرد. توییت روچارد در مورد اینکه آیا این بدان معناست که پیشنهاد مالیات غیر مستقیم بر انرژی مصرفی استخراج دارایی دیجیتال (DAME) کنار گذاشته شده است یا خیر. دیویدسون در پاسخ توییت کرد که یکی از موفقیت های به دست آمده، جلوگیری از مالیات های پیشنهادی بر کریپتو بود.

مفهوم اجرای مالیات بر انرژی برای استخراج دارایی دیجیتال در ابتدا در مارس سال جاری معرفی شد. مالیات DAME برای هر دو شبکه اثبات کار (PoW) مانند بیت کوین و شبکه های اثبات سهام (PoS) مانند اتریوم اعمال می‌شود، بدون توجه به تفاوت های اساسی در سطوح مصرف انرژی.

پیش از این، دولت بایدن اعلام کرد که برای کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی و اجتماعی ناشی از فعالیت‌های استخراج کریپتو، مالیات 30 درصدی بر شرکت‌های استخراج ارز دیجیتال ضروری است و اگر این لایحه موفق شود، این مالیات اعمال می‌شود.

تاثیر خبر: مثبت

منبع: bitcoinist

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
اکانت های خارجی
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
شماره مجازی (virtual number) شماره تلفنی است که وجود حقیقی نداشته و بدون نیاز به سیمکارت کارایی شماره‌های واقعی را دارد؛ به بیان دیگر، این سرویس نوعی تلفن مجازی است...
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
امنیت ارز دیجیتال
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
اگر شما هم به تازگی شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و…کرده‌اید، بعد از خرید یکی دو نوع ارز با خودتان فکر می‌کنید که از چه...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...