اخبار ارز دیجیتال

رسمی: روسیه از صرافی های ارز دیجیتال برای پرداخت‌های بین المللی استفاده خواهد کرد!

رسمی: روسیه از صرافی های ارز دیجیتال برای پرداخت‌های بین المللی استفاده خواهد کرد!

آناتولی آکساکوف (رئیس کمیته دولتی روسیه در بازارهای مالی) تأیید کرد که از طریق انجام تراکنش‌های فرامرزی در صرافی‌های ارز دیجیتال، محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های بین‌المللی دور زده می‌شود. اگرچه آکساکوف از نظر فنی عضوی از دولت نیست، اما با این وجود کاملاً در رژیم دولتی جای گرفته است، بنابراین سخنان او رسمی تلقی می‌شود.

رابطه روسیه با ارزهای دیجیتال در طول زمان پیچیده بوده است. در ابتدا به نظر می‌رسید که روسیه می‌خواهد استفاده شهروندان را آزاد کند چرا که کشور شرایط عالی برای استخراج بیت کوین دارد. با این حال، بعداً، بانک مرکزی این کشور به طور خاص سعی کرد ممنوعیت استفاده از آن‌ها را اعمال کند. احتمالاً این کار برای محافظت از پول ملی و شاید تلاش برای هموار کردن راه برای روبل دیجیتال صورت گرفت. با این حال، روی کار آمدن یوان دیجیتال در چین ممکن است دولت روسیه را وادار کرده باشد تا در قوانین سخت گیرانه ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند.

خبر مرتبط: یوان دیجیتال در بازار اوراق بهادار چین قرار گرفت!

 چند روز پیش، هنگ کنگ لغو ممنوعیت معاملات کریپتو برای سرمایه گذاران خرد و سفته بازان را اعلام کرد. در واقع، به نظر می رسد که هنگ کنگ را می توان به عنوان آزمایشی برای اینکه آیا شرایط برای بازگشایی معاملات کریپتو در سایر نقاط چین نیز مناسب است یا خیر تفسیر کرد. بدین ترتیب، وایت پیپر پروژه وب 3 در چین رونمایی شد. سپس، نقطه عطفی نیز در روسیه در رابطه با نگرش دولت نسبت به ارزهای رمزپایه رخ داده است. چین اکنون بر کشور تحت حکومت ولادیمیر پوتین تسلط دارد.

خبر مرتبط: یک قدم فراتر به سمت پذیرش ارزهای دیجیتال در چین!

در واقع، همانطور که توسط خود آکساکوف تأیید شده است، روسیه ایده ایجاد یک صرافی رمزنگاری دولتی را کنار گذاشته و چشم‌اندازی غیرمتمرکز را ترجیح می‌دهد. نکته کلیدی دقیقاً دور زدن محدودیت های اعمال شده توسط تحریم های بین المللی در پاسخ به حمله به اوکراین است. اگر روسیه از یک صرافی واحد رمزنگاری استفاده کند، ممکن است دشمنانش مداخله کنند و فعالیت آن را مسدود، تحریم یا محدود کنند. در عوض، استفاده از صرافی‌های متعدد در واقع برای دور زدن تحریم‌ها راحت‌تر خواهد بود. بنابراین، آکساکوف گفت که لایحه جدیدی ارائه خواهد شد که عملیات و استفاده از صرافی های رمزنگاری را برای تراکنش های بین المللی قانونی اعلام می‌کند. او همچنین هشدار داده‌است که تصمیم به فعالیت صرافی‌ها در بازار روسیه می‌تواند منجر به تلافی‌جویی از سوی کشورهای دشمن شود. محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های بین‌المللی عملاً تراکنش‌های ارزهای فیات برون مرزی روسیه را ممنوع یا حداقل تا حد زیادی محدود می‌کند. در مقابل، ایجاد محدودیت در تراکنش‌های ارز دیجیتال کاملا دشوار خواهد بود.

به نظر نمی رسد که لایحه جدید تراکنش های ارزهای دیجیتال برون مرزی با قوانین روسیه سازگار شود. در واقع، احتمالاً مدتی طول می کشد تا بتوان به نسخه کامل و نهایی این لایحه رسید. صرافی‌های رمزارز احتمالاً توسط بانک مرکزی کنترل می‌شوند، زیرا چنین تراکنش‌هایی باید برای تنظیم‌کننده‌ها شفاف باشند.

هدف واقعی این قانون، مقاوم شدن در برابر سانسور است، زیرا هنگامی که ارزهای رمزنگاری شده از صرافی ها گرفته شده و در یک کیف پول اختصاصی سپرده می شوند، جلوگیری از ارسال آنها به هر کیف پول دیگری کاملا غیرممکن است.

تاثیر خبر: مثبت

منبع: cryptonomist

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
اکانت های خارجی
آموزش ساخت شماره مجازی رایگان
شماره مجازی (virtual number) شماره تلفنی است که وجود حقیقی نداشته و بدون نیاز به سیمکارت کارایی شماره‌های واقعی را دارد؛ به بیان دیگر، این سرویس نوعی تلفن مجازی است...
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
امنیت ارز دیجیتال
امن ترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی‌ها
اگر شما هم به تازگی شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و…کرده‌اید، بعد از خرید یکی دو نوع ارز با خودتان فکر می‌کنید که از چه...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...