اخبار ارز دیجیتال

SEC تا 17 نوامبر 12 متقاضی ETF را تایید و یا رد خواهد کرد

SEC تا 17 نوامبر 12 متقاضی ETF را تایید و یا رد خواهد کرد

طبق گزارش‌ها کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده می‌تواند طی ۸ روز آینده از ۹ تا ۱۷ نوامبر، تمام ۱۲ درخواست صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین را تایید کند.

تحلیلگران صندوق‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین بلومبرگ، جیمز سیفارت و اریک بالچوناس در خبری نوشتند که از ۹ نوامبر در ایالات متحده، SEC بازه زمانی دارد تا تمام ۱۲ درخواست صندوق‌های مبتنی بر بیت کوین از جمله تبدیل محصول GBTCگری سکیل به صندوق سرمایه‌گذاری را تا ۱۷ نوامبر تأیید کند، اما تأکید کردند این فقط یک احتمال است.

سیفارت در پست ۸ نوامبر در توییترخود نوشت: «دستورهای تاخیر برای بلک راک، بیت وایز، ون اک، ویزدام‌تری، اینوسکو، فیدلیتی و والکری در یک زمان توسط SEC صادر شد. اگر آژانس بخواهد اجازه دهد هر ۱۲ متقاضی عرضه ETF هم زمان راه‌اندازی شوند – همان‌طور که ما معتقدیم – این اولین پنجره زمانی موجود از زمان تایید پیروزی دادگاهی‌گری سکیل است.»

دلیل این بازه زمانی کوتاه این است که وقتی SEC مهلت چندین درخواست صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین را تمدید کرد، تاریخ ۸ نوامبر را به عنوان آخرین روز دوره نظرخواهی انتخاب کرد.

از ۱۷ نوامبر، دوره نظرخواهی برای ۳ درخواست از جمله صندوق بیت کوین گلوبال اکس، هشدکس بیت کوین ETF و فرانکلین بیت کوین ETF دوباره آغاز خواهد شد، این زمان‌بندی به این معنی است که آن‌ها تا حداقل ۲۳ نوامبر تأیید یا رد نخواهند شد.

در حالی که پنجره پذیرش هر ۱۲ درخواست در ۱۷ نوامبر به پایان می‌رسد، سیفارت افزود که SEC از نظر فنی می‌تواند در مورد ۹ مورد از ۱۲ درخواست تا ۱۰ ژانویه نیز تصمیم بگیرد.

اگرچه تأیید یک صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین اصلاً تضمین نشده است، اما هم سیفارت و هم بالچوناس پیش‌بینی ۹۰٪ احتمال تأیید تا ۱۰ ژانویه سال آینده را دارند.

 

گری سکیل در حال گفتگو با SEC در مورد تبدیل GBTC

در حالی که کارشناسان بازار منتظر تصمیم SEC هستند، گزارش شده است مدیر دارایی‌های ارزهای دیجیتال گری سکیل مذاکراتی را با ناظر در مورد درخواست خود برای تبدیل محصول امانتی GBTC به یک صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر اسپات بیت‌کوین آغاز کرده است.

همزمان با افزایش احتمال برای تأیید یک صندوق ETF مبتنی بر بیت‌کوین، خوش‌بینی در بازار ارزهای دیجیتال نیز افزایش یافته است، به طوری که قیمت بیت‌کوین طی ۳ ماه گذشته بیش از ۳۰٪ افزایش یافته است. رالی چشمگیر بیت‌کوین فعالیت قیمتی سایر دارایی‌های مهم را نیز به سمت روند صعودی سوق داده است.

طی ماه گذشته، سولانا با ۹۳٪ رشد شگفت‌آوری در پی عملکردهایش برای بهبودی مقیاس‌پذیری داشته است، در حالی که ریپل و اتریوم به ترتیب ۳۶٪ و ۲۰٪ رشد کرده‌اند.

در حالی که بسیاری در این حوزه معتقدند تأیید یک صندوق ETF منجر به آغاز بازار صعودی و بولران بعدی خواهد شد، تحلیلگران دیگر معتقدند که این رالی پایدار نخواهد بود و احتمالات دیگری نیز وجود دارند.

 

تاثیرخبر:مثبت

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...