اخبار ارز دیجیتال

ارزش کل در پروتکل‌های DeFi بیش از 3 میلیارد دلار از زمان هک Curve Finance کاهش یافت!

ارزش کل در پروتکل‌های DeFi بیش از 3 میلیارد دلار از زمان هک Curve Finance کاهش یافت!

طبق داده‌های DeFiLlama، در سه روز گذشته، بخش دیفای شاهد کاهش 8 درصدی در ارزش کل دارایی های قفل شده (TVL) بوده است که به 40.31 میلیارد دلار رسیده است. این اتفاق پس از حمله مخرب به چندین استخر Curve (CRV) در 31 جولای رخ داد. بدین ترتیب ترس و نگرانی به کل فضای دیفای سرایت کرد.

بر اساس داده‌های DeFiLlama، دو پروتکل دیفای Curve Finance و Convex Finance حدود دو سوم افت را به خود اختصاص داده‌اند و TVL‌های آن‌ها بیش از یک میلیارد دلار در طول سه روز گذشته کاهش یافته است. این پروتکل ها مجموعاً بیش از 40 میلیارد دلار TVL داشتند زیرا میلیون ها کاربر را به این بخش جذب کرده بودند.

 کاهش ارزش قفل شده محدود به این دو پروتکل نبود، زیرا سایر پروتکل‌ها از جمله UniSwap (UNI) ،Aave (AAVE) و سایرین نیز در این حادثه ضرر کردند. کاهش TVL به این دلیل است که وام‌دهندگان نقدینگی خود را از پلتفرم‌های DeFi بیرون می‌کشند، زیرا عدم اطمینان در صنعت بیشتر شده است.

Auxo DAO، یک صندوق کشاورزی غیرمتمرکز، اعلام کرد که تمام پوزیشن و دارایی های خود را در Curve و Convex به سرعت حذف کرده است. علاوه بر این، مایکل اگوروف، بنیانگذار Curve Finance، حدود 100 میلیون دلار وام در پلتفرم‌های مختلف DeFi دارد که توسط 427.5 میلیون CRV (47٪ از کل عرضه) پشتیبانی می‌شود.

پلتفرم های DeFi مانند Aave قبلاً به دلیل این ترس‌ها برداشت های قابل توجهی را تجربه کرده اند. این پلتفرم شاهد افزایش کارمزدهای وام و نرخ بهره است که خطر نقدینگی را برای کاربرانی که وام های معوقه دارند تشدید می کند. 

تاثیر خبر: منفی

منبع: cryptoslate

درج نظر اولین نفر باشید که نظر می‌دهید.
با درج نظر امتیاز کسب کنید

پیشنهادی سردبیر ایرانیکارت
برگزیده اخبار و مقالات
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
کسب درآمد ارزی و فریلنسری
کسب درآمد دلاری در ایران با 16 روش جدید (آپدیت 1402)
افزایش نرخ تورم و نوسانات ارزی عواملی هستند که باعث کاهش ارزش پول ملی کشورمان نسبت به گذشته شده‌اند. این امر موجب شده تا کسب درآمد دلاری در ایران مورد...
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
آموزش ارز دیجیتال
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی ایرانیکارت
اگر شما هم به این فکر افتاده‌اید که خرید و فروش ارز دیجیتال را شروع کنید تا در این بازار از سودها بی‌نصیب نمانید، یا قبلا در این حوزه فعالیت...
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
معرفی ارز دیجیتال
معرفی پروتکل شیباریوم و تاثیر آن بر شیبا
شیباریوم یک راه حل بلاک چین لایه 2 شیبا اینو است که هدف آن رسیدگی به سرعت پایین تراکنش اتریوم است. هدف شیباریوم این است که پایه‌های ساخت اکوسیستم شیبا...